Augustovas kanāls – Opole un "Opoles Venēcija" – Zelta ieguve Zloty-Stok – krāšņā Mošnas pils – Vigru klosteris

Opole gerbonisCeļojuma ilgums - 3 dienas/ 2 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 124.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Augustova – Opole

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Ceļš tālāk ved uz Augustovu

Augustova pirmo reizi rakstos minēta 1496.gadā, bet pilsētas tiesības 1557.gadā tai piešķīra Sigismunds II Augusts, no kura arī pilsētas nosaukums. Līdz Ļubļinas ūnijai 1596.gadā pilsēta ietilpa Lietuvas lielkņazistē, bet vēlāk - Polijā. 1970.gadā Augustova tika oficiāli atzīta par kūrortpilsētu. Cilvēki šeit ierodas, lai baudītu Mazūrijas ezeru skaisto dabu un Augustovas kanālu. Augustova lepojas ar 19.gadsimta tehnikas brīnumu – Augustovas kanālu. Kanāla kopējais garums ir 101,2 km. Šajā posmā ir uzceltas 18 slūžas - 14 no tām atrodas Polijas pusē, 1 pierobežā un 3 Baltkrievijā. Ūdens līmeņa starpība atsevišķos baseinos ir no 0,80 līdz 9,80 metriem.

Kruīzs pa Augustovas kanālu. No Augustovas ostas dodamies ceļojumā uz Rospudas ieleju. Maršruts: Augustovas osta - upe Neta - ezers Necko - ezers Rospuda - Augustovas osta.

Turpinām ceļojumu, baudot Polijas ainavas, uz Augšsilēziju uz Opoles pilsētu

Vakarā ierodamies viesnīcā Opoles apkārtnē

 

2.diena – Opole – Zelta ieguves un metalurģijas muzejs Zloty-Stok – Mošnas pils – Opole

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Zloty-Stok pilsētiņu

Apmeklējam zelta ieguves un metalurģijas muzeju Zloty-Stok, kas iekārtots bijušajās zelta un arsēna raktuvēs, tika atvērts 1996.gada 28.maijā. Pirmais šeit veikto kalnrūpniecības darbību reģistrs tika veikts 1273.gadā. Bet zelta ieguves uzplaukums šajās raktuvēs bija 16.gadsimtā. Raktuves darbības laikā šeit tika iegūtas apmēram 16 tonnas tīra zelta.
Muzeja ekspozīcija ilustrē zelta ieguves vēsturi: senās kartes un raktuvju plānus, vēsturiskus darbarīkus, zelta ieguvēju lampas, minerālus, krāsnis zelta kausēšanai un ratiņus, uz kuriem tika transportēta vērtīgie izrakteņi. Brauciena uz raktuvi, uz "Melno" gaiteni, laikā redzēsiet 10 metrus augsto pazemes ūdenskritumu, kas ir vienīgais Polijā. Apskates objektos ir iekļauts neparasts stāsts: raktuves sānu gaiteņos atradās Šerfenberga laboratorija, kurā izdevās iegūt no arsēna rūdas stiprāko indi - arsēnu.
Uzmanību! Vajadzētu paņemt līdzi siltas drēbes, jo temperatūra raktuvēs visu gadu ir 7 °C.

Braucienu turpinām uz Mošnas ciemu

Apmeklēsim Mošnas pili - lielisku 17.gadsimta celtni. Oriģināli baroka stilā veidotā pils ir viens no galvenajiem apskates objektiem Opoles vojevodistē. Kopējā pils ansambļa platība ir apmēram 200 hektāru. No 1866. līdz 1945.gadam pils piederēja Tīlu-Vinkleru dzimtai. 1896.gadā pilī izcēlās ugunsgrēks, sabojājot sienas, jumtu un daļu interjera. Drīz pils tika atjaunota, un austrumu pusē piebūvēts spārns ar ziemas dārzu neogotikas stilā. 1912. - 1914.gados rietumu spārna piebūve veikta neorenesanses stilā. Pēdējās rekonstrukcijas rezultātā pilī ir 365 istabas un telpas ar kopējo platību vairāk nekā 7000 m². Pils krāšņais viduslaiku interjers ir ar bagātīgiem rotājumiem un gleznojumiem, bet bijušo īpašnieku portreti grezno daudzu istabu sienas. Ēkas unikālo izskatu papildina 99 lieli un mazi torņi. Pils atrodas gleznainā parkā ar daudzām alejām un dīķiem. Aristokrātiskais šiks atrodams pat viesnīcā, kas aizņem vairākas pils telpas. Šeit strādā arī restorāns un muzejs.

