Augustovas kanāls – Varšava: vecpilsēta, Karaliskais Lazenku parks un Kopernika zinātnes centrs – izklaides un zinātnes parks "Ilūziju ferma"

Polija titulbilde 2Ceļojuma ilgums - 3 dienas/ 2 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 118.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Augustova – Varšava

6.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Tālāk ceļš ved uz Augustovu

Augustova pirmo reizi rakstos minēta 1496.gadā, bet pilsētas tiesības 1557.gadā tai piešķīra Sigismunds II Augusts, no kura arī pilsētas nosaukums. Līdz Ļubļinas ūnijai 1596.gadā pilsēta ietilpa Lietuvas lielkņazistē, bet vēlāk - Polijā. 1970.gadā Augustova tika oficiāli atzīta par kūrortpilsētu. Cilvēki šeit ierodas, lai baudītu Mazūrijas ezeru skaisto dabu un Augustovas kanālu. Augustova lepojas ar 19.gadsimta tehnikas brīnumu – Augustovas kanālu. Kanāla kopējais garums ir 101,2 km. Šajā posmā ir uzceltas 18 slūžas - 14 no tām atrodas Polijas pusē, 1 pierobežā un 3 Baltkrievijā. Ūdens līmeņa starpība atsevišķos baseinos ir no 0,80 līdz 9,80 metriem.

Kruīzs pa Augustovas kanālu. No Augustovas ostas dodamies ceļojumā uz Rospudas ieleju. Maršruts: Augustovas osta - upe Neta - ezers Necko - ezers Rospuda - Augustovas osta.

Turpinām ceļojumu, baudot Polijas ainavas, uz Varšavu

Varšava - Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta valstī, atrodas uz Vislas upes krastos, ap 1,8 miljonu iedzīvotāju. 9.gadsimtā mūsdienu Varšavas teritorijā parādījās pirmā nocietinātā apmetne - Brodno. Pirmais vēsturiskais dokuments, kas apliecina Varšavas pastāvēšanu datēts ar 1313.gadu. Pateicoties centrālajai atrašanās vietai starp Polijas – Lietuvas ūnijas (Rzeczpospolita) divām galvaspilsētām - Krakovu un Viļņu, Varšava kļuva par ūnijas galvaspilsētu. 1596.gadā karalis Sigismunds III Vāsa pārcēla valsts galvaspilsētu no Krakovas uz Varšavu. 1596. - 1795.gados Varšava bija ne tikai Polijas – Lietuvas ūnijas galvaspilsēta, bet arī Polijas karaļu un Lietuvas lielkņazu rezidence. No 1815. līdz 1915.gadam Polija bija Krievijas impērijas daļa. No 1918. līdz 1939.gadam Varšava bija Polijas Republikas galvaspilsēta un no 1944. līdz 1989. gadam Polijas Tautas Republikas galvaspilsēta. Neskatoties uz to, ka pilsēta Otrā pasaules kara laikā bija gandrīz pilnīgi iznīcināta, tās vēsturiskajos kvartālos tika atjaunots senatnes izskats un atmosfēra. Galvaspilsēta piesaista tūristus ne tikai ar arhitektūru un vēsturi, bet noteikti ar vētraino dzīvi. Varšavas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija pa Varšavas vēsturisko centru - aizraujoša iegremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi.
