Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Ungārija-paradīze dvēselei un ķermenim!.. – Rumānija, pārsteidzoša sena valsts, pilna skaistuma, neatkārtojamības un noslēpumu!.. un Košice-Slovākijas pērle

Rumanija 2 gerbonisCeļojuma ilgums - 9 dienas/ 8 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 000.00 EUR personai

Grupas organizētājiem: autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga  Lietuva – Polija  Slovākija: Prešova

5.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju, Lietuvu, Poliju un Slovākiju ar nelielām pauzēm atpūtai un pusdienām

Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā Prešovas apkārtnē

 

2.diena – Prešova – Ungārija: termālais kūrorts Miškoļca-Tapoļca un "Rakoci vīna pagrabs" – Rumānija: Satu Mare

Brokastis viesnīcā

Turpinām ceļojumu, baudot Slovākijas un Ungārijas ainavas, uz termālo kūrortu Miškoļca-Tapoļca

Apmeklējam termālo peldētavu klinšu alā. Īpaša, vienīgās šāda veida peldētavas Eiropā pievilcība ir tā, ka tā atrodas dabīgos, tūkstošiem gadu garumā termālo ūdeņu izskalotās, alās. No alas peldētavas var doties uz atvērto termālo ezeru, kurā ieplūst silti, dažādām gāzēm piesātināti, avotu ūdeņi. Pēc ārstu domām, gaisam alā ir dziedinošs efekts, ja ir elpošanas traucējumi, astma. Šajā ūdenī, atšķirībā no citiem, blīvākiem ūdeņiem, varat peldēties, neierobežojot sevi laikā, un varat izbaudīt pilnu ūdens iedarbību. Ūdens temperatūra baseinos ir no +29°C līdz +35°C. Jums jābūt līdzi peldēšanās piederumiem, kā arī dvielim un gumijas čībām.

Pēc tam izbraucam uz vīnkopības reģionu - Tokaju

Tokaja nav tikai vīnkopības reģions, šī teritorija ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tokaja ir neliela, mājīga, gleznaina pilsētiņa ar senām ieliņām starp vīna dārziem kalna nogāzē un upi. Visā pasaulē tā pazīstama ar lielisko vīnu. Tokajas centrā atrodas Košuta laukums ar Bakha (Dionīsa) strūklaku, Sv. Stefana I skulptūru, Tokajas muzeju un 1912.gadā celto baznīcu, blakus kurai atrodas slaveno 600 gadus veco Rakoci vīna pagrabu akmens lievenis.

Tokajas vīnu degustēšana "Rakoci vīna pagrabā". Rakoci pagrabi bija izveidoti jau 15.gadsimtā. 1526.gadā šeit notika Eiropas mēroga notikums - Ungārijas karaļa Jānoša Sapojai kronēšana. Pagraba nosaukums cēlies pateicoties vienam no īpašniekiem - Rakoci dzimtas pārstāvjim, kas šeit valdīja 18.gadsimtā. Pagrabā atrodas lielākā Tokijas reģiona pazemes zāle: 28 metrus gara, 10 metrus plata un 5 metrus augsta. Mūsdienās šajā telpā notiek vīnu degustācijas. Cik brīnišķīgi ir nolaisties šajās noslēpumainajā pazemē, izbaudīt sešus vietējo vīnogu šķirņu vīnus un izjust Ungārijas vīna darītavas atmosfēru. Šeit varēsiet arī iegādāties lieliskos Tokajas vīnus.

Tālāk ceļš ved pa Ungāriju un Rumāniju uz Satu Mares pilsētu

Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā Satu Mares apkārtnē

 

3.diena – Satu Mare – Sapantas "Jautrā kapsēta"  Barsanas klosteris – Voronetas klosteris – Gura Gumorului

Brokastis viesnīcā

Turpinām ceļojumu pa gleznaino Maramurešas reģionu

Maramurešu dēvē par Rumānijas ciema dvēseli, ar gleznainiem ciematiem, zaļiem pakalniem un ziedošām pļavām. Maramureša ir arī koka baznīcu valstība. Šī skaistā reģiona apmeklētājiem tiks dota iespēja doties pagātnē, kļūt cita laikmeta un atšķirīga dzīvesveida lieciniekiem.

