Sumbru audzētava - gleznainā Birštona - Merķines piramīda - kūrorts Druskininki - A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parks - Grūtas parks - šakotis muzejs un programma "Šakotis cepšanas demonstrēšana"

Lietuva Gerbonis ACeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 61.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Sumbru audzētava - Birštona - Merķines piramīda - Druskininki

7.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Pašiļu sumbru audzētavā

Pavērosim īsta sumbru ganāmpulka dzīvi. Savām acīm redzēsiet Eiropas lielākos savvaļas zālēdājus - Lietuvas sumbrus, kas ierakstīti Sarkanajā grāmatā. Vēl simts gadus atpakaļ uzskatīja, ka šie dzīvnieki ir pilnībā izzuduši. Bet, pateicoties entuziastiem, populācija tika atjaunota. Audzētavā būs unikāla iespēja no skatu laukuma tuvumā novērot sumbru dzīvi.

Ceļojumu turpinām uz Birštonu

Dosimies pastaigā pa kūrortu. Birštona atrodas vienā no skaistākajiem Nemunas upes līkumiem, Lietuvas dienvidu daļā, 90 km attālumā no Viļņas un 39 km no Kauņas. Pilsētiņas platība ir tikai 13 km2, iedzīvotāju skaits – aptuveni 2500.
Birštonas vēsture aizsākās 14.gadsimtā, kad uz augsta pakalna tika uzcelta Birštonas koka pils, kas bija Traķu kunigaitijas aizsardzības sistēmas daļa un viena no Lietuvas dižkunigaiša Vītauta Dižā medību muižām. 19.gadsimta vidū, kad tika atklāti minerālu avoti, ciems sāka augt un attīstīties kā kūrorts. 1854.gadā Birštonai tika piešķirts kūrorta statuss.
Šodien Birštona ir starptautisks kūrorts, kas slavens ar savu unikālo dabu, minerālu avotiem un karalisko ģimeņu vēsturi. Kūrorts ir dāsni apveltīts ar dabas resursiem: bagātīgiem minerālūdens avotiem, ārstnieciskajām dūņām, tīru gaisu un veselīgu klimatu. Birštonas sanatorijas un spa centri piedāvā visu nepieciešamo pilnvērtīgai atpūtai un kvalitatīvām procedūrām. Vairāk nekā 80% kūrorta teritorijas atrodas Nemunas loku reģionālajā parkā.
Pastaigājoties pa kūrortu, redzēsiet: Sv. Padujas Antonija baznīcu, kūrmāju, minerālūdens iztvaikošanas torni "Druskupis", minerālūdens paviljonu "Birutes villa", Vītauta parku, unikālo Kneipa dārzu, Nemunas promenādi, pieminekļus, skulptūras, strūklakas, puķu dobes un citus Birštonas rotājumus. Uzkāpjot Vītauta kalnā, apbrīnosiet skaisto Nemunas upes, mežu un kūrorta panorāmu. Birštonas ūdens paviljonos varēsiet pagaršot īstu negāzētu minerālūdeni.

Izbraucam uz Česuku ciemu

Apbrīnosim Merķines piramīdu. Piramīda - viena no visvairāk apmeklētajām vietām Dzūkijā, slavena ar savu bioenerģētisku. Ziņas par piramīdas brīnumiem izplatījās tālu aiz Lietuvas robežām. Gada laikā piramīdu apmeklē apmēram 50 000 cilvēku. Piramīda uzcelta 2003.gadā, bet 2009.gadā par ziedojumiem uzbūvēts 12,5 metrus augsts un 22 metrus diametrā plats stikla kupols, kā arī 3 krusti iepretī piramīdai. Pēc Povila un Onutes Žeku stāstiem un iniciatīvas piramīda uzcelta svētā vietā, ārstē no slimībām un atjauno garīgo līdzsvaru.

