Pasakainā Ļvova - Karpatu apburošais skaistums - Počajivas klosteris - senā pilsēta Lucka

Ukraina gerbonisCeļojuma ilgums - 6 dienas/ 5 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena personai no 212.00 EUR

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - Polija

18.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Ceļš pa Poliju

Nakts brauciens

 

2.diena – Polija – Ukraina – Ļvova

Apstāšanās uz Polijas – Ukrainas robežas

Dodamies uz Ļvovu

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, dodamies pastaigā pa Ļvovas vecpilsētu

Ļvova (Ļviva) – pilsēta Ukrainas rietumos.  Tā dibināta 13.gadsimta vidū un nosaukta Galīcijas kņaza Daniela dēla – Ļeva vārdā, kam savukārt dots lauvas vārds. Ļvova – Rietumukrainas kultūras galvaspilsēta, kā arī ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Vecpilsēta ir harmonisks eiropeisks stūrītis, šeit ir saglabājušās gan senas mājas, gan dievnami, gan mājīgas šauras ieliņas. Šeit ierodas, lai pastaigātos pa centru, apmeklētu muzejus, klausītos daudzos ielu muzikantus un iepazīties ar bagāto Rietumukrainas kultūru. Un, protams, nevajadzētu aizmirst par sātīgo virtuvi, vietējo kafiju un kafijas tradīcijām, un pārsteidzoši garšīgo šokolādi. Tas viss ir gatavots pēc unikālām gadsimtiem senām receptēm.

Ekskursija pa vecpilsētu. Redzēsiet senās pilsētas galvenās ielas, pilsētas sirdi - Tirgus laukumu, rātsnamu, iegremdēsieties armēņu un ebreju kvartālu dzīvē. Gadsimtiem senu Ļvovas varenību demonstrē senie nocietinājumi: Pulvertornis, Pilsētas un Karaliskais arsenāls, aizsardzības sienu fragmenti. Garīgo stiprumu atklās Ļvovas dievnami: Armēņu katedrāle, Sv. Apustuļu Pētera un Pāvila baznīca, Latīņu katedrāle, majestātiskā Dominikāņu katedrāle un Trīs svēto kapela

Brīvais laiks

Tumšajā laikā Ļvova izskatās savdabīga - apgaismotas ielas, nami un dievnami. Vakara pastaigā pa pilsētu var atklāt kaut ko pilnīgi citu, jaunu un noslēpumainu.

Kā arī varat apmeklēt dažus Ļvovas restorāniņus. Ar īpašu atmosfēru muzeju – restorānu «Сало». Tas ir pirmais pasaulē slavenā ukraiņu produkta – speķa, muzejs. Speķa muzejā varat pamēģināt dažādus ēdienus no speķa. Šeit speķis ir visām gaumēm – 35 veidu. Viseksotiskākie ir speķis šokolādē vai ar saldējumu.

Nakts viesnīcā

 

3.diena – Ļvova – Jaremča

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz parku "Augstā pils". Parks atrodas Ļvovas centrālajā daļā, un pils torņi majestātiski paceļas virs pilsētas. No skatu laukuma, parka augstākā punkta 416 metru augstumā virs jūras līmeņa, paveras brīnišķīga senās Ļvovas panorāma.

Tie, kuri vēlēsies, varēs apmeklēt Tautas arhitektūras un sadzīves muzeju – etnogrāfisko parku. Muzeja fondos tiek glabāti gandrīz 21 tūkstotis eksponātu: senas ikonas, drēbes, rotaslietas, trauki, mēbeles. Muzejā ir 110 tautas koka arhitektūras pieminekļi. Vecākais eksponāts ir 1749.gadā celtais zemnieku namiņš. Vēl brīvdabas muzejā redzēsiet skolu, kokzāģētavu, vējdzirnavas un ūdens dzirnavas.

Atgriežamies vecpilsētā

Piedāvājam apmeklēt interesantus muzejus Ļvovā:

Aptieka – muzejs "Zem melnā ērgļa" tika dibināta 1735.gadā, un tā ir vecākā aptieka Ļvovā. Šī ir vienīgā Ukrainā un Eiropā aptieka, kas vienlaikus darbojas arī kā muzejs. Unikālajā muzejā ir izstādīti reti eksponāti, ko savākuši zinātnieki, farmaceiti un entuziastiski-kolekcionāri.