Ierodamies Sapantas ciemā

Apmeklēsim "Jautro kapsētu" - "visjautrāko" kapsētu pasaulē. Pirmās ziņas par "Jautro kapsētu" ir no 1935.gada, kad kokgriezējs Stans Ioans Patras uzlika koka krustu uz viņa mirušās sievas kapa un izdekorēja to ar oriģinālu un jautru ornamentu un asprātīgu epitāfiju. Šāds oriģināls un paradoksāls kapa piemineklis izraisīja draudzes un vietējā priestera sašutumu. Tomēr ideja patika citiem. Tā vēl 25 gadus kokgriezējs darināja ozolkoka krustus, uz kuriem bija attēloti mirušā svarīgākie dzīves notikumi. Un viņa kaps, protams, arī ir šeit. Šo tradīcija turpina viņa māceklis Dumitru Pops.

Nākamā apskates vieta ceļā - Barsanas pareizticīgo sieviešu klosteris

Barsanas klosteris ir unikāls klostera ēku komplekss, kas būvēts tikai no koka. Pirmās ziņas par Barsanas klosteri ir no 1390.gada. Šis ir viens no neparastākajiem klosteriem Rumānijā, kurā dzīvo un strādā 16 mūķenes. Klostera komplekss sastāv no divpadsmit ēkām: centrālie vārti, zvanu tornis, baznīca, mūķeņu celles, vasaras altāris un citi. Klostera senā baznīca ir viena no senākajām koka svētnīcām, kas saglabājusies Rumānijas ziemeļos. 56 metrus augstā baznīca tika uzcelta 1711.gadā un, iespējams, ir augstākā koka celtne Eiropā. Baznīcas interjers ir pārsteidzošs. Šeit var apskatīt fresku kolekciju, baroka stila, kā arī uz stikla gleznotas ikonas un senu reliģiska satura grāmatu kolekciju. Klostera senā baznīca iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā

Tālāk ceļš ved pa gleznaino Maramurešas reģionu un Bukovinu uz Voronetas sieviešu klosteri

Voronetas sieviešu klosteri ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Klosteri 1488.gadā nodibināja Moldāvijas princis Stefans Lielais, un viņa baznīca tika uzcelta rekordīsā laikā - mazāk nekā četros mēnešos. Par unikālo 16.gadsimta gleznojumu uz Sv. Jura katedrāles ārējām sienām, Voronetas klosteris tiek saukts par Austrumu Siksta kapelu. Bībeles ainas ilustrētas zilā, debeszilā un jūras zilā nokrāsā. Visinteresantākajā tehnikā ar daudzveidīgiem zilajiem toņiem gleznota ir Pastarās tiesas freska rietumu sienā.

Pēc tam dodamies uz viesnīcu Gura Gumorului pilsētas apkārtnē

Brīvais laiks

 

4.diena – Gura Gumorului – Bikazas aiza un Sarkanais ezers – Praidas sāls raktuves  Sigišoāra

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Bikazas aizu

Bikazas aiza - viena no skaistākajām dabas ainavām Rumānijā. Aiza atrodas austrumu Karpatos un savieno Moldovas un Transilvānijas reģionus, un ir visdziļākā un garākā valstī. Gar aizu iet astoņu kilometru garš serpentīns ar klintīm vienā pusē un stāvu nogāzi no otras puses, bet dziļi lejā tek Bikazas kalnu upe. Šis ir visekstremālākais un iespaidīgākais ceļš Rumānijā.

Pēc tam aplūkosim noslēpumaino Sarkano ezeru. Kalnu ezeram ir dabiska izcelsme, un tas ir diezgan jauns. Ūdens tilpne parādījās 1837.gadā, kad spēcīgu lietusgāžu rezultātā notika zemes iežu nogruvums, kas bloķēja kalnu upi, veidojot aizsprostu. Sarkanā ezera augstums ir 980 metri virs jūras līmeņa, krastu garums - 3 km, dziļums - 10,5 metri, platība ir 0,115 km². Neskatoties uz nosaukumu, ūdens ezerā vispār nav sarkans. Nosaukums radies pateicoties leģendai, saskaņā ar kuru vienreiz, pērkona negaisa laikā, šajā vietā nomira aitas, un viņu asinis tecēja lejā, izveidojot ezeru.

