Ceļojums uz Zviedriju - pasakainā Stokholma un Karaliskā monētu krātuve

Zviedrijas gerbonis

Ceļojuma ilgums - 3 dienas/ 2 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 44.00 EUR skolēnam

Skolotājiem prāmis un ieejas biļetes bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1. diena - Rīga - Stokholma

16.30 satikšanās ostā ar gidu un reģistrēšanās uz prāmi

17.30 kuģis dodas ceļā uz Stokholmu

Sākas ceļojums uz Zviedriju pa Baltijas jūru uz kuģa MS Isabelle vai MS Romantika. Kuģis - tā ir kā pilsētiņa ar veikaliem un dažāda veida izklaidēm, piemēram, šoviem, bāriem, restorāniem, diskotēkām, dejām, bērnu spēļu istabām. Garlaikoties nevajadzēs! Izbaudiet Baltijas jūru un gatavojieties atklāt piedzīvojumu, kas jūs gaida citā ostā!

Nakts kajītē

 

2. diena - Stokholma

10.30 kuģis ierodas Stokholmā, piestātnē Värtahamnen, Hamnpirsvägen 10

Aicinām nokāpt no kuģa. Neaizmirstiet paņemt līdzi pasi un iekāpšanas karti.

Stokholma pirmoreiz rakstiski ir pieminēta 1252. gadā, kad tā bija svarīgs dzelzs tirdzniecības punkts ceļā no Bergslāgenas raktuvēm. Jau 1289. gadā Stokholma minēta kā lielākā pilsēta Zviedrijā. Stokholma ietilpa arī Hanzas savienībā. Pilsēta atrodas uz 13 salām Mälarenas ezerā, kas atrodas blakus Baltijas jūrai. Stokholmas ēkas, pilis, bagātā kultūras vēsture un muzeji stāsta 700 gadus vecu vēsturi.

Dodamies uz Karalisko monētu krātuvi. Karaliskā monētu krātuve atrodas Gamla Stan, Stokholmas vēsturiskajā centrā, un ir viens no vecākajiem muzejiem Zviedrijā. Tā kolekcija veltīta naudas vēsturei, ietver eksponātus no 16.gadsimta 70.gadiem. Pēc karaļa Juhana III pieprasījuma vecās monētas tika savāktas, lai pamatotu Zviedrijas tiesības uz trīs kroņiem valsts ģerbonī (tie bija iegravēti zviedru monētās jau 14.gadsimtā). Pati pirmā muzeja inventarizācija notika 1630.gadā, kad tika saskaitītas tikai 57 vienības. Karaliskā monētu krātuve ir daļa Zviedrijas nacionālā mantojuma un pamats visai muzeja darbībai – izstādēm un zinātniskajiem pētījumiem. Šobrīd kolekcijā ir vairāk nekā 600 tūkstošu eksponātu no dažādiem laikmetiem un savāktiem no visas Zviedrijas. Pati lielākā un svarīgākā kolekcijas daļa ir monētas, bet ir pārstāvēti arī citi maksāšanas līdzekļi, piemēram, banknotes, etnogrāfiskās nauda, sertifikāti un akcijas. Ne mazāk svarīga loma ir medaļu kolekcijai. Pats ievērojamākais eksponāts ir vissmagākā pasaulē zviedru monēta – 19,7 kg smaga vara plāksne, kas tika izgatavota 1644.gadā karalienes Kristīnes valdīšanas laikā.
 
Pēc tam dosimies pastaigā pa vecpilsētu. Gamla Stan – Stokholmas vēsturiskais centrs atrodas uz trim salām. Galvenā un lielākā sala – Stadsholmen. Šajā vietā 12.-13.gadsimtā tika dibināta Stokholma, un tieši šeit var atrast visvairāk apskates objektu. Izejot ārā no standarta tūrisma maršruta, kurā ietilpst Karaļa pils, Vācu baznīcas, Nobela muzeja u.c. apskates, vecpilsētā, piemēram, var iziet pa pašu šaurāko Zviedrijas galvaspilsētas ieliņu – Mortena Trotziga šķērsielu (Mårten Trotzigs grand), kuras platums ir tikai 90 centimetri. Līdz 1980.gadam vecpilsētas oficiālais nosaukums bija "Pilsēta starp tiltiem" (Staden mellan broarna). Vecpilsētas centrā atrodas Lielais laukums (Stortorget) – senākais laukums Stokholmā. 1520.gadā dāņu karalis Kristians II šeit sarīkoja masveida nāves sodu izpildi, kas vēlāk tika nosaukta "Stokholmas asinspirts". Stāsta, ka balto akmeņu skaits (92) sarkanās ēkas fasādē Stortorget ielā 20, atbilst ar nāvi sodīto cilvēku skaitam.

Atgriežamies ostā

Svarīgi:
* līdz 16.30 pasažieriem jāatgriežas atpakaļ uz kuģi
* pasažieri ir atbildīgi par savlaicīgu atgriešanos ostā
* norādīts vietējais (Zviedrijas) laiks

17.00 kuģis atiet no Stokholmas uz Rīgu

Nakts kajītē

 

3. diena - Stokholma - Rīga

11.00 kuģis ierodas Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* kruīza ceļojums Rīga-Stokholma-Rīga ar kuģi M/S Isabelle vai M/S Romantika
* B klases kajīte
* ceļojuma nodeva
* aizraujoša atpūtas un izklaides programma uz kuģa. Aicinām uz dejām dzīvās mūzikas pavadībā vai disko zālē kopā ar DJ. Dziediet karaoke, piedalieties spēlēs un viktorīnās, nepalaidiet garām iespēju laimēt lieliskas balvas un Tallink ceļojumu dāvanu kartes. Noteikti izbaudiet arī vakara šova programmu.
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
Karaliskās monētu krātuves apmeklējums
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 9.5 SEK

 

 

stockholm