Ekskursiju sāksim Pils laukumā, kuru var dēvēt par skaistāko un interesantāko vietu Varšavā. Pils laukumā redzēsim krāsainas baroka stila ēkas, kas harmoniski savstarpēji saplūst un nodod vēstures garu. Laukuma centrā atrodas Polijas karaļa un Lietuvas lielkņaza Sigismunda III Vāsa kolonna, kuru 1644.gadā uzcēla viņa dēls Vladislavs IV. Aplūkosim Karaļa pili, kuru 1598. - 1618.gados uzcēla Sigismunda III Vāsas valdīšanas laikā. Pili var dēvēt par vecpilsētas pērli. Šodien Karaļa pils sienās atrodas Mākslas muzejs. Aplūkosim arī skaistos Kungu vārtus ar 16 metrus augsto pulksteņa torni.
Tālāk pastaigāsimies pa Svietojanskas ielu. Tur redzēsim pilsētas galveno baznīcu - Sv. Jāņa Kristītāja baznīcu. Baznīca tika uzcelta 1390.gadā ķieģeļu gotikas stilā, kā Mazovijas valdnieku kronēšanas un apbedīšanas vieta. Tuvumā atrodas Jezuītu baznīca, kuru 1609.gadā arī dibināja karalis Sigismunds III Vāsa. Baznīca ir spilgtākais poļu manierisma arhitektūras piemērs. Netālu no baznīcas noteikti "uzskriesim" uz šaurākās mājas Eiropā.
Dodamies uz Tirgus laukumu, kas izveidojās 13.gadsimtā beigās vienlaikus ar pilsētas dibināšanu. Laukums vecpilsētā līdz pat 18.gadsimta beigām tika uzskatīts par Varšavas centrālo vietu un sirdi. Šodien tirgus laukumā dzīve mutuļo: pilna ar ielu muzikantiem un māksliniekiem, daudz suvenīru veikalu, nelielu galeriju, un to visu ieskauj tādi kā rotaļu nami. Katrai no četrām laukuma malām, un pat katrai mājai, ir savs nosaukums. Aplūkosim skaistas un unikālas ēkas: "Zem baziliska", "Zem zelta caurules" un "Zem lauvas". Laukuma vienā "sienā" atrodas Varšavas vēstures muzejs. Laukuma centrā atrodas Nāras (Sirēnas) skulptūra. Varšavas sirēna (Varšavas nāra) ir Varšavas pilsētas simbols, atrodas arī pilsētas ģerbonī. Senākais attēls ir no 1390.gada.
Pēc tam dodamies uz Varšavas barbakānu. Apmeklēsim 16.gadsimtā celto Varšavas barbakānu - pusapaļu stiprinātu priekšposteni (barbakāns – nocietinājums, kas paredzēts cietokšņa ieejas papildu aizsardzībai). Varšavas barbakāns ir viens no nedaudziem pilsētas nocietinājuma elementiem, kas ir saglabājies. Šodien Varšavas barnakānā izvietots vēstures muzejs, kura telpās notiek dažādi pasākumi, izstādes un prezentācijas. Šī vieta piesaista daudzus tūristus.