Tālāk ceļš caur Transilvāniju ved uz Praidas sāls raktuvēm

Apmeklēsim apbrīnojamu vietu - Praidas "pazemes pilsētu", kas radās sāls ieguves laikā. Praida ir viena no lielākajām sāls raktuvēm Eiropā un pastāv kopš Romas impērijas laikiem. Raktuves atrodas 90 līdz 120 metru dziļumā, to augstums dažās vietās pārsniedz 20 metrus, un visu tuneļu kopējais garums ir aptuveni 4 km. Mūsdienās raktuves tiek izmantotas kā pazemes sanatorija, kur atsevišķā milzīgā zālē tiek ārstēti pacienti ar astmas, bronhu un plaušu saslimšanām. Turklāt pazemes pilsētā ir arī rotaļu laukumi, baznīca, kafejnīca, bārs, muzejs, medicīnas centrs. Ik stundu no raktuvju vadības centra izbrauc speciāls autobuss, kas tūristus pa pazemes tuneli ved vairākus kilometrus.

Ceļojumu turpinām uz Sigišoāru - leģendārā grāfa Drakulas dzimteni

Pilsētu-cietoksni Sigišoāru Transilvānijas centrā Tirnavas upes krastā nodibināja ģermāņu sakši 12.gadsimtā. Tiek uzskatīts, ka tā ir viena no Eiropas skaistākajām viduslaiku pilsētām, kas ir arī labi saglabājusies, gandrīz neskartā "Transilvānijas pērle" ir radījusi maģisku atmosfēru. Sigišoāra ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Sigišoāra ir neliela pilsēta ar nedaudz vairāk kā 32 000 iedzīvotājiem. Šodien Sigišoāra ir elegants neskarto viduslaiku piemērs un viens no cietokšņiem, kurš ir apdzīvots. Tāpat kā pirms 700 gadiem šeit dzīvo cilvēki, mājas ir daudzkrāsainas, ielas - bruģētas, šķērsielas - šauras. Viduslaikos cietoksnim bija 14 torņi, šodien saglabājušies ir 9 torņi un cietokšņa siena 930 metru garumā.

Iekārtojamies viesnīcā

Brīvais laiks

 

5.diena – Sigišoāra – Brašova

Brokastis viesnīcā

Ekskursija pa pilsētas-cietokšņa Sigišoāra vēsturisko centru. Pilsētas simbols ir 14.gadsimtā būvētais 64 metru augstais tornis ar pulksteni. Pulksteņa figūriņas ir unikālas, tās attēlo dievus un nedēļas dienas. Tornī atrodas vēstures muzejs. No torņa balkona paveras skaists skats uz cietoksni, Lejas pilsētu un Tirnavas upi, kas tek caur pilsētu. Blakus kapelai atrodas ieroču muzejs un Vlada Drakulas māja - "Casa Vlad Drakul". Iespējams, ka šī ir vieta, kur 1431.gadā ir dzimis princis Vlads Tepešs jeb Cepešs ("Uz mietiem sēdinātājs"). Pašlaik te ir restorāns, kurā var nobaudīt maltīti no Drakulas privātās ēdienkartes. Iepretī Drakulas mājai atrodas Florences arhitektūras stila nams. Tuvumā vēl atrodas Franciskāņu klostera senā baznīca, piemineklis Vladam Tepešam un Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrāle. Uzkāpsim Sigišoāras cietokšņa Skolas kalnā. Pa 175 pakāpieniem vajadzēs kāpt pa slēgtām koka "skolēnu kāpnēm". Tās uzbūvētas 1642.gadā un līdz šim brīdim pa šīm kāpnēm skolēni un skolotāji dodas uz vienu no vecākajām Transilvānijas skolām. Uz kalna atrodas cietokšņa galvenais dievnams - luterāņu baznīca. Baznīcas iekšienē joprojām saglabājušās freskas no tiem laikiem, kad vietējie iedzīvotāji bija katoļi. Sākotnēji baznīca bija Sv. Nikolaja baznīca. Blakus luterāņu baznīcai atrodas sena sakšu kapsēta un tornis, kurā dzīvo kapsētas uzraugs un viņa ģimene.

