Karajimišķu ainavas liegums - Birži - "Siera ceļš" Roķišķos

Paneveza gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

8.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apmeklējam Karajimišķu ainavas liegumu, kas atrodas apmēram 3 km uz rietumiem no Biržiem. Lieguma teritorijā ir visblīvākais karsta kriteņu skaits (vairāk par 200 gab./ uz km2). Pati pazīstamākā un lielākā karsta kritene ir "Govs ala" ("Karvės ola"). Speleologi uzskata, ka tai ir apmēram 200 gadi. Kritenes diametrs ir 10 - 12 metri, dziļums - apmēram 12,6 metri. Bedres dibenā ir vaļējs caurums.

Pēc tam dodamies uz Biržiem

Apmeklēsim Biržu novada muzeju "Sėla". Biržu pils reprezentācijas ēka tika atjaunota 1978.-1988.gadā, 1988.gadā tajā tika iekārtota Biržu publiskā bibliotēka, bet 1989.gadā - Biržu novada muzejs "Sėla". Tika atjaunots arī kunigaiša Radvila laikā būvētais nīderlandiešu tipa bastionu cietokšņa komplekss, kura uzdevums bija aizsargāt Lietuvas ziemeļu robežu 17. un 18.gadsimtā, divi pulvertorņi un tilts.

Pēc tam dodamies pie Širvēnas ezera

Pastaiga pa tiltu līdz Astravas muižai. Širvēnas ezers ir vecākā mākslīgā ūdenskrātuve Lietuvā. 1928.gadā, kad otrā ezera pusē, Astravas muižas ēkās tika izveidota linu fabrika, pāri Širvēnas ezeram tika uzbūvēts 525 metrus garš un 2,45 metrus plats gājēju tilts, kas savieno Astravu un Biržu pilsētu.

Izbraucam uz Rokišķiem

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru, apmeklēsim Sv. Matasa Evaņģēlista baznīcu - vienu no savdabīgākajiem un iespaidīgākajām neogotikas pieminekļiem Lietuvā, skaisto vecpilsētu ar Neatkarības laukumu.

Pāc tam apmeklējam Rokišķu pilsmuižas ansambli (novada muzejs), kas tika uzbūvēts 1801.gadā pēc nezināma arhitekta projekta. No 1952.gada šeit ir Rokišķu novada muzejs ar vairāk nekā 80 000 eksponātiem. Īpašu vietu ieņem koktēlnieka Leongina Šepkas unikālā ekspozīcija.
 
Vēlāk – izglītojoša programma "Siera ceļš". Uzzināsiet par senām piena produktu gatavošanas tradīcijām, redzēsiet etnogrāfiskus traukus piena raudzēšanai, ķērni utt., nobaudīsiet "Rokišķio sūris" gatavotu sieru.
 
Dodamies uz Roķišķu tirdzniecības centru
 
Izbraucam uz Rīgu
 
Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Biržu novada muzejs "Sėla" – pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem 2.00 EUR

Rokišķu pilsmuižas ansamblis (novada muzejs) – pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR

Programma "Siera ceļš" – apmeklētājam 2.00 EUR (siers + piparmētru tēja)

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Birzi Rokiskis