Gabaliņš Slovākijas un Ungārijas!... un Rumānija, viena no Eiropas noslēpumainākajām un gleznainākajām valstīm-leģendārā grāfa Drakulas dzimtene!...

Rumanija 2 gerbonisCeļojuma ilgums - 6 dienas/ 5 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 280.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija – Slovākija: Prešova 

5.00 izbraucam no skolas
 
Ceļš pa Latviju, Lietuvu, Poliju un Slovākiju ar nelielām pauzēm atpūtai un pusdienām
 
Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā Prešovas pilsētas apkārtnē
 
 
2.diena – Prešova  Košice – Ungārija: termālais kūrorts Miškoļca-Tapoļca – Rumānija: Oradja
 
Brokastis viesnīcā
 
Izbraucam uz Košici
 
Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Košice ir otrā lielākā pilsēta valstī ar 242 tūkstošiem iedzīvotāju. Pilsēta atrodas Hornādas upes ielejā Čierna hora (Melnais kalns) masīva pakājē. Rakstos pilsēta pirmo reizi pieminēta 1230.gadā. Pirmajos dokumentos minēta ar vārdu Villa Kassa, pēc tam - vācu Kašau, ungāru Kassa un, visbeidzot, slovāku Košice. 1342.gadā pilsēta ieguva karaliskās brīvpilsētas privilēģijas. Bet 14.gadsimtā pirmajai Eiropā piešķīra savu ģerboni. 15.gadsimtā Košice ar septiņu tūkstošu iedzīvotāju skaitu bija otrā lielākā pilsēta Ungārijā. Gadsimtiem ilgi pilsēta bija svarīgākais visa reģiona centrs, dabisks tirdzniecības, amatniecības, kultūras un izglītības centrs.
 
Pēc tam apmeklēsim Austrumslovākijas muzeju. Aplūkosim slaveno "Košices zelta dārgumu lādi", kurā atrodas 2920 zelta monētas, trīs zelta medaļas un zelta renesanses ķēde. Viss tika atrasts 1935.gadā, veicot izrakumus Finanšu padomes ēkas pamatos, Galvenajā ielā 68. Unikālā 15. - 17.gadsimtu kolekcija saglabājusies neskarta un ir viena no lielākajām pasaulē, kas jebkad ir atrasta!
 
Turpinām ceļojumu, baudot Slovākijas un Ungārijas ainavas, uz termālo kūrortu Miškoļca-Tapoļca
 
Apmeklējam termālo peldētavu klinšu alā. Īpaša, vienīgās šāda veida peldētavas Eiropā pievilcība ir tā, ka tā atrodas dabīgos, tūkstošiem gadu garumā termālo ūdeņu izskalotās, alās. No alas peldētavas var doties uz atvērto termālo ezeru, kurā ieplūst silti, dažādām gāzēm piesātināti, avotu ūdeņi. Pēc ārstu domām, gaisam alā ir dziedinošs efekts, ja ir elpošanas traucējumi, astma. Šajā ūdenī, atšķirībā no citiem, blīvākiem ūdeņiem, varat peldēties, neierobežojot sevi laikā, un varat izbaudīt pilnu ūdens iedarbību. Ūdens temperatūra baseinos ir no +29°C līdz +35°C.
 