"Ļvovas kafijas raktuve" («Львівська Копальня Кави») - radoša kafejnīca-grāmatnīca pie tirgus laukuma Ļubomirsku vēsturiskajā greznajā ēkā. Šeit atbildēs uz jautājumu – kur Ļvovā iegūst kafiju. Izrādās, ka tā tiek izrakta raktuvē zem rātsnama! Apmeklētāji var noiet lejā un pat redzēt kafijas "iegūšanas" procesu. "Ļvovas kafijas raktuves" augšstāva kafijas pupiņas tiek grauzdētas un gatavoti vairāk nekā 30 veidu kafijas dzērienu: "Banderoviešu", "Donbasa iedzīvotājiem", "Vakara", "Rīta", "Franz Joseph", "Kad līst lietus", "Ar labu nakti " un citi.

Muzejs "Šokolādes zeme" ir ne tikai vieta ar interesantiem saldiem eksponātiem, bet arī maģiska neaizmirstamu iespaidu pasaule. Tirgus laukumā itāļu pagalmiņā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem izveidoja šokolādes muzeju. Visi apmeklētāji saldumu degustēšanā var piedalīties bez maksas!

Vakarpusē izbraucam uz Jaremču

Kūrortpilsētu Jaremču pamatoti uzskata par Karpatu kalnu tūrisma galvaspilsētu. Jaremčā īpašais gucuļu (Rietumu Ukrainā dzīvojoša etnogrāfiskā grupa) kolorīts harmonizē ar attīstīto infrastruktūru. Jaremča, tā ir: ūdenskritums Probiy, minerālūdens avoti, stirnu, briežu un mežacūku voljēri, Dovbuša taka, 16. un 17. gadsimta koka baznīcas, suvenīru tirdziņi.

Nakts viesnīcā

 

4.diena – Jaremča – Bukovela – Jaremča

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Bukoveli

Bukovel ir lielākais slēpošanas kūrorts Ukrainā. Tas atrodas netālu no Poļaņicas ciema, Bukovel kalna pakājē 920 metrus virs jūras līmeņa. Augstākais ir Dovga kalns – 1372 metri. Kūrortpilsētā radīti visi priekšnoteikumi, lai nodarbotos ar sportu, biznesu vai atpūtos un atjaunotu veselību. Bukovel ir ne tikai slavens slēpošanas centrs, bet arī pievilcīgs vasaras kūrorts ar lielām izklaides iespējām.
Apmeklējam unikālo "Jaunības" ezeru. 2014.gada vasarā Bukovelē atklāja lielāko mākslīgo ezeru Ukrainā, tā platība ir 6,8 hektāri un dziļums – 15 metri. Ezera krastā, kura garums ir 2 km, izveidota pludmales un atpūtas zona un kafejnīcas, bet pašā ezerā tiek piedāvātas dažādas ūdens izklaides.
Pēc tam, tie, kuri vēlēsies, ar pacēlāju pacelsies uz Bukovel kalna virsotni līdz 1127 metru augstumam. Pastaigāsimies pa kalna grēdu, baudīsim burvīgo Karpatu kalnu panorāmu un skatu uz augstāko kalnu Hoverla (2061 metri).
 
Atgriežamies Jaremčā
 
Aplūkosim Svētā Jāņa Kristītāja dzimšanas baznīcu. Baznīca ir ļoti skaisti izkrāsota gan ārpusē, gan iekšpusē. Kāpnes ved uz nelielu atvērtu kapelu, no kuras varat aplūkot Jaremčas apkārtni. Katoļu baznīcu rotā pieci zelta kupoli, kas simbolizē Jēzu Kristu un četrus evaņģēlistus.
Apbrīnosim Probiy ūdenskritumu, kas ir ūdeņiem bagātākais kaskādes ūdenskritums Karpatu kalnos. Prutas upes ūdeņi šeit krīt no 8 metru augstuma. Unikāls skats paveras no gājēju tilta, kas atrodas 20 metrus virs ūdenskrituma.
Apmeklēsim gucuļu tirgu - galveno suvenīru tirgu Jaremčā. Pamatā ir izstrādājumi no koka - izgrebtas vāzes un lādītes, krūzes un bļodas, visādu veidu skulptūras. Ļoti populāras gucuļu segas, kas izgatavotas no aitas vilnas, siltas vilnas zeķes un kažokādas čības. Var iegādāties izšūtus un austus kreklus, izšūtus dekoratīvos dvieļus, paklājus un pārklājus. Tirdziņā pārdod kaltētas sēnes, medu, riekstus un Karpatu zāļu tēju.
Pēc tam, nacionālais vakars restorānā "Гуцульщина". Restorāns ir celts saskaņā ar gucuļu arhitektūras kanoniem - no koka un bez nevienas naglas. Pati ēka gan iekšpusē, gan no ārpuses atgādina 19.gadsimta gucuļu dzīvojamo māju. Jūs draudzīgi sagaidīs viesmīļi tradicionālajos gucuļu tērpos. Skanot dzīvajai tautas mūzikai, jautri pavadīsiet vakaru, baudot tradicionālos gucuļu ēdienus un Karpatu dzērienus!...
 
