Ceļojums uz Zviedriju - pasakainā Stokholma un Karalisko dārgumu muzejs

Zviedrijas gerbonis

Ceļojuma ilgums - 3 dienas/ 2 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 50.00 EUR skolēnam

Skolotājiem prāmis un ieejas biļetes bez maksas !

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1. diena - Rīga - Stokholma

16.30 satikšanās ostā ar gidu un reģistrēšanās uz prāmi

17.30 kuģis dodas ceļā uz Stokholmu

Sākas ceļojums uz Zviedriju pa Baltijas jūru uz kuģa MS Isabelle vai MS Romantika. Kuģis - tā ir kā pilsētiņa ar veikaliem un dažāda veida izklaidēm, piemēram, šoviem, bāriem, restorāniem, diskotēkām, dejām, bērnu spēļu istabām. Garlaikoties nevajadzēs! Izbaudiet Baltijas jūru un gatavojieties atklāt piedzīvojumu, kas jūs gaida citā ostā!

Nakts kajītē

 

2. diena - Stokholma

10.30 kuģis ierodas Stokholmā, piestātnē Värtahamnen, Hamnpirsvägen 10

Aicinām nokāpt no kuģa. Neaizmirstiet paņemt līdzi pasi un iekāpšanas karti.

Stokholma pirmoreiz rakstiski ir pieminēta 1252. gadā, kad tā bija svarīgs dzelzs tirdzniecības punkts ceļā no Bergslāgenas raktuvēm. Jau 1289. gadā Stokholma minēta kā lielākā pilsēta Zviedrijā. Stokholma ietilpa arī Hanzas savienībā. Pilsēta atrodas uz 13 salām Mälarenas ezerā, kas atrodas blakus Baltijas jūrai. Stokholmas ēkas, pilis, bagātā kultūras vēsture un muzeji stāsta 700 gadus vecu vēsturi.

Dodamies uz Karaļa pili (50 minūšu pastaiga no Värtahamnen piestātnes)

Apmeklējam Karalisko dārgumu muzeju (Livrustkammaren), kuru 1628.gadā dibināja karalis Gustavs Ādolfs I. Gandrīz 500 gadus Zviedrijas monarhu un viņu ģimeņu dārglietas un relikvijas tiek glabātas Zviedrijas karaliskās ģimenes heraldikas muzejā. Bagātīgā relikviju kolekcija sniedz liecības par Zviedrijas vēstures un tās monarhu dinastijas dzīves līkločiem. Kolekcija sastāv no tērpiem un aksesuāriem, ar kuriem Zviedrijas karalisko ģimeņu pārstāvji greznojušies oficiālās ceremonijās, to skaitā kāzās, kronēšanas ceremonijās un bērēs. Muzejā glabājas arī rotaļlietas, ar kurām reiz rotaļājušās karalisko ģimeņu atvases. Pats vecākais eksponāts – 1542.gada Gustava Vazas ķivere.
Karaļa pils tuvumā regulāri notiek svinīga goda sardzes maiņas ceremonija, kuru vienmēr apmeklē simtiem tūristu.
 
Pēc tam ekskursija pa vecpilsētu - Gamla Stan
Gamla Stan (vecpilsēta) – Stokholmas vēsturiskais centrs atrodas uz trim salām. Galvenā un lielākā sala – Stadsholmen. Šajā vietā 12.-13.gadsimtā tika dibināta Stokholma, un tieši šeit var atrast visvairāk apskates objektu. Izejot ārā no standarta tūrisma maršruta, kurā ietilpst Karaļa pils, Vācu baznīcas, Nobela muzeja u.c. apskates, vecpilsētā, piemēram, var iziet pa pašu šaurāko Zviedrijas galvaspilsētas ieliņu – Mortena Trotziga šķērsielu (Mårten Trotzigs grand), kuras platums ir tikai 90 centimetri. Līdz 1980.gadam vecpilsētas oficiālais nosaukums bija "Pilsēta starp tiltiem" (Staden mellan broarna). Vecpilsētas centrā atrodas Lielais laukums (Stortorget) – senākais laukums Stokholmā. 1520.gadā dāņu karalis Kristians II šeit sarīkoja masveida nāves sodu izpildi, kas vēlāk tika nosaukta "Stokholmas asinspirts". Stāsta, ka balto akmeņu skaits (92) sarkanās ēkas fasādē Stortorget ielā 20, atbilst ar nāvi sodīto cilvēku skaitam.

Atgriežamies ostā

Svarīgi:
* līdz 16.30 pasažieriem jāatgriežas atpakaļ uz kuģi
* pasažieri ir atbildīgi par savlaicīgu atgriešanos ostā
* norādīts vietējais (Zviedrijas) laiks

17.00 kuģis atiet no Stokholmas uz Rīgu

Nakts kajītē

 

3. diena - Stokholma - Rīga

11.00 kuģis ierodas Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* kruīza ceļojums Rīga-Stokholma-Rīga ar kuģi M/S Isabelle vai M/S Romantika
* B klases kajīte
* ceļojuma nodeva
* aizraujoša atpūtas un izklaides programma uz kuģa. Aicinām uz dejām dzīvās mūzikas pavadībā vai disko zālē kopā ar DJ. Dziediet karaoke, piedalieties spēlēs un viktorīnās, nepalaidiet garām iespēju laimēt lieliskas balvas un Tallink ceļojumu dāvanu kartes. Noteikti izbaudiet arī vakara šova programmu.
* grupas vadītāja pakalpojumi
* Karalisko dārgumu muzeja apmeklējums
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Stokholmas vecpilsētas apskates ekskursija ar vietējo gidu - 10.00 EUR personai
 
 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!
 
 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 9.5 SEK

 

 

stockholm