Tālāk ceļš ved uz Opoli

Opole ir Opoles vojevodistes galvaspilsēta, reģiona kultūras un zinātnes centrs. Pilsēta atrodas Oderas upes krastos un tajā dzīvo 128 tūkstoši iedzīvotāju. Opole ir viena no vecākajām Polijas pilsētām, atrodas Augšsilēzijas vēsturiskajā reģionā un no viduslaikiem līdz 20.gadsimta sākumam bija tās galvaspilsēta. Pirmo reizi Opole pieminēta 845.gadā. Līdz 1945.gadam pilsēta atradās Vācijā ar nosaukumu Oppeln. 1945.gadā pilsētā iegāja Padomju karaspēks, pēc tam, pamatojoties uz Potsdamas konferences lēmumu, tā tika piešķirta Polijai. Dēļ gleznainās vecpilsētas, izveidotās sarežģītās kanālu sistēmas un tiltu, kas savieno pilsētas daļas, Opole tiek dēvēta par "Opoles Venēciju". Tieši cauri pilsētas centram plūst Oderas pieteka - Mlinuvkas upe. Ūdeņi, kas atrodas blakus ēkām un neskaitāmiem tiltiem, veido neaizmirstamus skatus. Vē Opole ir slavena ar to, ka vairāk nekā 50 gadus šeit tradicionāli tiek rīkoti poļu dziesmu svētki. Opoles simbols ir senais 13.gadsimta Pjastu tornis.

Dosimies pastaigā pa vēsturisko pilsētas centru: izstaigāsim Ignacy Daszyński vārdā nosaukto laukumu, kura galvenais objekts ir Cerēras - auglības dievietes, strūklaka. Pēc tam aplūkosim Dievmātes un Sv. Vojceha baznīcu, kas ir vecākais 10.gadsimta dievnams Opolē. Apbrīnosim Svētās Trīsvienības franciskāņu baznīcu. 14.gadsimta sākumā nodedzinātās baznīcas vietā franciskāņu mūki uzcēla baznīcu, kura tika nosaukta par Svētās Trīsvienības. Baznīcā zem galvenā altāra atrodas kaps, kurā atdusas slavenās poļu Pjastu dzimtas pārstāvji. Dosimies pastaigā pa tirgus laukumu. Aplūkosim rātsnamu, kas celts 1864.gadā Florences Palazzo Vecchio stilā, un unikālo baroka stila akmens māju ansambli. Pēc tam apskatīsim Sv. Sebastiana baznīcu. Dievnama uzcelšana 1696.gadā šajā vietā bija saistīta ar brīnumainu cilvēku glābšanu no mēra. 1680.gadā šeit bija krodziņš, kurā cilvēki uzturējās. Mēra epidēmijas laikā neviens no viesiem nesaslima. Pēc tam apbrīnosim 1005.gadā celto neparasti skaisto Svētā Krusta katedrāli. 73 metrus augstais baznīcas tornis ir pilsētas dominējošais elements. Tālāk ceļš ved uz Paseka salu. Apskatīsim Opoles simbolu -  seno 13. gadsimta Pjastu torni. Šī ir vienīgā celtne, kas saglabājusies Pjastu pils. Aplūkosim Tūkstošgades amfiteātri, ikgadējo poļu dziesmu svētku norises vietu. Netālu atrodas Poļu dziesmu muzejs. Visbeidzot, dosimies uz Mlinuvkas upes krastmalu, pastaigāsimies pa pārsteidzošo "Opoles Venēciju".

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

3.diena – Opole – Vigru klosteris – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīcā

Ceļojumu turpinām, baudot Polijas ainavas, uz Vigru nacionālo dabas parku

Apmeklēsim Vigru klosteri. Kamaldulu klostera komplekss atrodas uz Vigru pussalas un ir vērtīgākais arhitektūras piemineklis Suvalkijas reģionā. Mūki - kamalduli (kamenduli) šeit ieradās 1667.gadā un  pusgadsimta laikā uzcēla klosteri, kurš kļuva par vienu no lielākajiem un bagātākajiem Polijā. Kompleksā, cita starpā, ir šveicara māja, vārti uz augšējo un apakšējo terasi, celles, Karaliskais nams, Bīskapa pils, bijusī ēdamzāle un tornis ar pulksteni. Pagrieziena punkts klostera vēsturē bija pāvesta Jāņa Pāvila II vizīte 1999.gadā. Varēsiet uzkāpt zvanu tornī, no kura paveras skats uz ezeru un visu pussalu.

Pēc tam dodamies uz Rīgu

Ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 2 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
 
Kruīzs pa Augustovas kanālu - pieaugušajiem 30 PLN, bērniem no 7 līdz 10 gadiem 20 PLN 
 
Zelta ieguves un metalurģijas muzejs Zloty-Stok:
Zelta raktuves apmeklējums ar braucienu ar pazemes vilcieniņu uz vienīgo pazemes ūdenskritumu Polijā - pieaugušajiem 30 PLN, bērniem 24 PLN
 
Mošnas pils:
pils ekstremālā tūre  - pieaugušajiem - pieaugušajiem 38 PLN, bērniem 32 PLN
ieeja pils torņos - pieaugušajiem 12 PLN, bērniem 8 PLN
ieeja parka teritorijā - pieaugušajiem 10 PLN, bērniem 6 PLN
 
Vigru klosteris - pieaugušajiem 8 PLN, bērniem 4 PLN
 
 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

Valūtas kurss: 1 EUR = ~ 4.25 PLN

 

 

Augustova Opole Zloti-Stok Mosnas-pils Opole Vigru-klosteris