Nakts viesnīcā

 

5.diena – Jaremča – Počajiva – Lucka

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Počajivas klosteri

Počajivas klosteris (ukraiņu: Почаївська лавра) ieņem ļoti svarīgu vietu pareizticīgo pasaulē, tas ir otrais nozīmīgākais klosteris Ukrainā. Klostera dibināšana attiecas uz 13.gadsimtu. Galvenā celtne klosterī ir Dievmātes debesīs uzņemšanas baznīca, kurā atrodas brīnumus darošā Dievmātes ikona. Klosterī atrodas 4 galvenie svētumi: Dievmātes pēdas nospiedums ar no tā plūstošu dziedinošu ūdeni, brīnumus darošā Dievmātes ikona un svēto Iova un Amfilohija relikvijas.
Uzmanību! Paņemt līdzi: lakatu un svārkus sievietēm, dvieli un čības tiem, kas vēlēsies nirt avotā, pudeli - svētajam ūdenim.
 
Pēc tam izbraucam uz Lucku
 
Lucka ir Volīnijas apgabala administratīvais centrs, kurā dzīvo 217 tūkstoši iedzīvotāju. Lucka ir viena no vecākajām mūsdienu Rietumukrainas kādreizējās Volīnijas kņazistes pilsētām. Luckas pilsētas tagadējais nosaukums nāk no senākā nosaukuma "Lucesk". Luceskas dibināšanas laiks nav zināms. Hronika pirmo reizi minēta 1085.gadā, kad tā bija jau nocietināta pilsēta.

Apmeklējam Ļubarta pili. Ievērojamākais pilsētas apskates objekts ir Luckas (Ļubarta) jeb Augšējā pils. 2011.gadā Luckas pils nokļuva pirmajā vietā "Ukrainas septiņu brīnumu" sarakstā. Pils ir viens no nedaudziem Lietuvas lielkņazistes valdīšanas perioda arhitektūras pieminekļiem Ukrainā.
Pils celta laika posmā no 1340. līdz 1385.gadam. Kņazs Ļubarts Ģediminaitis piešķīra pilij izskatu, kas bija raksturīgs tā laika Eiropas feodālajām pilīm. Ļubarta pils sevī ietver kompleksu ar dažādām celtnēm - trīs torņus, bīskapa un šļahtiču dzīvojamās mājas, kuras ieskauj nepieejamas sienas. Līdz mūsdienām ir saglabājušies katedrāles, kurā atdusas kņazs Ļubarts, pamati. Pils ir daļa no senās Luckas aizsargājamā vēsturiskā un kultūras mantojuma.

Vēlāk dodamies ekskursijā pa Luckas vēsturisko centru. Ievērojamākās vietas un objekti: vecpilsētas ielas, Teātra laukums, Tarasa Ševčenko v.n. Volīnijas mūzikāli-dramatiskā teātra ēka, piemineklis Ļesjai Ukrainkai, kultūras pils, Svētās Trīsvienības katedrāle, Ļesjas Ukrainkas gājēju iela, piemineklis Sv. Nikolajam, Volīnijas apgabala akadēmiskā leļļu teātra ēka, uzņēmēju Kronšteinu ēka, Bratskas tilta laukums, Sv. Pētera un Pāvila baznīca, Guleviču muiža, Luckas pils, Kosaču muiža, Lielā sinagoga, luterāņu baznīca, "māja ar himerām", Pokrovas baznīca, Kristus augšāmcelšanās baznīca.

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

6.diena – Lucka - Ukraina – Polija – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīcā

Apstāšanās uz Ukrainas – Polijas robežas

Tālāk ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latviju

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* 4 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
 
* ekskursija pa Ļvovas vecpilsētu ar vietējo gidu - 6.00 EUR personai
* ekskursija pa Luckas vēsturisko centru ar vietējo gidu - 5.00 EUR personai
 
* apmeklējamie objekti:
 
Tautas arhitektūras un sadzīves muzejs - 40 UAH
 
Aptieka – muzejs "Zem melnā ērgļa" - 15 UAH
 
pacēlājs Bukovelē - 120 UAH
 
nacionālais vakars restorānā "Гуцульщина" - 15.00 EUR
 
Ļubarta pils - 30 UAH

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei! Latvijas un Eiropas pilsoņiem vīza uz Ukrainu nav nepieciešama. Braucienam ir nepieciešama Latvijas Republikas pase, kas derīga vismaz sešus mēnešus pēc brauciena beigām.

 

Valūtas kurss:

1 EUR = ~ 30 UAH

1 EUR = ~ 4.25 PLN

 

View the embedded image gallery online at:
http://santur.com.lv/index.php/lv/ukraina/855-2#sigFreeId9daa8cfe74

 

Lucka