Tālāk ceļš ved uz Brašovas pilsētu

Brašova ir viena no lielākajām pilsētām valstī, kurā dzīvo aptuveni 230 tūkstoši iedzīvotāju. Atrodoties Rumānijas centrā, pilsētu dažreiz sauc par Rumānijas Zalcburgu. Brašovas senā daļa atrodas Timpa kalnu pakājē. Vietā, kur pirms vairākiem tūkstošiem gadu dzīvoja rumāņu senči, dakieši, un Timpa kalnā pielūdza dievus. 12.gadsimtā Ungārijas karalis Gēza II uzaicināja ģermāņu sakšus uz Transilvāniju dzīvot, lai tie attīstītu reģionu. 1234.gadā ir reģistrētas pirmās rakstiskās liecības par Brašovu, tajā laikā sauktu par Koronu. Vēlāk, sakši savu pilsētu pārsauca par Kronštati, divu gadsimtu laikā tā kļuva bagāta, tika uzbūvēts cietoksnis. Pateicoties labvēlīgajai ģeogrāfiskai atrašanās vietai - tirdzniecības ceļu starp Rietumeiropu un Austrumiem krustojumā, pilsēta uzplauka. 14.gadsimtā biežāki kļuva Osmaņu impērijas armijas iebrukumi no Donavas dienvidiem uz Brašovu un apkārtni, kā rezultātā radās nepieciešamība celt aizsardzības torņus un sienas. Pilsēta vairākkārtīgi mainīja gan izskatu, gan nosaukumu: Brasko, Brasso, Kronstadt, Stephanopolis, Orasul-Stalin un Brašova. Mūsdienu Brašovu ieskauj senas ēkas, no kurām lielākā daļa ir iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Pastaiga pa Brašovas ielām - aizraujoša gremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi. Apmeklēsim nelielo Apvienošanās laukumu: redzēsim 15.gadsimtā celto Sv. Nikolaja baznīcu un tikai metra attālumā esošo Pirmās rumāņu skolas muzeju. Redzēsim 1559.gadā būvētos Sv. Katrīnas vārtus un netālu esošos Škei vārtus. Brašovas centrā iziesim pa šaurāko Rumānijas ielu - Strada sforii (Šņores ielu). Apmeklēsim viduslaiku Rātslaukumu, kur aplūkosim pilsētas simbolu 15.gadsimtā celto rātsnamu un unikālo Svētās Jaunavas Marijas Debesbraukšanas pareizticīgo katedrāli. No laukuma paveras brīnišķīgs skats uz Brašovas pērli - Melno baznīcu. Melnā baznīca ir sena 14. - 16.gadsimtā celtā luterāņu Sv. Marijas baznīca. Vienīgajā zvanu tornī ir trīs zvani, no kuriem viens ir lielākais valstī un sver vairāk nekā sešas tonnas. Galvenais dievnama lepnums ir ērģeles ar 4000 stabulēm. Tālāk pa trošu ceļu pacelsimies Timpa kalnā 996 metru augstumā. Kalna virsotnē ir skatu laukums, no kura paveras skaista panorāma uz lejā esošo pilsētu. Un tad, gājēju iela - Republikas iela, ar daudziem veikaliem un terasēm.

Brīvais laiks

 

6.diena – Brašova – "Drakulas pils"  Sibiu

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz "Drakulas pili"

Branas pils, pazīstama arī kā "Drakulas pils", ir viens no valsts populārākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem. Pils uzcelta 14.gadsimtā koka cietokšņa vietā, ko savukārt vēl pirms gadsimta uzcēla Teitoņu ordenis. Klints virsotnē celtā Branas pils bija īsts cietoksnis un vairākkārt kalpoja, lai pasargātu zemi no iebrukumiem. Pils tika būvēta četros, ar kāpnēm savienotos, līmeņos, koridori un zāles bija pārvērsti labirintos, bet no iekšējās akas gāja pazemes eja. 17.gadsimtā aizsardzības nolūkiem tika pabeigta vēl divu torņu izbūve. Pašlaik pils ir viens no galvenajiem tūrisma objektiem Rumānijā. Lai gan tā nekad nav piederējusi grāfam Drakulam, tomēr Vlads Tepešs pilī ir uzturējies karagājienu laikā vai vienkārši ieradās pamedīt kalnos. Pils muzejā pat ir gulta, uz kuras gulēja leģendārās personas prototips.