Ceļš tālāk ved uz Druskininkiem

Druskininki ir pilsēta Lietuvā, kas atrodas vistālāk uz dienvidiem, Nemunas upes labajā krastā priežu mežu ieskauta. Pilsētas centram cieši piegulst divi ezeri: Druskonis un Vijūnelis. Pilsētas iedzīvotāju skaits – aptuveni 13 tūkstoši.
Nosaukums Druskininki nāk no lietuviešu vārda "druska", kas tulkojumā nozīmē "sāls". Pirmo reizi Druskininku dziedniecības avoti minēti 18.gadsimtā, tad šeit sākās muižas un muižkunga mājas būvniecība.
1789.gadā pēdējais Lietuvas lielkņazs Staņislavs Augusts Poņatovskis Druskininkus pasludināja par dziedniecības vietu. Bet 1837.gadā, kad pilsēta bija kļuvusi par Krievijas impērijas daļu, ar imperatora Nikolaja I dekrētu šeit tika atvērta pirmā hidroterapijas dziedinātava. Pēc divpadsmit gadiem kūrorts kļuva par slavenu un iecienītu vietu ne tikai dziedināšanai, bet arī izklaidei.
Mūsdienās Druskininki ir vecākais un populārākais kūrorts valstī, bagāts ar ārstnieciskajiem avotiem un dubļu vannām. Pilsēta ir ideāli piemērota tūrismam un atpūtai: priežu meži, tīrs un svaigs gaiss, zaļi līdzenumi un pakalni, daudzi ezeri un blakus esošais unikālais Dzūkijas nacionālais parks. Kūrorta sanatorijas un viesnīcas ir atvērtas viesiem visu gadu, ik gadu šeit ierodas vairāk nekā 1 miljons tūristu.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam dosimies pastaigā pa Druskininkiem: ūdens atrakciju parks "AQUA Druskininkai", pacēlājs "Lynu kelias", K. Dineika vārdā nosauktais veselības parks, galvenā promenāde - Viļņas aleja, muzikālā strūklaka, Druskoņa ezera krastmala, mākslinieka un komponista M. K. Čurļoņa memoriālais muzejs.

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Druskininki - A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parks - Grūtas parks - šakotis muzejs un programma "Šakotis cepšanas demonstrēšana" - Rīga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Naujasode ciemu

Apmeklēsim A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parku. Naujasodes ciemā gleznainās Ratničeles upītes krastā atrodas apbrīnojama vieta - Česnuļu ģimenes saimniecība. Starp pakalnu augstām priedēm un saulainām pļavām atrodas brīvdabas muzejs, īsta lietuviešu pasaku un leģendu pilsēta. Leģendām apvītas šeit savu dzīvi dzīvo koka skulptūras un kompozīcijas, ko veidojis Lietuvas Valsts balvas laureāts tēlnieks Antanas Česnulis. Šis apbrīnojamais cilvēks un talantīgais meistars 40 gadu laikā ir iemiesojis savu fantāziju kokā, ar mīlestību un humoru radot lietuviešu nacionālās folkloras varoņus.

Pēc tam dodamies uz Grūto

Apmeklējam Grūtas parku. Parka un muzeja ekspozīcija iepazīstinās ar padomju ideoloģiju, tā laika pieminekļiem, smaga un bieži absurda perioda simboliem. Šāda ideoloģiska rakstura skulptūru atrašanās vienā vietā ir unikāla parādība pasaulē. Parkā ir arī mini zooloģiskais dārzs un rotaļu laukums ar dažām padomju laika "Lunaparka" atrakcijām. Varēsiet apmeklēt arī kafejnīcu, kas atbilst apkārtējā Grūtas parka stilam un noskaņai, un izmēģināt ēdienus no "padomju" ēdienkartes.

Ceļš tālāk ved uz Jaskonis ciemu

Apmeklēsim Šakotis muzeju. 2015.gadā par godu sacepto šakotis rekordskaitam tika atvērts pirmais un vienīgais pasaulē Šakotis muzejs, kurā tagad tiek izrādīts nepārspējamais šakotis, kas ir iekļauts Ginesa rekordu grāmatā. Tā augstums ir 3 metri 72 cm, un šis milzis sver 86 kg! Muzejā ir izstādīti analogi lietuviešu šakotim, kas tiek cepti ārzemēs: Ungārijā, Zviedrijā, Japānā, Polijā un citās valstīs.

Pēc tam, ekskursija ar programmu "Šakotis cepšanas demonstrēšana". No kā un kā tiek gatavots šakotis? Kāda ir atšķirība starp lietuviešu šakotis un vācu Baumkuchen? Kādus šakotis cepa akmens laikmetā? Programmas laikā uzzināsiet ne tikai šakotis rašanās vēsturi, redzēsiet visu tā sagatavošanas procesu, bet arī paši varēsiet piedalīsieties šajā procesā un, protams, izmēģināsiet šo brīnišķīgo kūku. Izklaidējošās degustācijas laikā viesi tiks aicināti nobaudīt vēl divu veidu tradicionālos restorāna "Romnesa" izstrādājumus.

Pēc tam, izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* nakts ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Sumbru audzētava – pieaugušajiem 1.20 EUR, skolēniem 0.60 EUR

Merķines piramīda - par ziedojumiem

A.Česnuļa skulptūru un atpūtas parks – pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem 2.00 EUR

Grūtas parks – pieaugušajiem 7.50 EUR, bērniem līdz 16 gadiem 4.00 EUR

Šakotis muzejs – 2.00 EUR apmeklētājam

Ekskursija ar programmu "Šakotis cepšanas demonstrēšana" – 5.00 EUR apmeklētājam

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Sumbri Birstona Merkine Druskininki

Druskininki 2