Augustovas kanāls – Vroclava-tiltu un rūķu pilsēta! – Adršpahas Teplicas klintis Čehijā – Krāsainie ezeri – Vigru klosteris

Polija Nr 3Ceļojuma ilgums - 4 dienas/ 3 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 169.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Augustova – Vroclava

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Ceļš tālāk ved uz Augustovu

Augustova pirmo reizi rakstos minēta 1496.gadā, bet pilsētas tiesības 1557.gadā tai piešķīra Sigismunds II Augusts, no kura arī pilsētas nosaukums. Līdz Ļubļinas ūnijai 1596.gadā pilsēta ietilpa Lietuvas lielkņazistē, bet vēlāk - Polijā. 1970.gadā Augustova tika oficiāli atzīta par kūrortpilsētu. Cilvēki šeit ierodas, lai baudītu Mazūrijas ezeru skaisto dabu un Augustovas kanālu. Augustova lepojas ar 19.gadsimta tehnikas brīnumu – Augustovas kanālu. Kanāla kopējais garums ir 101,2 km. Šajā posmā ir uzceltas 18 slūžas - 14 no tām atrodas Polijas pusē, 1 pierobežā un 3 Baltkrievijā. Ūdens līmeņa starpība atsevišķos baseinos ir no 0,80 līdz 9,80 metriem.
 
Kruīzs pa Augustovas kanālu. No Augustovas ostas dodamies ceļojumā uz Rospudas ieleju. Maršruts: Augustovas osta - upe Neta - ezers Necko - ezers Rospuda - Augustovas osta.

Turpinām ceļojumu, baudot Polijas ainavas, uz Vroclavu

Vakarā ierodamies viesnīcā Vroclavas apkārtnē

 

2.diena – Vroclava: vecpilsēta – zoodārzs + Āfrikariums – Kolejkovo miniatūru muzejs

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Vroclavu

Vroclava - agrāk Breslava, ir ceturtā lielākā pilsēta Polijā, Lejassilēzijas galvaspilsēta ar 640 tūkstošiem iedzīvotāj. Saskaņā ar leģendu pilsētu dibināja čehu princis Vratislavs 915. – 921.gados. Līdz 990.gadam Vroclavu un visu Silēziju iekaroja Polijas karalis Meško I. Kopš 1335.gada pilsēta atkal ir daļa no Čehijas karalistes. 15.gadsimta beigās Vroclavu, kā arī visu Čehiju, pārņēma Hābsburgi. Austrijas mantojuma kara rezultātā, 1741.gadā Breslavu pievienojās Prūsijai. Un kopš 1871.gada pilsēta ir daļa no Vācijas impērijas. Breslava kļuva par otro svarīgāko pilsētu valstī pēc Berlīnes. Pēc Otrā pasaules kara pilsēta – jau kā Vroclava, apvienojās ar Poliju. Šodienas Vroclava ir viena no senākajām un skaistākajām Polijas pilsētām. Pilsēta atrodas Silēzijas zemienē Oderas upes krastos uz 12 salām. Caur pilsētu plūst piecas upes: Odera un tās četras pietekas. Pilsētas teritorijā upe veido daudzus kanālus, pār kuriem uzbūvēti vairāk nekā 100 tiltu un tiltiņu. Vroclavas tilti kopā ar mājīgajiem parkiem pilsētai piedod īpašu šarmu. Šeit viss izskatās kā pasakā: elegantas mājas, majestātiskas gotiskās baznīcas un senas muižnieku savrupmājas. Bet Vroclavas pazemes valstībā dzīvo apmēram 300 rūķu! Mazie pilsētas iedzīvotāji ir vroclaviešu mīlēti un aizsargāti, katram rūķim ir savs vārds un sava vēsture.

Apmeklēsim zoodārzu un Āfrikariumu. Āfrikariums - šis ir ne tikai unikāls un vienīgais tāds projekts Polijā, bet arī viens no modernākajiem Eiropā. Āfrikariuma celtniecība izmaksāja 220 miljonus zlotu un ilga divus gadus. Platība ir 1,5 hektāri un visu baseinu ietilpība ir 15 miljoni litru ūdens, kuros mīt 4500 augu veidu un vairāk nekā 200 dzīvnieku sugu. Apmeklētāji var vērot roņus un pingvīnus, kā arī nīlzirgus, krokodilus un citus eksotiskus dzīvniekus to dabiskajā vidē. Ekskursijas maršruts iet pa īpašu stikla tuneli, un apmeklētājiem ir iespaids, ka tie ir zemūdens pasaulē. Vroclavas Āfrikariums atrodas pilsētas zoodārzā, tāpēc tā biļete vienlaikus ir arī biļete uz Āfrikariumu.

