Dinozauru parks "Dinoparks" – Indiāņu ciems "Vinetu" – Žemaitijas galvaspilsēta-Telši

ZemaitijaCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 22.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Radaiļos

Apmeklējam Dinozauru parku. 7 km attālumā no Klaipēdas atrodas lielākais Baltijas valstīs Dinozauru parks. Tajā kopumā ir sastopami 40 dinozauri, no kuriem lielākais ir 12 metrus augsts. Dosimies aizraujošā pastaigā un iepazīsimies ar dinozauru daudzveidību, uzzināsim daudz interesanta par viņu dzīvi. Pēc jautrās un izzinošās pastaigas noskatīsimies 5D filmu par dinozauriem, bērni varēs izklaidēties rotaļu laukumā, vizināties ar mašīnītēm, karuseļos, ar katamarāniem, apmeklēt spoguļu labirintu utt.
Apgāztā mājā -  tā ir māja uzbūvēta ar jumtu uz leju, tajā viss ir apgriezts kājām gaisā, rotaļīgi izjaucot mūsu ikdienas rutīnu un izjūtas. Šī relaksējošā izklaide ir paredzēta mums, kurus ir nomocījusi ierastā kārtība un paradumi, lai kā no jauna paskatītos uz nepieciešamību pēc komforta un stabilitātes.

Ceļš tālāk ved uz Šliķu ciemu

Laipni lūdzam "Vinetu ciemā" – ciemos pie indiāņu apaču cilts vadoņa! Ierodoties šeit, ienirsiet īstā indiāņu pasakā. Redzēsiet krāsaini apgleznotas indiāņu teltis – tipus, kādās indiāņi dzīvoja plašajos Lielajos līdzenumos. Izjutīsiet indiāņu kultūras bagātību, iepazīsieties ar Amerikas pamatiedzīvotāju sadzīves priekšmetiem, tautas tērpiem un mūzikas instrumentiem. Apmeklējot vadoni, ne tikai jautri pavadīsiet laiku, bet arī papildināsiet savas zināšanas.

Ceļojumu turpinām uz Telšu pilsētu

Dosimies pastaigā pa pilsētu. Telši - Žemaitijas galvaspilsēta un Žemaitijas katolicisma centrs. Pilsētu, kas atrodas uz septiņiem pakalniem, no rietumiem un austrumiem ieskauj Mastis ezers, kas minēts vairākās leģendās. Vārdu pilsētai deva mazā Telšes upīte. Leģenda vēsta, ka Telšus nodibināja milzis Džugas, kurš tiek saukts arī par Telši. Vēstures avotos Telši tiek minēti kopš 1450.gada.
Telši ir slaveni ar apmeklējamo vietu un unikālu objektu pārpilnību: vienīgā Lietuvā pareizticīgo Sv. Mikaloja baznīca kubisma stilā, Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīca, ko 1536.gadā dibināja karalis Sigismunds. Yeshivat Telz, ebreju reliģiskā skola - viena no lielākajiem pasaulē, kur mācījās un savas prasmes uzlaboja rabīni no visas pasaules. Moderns amfiteātris un Žemaitijas muzejs "Alka". Tirgus laukumā augšup debesīs slejas tornis-pulkstenis ar milzīgu melnu lāci. Katedrāles laukumā cilvēki ar redzes traucējumiem ar savām rokām var "izpētīt" vienīgo Lietuvā pilsētas modeli. Šeit atrodas bīskapa rezidence, Telšu bernardīniešu klostera komplekss un 17.gadsimta garīgais seminārs. Uz viena no lielākā pakalna paceļas Telšu Sv. Padujas Antonijas katedrāle, uzcelta 1765.gadā vēlā baroka un klasicisma stilā.
Telši tiek saukti arī par Lāču galvaspilsētu. Šeit lāči tur "Žemaitijas globusu", rotā tiltus un soliņus gar Mastis ezeru, nemaz nerunājot par citām skulptūrām, kas dāsni izkaisītas pa visu pilsētu. Bet, pastaiga gar Mastis krastu, bez šaubām, kļūs vēl interesantāka, ja pa ceļam meklēsiet lācēnus, leģendārā totēma - Žemaitijas lāča, pēdas nospiedumus.

Pēc tam apmeklēsim "Džiugas siera namu". Džiugas siera nams ar brīnišķīgo interjeru ir īsta paradīze siera cienītājiem. Šeit var izmēģināt siera "Džiugas" produkciju kopā ar Lietuvas zīmola saldējumu "Dione". Tas ir ilgstoši nogatavināts cietais siers. Telši lepojas ar šo vietu, kur dzimis leģendārais lietuviešu siers "Džiugas".

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Dinozauru parks:
apmeklējums - apmeklētājiem 13.00 EUR, bērniem no 2 līdz 12 gadiem 11.00 EUR. Biļetes cenā iekļauta dinozauru apskate un visu izklaides objektu apmeklēšana: 40 dabiska lieluma maurojošu un kustīgu dinozauru apmeklējums, batuti, 5D kinoteātris, katamarāni "Gulbji", katamarāni "Retro mašīnas", spoguļu labirints, mašīnītes, zirdziņu karuselis, vilcieniņu karuselis, rūķīšu pilsētiņa, bērnu rotaļu laukums, parka audžubērnu apmeklējums (kaziņas, trusīši u.c.), šūpoles, animatori
Apgāztā māja - apmeklētājiem 6.00 EUR, bērniem no 2 līdz 12 gadiem 4.50 EUR
Dinozauru parks + apgāztā māja - apmeklētājiem 16.00 EUR, bērniem no 2 līdz 12 gadiem 14.00 EUR

Indiāņu ciems "Vinetu":
apmeklējums - apmeklētājiem no 14 gadiem 4.00 EUR, skolēniem līdz 14 gadiem 2.00 EUR 
loka šaušana 30 min. - apmeklētājam 10.00 EUR
pūšana-šaušana ar indiāņu trubiņu 30 min. - apmeklētājam 5.00 EUR
šautriņu mešana 30 min. - apmeklētājam 5.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Dinozauru-parks Vinetu-ciems Telsi