Kadriorgas pils un parka ansamblis – svētki Tallinas vecpilsētā-"Viduslaiku dienas"!

Talino-herbasIzbraukšana 2022.gada jūlijā

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 23.00 EUR personai

Grupas organizētājiem brauciens un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Tallinā

Tallina - Igaunijas Republikas galvaspilsēta, lielākā pilsēta valstī ar 451 tūkstošiem iedzīvotāju, liela pasažieru un kravas osta. Pirmais koka nocietinājums Tompea kalnā tika uzcelts 11.gadsimtā. 1219.gadā Lindanises apmetni iekaroja Dānijas krustneši, kuri pilsētu pārdēvēja par Rēveli. 13.gadsimta beigās Rēvele pievienojās Hanzas savienībai. 14.gadsimta vidū, iekšējo politisko grūtību dēļ, Dānijas karalis kopā ar Rēveli pārdeva savus īpašumus Ziemeļigaunijā Vācu ordenim. Livonijas kara laikā, 1561.gadā, Rēvele nokļuva zviedru kontrolē un kļuva par Zviedru Igaunijas jeb Igaunijas hercogistes administratīvo centru. Ziemeļu kara laikā 1710.gadā Zviedru Igaunija kopā ar Rēveli tika iekļauta cariskajā Krievijā. 1918.gadā Rēvelē tika pasludināta Igaunijas neatkarība, bet gadu vēlāk pilsēta ieguva tagadējo nosaukumu - Tallina. Pēc Otrā pasaules kara Igaunija kļuva par PSRS daļu. Atgūt savu neatkarību Igaunijai bija iespējams tikai 1991.gada augustā. Šodien Tallina ir moderna Eiropas galvaspilsēta ar lielu potenciālu un populārs tūrisma galamērķis. Tallinas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Apmeklējam Kadriorgas pils un parka ansambli. Itāļu baroka stila vasaras pils, kura pēc līdzības ar Versaļu ieskauj regulārais parks ar strūklakām, dzīvžogiem un puķu dobēm, pēc Krievijas cara Pētera I gribas Baltijas jūras krastā tika uzcelta 1718.gadā. Pils tika nosaukta par godu Krievijas imperatora sievai Katrīnai I par Jekaterinentāli (vācu Catherinethal), bet igauņi to nosauca par Kadriorgu, kas igauņu valodā nozīmē Katerīnas ieleja.
Itālijas arhitekta Nikola Mičeti projektētā pils un tās bagātīgi rotātā galvenā zāle ir viens no izsmalcinātākajiem baroka arhitektūras piemēriem ne tikai Igaunijā, un visā Ziemeļeiropā.
290 gadu pastāvēšanas laikā šis pils un parka ansamblis ir piedzīvojis labklājības un aizmirstības periodus, pārcietis 20.gadsimta revolucionārās vētras, tas bijis gan mūzu templis, gan varas simbols. Visi šie laikmeti ir atstājuši pēdas pils izskatā un ir ierakstījuši savu lapu Kadriorgas vēsturē.
Apmeklēsim Kadriorgas mākslas muzeju - vienīgo muzeju Igaunijā, kas veltīts Rietumeiropas un Krievijas mākslai no 16. līdz 18.gadsimtam.
Tagad baroka pilī tiek izstādītas un glabājas Rietumeiropas un Krievijas grafikas, glezniecības, tēlniecības un lietišķās mākslas darbi. Pagaidu izstādes, no ārzemju un vietējiem muzejiem, kā arī no privātām kolekcijām, sniedz apmeklētājiem iespēju labāk izprast muzeja kolekcijas nozīmi un vērtību.
Pils unikālais interjers padara muzeju īpašu, bet galvenās zāles lieliskā akustika padara to par iecienītu koncertu un teātra izrāžu vietu.
Apmeklēsim arī Mikela muzeju. Mikela muzejs atrodas blakus Kadriorgas pilij kādreizējā pils virtuves ēkā.
1994.gadā Johanness Mikels uzdāvināja Igaunijas Mākslas muzejam kolekciju, kuru var uzskatīt par vienu no bagātākajām privātajām mākslas kolekcijām Igaunijā. Viņa paša gleznas, grafika, skulptūras un galvenokārt porcelāns ir svarīgs papildinājums Kadriorgas mākslas muzeja kolekcijai.
Mikela muzejs kā vienīgais valsts muzejs Igaunijā, kuras pamatā ir privāta kolekcija, iepazīstina apmeklētājus arī ar citiem kolekcionāriem un mākslas darbiem no privātām kolekcijām. Muzeja pirmajā stāvā apmeklētāji var apskatīt gan mūsdienu, gan vēsturiskas kolekcijas.

Pēc tam apmeklējam svētkus "Viduslaiku dienas Tallinā". Viduslaiku dienu laikā Tallinas vecpilsētu pārņem Hanzas laikmeta gars. Aizraujošs ceļojums pagātnē aizvedīs jūs 500 gadus atpakaļ, un jūs atradīsieties senajā Rēveles pilsētā. Rātslaukumā tiks atvērts viduslaiku tirdziņš: šeit atradīsiet tirgotājus un dažādas darbnīcas, turpat satiksiet arī trubadūrus, galma muzikantus, klejojošus māksliniekus un ākstus. Vecpilsētā uzstāsies gan vietējie mūziķi un dejotāji, gan viesmākslinieki.
 
Vakarpusē izbraucam uz Rīgu
 
Ceļš pa Igauniju un Latviju
 
Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Kadriorgas pils un parka ansamblis:
vienotā biļete Kadriorgas mākslas muzejā un Mikela muzejā - pieaugušajiem 10.00 EUR, bērniem 7.00 EUR
vienotā ekskursija Kadriorgas mākslas muzejā un Mikela muzejā ar vietējo gidu no 65.00 EUR grupai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Tallina