Pēc tam dodamies uz muzeju Kolejkovo, fantastiskā miniatūras pasaules ceļojumā. Kolejkovo atrodas Svebodzinas dzelzceļa stacijas teritorijā - vienā no Vroclavas senākajām dzelzceļa stacijām. Tika izveidots milzīgs makets, kurā atveidots brīnišķīgās Lejassilēzijas pulsējošā dzīve. Izveidotāji darīja visu iespējamo, lai precīzāk atspoguļotu realitāti un attēlotu miniatūru Koleikovo iedzīvotāju dzīvi, parādot viņus dažādās ikdienas dzīves situācijās.
Apmeklējot miniatūru pasauli, šajā lieliskajā vēlā klasicisma objektā, redzēsiet: dzīvi laukos, pavadīsiet tūristus ekspedīcijā, piedalīsieties glābšanas operācijā, kļūsiet par mežsargiem, slēpotājiem, tirgotājiem, celtniekiem un cirka māksliniekiem. Redzēsiet arī tādus arhitektūras dārgakmeņus kā: Svebodzinas dzelzceļa staciju, Vroclavas tirgus ēkas, meteoroloģisko observatoriju Sņežkā, kalnu mājiņu rietumu Sudetu kalnos.

Vēlāk, ekskursija pa Vroclavas vēsturisko centru. Ekskursijas laikā apmeklēsim Vroclavas senāko daļu - Katedrāles salu (Ostrow Tumski), tādu mini-Vatikānu. Doma sala ir pilsētas garīgās dzīves un Vroclavas senākās daļas centrs, dažas ēkas ir saglabājušās no 9.gadsimta. Apmeklētājus sagaida 1244. – 1341.gados celts dievnams ar diviem 98 metrus augstiem torņiem - Sv. Jāņa Kristītāja katoļu katedrāle. Tāpat redzēsim: 18.gadsimta Arhibīskapa pili, Garīgo semināru, nelielu vecāko baznīcu - Sv. Mārtiņa baznīcu, šķībo torni, neparastu divstāvu baznīcu – Sv. Krusta (augšējā) un Sv. Bartolomeja (apakšējā), kas uzcelta 1350.gadā Silēzijas gotikas stilā. Netālu no baznīcas atrodas 1732.gad baroka skulptūra, kas veltīta Sv. Janam Nepomukam.
Šķērsojot Mīlētāju tiltu, dodamies uz vecpilsētu, garām kņazu Piastu dzimtas kapličai un senajam hospitāliešu bruņinieku ordeņa klosterim. Tālāk - krastmala un 1702.gadā dibinātā Vroclavas universitāte. Universitāte atrodas viduslaiku kņazu pilī, kuras būvniecība sākās 13.gadsimtā. Bet uz Cietuma ielas satiksiet rūķi-gūstekni...
Pēc tam iziesim pa gleznainu ieliņu, kur agrāk atradās seni miesnieku veikali, bet šodien ir apmetušies Vroclavas mākslinieki. Pēc tam aplūkosim 13.gadsimtā celto Sv. Elizabetes baznīcu, kas ir viens no skaistākajiem gotiskās stila dievnamiem. Par savdabīgiem baznīcas vārtiem kalpo divas nelielas 16.gadsimta mājas - Jasa un Malgosas. Dosimies tālāk ziedošo Sāls laukumu, kur sāls un citu preču pārdošana bija jau 13.gadsimtā. Uz Laukuma redzēsim Senās biržas ēku, 19.gadsimta ēku.
Pēc tam apmeklēsim Tirgus laukumu, vienu no skaistākajiem un lielākajiem pilsētas laukumiem. Šeit redzēsim turīgo pilsētnieku savrupmājas, kas nosauktas dīvainos vārdos. Visinteresantākās – 16.gadsimta māja ar galerijām iekšpagalmā, 17.gadsimta "Septiņu vēlētāju māja" un 18.gadsimta "Zelta Saules māja". Laukuma centrālajā daļā atrodas Vroclavas nozīmīgākais arhitektūras piemineklis – rātsnams. Rātsnama gotiskā ēka 250 gadu laikā, no 13.gadsimta beigām līdz 16.gadsimtam, tika celta vairākos posmos. Rātsnama pagrabā ir vecākais alus krogs Eiropā "Pivnitsa Svidnitskaya", kas darbojas kopš 1273.gada.
Un, protams, iepazīsimies ar daudzām rūķu skulptūrām.

