Ievērojamākās vietas Biržos - Rokišķi un "Siera ceļš"

Paneveza gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 17.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apmeklējam Karajimišķu ainavas liegumu 

Karajimišķu ainavas liegums atrodas apmēram 3 km uz rietumiem no Biržiem. Lieguma teritorijā ir visblīvākais karsta kriteņu skaits (vairāk par 200 gab./ uz km2). Pati pazīstamākā un lielākā karsta kritene ir "Govs ala" ("Karvės ola"). Speleologi uzskata, ka tai ir apmēram 200 gadi. Kritenes diametrs ir 10 - 12 metri, dziļums - apmēram 12,6 metri. Bedres dibenā ir vaļējs caurums.

Tālāk dodamies uz Biržiem

Apmeklējam Biržu novada muzeju "Sėla". Biržu pils reprezentācijas ēka tika atjaunota 1978.-1988.gadā, 1988.gadā tajā tika iekārtota Biržu publiskā bibliotēka, bet 1989.gadā - Biržu novada muzejs "Sėla". Tika atjaunots arī kunigaiša Radvila laikā būvētais nīderlandiešu tipa bastionu cietokšņa komplekss, kura uzdevums bija aizsargāt Lietuvas ziemeļu robežu 17. un 18.gadsimtā, divi pulvertorņi un tilts.

Pēc tam dodamies pie Širvēnas ezera

Pastaiga pa tiltu līdz Astravas muižai. Širvēnas ezers ir vecākā mākslīgā ūdenskrātuve Lietuvā. 1928.gadā, kad otrā ezera pusē, Astravas muižas ēkās tika izveidota linu fabrika, pāri Širvēnas ezeram tika uzbūvēts 525 metrus garš un 2,45 metrus plats gājēju tilts, kas savieno Astravu un Biržu pilsētu.

Izbraucam uz Rokišķiem

Ekskursija pa Rokišķu pilsētu - apmeklējam Sv. Matasa Evaņģēlista baznīcu - vienu no savdabīgākajiem un iespaidīgākajām neogotikas pieminekļiem Lietuvā, skaisto vecpilsētu ar Neatkarības laukumu. Pēc tam dodamies uz Rokišķu pilsmuižas ansambli.

Apmeklējam Rokišķu pilsmuižas ansambli (novada muzejs), kas tika uzbūvēts 1801.gadā pēc nezināma arhitekta projekta. No 1952.gada šeit ir Rokišķu novada muzejs ar vairāk nekā 80 000 eksponātiem. Īpašu vietu ieņem koktēlnieka Leongina Šepkas unikālā ekspozīcija. 
Pēc tam – izglītojoša programma "Siera ceļš". Uzzināsiet par senām piena produktu gatavošanas tradīcijām, redzēsiet etnogrāfiskus traukus piena raudzēšanai, ķērni utt., nobaudīsiet "Rokišķio sūris" gatavotu sieru.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Biržu novada muzejs "Sėla" – pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem 2.00 EUR

Rokišķu pilsmuižas ansamblis (novada muzejs) – pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR

Programma "Siera ceļš" – apmeklētājam 2.00 EUR (siers + piparmētru tēja)

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Birzi Rokiskis