Kruīzs Rīga-Stokholma-Rīga – Stokholma: vecpilsēta Gamla Stan un Karalisko dārgumu muzejs

Zviedrijas gerbonis

 Ceļojuma ilgums - 3 dienas/ 2 naktis

 Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

 Cena no 46.00 EUR skolēnam

 Skolotājiem prāmis un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1. diena  Rīga  Stokholma

16.30 satikšanās ostā ar gidu un reģistrēšanās uz prāmi

17.30 kuģis dodas ceļā uz Stokholmu

Dodamies ceļojumā pa Baltijas jūru uz kuģa MS Isabelle vai MS Romantika. Kuģis - tā ir kā pilsētiņa ar veikaliem un dažāda veida izklaidēm, piemēram, šoviem, bāriem, restorāniem, diskotēkām, dejām, bērnu spēļu istabām. Garlaikoties nevajadzēs! Izbaudiet Baltijas jūru un gatavojieties atklāt piedzīvojumu, kas jūs gaida citā ostā!

Nakšņošana ērtā 4-vietīgā kajītē

 

2. diena  Stokholma  Rīga

10.30 kuģis ierodas Stokholmā, piestātnē Värtahamnen, Hamnpirsvägen 10

Aicinām savlaicīgi nokāpt no kuģa. Neaizmirstiet paņemt līdzi pasi un iekāpšanas karti.

Stokholma – uzcelta uz 14 salām un savienota ar 57 tiltiem, Mälarena ezera un Baltijas jūras satecē. No jūras puses pilsētai piekļaujas Stokholmas arhipelāgs - jūras ainava, kas sastāv no 24 000 salām. Pilsētas centrā atrodas 13.gadsimtā dibinātais Gamla Stan - vecpilsēta, kas ir lielākais un vislabāk saglabātais viduslaiku pilsētas centrs Ziemeļeiropā. Senās ēkas centrā lieliski savienojas ar moderno Stokholmu. Stokholma piedāvā neticami plašu aktivitāšu klāstu. Turklāt, Stokholma ir Nobela prēmijas dzimtene.

11.00 tikšanās ostā ar gidu

Dodamies uz Karalisko dārgumu muzeju (Livrustkammaren), kuru 1628.gadā dibināja karalis Gustavs Ādolfs I. Gandrīz 500 gadus Zviedrijas monarhu un viņu ģimeņu dārglietas un relikvijas tiek glabātas Zviedrijas karaliskās ģimenes heraldikas muzejā. Bagātīgā relikviju kolekcija sniedz liecības par Zviedrijas vēstures un tās monarhu dinastijas dzīves līkločiem. Kolekcija sastāv no tērpiem un aksesuāriem, ar kuriem Zviedrijas karalisko ģimeņu pārstāvji greznojušies oficiālās ceremonijās, to skaitā kāzās, kronēšanas ceremonijās un bērēs. Muzejā glabājas arī rotaļlietas, ar kurām reiz rotaļājušās karalisko ģimeņu atvases. Pats vecākais eksponāts – 1542.gada Gustava Vazas ķivere.
Karaļa pils tuvumā regulāri notiek svinīga goda sardzes maiņas ceremonija, kuru vienmēr apmeklē simtiem tūristu.
 
Pēc tam pastaiga pa vecpilsētu. Gamla Stan – Stokholmas vēsturiskais centrs atrodas uz trim salām. Galvenā un lielākā sala – Stadsholmen. Šajā vietā 12.-13.gadsimtā tika dibināta Stokholma, un tieši šeit var atrast visvairāk apskates objektu. Izejot ārā no standarta tūrisma maršruta, kurā ietilpst Karaļa pils, Vācu baznīcas, Nobela muzeja u.c. apskates, vecpilsētā, piemēram, var iziet pa pašu šaurāko Zviedrijas galvaspilsētas ieliņu – Mortena Trotziga šķērsielu (Mårten Trotzigs grand), kuras platums ir tikai 90 centimetri. Līdz 1980.gadam vecpilsētas oficiālais nosaukums bija "Pilsēta starp tiltiem" (Staden mellan broarna). Vecpilsētas centrā atrodas Lielais laukums (Stortorget) – senākais laukums Stokholmā. 1520.gadā dāņu karalis Kristians II šeit sarīkoja masveida nāves sodu izpildi, kas vēlāk tika nosaukta "Stokholmas asinspirts". Stāsta, ka balto akmeņu skaits (92) sarkanās ēkas fasādē Stortorget ielā 20, atbilst ar nāvi sodīto cilvēku skaitam.

Atgriežamies ostā līdz 16.30

Svarīgi:
* līdz 16.30 pasažieriem jāatgriežas atpakaļ uz kuģi
* pasažieri ir atbildīgi par savlaicīgu atgriešanos ostā
* norādīts vietējais (Zviedrijas) laiks

17.00 kuģis atiet no Stokholmas uz Rīgu

Turpinām ceļojumu pa Baltijas jūru

Nakšņošana ērtā 4-vietīgā kajītē

 

3. diena  Rīga

11.00 kuģis ierodas Rīgas ostā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* kruīzs Rīga-Stokholma-Rīga ar kuģi M/S Isabelle vai M/S Romantika
* viena vieta B klases kajīte (bez loga)
* ceļojuma nodeva
* aizraujoša atpūtas un izklaides programma uz kuģa. Aicinām uz dejām dzīvās mūzikas pavadībā vai disko zālē kopā ar DJ. Dziediet karaoke, piedalieties spēlēs un viktorīnās, nepalaidiet garām iespēju laimēt lieliskas balvas un Tallink ceļojumu dāvanu kartes. Noteikti izbaudiet arī vakara šova programmu.
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* Karalisko dārgumu muzeja apmeklējums
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* biļetes cena pilsētas sabiedriskajā transportā vienā virzienā - pieaugušajiem 36 SEK, bērniem 20 SEK
 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!
 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 9.5 SEK

 

 

stockholm