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

3.diena – Vroclava – Adršpahas-Teplicas klintis – Krāsainie ezeri – Vroclava

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Čehiju

Apmeklēsim Adršpahas-Teplicas klintis (Adršpašsko-teplické skály), kuras atrodas Čehijas ziemeļaustrumu daļā aizsargājamā dabas teritorijā. Tas ir īsts Čehijas dabas brīnums. Klinšu pilsētiņa aizņem 17,72 kvadrātkilometrus un veidota no daudzām alām, aizām, labirintiem, ūdenskritumiem un kanjoniem. Klintis ir neparastas formas, katra no tām ir unikāla veidojuma. Īsta alpīnistu paradīze. Pastaiga pa Adršpahas klintīm sāksies Adršahas ciematā, kur visiem apmeklētājiem tiks izdalītas kartes ar tūrisma maršrutu un galvenajiem objektiem. Parkā pavadīsim 3 stundas. Pēc romantiskās klinšu vietas iepazīšanas gūsiet jaunus iespaidus un vienlaikus būsiet apburti ar tās skaistumu.

Pēc tam atgriežamies Polijā un dodamies uz Rudavas ainavu parku

Apmeklējam Krāsainos ezerus - Rudavas ainavu parka krāsainās ūdenstilpes. Īpašā zaļā taka aizved līdz vietai, kur ezeri savienojas, pārsteidzot ar krāsu salikumiem. 18.gadsimtā, vietās, kur agrāk atradās vācu raktuves, izveidojās 4 ezeri: zaļais, sarkanais, zilais un mazs zaļš ezers, kas sausā vasarā izžūst. Savu krāsu ezeri ieguva pateicoties raktuvju sienu un dibena ķīmiskajam sastāvam.

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

4.diena – Vroclava – Vigru klosteris – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīca

Ceļojumu turpinām uz Vigru nacionālo dabas parku

Apmeklēsim Vigru klosteri. Kamaldulu klostera komplekss atrodas uz Vigru pussalas un ir vērtīgākais arhitektūras piemineklis Suvalkijas reģionā. Mūki - kamalduli (kamenduli) šeit ieradās 1667.gadā un  pusgadsimta laikā uzcēla klosteri, kurš kļuva par vienu no lielākajiem un bagātākajiem Polijā. Kompleksā, cita starpā, ir šveicara māja, vārti uz augšējo un apakšējo terasi, celles, Karaliskais nams, Bīskapa pils, bijusī ēdamzāle un tornis ar pulksteni. Pagrieziena punkts klostera vēsturē bija pāvesta Jāņa Pāvila II vizīte 1999.gadā. Varēsiet uzkāpt zvanu tornī, no kura paveras skats uz ezeru un visu pussalu.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 3 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Vroclavas vēsturisko centru - 6.00 EUR skolēnam
* ieejas biļetes:
 
Kruīzs pa Augustovas kanālu - pieaugušajiem 30 PLN, bērniem no 7 līdz 10 gadiem 20 PLN

Zoodārzs un Āfrikariums - pieaugušajiem 56 PLN, bērniem 46 PLN. Grupas biļete - pieaugušajiem 45 PLN, bērniem 35 PLN

Kolejkovo miniatūru muzejs - pieaugušajiem 23 PLN, bērniem 17 PLN. Grupas biļete - pieaugušajiem 21 PLN, bērniem 15  PLN

Adršpahas-Teplicas klintis - pieaugušajiem 100 CZK, bērniem līdz 15 gadiem 50 CZK

Vigru klosteris - pieaugušajiem 8 PLN, bērniem 4 PLN

 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

Valūtas kurss:

1 EUR = ~ 4.25 PLN

1 EUR = ~ 26.95 CZK

 

 

Vigru klosteris Vroclava Adrspaha Krasainie ezeri Varsava