Rumānija - pārsteidzoša sena valsts, pilna skaistuma, neatkārtojamības un noslēpumu

Rumanija 2 gerbonisCeļojuma ilgums - 9 dienas/ 8 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena personai no 407.00 EUR

Grupas organizētājiem: autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes - bez maksas !

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija – Slovākija

5.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš ar nelielām pauzēm pa Latviju, Lietuvu, Poliju un Slovākiju

Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā Slovākijā

 

2.diena – Slovākija – Ungārija – Rumānija – Sapantas "Jautrā kapsēta"  Barsanas klosteris – Voronetas klosteris – Gura Gumorului

Brokastis viesnīcā

Ceļš pa Slovākiju, Ungāriju un Rumāniju

Rumānijā ceļš ved cauri gleznainajam Maramurešas reģionam

Maramurešu dēvē par Rumānijas ciema dvēseli, ar gleznainiem ciematiem, zaļiem pakalniem un ziedošām pļavām. Maramureša ir arī koka baznīcu valstība. Šī skaistā reģiona apmeklētājiem tiks dota iespēja doties pagātnē, kļūt cita laikmeta un atšķirīga dzīvesveida lieciniekiem.

Ierodamies Sapantas ciemā un apmeklējam "Jautro kapsētu"

Pirmās ziņas par "Jautro kapsētu" ir no 1935.gada, kad kokgriezējs Stans Ioans Patras uzlika koka krustu uz viņa mirušās sievas kapa un izdekorēja to ar oriģinālu un jautru ornamentu un asprātīgu epitāfiju. Šāds oriģināls un paradoksāls kapa piemineklis izraisīja draudzes un vietējā priestera sašutumu. Tomēr ideja patika citiem. Tā vēl 25 gadus kokgriezējs darināja ozolkoka krustus, uz kuriem bija attēloti mirušā svarīgākie dzīves notikumi. Un viņa kaps, protams, arī ir šeit. Šo tradīcija turpina viņa māceklis Dumitru Pops.

Nākamā apskates vieta ceļā - Barsanas pareizticīgais sieviešu klosteris

Barsanas klosteris ir unikāls klostera ēku komplekss, kas būvēts tikai no koka. Pirmās ziņas par Barsanas klosteri ir no 1390.gada. Šis ir viens no neparastākajiem klosteriem Rumānijā, kurā dzīvo un strādā 16 mūķenes. Klostera komplekss sastāv no divpadsmit ēkām: centrālie vārti, zvanu tornis, baznīca, mūķeņu celles, vasaras altāris un citi. Klostera senā baznīca ir viena no senākajām koka svētnīcām, kas saglabājusies Rumānijas ziemeļos. 56 metrus augstā baznīca tika uzcelta 1711.gadā un, iespējams, ir augstākā koka celtne Eiropā. Baznīcas interjers ir pārsteidzošs. Šeit var apskatīt fresku kolekciju, baroka stila, kā arī uz stikla gleznotas ikonas un senu reliģiska satura grāmatu kolekciju. Klostera senā baznīca iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā

Ceļojumu turpinām, baudām Maramurešas reģiona un Bukovinas reģiona skaistās ainavas

Apmeklējam Voronetas klosteri, kas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Klosteri 1488.gadā nodibināja Moldāvijas princis Stefans Lielais, un viņa baznīca tika uzcelta rekordīsā laikā - mazāk nekā četros mēnešos. Par unikālo 16.gadsimta gleznojumu uz Sv. Jura katedrāles ārējām sienām, Voronetas klosteris tiek saukts par Austrumu Siksta kapelu. Bībeles ainas ilustrētas zilā, debeszilā un jūras zilā nokrāsā. Visinteresantākajā tehnikā ar daudzveidīgiem zilajiem toņiem gleznota ir Pastarās tiesas freska rietumu sienā.

Pārbraucam uz Gura Gumorului pilsētiņu

Nakts viesnīcā

 

3.diena – Gura Gumorului – Bikazas aiza – Sarkanais ezers – Praidas sāls raktuves un pazemes pilsēta – Sigišoāra

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Bikazas aizu

Bikazas aiza – viena no skaistākajām dabas ainavām Rumānijā. Aiza atrodas austrumu Karpatos un savieno Moldovas un Transilvānijas reģionus, un ir visdziļākā un garākā valstī. Gar aizu iet astoņu kilometru garš serpentīns ar klintīm vienā pusē un stāvu nogāzi no otras puses, bet dziļi lejā tek Bikazas kalnu upe. Šis ir visekstremālākais un iespaidīgākais ceļš Rumānijā.

Netālu no aizas aplūkosim noslēpumaino Sarkano ezeru. Kalnu ezeram ir dabiska izcelsme, un tas ir diezgan jauns. Ūdens tilpne parādījās 1837.gadā, kad spēcīgu lietusgāžu rezultātā notika zemes iežu nogruvums, kas bloķēja kalnu upi, veidojot aizsprostu. Sarkanā ezera augstums ir 980 metri virs jūras līmeņa, krastu garums – 3 km, dziļums – 10,5 metri, platība ir 0.115 km². Neskatoties uz nosaukumu, ūdens ezerā vispār nav sarkans. Nosaukums radies pateicoties leģendai, saskaņā ar kuru vienreiz, pērkona negaisa laikā, šajā vietā nomira aitas, un viņu asinis tecēja lejā, izveidojot ezeru.

