Liepāja un Karostas cietums – strausu audzētava "Nornieki"

Liepaja gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Liepājā

Liepāja ir trešā lielākā pilsēta valstī, lielākā pilsēta Kurzemes vēsturiskajā teritorijā un svarīga neaizsalstoša osta Baltijas jūras krastā. Sākotnēji mūsdienu pilsētas vietā bija kuršu zvejnieku ciems. Vēstures avotos tā pirmo reizi minēta kā Līvas ciems 1253.gadā. Latvijā Liepāja ir pazīstama kā "vēju pilsēta". Imanta Kalniņa dziesma "Pilsēta, kurā piedzimst vējš" kļuva par Liepājas himnu.

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru: pa Latvijas mūziķu slavas aleju, kur redzēsim 35 plāksnes ar mūziķu plaukstu atlējumiem bronzā un 10 plāksnes mūzikas grupām. Apmeklēsim Svētās Trīsvienības katedrāli ar lielākajām mehāniskajām ērģelēm pasaulē. Netālu no ieejas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" apmeklēsim piemiņas vietu – "Spoku koku".

Pēc tam dodamies ekskursijā uz Karostas cietumu. Tas nav parasts muzejs! Redzēsiet cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem, uzzināsiet, kā dzīvojuši ieslodzītie, kā jūtās karcerī ieslodzītais, redzēsiet dažādas interesantas ekspozīcijas, piemēram, padomju pilsoņa dzīvojamo istabu, II Pasaules kara laika mantojumu u.c. Būs iespēja apmeklēt cietuma bufeti, kā arī no padomju laika bufetnieces nopirkt autentiskus Karostas suvenīrus. Ekskursijas ietvaros varēsiet noskatīties 16 minūšu filmu "Karosta", kas stāsta par Karostas būvniecību un vēsturi. Ekskursijas nobeigumā piedāvās pārģērbties un fotografēties dažādu laikmetu militāros tērpos.

Tālāk ceļš ved uz strausu audzētavu "Nornieki"

Saimniecība "Nornieki" ir dibināta 2005.gadā, bet pirmās strausu ģimenes sāka dzīvot 2011.gadā, ar laiku tā izveidojās par lielāko strausu audzētavu Latvijā.
Saimniecībā audzē strausus, ražo strausu gaļu, kā arī audzē Āfrikas būru šķirnes kazas.
Ekskursija gida pavadībā. Varēsiet apskatīt vienkopus vairāk nekā 100 strausu. Uzzināsiet daudz interesanta par strausiem un Āfrikas kazām, par šo dzīvnieku dzīves ciklu, to audzēšanu, pavairošanu, uzvedības īpatnībām un daudz ko citu.
Ir iespēja iegādāties strausa gaļu, izstrādājumus no strausa ādas un spalvām.

Izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ekskursija pa Karostas cietumu – pieaugušajiem 3.50 EUR, skolēniem 2.00 EUR

Ekskursija pa Karostas cietumu ar šova elementiem - pasākums tiem, kas negrib parastu ekskursiju un ir bail piedalīties izrādē "Aiz restēm!" - pieaugušajiem 4.50 EUR, skolēniem 3.00 EUR

Strausu ferma "Nornieki" – pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 2.00 EUR

 

 

Liepaja Nornieki