lāk ceļš ved pa Ungāriju un Rumāniju uz Oradjas pilsētu
 
Vakarā ierodamies viesnīcā Oradjas apkārtnē
 
 
3.diena – Oradja – Korvinu pils  Sibiu
 
Brokastis viesnīcā
 
Turpinām ceļojumu, baudot Rumānijas ainavas, uz Hunedoaras pilsētu
 
Apmeklējam Korvinu pili sauktu arī par "Kraukļu pili". Karaļa Korvina iesauka bija Krauklis, un šī gudrā putna tēls pilī ir atrodams dažādās vietās. Kraukļu pils tika uzcelta uz klints sena cietokšņa vietā. Pili no 1441. - 1456.gadam pārbūvēja vojevoda Janošs Hunjadi, Ungārijas karaļa Matjāša Korvina tēvs. Janošs paplašināja un pārbūvēja cietokšņa nocietinājumus, uzbūvēja septiņus jaunus torņus, kapelu un dzīvojamās telpas. Pēc tam pili mantoja Matjāšs Korvins, kurš arī daudz darīja ēkas atjaunošanā. Pilī ir 42 istabas, pils pagalmā ir 30 metru dziļa aka, bet ieeju pilī aizsargā dziļš grāvis - lejā tek Zlasti upe. Pils kļuvusi par īstu Korvinu dzimtas ligzdu. Pilij nomainījās vairāk nekā divpadsmit īpašnieku, un gandrīz visi mainīja kaut ko tās izskatā. Tā rezultātā cietoksnis brīnumainā veidā apvieno gotiku un renesanses laikmetu. Šāda arhitektūras vinegrets Austrumeiropā ir reti sastopams. Pēc 1854.gada lielā ugunsgrēka Korvinu pils atjaunošana ilga vairāk nekā simts gadus. Saskaņā ar leģendu pils pagrabā vairākus gadus pavadīja gāztais princis Vlads Tepešs - leģendārais grāfs Drakula. Mūsdienās šī pils ir viena no tūristu iecienītākajām vietām.
 
Ceļš tālāk ved uz Transilvānijas pērli - Sibiu pilsētu
 
Sibiu ir romantiska viduslaiku pilsēta, ērti izvietojusies Čibinas ielejā starp augstajiem Fegerašas kalniem, neapšaubāmi pelna tūristu uzmanību. Gandrīz visas tajā saglabājušās ēkas ir vēsturiskas, dažas ir no 13. un 14.gadsimta. Sibiu ir piecpadsmitā lielākā pilsēta Rumānijā un tajā ir aptuveni 150 tūkstoši iedzīvotāju. Pirmo reizi Sibiu tika minēta 1191.gadā pāvesta Celestīna III valdīšanas laikā Romas kūrija dokumentos. Vēsturiski Sibiu ir no Transilvānijas pārceļojušo sakšu Hermanštate (Hermannstadt). Jau 13.gadsimtā šeit bija 19 ģildes un liels cietoksnis ar 39 torņiem. Amatniecības un tirdzniecības attīstība veicināja Sibiu pilsētā dzīvojošo labklājību un ekonomisko izaugsmi. Lai aizstāvētu iekšpilsētu, no 14. līdz 17.gadsimtam ap pilsētu tika uzcelti četri akmens nocietinājumu apļi. 16.gadsimta vidū Sibiu varēja salīdzināt tādām pilsētām kā Vīne un Nirnberga. Laika gaitā pilsēta ir vairākkārt mainījusi savus "īpašniekus" un pār to valdīja Turcija, Ungārija, Austrija un Rumānija.
 
Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Apmeklēsim Lielo laukumu. Aplūkosim 15.gadsimtā celtās "mājas ar acīm" - Hekta namu un Hallera namu. Tālāk - 1778.gadā uzceltā Brukentālas pils, kas šodien ir Brukentālas Nacionālais muzejs. Blakus pilij atrodas Zilā māja un Sibiu rātsnams. Vēl nedaudz tālāk - Romas katoļu Svētās Trīsvienības katedrāle, kas celta no 1726. līdz 1733.gadam. Apmeklēsim Padomes torni, vienu no pilsētas 13.gadsimta simboliem. Tornim ir septiņi stāvi, pēdējā stāvā atrodas skatu laukums. Caur vārtiem zem Padomes torņa nonāksim Mazajā laukumā. Redzēsim Emīla Sigerusa vārdā nosaukto Sakšu etnogrāfijas un tautas mākslas muzeju, Farmācijas vēstures muzeju un Franza Bindera pasaules etnogrāfijas muzeju. Tālāk - Meļu tilts, pirmais čuguna tilts Rumānijā. Pa Meļu tiltu dodamies uz Alberta Gueta laukumu. Laukuma vidū atrodas 1520.gadā uzceltā 73 metrus augsta Sv. Marijas luterāņu baznīca. Blakus laukumam atrodas vēstures muzejs - 13.gadsimta beigās celtais Altembergera nams. Aplūkosim majestātisko Sv. Trīsvienības pareizticīgo katedrāli, kas būvēta no 1902. līdz 1906.gadam, un 15.gadsimtā celto franciskāņu baznīcu. Apmeklēsim pilsētas 13. - 17.gadsimtu viduslaiku cietoksni - iespaidīgas varenības paliekas, kas saglabājušās līdz mūsdienām: aizsardzības sienas, vārti, torņi un bastioni, kā arī 13.gadsimtā izveidotās kāpnes - dubulto kāpņu šedevru. Pēc tam izstaigāsim Lejas pilsētu, kur atradās manufaktūras, dzīvoja amatnieki un strādnieki. Aplūkosim Patvēruma baznīcu, 1292.gadā celtu ķieģeļu ēku, un 1474.gadā celto Ursulīna klostera baznīcu.