Tālāk ceļš ved uz Praidas sāls raktuvēm un pazemes pilsētu

Apmeklēsim apbrīnojamo vietu – Praidas pazemes pilsētu, kas radās sāls ieguves laikā. Praida ir viena no lielākajām sāls raktuvēm Eiropā un pastāv kopš Romas impērijas laikiem. Raktuves atrodas 90 līdz 120 metru dziļumā, to augstums dažās vietās pārsniedz 20 metrus, un visu tuneļu kopējais garums ir aptuveni 4 kilometri. Mūsdienās raktuves tiek izmantotas kā pazemes sanatorija, kur atsevišķā milzīgā zālē tiek ārstēti pacienti ar astmas, bronhu un plaušu saslimšanām. Turklāt pazemes pilsētā ir arī rotaļu laukumi, baznīca, kafejnīca, bārs, muzejs, medicīnas centrs. Ik stundu no raktuvju vadības centra izbrauc speciāls autobuss, kas tūristus pa pazemes tuneli ved vairākus kilometrus.

Dodamies uz Sigišoāru – grāfa Drakulas dzimteni

Pilsētu-cietoksni Sigišoāru Transilvānijas centrā Tirnavas upes krastā nodibināja ģermāņu sakši 12.gadsimtā. Tiek uzskatīts, ka tā ir viena no Eiropas skaistākajām viduslaiku pilsētām, kas ir arī labi saglabājusies, gandrīz neskartā "Transilvānijas pērle" ir radījusi maģisku atmosfēru. Sigišoāra ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Sigišoāra ir neliela pilsēta ar nedaudz vairāk kā 32 000 iedzīvotājiem. Šodien Sigišoāra ir elegants neskarto viduslaiku piemērs un viens no cietokšņiem, kurš ir apdzīvots. Tāpat kā pirms 700 gadiem šeit dzīvo cilvēki, mājas ir daudzkrāsainas, ielas – bruģētas, šķērsielas – šauras. Viduslaikos cietoksnim bija 14 torņi, šodien saglabājušies ir 9 torņi un cietokšņa siena 930 metru garumā.

Apmeklējam pilsētas vēsturisko centru. Pilsētas simbols ir 14.gadsimtā būvētais 64 metru augstais tornis ar pulksteni. Pulksteņa figūriņas ir unikālas, tās attēlo dievus un nedēļas dienas. Tornī atrodas vēstures muzejs. No torņa balkona paveras skaists skats uz cietoksni, Lejas pilsētu un Tirnavas upi, kas tek caur pilsētu. Blakus kapelai atrodas ieroču muzejs un Vlada Drakulas māja - "Casa Vlad Drakul". Iespējams, ka šī ir vieta, kur 1431. gadā ir dzimis princis Vlads Tepešs jeb Cepešs ("Uz mietiem sēdinātājs"). Pašlaik te ir restorāns, kurā var nobaudīt maltīti no Drakulas privātās ēdienkartes. Iepretī Drakulas mājai atrodas Florences arhitektūras stila nams. Tuvumā vēl atrodas Franciskāņu klostera senā baznīca, piemineklis Vladam Tepešam un Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrāle.
Uzkāpsim Sigišoāras cietokšņa Skolas kalnā. Pa 175 pakāpieniem vajadzēs kāpt pa slēgtām koka "skolēnu kāpnēm". Tās uzbūvētas 1642.gadā un līdz šim brīdim pa šīm kāpnēm skolēni un skolotāji dodas uz vienu no vecākajām Transilvānijas skolām. Uz kalna atrodas cietokšņa galvenais dievnams – luterāņu baznīca. Baznīcas iekšienē joprojām saglabājušās freskas no tiem laikiem, kad vietējie iedzīvotāji bija katoļi. Sākotnēji baznīca bija Sv. Nikolaja baznīca. Blakus luterāņu baznīcai atrodas sena sakšu kapsēta un tornis, kurā dzīvo kapsētas uzraugs un viņa ģimene.

Nakts viesnīcā

 

4.diena – Sigišoāra – Transfegerašas šoseja – Bukareste

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Karpatu kalnu Fegeraša masīvu

Transfegerašas šoseja ir viens no skaistākajiem un pievilcīgākajiem kalnu ceļiem pasaulē. Transfegerašas šoseja – automaģistrāle Rumānijas Karpatu kalnos, kas iet caur Fegerašas masīvu no Valahijas reģiona līdz Transilvānijai. Kopējais garums ir 91 km, un tā augstākais punkts atrodas 2042 metru augstumā virs jūras līmeņa. Transfegerašas šoseja tika būvēta saskaņā ar diktatora – Rumānijas Sociālistiskās Republikas prezidenta Nikolaje Čaušesku rīkojumu no 1970. līdz 1974.gadam militāriem mērķiem. Lai uzbūvētu ceļu caur Fegerašu bija nepieciešams aptuveni 6000 tonnu dinamīta. Transfegerašas šosejas līkumo caur dižskābaržu audzēm, pa ceļam paveras brīnišķīgi skati uz ūdenskritumiem, klinšainām kalnu nogāzēm un strauji plūstošām upēm. Un tam visam fonā skaistas ainavas ar augstākajām Rumānijas virsotnēm – Moldoveanu un Negoiu. Moldoveanu virsotne ir augstākais punkts Rumānijā – 2544 metri v.j.l. Dažās vietās automaģistrāle ir vairāk nekā divu kilometru augstumā, tāpēc ceļotājiem ir lieliska iespēja vasarā redzēt ziemu.