Turpinām ceļojumu uz Transilvānijas pērli, Sibiu pilsētu

Sibiu ir romantiska viduslaiku pilsēta, ērti izvietojusies Čibinas ielejā starp augstajiem Fegerašas kalniem, neapšaubāmi pelna tūristu uzmanību. Gandrīz visas tajā saglabājušās ēkas ir vēsturiskas, dažas ir no 13. un 14.gadsimta. Sibiu ir piecpadsmitā lielākā pilsēta Rumānijā un tajā ir aptuveni 150 tūkstoši iedzīvotāju.
Pirmo reizi Sibiu tika minēta 1191.gadā pāvesta Celestīna III valdīšanas laikā Romas kūrija dokumentos. Vēsturiski Sibiu ir no Transilvānijas pārceļojušo sakšu Hermanštate (Hermannstadt). Jau 13.gadsimtā šeit bija 19 ģildes un liels cietoksnis ar 39 torņiem. Amatniecības un tirdzniecības attīstība veicināja Sibiu pilsētā dzīvojošo labklājību un ekonomisko izaugsmi. Lai aizstāvētu iekšpilsētu, no 14. līdz 17.gadsimtam ap pilsētu tika uzcelti četri akmens nocietinājumu apļi. 16.gadsimta vidū Sibiu varēja salīdzināt tādām pilsētām kā Vīne un Nirnberga. Laika gaitā pilsēta ir vairākkārt mainījusi savus "īpašniekus" un pār to valdīja Turcija, Ungārija, Austrija un Rumānija.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Apmeklēsim Lielo laukumu. Aplūkosim 15.gadsimtā celtās "mājas ar acīm" - Hekta namu un Hallera namu. Tālāk - 1778.gadā uzceltā Brukentālas pils, kas šodien ir Brukentālas Nacionālais muzejs. Blakus pilij atrodas Zilā māja un Sibiu rātsnams. Vēl nedaudz tālāk - Romas katoļu Svētās Trīsvienības katedrāle, kas celta no 1726. līdz 1733.gadam. Apmeklēsim Padomes torni, vienu no pilsētas 13.gadsimta simboliem. Tornim ir septiņi stāvi, pēdējā stāvā atrodas skatu laukums. Caur vārtiem zem Padomes torņa nonāksim Mazajā laukumā. Redzēsim Emīla Sigerusa vārdā nosaukto Sakšu etnogrāfijas un tautas mākslas muzeju, Farmācijas vēstures muzeju un Franza Bindera pasaules etnogrāfijas muzeju. Tālāk - Meļu tilts, pirmais čuguna tilts Rumānijā. Pa Meļu tiltu dodamies uz Alberta Gueta laukumu. Laukuma vidū atrodas 1520.gadā uzceltā 73 metrus augsta Sv. Marijas luterāņu baznīca. Blakus laukumam atrodas vēstures muzejs - 13.gadsimta beigās celtais Altembergera nams. Aplūkosim majestātisko Sv. Trīsvienības pareizticīgo katedrāli, kas būvēta no 1902. līdz 1906.gadam, un 15.gadsimtā celto franciskāņu baznīcu. Apmeklēsim pilsētas 13. - 17.gadsimtu viduslaiku cietoksni - iespaidīgas varenības paliekas, kas saglabājušās līdz mūsdienām: aizsardzības sienas, vārti, torņi un bastioni, kā arī 13.gadsimtā izveidotās kāpnes - dubulto kāpņu šedevru. Pēc tam izstaigāsim Lejas pilsētu, kur atradās manufaktūras, dzīvoja amatnieki un strādnieki. Aplūkosim Patvēruma baznīcu, 1292.gadā celtu ķieģeļu ēku, un 1474.gadā celto Ursulīna klostera baznīcu.

Brīvais laiks

 

