Gabaliņš Slovākijas un Ungārijas - Rumānija, pārsteidzoša sena valsts, pilna skaistuma, neatkārtojamības un noslēpumu!...

Rumanija 2 gerbonisCeļojuma ilgums - 10 dienas/ 9 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 448.00 EUR personai

Grupas organizētājiem: autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Latvija - Lietuva – Polija - Slovākija (Prešova)

5.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju, Lietuvu, Poliju un Slovākiju ar nelielām pauzēm atpūtai un pusdienām

Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā Prešovas pilsētas apkārtnē

 

2.diena – Slovākija: Prešova - Košice – Ungārija: Tokaja un "Rakoci vīna pagrabi" – Rumānija: Satu Mare

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Košici

Košice ir otrā lielākā pilsēta valstī ar 242 tūkstošiem iedzīvotāju. Pilsēta atrodas Hornādas upes ielejā Čierna hora (Melnais kalns) masīva pakājē. Rakstos pilsēta pirmo reizi pieminēta 1230.gadā. Pirmajos dokumentos minēta ar vārdu Villa Kassa, pēc tam - vācu Kašau, ungāru Kassa un, visbeidzot, slovāku Košice. 1342.gadā pilsēta ieguva karaliskās brīvpilsētas privilēģijas. Bet 14.gadsimtā pirmajai Eiropā piešķīra savu ģerboni. 15.gadsimtā Košice ar septiņu tūkstošu iedzīvotāju skaitu bija otrā lielākā pilsēta Ungārijā. Gadsimtiem ilgi pilsēta bija svarīgākais visa reģiona centrs, dabisks tirdzniecības, amatniecības, kultūras un izglītības centrs.

Apmeklējam pilsētas vēsturisko centru, kas ir daļa Slovākijas lielākā pilsētu pieminekļu rezervāta. Pastaigāsimies pa mājīgajām ielām, aplūkosim Galveno laukumu, kas pamatoti tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem valstī. Tā ir ļoti dzīva gājēju zona, ko iekļauj liels daudzums lielisku vēsturisku ēku. Pilsētas un laukuma dominante ir Sv. Elizabetes doms – gotiskā katoļu katedrāle (Dóm svätej Alžbety), kas ir arī lielākā baznīca Slovākijā. Baznīca tika celta vairākos posmos no 1378. līdz 1508.gadam. No 14.gadsimta beigām Sv. Elizabetes doms kopā ar Sv. Mihaila kapelu un Sv. Urbāna torni veido unikālu Slovākijai vienotu gotisko pieminekļu kompleksu. Centrālā laukuma dienvidu daļā varat iepazīties ar viduslaiku pilsētas nocietinājumu. Pastaigāsimies arī pa gleznaino parku un apbrīnosim dziedošo strūklaku.

Pēc tam apmeklēsim Austrumslovākijas muzeju. Aplūkosim slaveno "Košices zelta dārgumu lādi", kurā atrodas 2920 zelta monētas, trīs zelta medaļas un zelta renesanses ķēde. Viss tika atrasts 1935.gadā, veicot izrakumus Finanšu padomes ēkas pamatos, Galvenajā ielā 68. Unikālā 15. - 17.gadsimta kolekcija saglabājusies neskarta un ir viena no lielākajām pasaulē, kas jebkad ir atrasta!

Turpinām ceļojumu pa Slovākiju un Ungāriju, uz vīnkopības reģionu - Tokaju

Pastaigāsimies pa vēsturisko pilsētiņu. Tokaja nav tikai vīna reģions, šī teritorija ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tokaja ir neliela, mājīga, gleznaina pilsētiņa ar senām ieliņām starp vīna dārziem kalna nogāzē un upi. Visā pasaulē tā pazīstama ar lielisko vīnu. Tokajas centrā atrodas Košuta laukums ar Bakha (Dionīsa) strūklaku, Sv. Stefana I skulptūru, Tokajas muzeju un 1912.gadā celto baznīcu, blakus kurai atrodas slaveno 600 gadus veco Rakoczi vīna pagrabu akmens lievenis.