Nakts viesnīcā

 

2.diena – Varšava – Izklaides un zinātnes parks "Ilūziju ferma" – Varšava: Karaliskais Lazenku parks

Brokastis viesnīcā

Ceļojumu turpinām uz Trojanovu

Apmeklējam izklaides un zinātnes parku "Ilūziju ferma". Šis ir vienīgais tematiskais parks Polijā, kas veltīts dažādām ilūzijām, kas rodas mūsu galvās. Šī vieta ir pilna maģijas, šeit nebūs garlaicīgi ne pieaugušajiem, ne bērniem! Parka teritorijā ieraudzīsiet lidojošu māju, spoguļu labirintu, aizmirstības tuneli, faraona kapu, burvju māju, levitējošas bumbiņas, eksperimentu mežu, milzīgas mēbeles un daudzus citus pārsteidzošus eksponātus, kas rada noslēpumainu atmosfēru un ļauj pieskarties brīnumiem… Papildus tam visam vietējais iluzionists vienmēr ir gatavs izklaidēt atbraukušos ar aizraujošiem priekšnesumiem. Iegremdēšanās maģiskajā pasaulē būs piedzīvojumiem pilna, bet unikālas fotogrāfijas pārsteigs ikvienu.

Atgriežamies Varšavā

Apmeklēsim Karalisko Lazenku parku. Pils un parka komplekss Lazenkos ir skaistākais Varšavā un viens no skaistākajiem parkiem Eiropā, apbrīnas vērti ir gan apstādījumi, gan arhitektūra. Muzejā Karaliskie Lazenki, pils un dārzu kompleksā, ietilpst parks (76 hektāru zaļumu pilsētas centrā), kā arī daudzi vēsturiski objekti: Pils uz salas, Mišlevicki pils (Pałac Myślewicki), Baltais namiņš, Karaliskais teātris un Vecā oranžērija, Jaunā oranžērija, Amfiteātris, piemineklis poļu komponistam Friderikam Šopēnam, piemineklis karalim Janam III Sobeskim, piemineklis karalim Staņislavam Augustam, 18.gadsimta Karaliskais parks, 19.gadsimta romantiskais parks, 20.gadsimta modernisma parks. Parks izveidojās labiekārtojot un iztīrot savvaļas mežu. 18.gadsimtā Lazenki kļuva par skaistāko ainavu kompleksu Varšavā. Lazenki šodien: muzeja nodaļa, vieta, kur notiek kultūras, zinātnes, izklaides pasākumi, kā arī iecienīta pastaigu vieta.

Nakts viesnīcā

 

3.diena – Varšava – Kopernika zinātnes centrs – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Kopernika zinātnes centru
"Kopernika zinātnes centrs" ir zinātnes muzejs. Centrs tika atvērts 2010.gada 5.novembrī, bet jau 2012.gada 25.septembrī centrs svinīgi uzņēma 2 miljono apmeklētāju.
Centrā ietilpst:
• divstāvu ēka ar kopējo platību 15 000 kvadrātmetru ar pastāvīgām un pagaidu izstādēm, laboratorijām un darbnīcām, konferenču telpu, kafejnīcām un restorāniem, kā arī biroju telpām un jumta dārzu;
• pazemes garāža un darbnīcu pazemes līmenī;
• multimediju planetārijs un skatu platforma;
• blakus esošais "Discovery" parks ar eksperimentālo staciju, mākslas galeriju un amfiteātri.
"Kopernika zinātnes centra" pastāvīgajā izstādē ir vairāk nekā 400 interaktīvu eksponātu. Ekspozīcija ir sadalīta sešās sadaļās, kas attiecas uz dažādām zināšanu jomām:
• Kustībā
• Cilvēki un vide
• Buzzz! - galerija pirmsskolas vecuma bērniem
• LightZone
• civilizācijas saknes
• "RE: Generation" - galerija jauniem pieaugušajiem
"Kopernika debesis" ir moderns planetārijs, kur var redzēt vairāk nekā tikai zvaigžņotās debesis un ar tām saistītās filmas. Izrāde ietver daudzus populārus zinātniskus jautājumus, tostarp astronomijas, dabaszinātņu un etnogrāfijas jomā. Viss tiek rādīti sfēriskajos ekrānos, kas ieskauj skatītājus no visām pusēm. Līdz ar to auditorijai ir pilnīgas iegremdēšanas sajūta attēlotajā pasaulē, ko papildina augstas kvalitātes skaņu sistēma.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Poliju

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 2 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Varšavas vēsturisko centru - 6.00 EUR skolēnam
 
* ieejas biļetes:
 
Kruīzs pa Augustovas kanālu - pieaugušajiem 30 PLN, bērniem no 7 līdz 10 gadiem 20 PLN
 
Izklaides un zinātnes parks "Ilūziju ferma" - pieaugušajiem 33 PLN, bērniem un studentiem 24 PLN. Grupas biļete - 21 PLN skolēnam
 
Karaliskais Lazenku parks - pieaugušajiem 45 PLN, bērniem 30 PLN
Biļetē iekļauts: audio gids, Pils uz salas, vecā oranžērija, Mišlevicki pils (Pałac Myślewicki), medību un izjādes muzejs
 
Kopernika zinātnes centrs:
Patstāvīgās izstādes – pieaugušajiem 30 PLN, bērniem 22 PLN. Grupas biļete - 18 PLN apmeklētājam
Planetārijs "Kopernika debesis":
2D seanss – pieaugušajiem 22 PLN, bērniem 16 PLN. Grupas biļete - 14 PLN apmeklētājam
3D seanss – pieaugušajiem 27 PLN, bērniem 21 PLN. Grupas biļete - 19 PLN apmeklētājam

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN 

 

 

Augustova Varsava Iluziju ferma