7.diena  Sibiu  Korvinu pils  Ungārija  Slovākija: Košice

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Hunedoaru

Apmeklējam Korvinu pili sauktu arī "Kraukļu pils". Karaļa Korvina iesauka bija Krauklis, un šī gudrā putna tēls pilī ir atrodams dažādās vietās. Kraukļu pils tika uzcelta uz klints sena cietokšņa vietā. Pili no 1441. - 1456.gadam pārbūvēja vojevoda Janošs Hunjadi, Ungārijas karaļa Matjāša Korvina tēvs. Janošs paplašināja un pārbūvēja cietokšņa nocietinājumus, uzbūvēja septiņus jaunus torņus, kapelu un dzīvojamās telpas. Pēc tam pili mantoja Matjāšs Korvins, kurš arī daudz darīja ēkas atjaunošanā. Pilī ir 42 istabas, pils pagalmā ir 30 metru dziļa aka, bet ieeju pilī aizsargā dziļš grāvis - lejā tek Zlasti upe. Pils kļuvusi par īstu Korvinu dzimtas ligzdu. Pilij nomainījās vairāk nekā divpadsmit īpašnieku, un gandrīz visi mainīja kaut ko tās izskatā. Tā rezultātā cietoksnis brīnumainā veidā apvieno gotiku un renesanses laikmetu. Šāda arhitektūras vinegrets Austrumeiropā ir reti sastopams. Pēc 1854.gada lielā ugunsgrēka Korvinu pils atjaunošana ilga vairāk nekā simts gadus. Saskaņā ar leģendu pils pagrabā vairākus gadus pavadīja gāztais princis Vlads Tepešs - leģendārais grāfs Drakula. Mūsdienās šī pils ir viena no tūristu iecienītākajām vietām.

Ceļojumu turpinām pa Rumāniju, Ungāriju un Slovākiju uz Košices pilsētu
 
Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā Košices apkārtnē
 
 
8.diena  Košice  Polija
 
Brokastis viesnīcā
 
Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Košice ir otrā lielākā pilsēta valstī ar 242 tūkstošiem iedzīvotāju. Pilsēta atrodas Hornādas upes ielejā Čierna hora (Melnais kalns) masīva pakājē. Rakstos pilsēta pirmo reizi pieminēta 1230.gadā. Pirmajos dokumentos minēta ar vārdu Villa Kassa, pēc tam - vācu Kašau, ungāru Kassa un, visbeidzot, slovāku Košice. 1342.gadā pilsēta ieguva karaliskās brīvpilsētas privilēģijas. Bet 14.gadsimtā pirmajai Eiropā piešķīra savu ģerboni. 15.gadsimtā Košice ar septiņu tūkstošu iedzīvotāju skaitu bija otrā lielākā pilsēta Ungārijā. Gadsimtiem ilgi pilsēta bija svarīgākais visa reģiona centrs, dabisks tirdzniecības, amatniecības, kultūras un izglītības centrs.
 
Pēc tam apmeklēsim Austrumslovākijas muzeju. Aplūkosim slaveno "Košices zelta dārgumu lādi", kurā atrodas 2920 zelta monētas, trīs zelta medaļas un zelta renesanses ķēde. Viss tika atrasts 1935.gadā, veicot izrakumus Finanšu padomes ēkas pamatos, Galvenajā ielā 68. Unikālā 15. - 17.gadsimta kolekcija saglabājusies neskarta un ir viena no lielākajām pasaulē, kas jebkad ir atrasta!
 
Brīvais laiks
 
Pēpusdienā izbraucam uz Rīgu
 
Ceļš pa Slovākiju un Poliju ar nelielām pauzēm atpūtai

 

9.diena – Polija  Lietuva – Rīga

Ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latviju (nakts brauciens)

No rīta atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 7 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Sigišoāras vēsturisko centru - 5.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Brašovas vēsturisko centru - 6.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Sibiu vēsturisko centru - 6.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Košices vēsturisko centru - 5.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:

Miškoļcas-Tapoļca peldētava:
ieejas biļete uz 4 stundām - pieaugušajiem 1900 HUF, bērniem 1500 HUF
biļetē iekļauta visu baseinu apmeklēšana, t.sk., peldētavas klinšu alā
skapīšiem garderobē nepieciešama 100 HUF monēta

"Rakoci vīna pagrabs": pagraba apmeklējums un 6 vīna šķirņu degustēšana - pieaugušajiem 4000 HUF
 
Sapantas "Jautrā kapsēta" - apmeklētājam 5 RON, fotografēšana 5 RON
 
Barsanas klosteris - apmeklētājam 5 RON, fotografēšana 10 RON
 
Voronetas klosteris - apmeklētājam 5 RON, fotografēšana 10 RON
 
Praidas sāls raktuves - pieaugušajiem 30 RON, bērniem 20 RON
 
Branas pils - pieaugušajiem 40 RON, bērniem 10 RON
 
Korvinu pils - pieaugušajiem 31 RON, bērniem 7 RON, fotografēšana 5 RON
 
Austrumslovākijas muzejs Košicē - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem 1.00 EUR
 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

Valūtas kurss:

1 EUR = ~ 4.40 PLN

1 EUR = ~ 322 HUF

1 EUR = ~ 4.80 RON