Vēlāk apmeklēsim "Rakoci vīna pagrabus". Rakoci pagrabi bija izveidoti jau 15.gadsimtā. 1526.gadā šeit notika Eiropas mēroga notikums - Ungārijas karaļa Jānoša Sapojai kronēšana. Pagraba nosaukums cēlies pateicoties vienam no īpašniekiem – Rakoci dzimtas pārstāvjim, kas šeit valdīja 18. gadsimtā. Pagrabā atrodas lielākā Tokijas reģiona pazemes zāle: 28 metrus gara, 10 metrus plata un 5 metrus augsta. Mūsdienās šajā telpā notiek vīnu degustācijas. Cik brīnišķīgi ir nolaisties šajās noslēpumainajā pazemē, izbaudīt sešus vietējo vīnogu šķirņu vīnus un izjust Ungārijas vīna darītavas atmosfēru. Šeit varēsiet arī iegādāties lieliskos Tokajas vīnus.

Pēc tam ceļš ved pa Ungāriju un Rumāniju uz Satu Mare

Vakarā ierodamies viesnīcā Satu Mares pilsētas apkārtnē

 

3.diena – Satu Mare – Sapantas "Jautrā kapsēta"  Barsanas klosteris – Voronetas klosteris – Gura Gumorului

Brokastis viesnīcā

Turpinām ceļojumu pa gleznaino Maramurešas reģionu Rumānijā

Maramurešu dēvē par Rumānijas ciema dvēseli, ar gleznainiem ciematiem, zaļiem pakalniem un ziedošām pļavām. Maramureša ir arī koka baznīcu valstība. Šī skaistā reģiona apmeklētājiem tiks dota iespēja doties pagātnē, kļūt cita laikmeta un atšķirīga dzīvesveida lieciniekiem.

Ierodamies Sapantas ciemā

Apmeklējam "Jautro kapsētu". Pirmās ziņas par "Jautro kapsētu" ir no 1935.gada, kad kokgriezējs Stans Ioans Patras uzlika koka krustu uz viņa mirušās sievas kapa un izdekorēja to ar oriģinālu un jautru ornamentu un asprātīgu epitāfiju. Šāds oriģināls un paradoksāls kapa piemineklis izraisīja draudzes un vietējā priestera sašutumu. Tomēr ideja patika citiem. Tā vēl 25 gadus kokgriezējs darināja ozolkoka krustus, uz kuriem bija attēloti mirušā svarīgākie dzīves notikumi. Un viņa kaps, protams, arī ir šeit. Šo tradīcija turpina viņa māceklis Dumitru Pops.

Nākamā apskates vieta ceļā - Barsanas pareizticīgo sieviešu klosteris

Barsanas klosteris ir unikāls klostera ēku komplekss, kas būvēts tikai no koka. Pirmās ziņas par Barsanas klosteri ir no 1390.gada. Šis ir viens no neparastākajiem klosteriem Rumānijā, kurā dzīvo un strādā 16 mūķenes. Klostera komplekss sastāv no divpadsmit ēkām: centrālie vārti, zvanu tornis, baznīca, mūķeņu celles, vasaras altāris un citi. Klostera senā baznīca ir viena no senākajām koka svētnīcām, kas saglabājusies Rumānijas ziemeļos. 56 metrus augstā baznīca tika uzcelta 1711.gadā un, iespējams, ir augstākā koka celtne Eiropā. Baznīcas interjers ir pārsteidzošs. Šeit var apskatīt fresku kolekciju, baroka stila, kā arī uz stikla gleznotas ikonas un senu reliģiska satura grāmatu kolekciju. Klostera senā baznīca iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā

Tālāk ceļš ved pa gleznaino Maramurešas reģionu un Bukovinu

Apmeklējam Voronetas sieviešu klosteri, kas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Klosteri 1488.gadā nodibināja Moldāvijas princis Stefans Lielais, un viņa baznīca tika uzcelta rekordīsā laikā - mazāk nekā četros mēnešos. Par unikālo 16.gadsimta gleznojumu uz Sv. Jura katedrāles ārējām sienām, Voronetas klosteris tiek saukts par Austrumu Siksta kapelu. Bībeles ainas ilustrētas zilā, debeszilā un jūras zilā nokrāsā. Visinteresantākajā tehnikā ar daudzveidīgiem zilajiem toņiem gleznota ir Pastarās tiesas freska rietumu sienā.

