Unikālais akmeņu muzejs - kūrorts Palanga un ilūziju nams "EUREKA"

ZemaitijaCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 21.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies pilsētiņā Mosedis

Apmeklējam Vaclova Inta vārdā nosaukto Republikānisko akmeņu muzeju. Šī unikālā muzeja aizsācējs bija vietējais ārsts V. Intas, kurš 1957.gadā sāka vākt laukakmeņus. 1971.gadā no lieliem akmeņiem tika izveidots akmens muzejs.
Pašlaik muzejā eksponēta vairāk nekā 150 tūkstošu vienību liela visizplatītāko akmeņu un oļu kolekcija no visiem Lietuvas reģioniem. Lielākais muzeja eksponāts sver 50 tonnas, bet mazākais - tikai dažus gramus. Ūdensdzirnavās ir izstādīta patstāvīga ekspozīcija, kurā ir ģeoloģiskās kartes, klints iežu paraugi, pārakmeņojošies dzīvnieki un augi, kā arī no dažādām valstīm atvestie akmeņi - dāvanas muzejam. Kā arī var aplūkot no cilvēka ķermeņa iegūto svešķermeņu paraugus un Lietuvā augošo koku kokšņu kolekciju.

Tālāk ceļš ved uz Palangu

Apmeklēsim ilūziju namu "EUREKA". Unikāli un interaktīvi eksponāti, visā pasaulē populāras ilūzijas, dažādas izklaides - un tas viss ir ilūziju nams "Eureka", vieta, kur ir, ko redzēt. Tas nav vienkāršs muzejs, kur atnācāt, ieraudzījāt un aizgājāt. Šeit vajag izklaidēties, piedalīties, kļūt par daļu no ekspozīcijas. Varēsiet ne tikai apšaubīt sava ķermeņa izjūtas, bet arī uzņemt daudz smieklīgu fotoattēlu.

Vēlāk dosimies pastaigā pa kūrortpilsētu. Palanga ir "Lietuvas vasaras galvaspilsēta", kuras iedzīvotāju skaits ir aptuveni 18 tūkstoši. Kūrorts atrodas pie Baltijas jūras ar krasta līniju 25 km, ieskaitot Sventājas ciemu. Kuršu apdzīvotas vietas mūsdienu Palangā ir zināmas no mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. Laikā no 13. līdz 15.gadsimtam Palangas iedzīvotājiem nācās stāties pretī Vācu ordeņa bruņiniekiem dienvidos un Livonijas ordenim ziemeļos. 1422.gadā saskaņā ar Melnas miera līgumu Palangu pievienoja Lietuvas lielkņazistei un tā bija nozīmīgākā Lietuvas osta 15. - 17.gadsimtos. 1824.gadā Palangu nopirka grāfu Tiškeviču ģimene. Tiškeviči ieguldīja daudz līdzekļu Palangas kā jūras kūrorta attīstībā. 19.gadsimta beigās tika uzcelts pirmais restorāns un viesnīca, parādījās pirmais teātris, un pludmalē tika ierīkotas peldvietas. Un no šī brīža Palanga sāka attīstīties kā kūrorts.
Interesanti! No 1919. līdz 1921.gadam Palanga bija Latvijas sastāvdaļa. Tad starp Lietuvu un Latviju izcēlās strīds par Palangas un Sventājas piederību. Strīdu atrisināja starptautiskā šķīrējtiesas komisija, un 1921.gada 21.martā šīs teritorijas tika nodotas Lietuvai.
Galvenie kūrorta apskates objekti: Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīm augšāmcelšanās baznīca, celta neogotikas stilā 1907.gadā. Palangas dzintara muzejs, kas atrodas pašā Birutas parka centrā bijušajā Tiškeviču pilī. Birutes parks, Birutes kalns un virs Birutes kalna 1898.gadā celtā kapela. Botāniskais dārzs. Palangas kūrmāja - kūrorta simbols, kas kopš 1877.gada saistīta ar grāfu Tiškeviču dzimtu. Grāfu Tiškeviču aleja. Senā aptieka, atvērta 1827.gadā un joprojām darbojas. Skulptūra "Jūratė ir Kastytis" un muzikālā strūklaka. Tālu jūrā ieejošais mols - 470 metrus garais "Palangos tiltas". Jonasa Basanavičusa vārdā nosauktā gājēju iela, pilsētas vēsturiskā daļa, kur ir daudz senu tradicionālās arhitektūras ēku. Iela ir galvenā kūrorta artērija, abās tās pusēs ir mājīgas kafejnīcas un restorāni.

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Vaclova Inta vārdā nosauktais Republikānisko akmeņu muzejs – pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR

Ilūziju nams "Eureka" - pieaugušajiem 9.90 EUR, bērniem līdz 12 gadiem 8.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Akmenu muzejs Palanga