Unikālais akmeņu muzejs - kūrortpilsēta Palanga un ilūziju nams "EUREKA"

ZemaitijaCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 21.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies pilsētiņā Mosedis

Apmeklējam Vaclova Inta vārdā nosaukto Republikānisko akmeņu muzeju. Šī unikālā muzeja aizsācējs bija vietējais ārsts V. Intas, kurš 1957.gadā sāka vākt laukakmeņus. 1971.gadā no lieliem akmeņiem tika izveidots akmens muzejs.
Pašlaik muzejā eksponēta vairāk nekā 150 tūkstošu vienību liela visizplatītāko akmeņu un oļu kolekcija no visiem Lietuvas reģioniem. Lielākais muzeja eksponāts sver 50 tonnas, bet mazākais - tikai dažus gramus. Ūdensdzirnavās ir izstādīta patstāvīga ekspozīcija, kurā ir ģeoloģiskās kartes, klints iežu paraugi, pārakmeņojošies dzīvnieki un augi, kā arī no dažādām valstīm atvestie akmeņi - dāvanas muzejam. Kā arī var aplūkot no cilvēka ķermeņa iegūto svešķermeņu paraugus un Lietuvā augošo koku kokšņu kolekciju.

Tālāk ceļš ved uz Palangu

Palangas vēsture sākas 18.gadsimtā, kad tā bija vienkāršs zvejnieku ciemats. 19.gadsimtā grāfs Tiškevičs, vietējās dabas krāšņuma apburts, šeit nolēma izveidot kūrortu. Šodien Palanga ir mūsdienīgs kūrorts ar daudzām viesnīcām un villām, plašu un tīru pludmali un attīstītu infrastruktūru.

Apmeklējam ilūziju namu "EUREKA". Unikāli un interaktīvi eksponāti, visā pasaulē populāras ilūzijas, dažādas izklaides - un tas viss ir ilūziju nams "Eureka", vieta, kur ir, ko redzēt. Tas nav vienkāršs muzejs, kur atnācāt, ieraudzījāt un aizgājāt. Šeit vajag izklaidēties, piedalīties, kļūt par daļu no ekspozīcijas. Varēsiet ne tikai apšaubīt sava ķermeņa izjūtas, bet arī uzņemt daudz smieklīgu fotoattēlu.

Pēc tam dosimies pastaigā pa kūrortpilsētu Palangu: Birutes parks, Birutes kalns, Basanavičusa iela (pilsētas centrs, kur daudz kafejnīcu, restorānu, izklaides), kūrorta simbols skulptūra "Jūratė un Kastytis", jūras tilts "Palangos tiltas", kas iestiepjas jūrā 470 metru garumā.

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Vaclova Inta vārdā nosauktais Republikānisko akmeņu muzejs – pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 1.00 EUR

Ilūziju nams "Eureka" - pieaugušajiem 9.90 EUR, bērniem līdz 12 gadiem 8.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Akmenu muzejs Palanga