Kruīzs Rīga-Stokholma-Rīga – Stokholma: vecpilsēta Gamla Stan un kuģa "Vāsa" muzejs

Stokholmas gerbonis

 Ceļojuma ilgums - 3 dienas/ 2 naktis

 Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

 Cena no 47.00 EUR skolēnam

 Skolotājiem prāmis un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzru jautāt!

 

1. diena  Rīga  Stokholma

16.30 satikšanās ostā ar gidu un reģistrēšanās uz prāmi

17.30 kuģis dodas ceļā uz Stokholmu

Dodamies ceļojumā pa Baltijas jūru uz kuģa MS Isabelle vai MS Romantika. Kuģis - tā ir kā pilsētiņa ar veikaliem un dažāda veida izklaidēm, piemēram, šoviem, bāriem, restorāniem, diskotēkām, dejām, bērnu spēļu istabām. Garlaikoties nevajadzēs! Izbaudiet Baltijas jūru un gatavojieties atklāt piedzīvojumu, kas jūs gaida citā ostā!

Nakšņošana ērtā 4-vietīgā kajītē

 

2. diena  Stokholma  Rīga

10.30 kuģis ierodas Stokholmā, piestātnē Värtahamnen, Hamnpirsvägen 10

Aicinām savlaicīgi nokāpt no kuģa. Neaizmirstiet paņemt līdzi pasi un iekāpšanas karti.

Stokholma – uzcelta uz 14 salām un savienota ar 57 tiltiem, Mälarena ezera un Baltijas jūras satecē. No jūras puses pilsētai piekļaujas Stokholmas arhipelāgs - jūras ainava, kas sastāv no 24 000 salām. Pilsētas centrā atrodas 13.gadsimtā dibinātais Gamla Stan - vecpilsēta, kas ir lielākais un vislabāk saglabātais viduslaiku pilsētas centrs Ziemeļeiropā. Senās ēkas centrā lieliski savienojas ar moderno Stokholmu. Stokholma piedāvā neticami plašu aktivitāšu klāstu. Turklāt, Stokholma ir Nobela prēmijas dzimtene.

11.00 tikšanās ostā ar gidu

Dodamies uz Vāsa muzeju. Muzejs uzbūvēts par godu vienīgajam 17.gadsimta kara kuģim, kas saglabājies līdz mūsdienām. Tas ir viens no populārākajiem tūristu apskates objektiem pasaulē. 1628.gada 10.augustā no Stokholmas ostas jūrā devās liels skaits kara kuģu, to skaitā arī Vasa, kas tolaik bija lielākais kuģis pasaulē. Nobraucis tikai jūdzi, tas nogrima jūras dzelmē. No jūras tas tika izcelts pēc 333 gadiem. Kad 1990.gadā tika uzcelts Vasa muzejs, senais karakuģis tika novietots tā lielākajā zālē.

Pēc tam pastaiga pa vecpilsētu. Gamla Stan – Stokholmas vēsturiskais centrs atrodas uz trim salām. Galvenā un lielākā sala – Stadsholmen. Šajā vietā 12.-13.gadsimtā tika dibināta Stokholma, un tieši šeit var atrast visvairāk apskates objektu. Izejot ārā no standarta tūrisma maršruta, kurā ietilpst Karaļa pils, Vācu baznīcas, Nobela muzeja u.c. apskates, vecpilsētā, piemēram, var iziet pa pašu šaurāko Zviedrijas galvaspilsētas ieliņu – Mortena Trotziga šķērsielu (Mårten Trotzigs grand), kuras platums ir tikai 90 centimetri. Līdz 1980.gadam vecpilsētas oficiālais nosaukums bija "Pilsēta starp tiltiem" (Staden mellan broarna). Vecpilsētas centrā atrodas Lielais laukums (Stortorget) – senākais laukums Stokholmā. 1520.gadā dāņu karalis Kristians II šeit sarīkoja masveida nāves sodu izpildi, kas vēlāk tika nosaukta "Stokholmas asinspirts". Stāsta, ka balto akmeņu skaits (92) sarkanās ēkas fasādē Stortorget ielā 20, atbilst ar nāvi sodīto cilvēku skaitam.

Atgriežamies ostā līdz 16.30

Svarīgi:
* līdz 16.30 pasažieriem jāatgriežas atpakaļ uz kuģi
* pasažieri ir atbildīgi par savlaicīgu atgriešanos ostā
* norādīts vietējais (Zviedrijas) laiks

17.00 kuģis atiet no Stokholmas uz Rīgu

Turpinām ceļojumu pa Baltijas jūru

Nakšņošana ērtā 4-vietīgā kajītē

 

3. diena  Rīga

11.00 kuģis ierodas Rīgas ostā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* kruīzs Rīga-Stokholma-Rīga ar kuģi M/S Isabelle vai M/S Romantika
* viena vieta B klases kajīte (bez loga)
* ceļojuma nodeva
* aizraujoša atpūtas un izklaides programma uz kuģa. Aicinām uz dejām dzīvās mūzikas pavadībā vai disko zālē kopā ar DJ. Dziediet karaoke, piedalieties spēlēs un viktorīnās, nepalaidiet garām iespēju laimēt lieliskas balvas un Tallink ceļojumu dāvanu kartes. Noteikti izbaudiet arī vakara šova programmu.
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
 
Vāsa muzejs - pieaugušajiem 150 SEK, bērniem līdz 18 gadiem - ieeja brīva
 
biļetes cena pilsētas sabiedriskajā transportā vienā virzienā - pieaugušajiem 36 SEK, bērniem 20 SEK
 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 9.5 SEK

 

 

stockholm