Pēc tam izbraucam uz Gura Gumorului pilsētiņu

Nakts viesnīcā

 

4.diena – Gura Gumorului – Bikazas aiza – Sarkanais ezers – Sigišoāra

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Bikazas aizu

Bikazas aiza – viena no skaistākajām dabas ainavām Rumānijā. Aiza atrodas austrumu Karpatos un savieno Moldovas un Transilvānijas reģionus, un ir visdziļākā un garākā valstī. Gar aizu iet astoņu kilometru garš serpentīns ar klintīm vienā pusē un stāvu nogāzi no otras puses, bet dziļi lejā tek Bikazas kalnu upe. Šis ir visekstremālākais un iespaidīgākais ceļš Rumānijā.

Pēc tam aplūkosim noslēpumaino Sarkano ezeru. Kalnu ezeram ir dabiska izcelsme, un tas ir diezgan jauns. Ūdens tilpne parādījās 1837.gadā, kad spēcīgu lietusgāžu rezultātā notika zemes iežu nogruvums, kas bloķēja kalnu upi, veidojot aizsprostu. Sarkanā ezera augstums ir 980 metri virs jūras līmeņa, krastu garums – 3 km, dziļums – 10,5 metri, platība ir 0.115 km². Neskatoties uz nosaukumu, ūdens ezerā vispār nav sarkans. Nosaukums radies pateicoties leģendai, saskaņā ar kuru vienreiz, pērkona negaisa laikā, šajā vietā nomira aitas, un viņu asinis tecēja lejā, izveidojot ezeru.

Tālāk ceļš ved uz Sigišoāru – leģendārā grāfa Drakulas dzimteni

Pilsētu-cietoksni Sigišoāru Transilvānijas centrā Tirnavas upes krastā nodibināja ģermāņu sakši 12.gadsimtā. Tiek uzskatīts, ka tā ir viena no Eiropas skaistākajām viduslaiku pilsētām, kas ir arī labi saglabājusies, gandrīz neskartā "Transilvānijas pērle" ir radījusi maģisku atmosfēru. Sigišoāra ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Sigišoāra ir neliela pilsēta ar nedaudz vairāk kā 32 000 iedzīvotājiem. Šodien Sigišoāra ir elegants neskarto viduslaiku piemērs un viens no cietokšņiem, kurš ir apdzīvots. Tāpat kā pirms 700 gadiem šeit dzīvo cilvēki, mājas ir daudzkrāsainas, ielas – bruģētas, šķērsielas – šauras. Viduslaikos cietoksnim bija 14 torņi, šodien saglabājušies ir 9 torņi un cietokšņa siena 930 metru garumā.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Pilsētas simbols ir 14.gadsimtā būvētais 64 metru augstais tornis ar pulksteni. Pulksteņa figūriņas ir unikālas, tās attēlo dievus un nedēļas dienas. Tornī atrodas vēstures muzejs. No torņa balkona paveras skaists skats uz cietoksni, Lejas pilsētu un Tirnavas upi, kas tek caur pilsētu. Blakus kapelai atrodas ieroču muzejs un Vlada Drakulas māja - "Casa Vlad Drakul". Iespējams, ka šī ir vieta, kur 1431. gadā ir dzimis princis Vlads Tepešs jeb Cepešs ("Uz mietiem sēdinātājs"). Pašlaik te ir restorāns, kurā var nobaudīt maltīti no Drakulas privātās ēdienkartes. Iepretī Drakulas mājai atrodas Florences arhitektūras stila nams. Tuvumā vēl atrodas Franciskāņu klostera senā baznīca, piemineklis Vladam Tepešam un Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrāle. Uzkāpsim Sigišoāras cietokšņa Skolas kalnā. Pa 175 pakāpieniem vajadzēs kāpt pa slēgtām koka "skolēnu kāpnēm". Tās uzbūvētas 1642.gadā un līdz šim brīdim pa šīm kāpnēm skolēni un skolotāji dodas uz vienu no vecākajām Transilvānijas skolām. Uz kalna atrodas cietokšņa galvenais dievnams – luterāņu baznīca. Baznīcas iekšienē joprojām saglabājušās freskas no tiem laikiem, kad vietējie iedzīvotāji bija katoļi. Sākotnēji baznīca bija Sv. Nikolaja baznīca. Blakus luterāņu baznīcai atrodas sena sakšu kapsēta un tornis, kurā dzīvo kapsētas uzraugs un viņa ģimene.
 
Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

5.diena – Sigišoāra – Transfegerašas šoseja – Brašova

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Karpatu kalnu Fegeraša masīvu

Elpu aizraujošs ceļojums pa Transfegerašas šoseju

Transfegerašas šoseja ir viens no skaistākajiem un pievilcīgākajiem kalnu ceļiem pasaulē. Transfegerašas šoseja – automaģistrāle Rumānijas Karpatu kalnos, kas iet caur Fegerašas masīvu no Valahijas reģiona līdz Transilvānijai. Kopējais garums ir 91 km, un tā augstākais punkts atrodas 2042 metru augstumā virs jūras līmeņa. Transfegerašas šoseja tika būvēta saskaņā ar diktatora – Rumānijas Sociālistiskās Republikas prezidenta Nikolaje Čaušesku rīkojumu no 1970. līdz 1974.gadam militāriem mērķiem. Lai uzbūvētu ceļu caur Fegerašu bija nepieciešams aptuveni 6000 tonnu dinamīta. Transfegerašas šosejas līkumo caur dižskābaržu audzēm, pa ceļam paveras brīnišķīgi skati uz ūdenskritumiem, klinšainām kalnu nogāzēm un strauji plūstošām upēm. Un tam visam fonā skaistas ainavas ar augstākajām Rumānijas virsotnēm – Moldoveanu un Negoiu. Moldoveanu virsotne ir augstākais punkts Rumānijā – 2544 metri v.j.l. Dažās vietās automaģistrāle ir vairāk nekā divu kilometru augstumā, tāpēc ceļotājiem ir lieliska iespēja vasarā redzēt ziemu.

Apbrīnosim lielisko Balea ūdenskritumu, kas ir augstākais pakāpeniskais ūdenskritums Rumānijā. Ūdens krīt no 60 metru augstuma. No ūdenskrituma vagoniņš uzved līdz kalnu ezeram Balea.

Apmeklēsim Balea ezeru, kas atrodas 2040 metru augstumā Fegeraša kalnu masīvā. Šis Rumānijas Karpatu brīnums pārsteidz ar savu neticamo skaistumu un mieru. 2006.gadā netālu no ezera tika uzcelta Austrumeiropā pirmā ledus viesnīca.

Tālāk ceļš ved pie Kapra ūdenskrituma (Cascada Capra). Skaistais ūdenskritums atrodas Fegerašas masīva dienvidu nogāzē 1690 metru augstumā. Ūdens plūsma krīt no 40 metru augstuma.

Nākamais apskates objekts ceļā ir Vidraru dambis. Dambis tika uzcelts 1965.gadā uz Arges upes. Dambis uzbūvēts loka formā, tas ir 166 metrus augsts un 305 metru garš. Virs Vidraru dambja paceļas piemineklis tās cēlājiem. Mākslīgā kalnu ezera Vidraru platība ir 8,93 km2, tas ir piektais lielākais Eiropā un devītais pasaulē.

Pēc tam pa Transfegerašas šoseju dodamies uz Poenari pils drupām, leģendārā Vlada Drakulas draudīgo dzīvesvietu.

Aplūkosim Poenari pili jeb "īsto Drakulas pili", kas ir viena no vecākajām Rumānijas pilīm. Pils, kas paceļas augstu virs Arges upes, tika uzcelta 13.gadsimtā. Bet, divus simtus gadus vēlāk to pilnībā pārbūvēja Vlads Tepešs, pārvēršot pili par vienu no savām galvenajām dzīvesvietām. Poenari pils ir pazīstama ar traģisko leģendu, saskaņā ar kuru grāfs Drakula savu sievu nometa no klints.