Nakts viesnīcā
 
 
4.diena – Sibiu  "Drakulas pils"  Sigišoāra
 
Brokastis viesnīcā
 
Baudot Transilvānijas ainavas, turpinām ceļojumu uz "Drakulas pili"
 
Apmeklējam Branas pili, pazīstama arī kā "Drakulas pils", kas ir viens no valsts populārākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem. Pils uzcelta 14.gadsimtā koka cietokšņa vietā, ko savukārt vēl pirms gadsimta uzcēla Teitoņu ordenis. Klints virsotnē celtā Branas pils bija īsts cietoksnis un vairākkārt kalpoja, lai pasargātu zemi no iebrukumiem. Pils tika būvēta četros, ar kāpnēm savienotos, līmeņos, koridori un zāles bija pārvērsti labirintos, bet no iekšējās akas gāja pazemes eja. 17.gadsimtā aizsardzības nolūkiem tika pabeigta vēl divu torņu izbūve. Pašlaik pils ir viens no galvenajiem tūrisma objektiem Rumānijā. Lai gan tā nekad nav piederējusi grāfam Drakulam, tomēr Vlads Tepešs pilī ir uzturējies karagājienu laikā vai vienkārši ieradās pamedīt kalnos. Pils muzejā pat ir gulta, uz kuras gulēja leģendārās personas prototips.
 
Tālāk ceļš ved uz Sigišoāru - leģendārā grāfa Drakulas dzimteni
 
Pilsētu-cietoksni Sigišoāru Transilvānijas centrā Tirnavas upes krastā nodibināja ģermāņu sakši 12.gadsimtā. Tiek uzskatīts, ka tā ir viena no Eiropas skaistākajām viduslaiku pilsētām, kas ir arī labi saglabājusies, gandrīz neskartā "Transilvānijas pērle" ir radījusi maģisku atmosfēru. Sigišoāra ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Sigišoāra ir neliela pilsēta ar nedaudz vairāk kā 32 000 iedzīvotājiem. Šodien Sigišoāra ir elegants neskarto viduslaiku piemērs un viens no cietokšņiem, kurš ir apdzīvots. Tāpat kā pirms 700 gadiem šeit dzīvo cilvēki, mājas ir daudzkrāsainas, ielas - bruģētas, šķērsielas - šauras. Viduslaikos cietoksnim bija 14 torņi, šodien saglabājušies ir 9 torņi un cietokšņa siena 930 metru garumā.
 
Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Pilsētas simbols ir 14.gadsimtā būvētais 64 metru augstais tornis ar pulksteni. Pulksteņa figūriņas ir unikālas, tās attēlo dievus un nedēļas dienas. Tornī atrodas vēstures muzejs. No torņa balkona paveras skaists skats uz cietoksni, Lejas pilsētu un Tirnavas upi, kas tek caur pilsētu. Blakus kapelai atrodas ieroču muzejs un Vlada Drakulas māja - "Casa Vlad Drakul". Iespējams, ka šī ir vieta, kur 1431.gadā ir dzimis princis Vlads Tepešs jeb Cepešs ("Uz mietiem sēdinātājs"). Pašlaik te ir restorāns, kurā var nobaudīt maltīti no Drakulas privātās ēdienkartes. Iepretī Drakulas mājai atrodas Florences arhitektūras stila nams. Tuvumā vēl atrodas Franciskāņu klostera senā baznīca, piemineklis Vladam Tepešam un Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrāle. Uzkāpsim Sigišoāras cietokšņa Skolas kalnā. Pa 175 pakāpieniem vajadzēs kāpt pa slēgtām koka "skolēnu kāpnēm". Tās uzbūvētas 1642.gadā un līdz šim brīdim pa šīm kāpnēm skolēni un skolotāji dodas uz vienu no vecākajām Transilvānijas skolām. Uz kalna atrodas cietokšņa galvenais dievnams - luterāņu baznīca. Baznīcas iekšienē joprojām saglabājušās freskas no tiem laikiem, kad vietējie iedzīvotāji bija katoļi. Sākotnēji baznīca bija Sv. Nikolaja baznīca. Blakus luterāņu baznīcai atrodas sena sakšu kapsēta un tornis, kurā dzīvo kapsētas uzraugs un viņa ģimene.
 
Nakts viesnīcā
 
 
5.diena  Sigišoāra  sāls raktuves "Salina Turda"  Ungārija  Slovākija  Polija: Žešuva
 
Brokastis viesīcā
 
Izbraucam uz Turdas pilsētu
 
Apmeklēsim sāls rakstuves "Salina Turda" - vienas no vecākajām sāls ieguves vietām mūsdienu Rumānijā. Šīs sāls raktuves apmeklējums ir kā ceļojums uz pavisam citu pasauli. Prestižās interneta vietnes "Business Insider" žurnālisti to uzskata par skaistāko objektu, kas atrodas pazemē. Turklāt, šīs raktuves tika iekļautas 25 neparastu apskates vietu uz Zemes sarakstā, lai gan sāls ieguve šeit notiek kopš neatminamiem laikiem. Mūsdienās šajā sāls pilī ir dziedniecības telpas, amfiteātris, sporta zāles, "panorāmas rats", no kura varat apbrīnot sāls stalaktītus. Ir arī pazemes ezers, pa kuru pat varat peldēt ar laivām.
Uzmanību! Gaisa temperatūra raktuvē nav augstāka par +11°C, +12°C. Līdzi jābūt siltām drēbēm!
 
Ceļojumu turpinām pa Rumāniju, Ungāriju, Slovākiju un Poliju uz Žešuvas pilsētu
 
Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā Žešuvas apkārtnē
 
 
6.diena – Žešuva  Polija  Lietuva – Rīga
 
Brokastis viesnīcā
 
Izbraucam uz Rīgu
 
Ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latviju ar nelielām pauzēm atpūtai un pusdienām
 
Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā
 
 
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 5 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Košices vēsturisko centru - 5.00 EUR skolēnam
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Sibiu vēsturisko centru - 5.00 EUR skolēnam
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Sigišoāras vēsturisko centru - 5.00 EUR skolēnam
 
* ieejas biļetes:
 
Austrumslovākijas muzejs Košicē - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem 1.00 EUR
 
Miškoļcas-Tapoļca peldētava:
ieejas biļete uz 4 stundām - pieaugušajiem 1900 HUF, bērniem 1500 HUF
biļetē iekļauta visu baseinu apmeklēšana, t.sk., peldētavas klinšu alā
skapīšiem garderobē nepieciešama 100 HUF monēta
 
Korvinu pils - pieaugušajiem 31 RON, bērniem 7 RON, fotografēšana 5 RON
 
Branas pils - pieaugušajiem 40 RON, bērniem 10 RON
 
"Salina Turda" sāls raktuves - pieaugušajiem 40 RON, bērniem 20 RON
 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

Valūtas kurss:

1 EUR = ~ 4.80 RON

1 EUR = ~ 322 HUF