Leļļu muzejs Preiļos – grāfu Plāteru pils komplekss – Daugavpils

Latgales gerbonsCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 21.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Preiļos

Apmeklējam miniatūru karaļvalsti un leļļu galeriju. Mājas pagalmā skatienam paveras pils miniatūrā ar grezniem tornīšiem, tiltiņiem, ūdensdzirnavām. Apmeklētāji šeit labprāt fotografējas karaļnama tērpos, pārtopot prinčos un princesēs, musketieros un galma dāmās. Savukārt leļļu galerijā katram pavērsies pasaku un fantāzijas pasaule. Pašlaik galerijā apmēram 300 unikālu, vienā eksemplārā veidotu leļļu.

Ceļojumu turpinām uz Krāslavu

Apmeklēsim grāfu Plāteru pils kompleksu, 18.gadsimta valsts nozīmes arhitektūras pieminekli. Grāfu Plāteru dzimtas rezidences celtniecība sākta 1765.gadā Konstantīna Ludviga Plātera laikā, bet pabeigta Augusta Hiacinta Plātera laikā1791.gadā. Sākotnēji pils tika celta baroka stilā, bet 19.gadsimta sākumā tā tika pārbūvēta pēc klasicisma kanoniem.
Kādreiz grezno grāfu Plāteru dzīvesvietu pašlaik var apskatīt tikai no ārpuses. No skatu laukuma pie pils paveras aizraujoši skati uz Daugavas ieleju un pilsētu. Tāpat var apmeklēt Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs, kas atrodas vienā no kompleksa ēkām. Pils kompleksā ietilpst 18.gadsimta vidū izveidotais ainavu parks ar ap 70 dažādām koku un krūmu sugām. Parkā ir atjaunota grota ar pils sargu – lauvu. Pēc renovācijas bijušajā stallī ir iekārtota Amatu māja, bet bijušajā pārvaldnieka mājā atrodas Krāslavas novada tūrisma informācijas centrs un starptautiskais kulinārā mantojuma centrs.

Tālāk ceļš ved uz Daugavpili

Daugavpils ir otra lielākā pilsēta Latvijā pēc Rīgas, kas padara to par nozīmīgu ekonomikas, kultūras un tūrisma centru. Daugavpils ir arī lielākā pilsēta Latgalē, tās kultūras, izglītības un rūpniecības centrs. Pilsēta atrodas abos Daugavas krastos, tikai 25 km attālumā no Lietuvas un 35 km no Baltkrievijas. Pilsētu ar Dinaburgas pili tās centrā dibināja Livonijas ordenis 13.gadsimtā, bet caur to plūduši vācieši, lietuvieši, poļi, zviedri un krievi. Pilsēta gadsimtu gaitā vairākkārt ir mainījusi savu nosaukumu: Dinaburga, ar pārtraukumiem no 1275. līdz 1893.gadam, Borisogļebska 1656. - 1667.gados. Tikai 1920.gadā kļuva par Daugavpili, kuru zinām šodien. Vēsture ir ietekmējusi Daugavpili - tās arhitektūru, iedzīvotāju daudzveidību un kultūru.

Dosimies pastaigā pa Daugavpils vēsturisko centruRedzēsim daudzu arhitektūras stilu ēkas: jūgendstila, Krievijas impērijas, "latgaliešu baroka" (sarkano ķieģeļu ēkas) un daudz cita. Pilsētas centrā ir daudz skulptūru, pieminekļu un monumentu. Apmeklēsim Baznīcas kalnu - unikālu vietu, kur atrodas četru konfesiju dievnami.

Pēc tam apmeklēsim Daugavpils cietoksni. Cietoksnis tika uzcelts 1810.-1878.gados. Daugavpils cietoksnis, dažādos laikos tika saukts arī par Dinaburgu un Dvinsku, ir nozīmīgākais pilsētas kultūras un vēstures piemineklis, kā arī viens no pilsētas simboliem. Dažādos laikos šajā izcilajā fortifikācijas būvē atradās dažādu varu armijas. Cietokšņa kopējā platība pārsniedz 150 hektārus. Daugavpils cietoksnis ir Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19.gadsimta pirmās puses cietoksnis.

Izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Leļļu galerija – apmeklētājam 2.00 EUR. Tērpu īre fotosesijai bērniem līdz 16 gadiem 3.00 EUR, pieaugušajiem 5.00 EUR

Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs - pieaugušajiem 1.00 EUR, skolēniem 0.50 EUR

 

 

Preili Kraslava Daugavpils