Turpinām braucienu, baudot Transilvānijas ainavas, uz Brašovu

Vakarā ierodamies viesnīcā Brašovas pilsētas apkārtnē

 

6.diena – Brašova - Sinaja – Bukareste

Brokastis viesnīcā

Brašova ir viena no lielākajām pilsētām valstī, kurā dzīvo aptuveni 230 tūkstoši iedzīvotāju. Atrodoties Rumānijas centrā, pilsētu dažreiz sauc par Rumānijas Zalcburgu. Brašovas senā daļa atrodas Timpa kalnu pakājē. Vietā, kur pirms vairākiem tūkstošiem gadu dzīvoja rumāņu senči, dakieši, un Timpa kalnā pielūdza dievus. 12.gadsimtā Ungārijas karalis Gēza II uzaicināja ģermāņu sakšus uz Transilvāniju dzīvot, lai tie attīstītu reģionu. 1234.gadā ir reģistrētas pirmās rakstiskās liecības par Brašovu, tajā laikā sauktu par Koronu. Vēlāk, sakši savu pilsētu pārsauca par Kronštati, divu gadsimtu laikā tā kļuva bagāta, tika uzbūvēts cietoksnis. Pateicoties labvēlīgajai ģeogrāfiskai atrašanās vietai – tirdzniecības ceļu starp Rietumeiropu un Austrumiem krustojumā, pilsēta uzplauka. 14.gadsimtā biežāki kļuva Osmaņu impērijas armijas iebrukumi no Donavas dienvidiem uz Brašovu un apkārtni, kā rezultātā radās nepieciešamība celt aizsardzības torņus un sienas. Pilsēta vairākkārtīgi mainīja gan izskatu, gan nosaukumu: Brasko, Brasso, Kronstadt, Stephanopolis, Orasul-Stalin un Brašova. Mūsdienu Brašovu ieskauj senas ēkas, no kurām lielākā daļa ir iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Pastaiga pa Brašovas ielām - aizraujoša gremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi. Apmeklēsim nelielo Apvienošanās laukumu: redzēsim 15.gadsimtā celto Sv. Nikolaja baznīcu un tikai metra attālumā esošo Pirmās rumāņu skolas muzeju. Redzēsim 1559.gadā būvētos Sv. Katrīnas vārtus un netālu esošos Škei vārtus. Brašovas centrā iziesim pa šaurāko Rumānijas ielu – Strada sforii (Šņores ielu). Apmeklēsim viduslaiku Rātslaukumu, kur aplūkosim pilsētas simbolu 15.gadsimtā celto rātsnamu un unikālo Svētās Jaunavas Marijas Debesbraukšanas pareizticīgo katedrāli. No laukuma paveras brīnišķīgs skats uz Brašovas pērli – Melno baznīcu. Melnā baznīca ir sena 14. - 16.gadsimtā celtā luterāņu Sv. Marijas baznīca. Vienīgajā zvanu tornī ir trīs zvani, no kuriem viens ir lielākais valstī un sver vairāk nekā sešas tonnas. Galvenais dievnama lepnums ir ērģeles ar 4000 stabulēm. Tālāk pa trošu ceļu pacelsimies Timpa kalnā 996 metru augstumā. Kalna virsotnē ir skatu laukums, no kura paveras skaista panorāma uz lejā esošo pilsētu. Un tad, gājēju iela – Republikas iela, ar daudziem veikaliem un terasēm.

Brīvais laiks

Pēc tam izbraucam uz kūrortu Sinaja

Sinaja – "Karpatu pērle", viena no gleznainākajām un oriģinālākajām Rumānijas pilsētām un populārs kalnu slēpošanas kūrorts. Pilsēta ieguva savu nosaukumu no Sinaja klostera, blakus kuram tā arī izveidojās.

Apmeklējam Pelešas pili, kuras būvniecība sākās 1873.gadā pēc karaļa Karola I un viņa sievas Elizabetes rīkojuma un ilga vairākus gadu desmitus. Peleša ir viena no skaistākajām pilīm Rumānijā, tā ir ne tikai vēstures piemineklis, bet arī muzejs ar bagātīgu ekspozīciju. Kopumā pili ir 160 istabu un 30 vannas istabu. Īpaši jāizceļ nama bagātīgais interjers: melnkoks, porcelāns, āda, austrumu paklāji, gobelēni, zelta un sudraba piederumi, gleznas, skulptūras, ziloņkauls. Lustras pils galvenokārt no dārgā Murano stikla. Logos parasto stiklu vietā ir vitrāžas, kuras apgleznojuši Šveices meistari. Visinteresantākās telpas ir karaļa bibliotēka un viņa darba kabinets, ēdamistaba, apspriežu telpa un austrumu un Eiropas ieroču zāles. Ieroču kolekcijā ir vairāk nekā četri tūkstoši vienību. Ir vērts apskatīt arī mūzikas, mauru, florenciešu, austrumu un turku zāles. Bet teātra telpā, pagājušā gadsimta sākumā, pils iemītnieki skatījās filmu. Un te nav nekā pārsteidzoša, jo Peleša bija pirmā elektrificētā pils Eiropā.

Pēc tam, apmeklēsim Pelišoras pili jeb "mazo Pelešu", kas ir iekļauta Pelešas pils kompleksā. Saskaņā ar karaļa Karola I rīkojumu pils tika uzcelta laikā no 1899. - 1903. gadam. Tā bija plānota kā vasaras rezidence karaļa brāļa dēlam, nākamajam karalim – Ferdinandam I. Salīdzinot ar Peleša pils platībām, Pelišoras pilī ir tikai 70 istabu. Lai gan salīdzinot ar citām pilīm, Pelišora ir neliela, tā pārsteidz ar eleganci iekštelpu dizainā. Liels ieguldījums pils noformējumā ienesa Marija, Ferdinanda sieva. Piemītot mākslinieciskajai garšai, viņa izveidoja unikālu interjeru "Zelta guļamistabā", "Kapelā" un "Zelta istabā". Marija izstrādāja savu individuālo stilu, kur tā laika modernie elementi tika apvienoti ar bizantiešu un ķeltu simboliem. Ievērības cienīgs ir arī greznais parks un terases, kas atrodas Rumānijas monarhu rezidencē.

Tālāk dodamies uz Sinajas pareizticīgo vīriešu klosteri. Klosteri 1690. - 1695.gados dibināja rumāņu muižnieks Mihails Kantakuzino. Pēc viņa iecerēm, mūku skaitam klosterī bija jāatbilst apustuļu skaitam. Un līdz mūsdienām Sinajā dzīvo ne vairāk kā divpadsmit mūku. Klostera teritorijā atrodas divas baznīcas - Vecā un Jaunā. Abas tiek uzskatītas par nozīmīgiem vēstures pieminekļiem, un tos aizsargā valsts. Vecā baznīca ir rotāta senām freskām gan no iekšpuses, gan no ārpuses.

Turpinām braucienu uz Rumānijas galvaspilsētu Bukaresti

Vakarā ierodamies viesnīcā Bukarestes apkātrtnē

 

7.diena – Bukareste

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz pilsētas vēsturisko centru

Rumānijas galvaspilsēta ir Bukareste, kurā dzīvo aptuveni 2 miljoni cilvēku. Par Bukareste pirmo reizi rakstīts senajās 1459.gada hronikās leģendārā prinča Vlada Tepeša valdīšanas laikā. 1659.gadā Bukareste kļuva par Rumānijas Valahijas reģiona galvaspilsētu. 1862.gadā Bukareste tika pasludināta par Rumānijas galvaspilsētu, un kopš tā laika tā nav zaudējusi galvaspilsētas statusu. Mūsdienu Rumānijas galvaspilsēta Bukareste ir plaukstoša pilsēta un valsts kultūras centrs. Tā piesaista tūristus ar bagātu vēsturi, kolorītu atmosfēru un neparastiem apskates objektiem – ir sava Triumfa arka un pasaulē lielākā Parlamenta ēka. Galvenais brīnums ir senā Bukareste ar šaurajām ielām, baznīcām un vēstures pieminekļiem. Agrāk saukta austrumu "mazā Parīze", šodien Bukareste ir interesants vecā un jaunā miksējums. Šeit, vienu blakus otrai var redzēt trīs gadsimtus senu baznīcu, mūsdienu stikla biroju ēku un komunistiskā laikmeta betona celtņu murgu.

Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Ekskursiju sāksim ar pastaigu pa senās Bukarestes galveno bulvāri – Viktorijas (Uzvaras) bulvāri, kas ilgu laiku tika saukts par "aristokrātisko maģistrāli". Aizraujošas pastaigas laikā redzēsiet: lielisko rumāņu Ateneumu, vēsturisko Revolūcijas laukumu un likvidētās Rumānijas komunistiskās partijas CK ēku, Rumānijas Nacionālo mākslas muzeju, lielāko universitāti valstī – Bukarestes universitāti. Ekskursija turpināsies pa ļaužu pārpilno un populārāko vecpilsētas daļu – 17. gadsimta Lipskan gājēju ielu. Aplūkosim lielisko 18.gadsimta sākuma Stavropoles baznīcu. Apmeklēsim vienu no Rumānijas ievērojamiem vēsturiskiem objektiem – cietokšņa Curtea-Veche drupas, Valahijas valdnieku rezidenci. 15.gadsimta vidū Vlads Tepešs bijušo militāro nocietinājumu vietā uzcēla cietoksni. 1459.gada 20.septembri var uzskatīt par Bukarestes dzimšanas dienu, jo tad šajā cietoksnī attiecīgs dokuments tika parakstīts. Noslēgumā apmeklēsim seno Manuka viesu namu, kuru var dēvēt par pili. Tagad šajā ēkā ir restorāns, kurš var uzņemt vienlaicīgi līdz pat 1000 viesu.

Pēc tam apmeklēsim Parlamenta pili, kas ir Bukarestes vizītkarte, pilsētas galvenā vērtība un lepnums. Parlamenta pils ir ne tikai pasaulē lielākā un masīvākā civilā celtne, bet arī pretrunīgs diktatūras un apspiešanas simbols. 1984.gadā pēc diktatora, prezidenta Nikolaje Čaušesku pasūtījuma, sākās grandiozās pils celtniecība. Uz šodienu pils augstums ir 86 metri, pazemes daļa ieiet 92 metru dziļumā. Parlamenta pils ir 12 stāvu ēka ar 1100 dažāda lieluma istabām, no kurām 440 ir biroju telpas, aptuveni 30 svinību un atpūtas telpas, kā arī ir četri restorāni, trīs bibliotēkas, koncertzāle, divas pazemes autostāvvietas.

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

8.diena – Bukareste - Sibiu – Oradja

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Transilvānijas galvaspilsētu Sibiu

Sibiu ir romantiska viduslaiku pilsēta, ērti izvietojusies Čibinas ielejā starp augstajiem Fegerašas kalniem, neapšaubāmi pelna tūristu uzmanību. Gandrīz visas tajā saglabājušās ēkas ir vēsturiskas, dažas ir no 13. un 14.gadsimta. Sibiu ir piecpadsmitā lielākā pilsēta Rumānijā un tajā ir aptuveni 150 tūkstoši iedzīvotāju.
Pirmo reizi Sibiu tika minēta 1191.gadā pāvesta Celestīna III valdīšanas laikā Romas kūrija dokumentos. Vēsturiski Sibiu ir no Transilvānijas pārceļojušo sakšu Hermanštate (Hermannstadt). Jau 13.gadsimtā šeit bija 19 ģildes un liels cietoksnis ar 39 torņiem. Amatniecības un tirdzniecības attīstība veicināja Sibiu pilsētā dzīvojošo labklājību un ekonomisko izaugsmi. Lai aizstāvētu iekšpilsētu, no 14. līdz 17.gadsimtam ap pilsētu tika uzcelti četri akmens nocietinājumu apļi. 16.gadsimta vidū Sibiu varēja salīdzināt tādām pilsētām kā Vīne un Nirnberga. Laika gaitā pilsēta ir vairākkārt mainījusi savus "īpašniekus" un pār to valdīja Turcija, Ungārija, Austrija un Rumānija.

Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Apmeklēsim Lielo laukumu. Aplūkosim 15.gadsimtā celtās "mājas ar acīm" - Hekta namu un Hallera namu. Tālāk – 1778.gadā uzceltā Brukentālas pils, kas šodien ir Brukentālas Nacionālais muzejs. Blakus pilij atrodas Zilā māja un Sibiu rātsnams. Vēl nedaudz tālāk – Romas katoļu Svētās Trīsvienības katedrāle, kas celta no 1726. līdz 1733.gadam. Apmeklēsim Padomes torni, vienu no pilsētas 13.gadsimta simboliem. Tornim ir septiņi stāvi, pēdējā stāvā atrodas skatu laukums. Caur vārtiem zem Padomes torņa nonāksim Mazajā laukumā. Redzēsim Emīla Sigerusa vārdā nosaukto Sakšu etnogrāfijas un tautas mākslas muzeju, Farmācijas vēstures muzeju un Franza Bindera pasaules etnogrāfijas muzeju. Tālāk – Meļu tilts, pirmais čuguna tilts Rumānijā. Pa Meļu tiltu dodamies uz Alberta Gueta laukumu. Laukuma vidū atrodas 1520.gadā uzceltā 73 metrus augsta Sv. Marijas luterāņu baznīca. Blakus laukumam atrodas vēstures muzejs – 13.gadsimta beigās celtais Altembergera nams. Aplūkosim majestātisko Sv. Trīsvienības pareizticīgo katedrāli, kas būvēta no 1902. līdz 1906.gadam, un 15.gadsimtā celto franciskāņu baznīcu. Apmeklēsim pilsētas 13.–17.gadsimta viduslaiku cietoksni – iespaidīgas varenības paliekas, kas saglabājušās līdz mūsdienām: aizsardzības sienas, vārti, torņi un bastioni, kā arī 13.gadsimtā izveidotās kāpnes – dubulto kāpņu šedevru. Pēc tam izstaigāsim Lejas pilsētu, kur atradās manufaktūras, dzīvoja amatnieki un strādnieki. Aplūkosim Patvēruma baznīcu, 1292.gadā celtu ķieģeļu ēku, un 1474.gadā celto Ursulīna klostera baznīcu.

Brīvais laiks

Tālāk ceļš ved uz Oradju

Vakarā ierodamies viesnīcā Oradjas pilsētas apkārtnē

 

9.diena - Oradja - Ungārija: termālais kūrorts Miškoļca-Tapoļca - Slovākija - Polija (Žešuva)

Brokastis viesnīcā

Atvadāmies no Rumānijas un izbraucam uz termālo kūrortu Miškoļca-Tapoļca Ungārijā

Apmeklējam uz 3 stundām termālo peldētavu klinšu alā. Īpaša, vienīgā šāda veida peldētavas Eiropā pievilcība ir tā, ka tā atrodas dabīgos, tūkstošiem gadu garumā termālo ūdeņu izskalotās, alās. No alas peldētavas var doties uz atvērto termālo ezeru, kurā ieplūst silti, dažādām gāzēm piesātināti, avotu ūdeņi. Pēc ārstu domām, gaisam alā ir dziedinošs efekts, ja ir elpošanas traucējumi, astma. Šajā ūdenī, atšķirībā no citiem, blīvākiem ūdeņiem, varat peldēties, neierobežojot sevi laikā, un varat izbaudīt pilnu ūdens iedarbību. Ūdens temperatūra baseinos ir no +29 līdz +35 C.

Tālāk ceļš ved pa Ungāriju, Slovākiju un Poliju uz Žešuvu
 
Vakarā ierodamies viesnīcā Žešuvas pilsētas apkātrnē

 

10.diena – Žešuva – Polija - Lietuva – Latvija – Rīga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latviju ar nelielām pauzēm atpūtai un pusdienām

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 9 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
 
* ekskursijas ar vietējiem gidiem:
 
Košice - 7.00 EUR personai
 
Sigišoāra - 7.00 EUR personai
 
Brašova - 7.00 EUR personai
 
Bukareste - 15.00 EUR personai
 
Sibiu - 7.00 EUR personai
 
* apmeklējamie objekti:
 
Austrumslovākijas muzejs Košicē - 3.00 EUR personai
 
vīna degustācija "Rakoci vīna pagrabos" ~ 3300 HUF personai
 
Poenari pils - 5.00 RON personai
 
Pelešas pils - 30.00 RON personai
 
Pelišoras pils - 20.00 RON personai
 
Parlamenta pils Bukarestē - 25.00 RON personai
 
biļete Miškoļcas-Tapoļcas peldētavā (bez laika ierobežojuma) - 2600 HUF personai
 
Pēc Jūsu vēlēšanās varam organizēt rumāņu nacionālo vakaru. cena no 30.00 EUR vienai personai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

Valūtas kurss:

1 EUR = ~ 4.80 RON

1 EUR = ~ 322 HUF