Apbrīnosim lielisko Balea ūdenskritumu, kas ir augstākais pakāpeniskais ūdenskritums Rumānijā. Ūdens krīt no 60 metru augstuma. No ūdenskrituma vagoniņš uzved līdz kalnu ezeram Balea. Neticami skaistais Balea ezers atrodas 2040 metru augstumā Fegeraša kalnu masīvā. Šis Rumānijas Karpatu brīnums pārsteidz ar savu gleznainieciskumu un mieru. 2006. gadā netālu no ezera tika uzcelta Austrumeiropā pirmā ledus viesnīca.

Tālāk ceļš ved pie Kapra ūdenskrituma (Cascada Capra). Skaistais ūdenskritums atrodas Fegerašas masīva dienvidu nogāzē 1690 metru augstumā. Ūdens plūsma krīt no 40 metru augstuma.

Nākamais apskates objekts ceļā ir Vidraru dambis. Dambis tika uzcelts 1965.gadā uz Arges upes. Dambis uzbūvēts loka formā, tas ir 166 metrus augsts un 305 metru garš. Virs Vidraru dambja paceļas piemineklis tās cēlājiem. Mākslīgā kalnu ezera Vidraru platība ir 8,93 km2, tas ir piektais lielākais Eiropā un devītais pasaulē.

Pēc tam pa Transfegerašas šoseju dodamies uz Poenari pils drupām, leģendārā Vlada Drakulas draudīgo dzīvesvietu.

Poenari pils jeb "īstā Drakulas pils" ir viena no vecākajām Rumānijas pilīm. Pils, kas paceļas augstu virs Arges upes, tika uzcelta 13.gadsimtā. Bet, divus simtus gadus vēlāk to pilnībā pārbūvēja Vlads Tepešs, pārvēršot pili par vienu no savām galvenajām dzīvesvietām. Poenari pils ir pazīstama ar traģisko leģendu, saskaņā ar kuru grāfs Drakula savu sievu nometa no klints.

Turpinām braucienu, baudot Rumānijas ainavas, uz galvaspilsētu Bukaresti

Rumānijas galvaspilsēta ir Bukareste, kurā dzīvo aptuveni 2 miljoni cilvēku. Par Bukareste pirmo reizi rakstīts senajās 1459.gada hronikās leģendārā prinča Vlada Tepeša valdīšanas laikā. 1659.gadā Bukareste kļuva par Rumānijas Valahijas reģiona galvaspilsētu. 1862.gadā Bukareste tika pasludināta par Rumānijas galvaspilsētu, un kopš tā laika tā nav zaudējusi galvaspilsētas statusu.
Mūsdienu Rumānijas galvaspilsēta Bukareste ir plaukstoša pilsēta un valsts kultūras centrs. Tā piesaista tūristus ar bagātu vēsturi, kolorītu atmosfēru un neparastiem apskates objektiem – ir sava Triumfa arka un pasaulē lielākā Parlamenta ēka. Galvenais brīnums ir senā Bukareste ar šaurajām ielām, baznīcām un vēstures pieminekļiem. Agrāk saukta austrumu "mazā Parīze", šodien Bukareste ir interesants vecā un jaunā miksējums. Šeit, vienu blakus otrai var redzēt trīs gadsimtus senu baznīcu, mūsdienu stikla biroju ēku un komunistiskā laikmeta betona celtņu murgu.

Nakts viesnīcā

 

5.diena – Bukareste

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Bukarestes vēsturisko centru

Ekskursiju sāksim ar pastaigu pa senās Bukarestes galveno bulvāri – Viktorijas (Uzvaras) bulvāri, kas ilgu laiku tika saukts par "aristokrātisko maģistrāli". Aizraujošas pastaigas laikā redzēsiet: lielisko rumāņu Ateneumu, vēsturisko Revolūcijas laukumu un likvidētās Rumānijas komunistiskās partijas CK ēku, Rumānijas Nacionālo mākslas muzeju, lielāko universitāti valstī – Bukarestes universitāti. Ekskursija turpināsies pa ļaužu pārpilno un populārāko vecpilsētas daļu – 17. gadsimta Lipskan gājēju ielu. Aplūkosim lielisko 18.gadsimta sākuma Stavropoles baznīcu. Apmeklēsim vienu no Rumānijas ievērojamiem vēsturiskiem objektiem – cietokšņa Curtea-Veche drupas, Valahijas valdnieku rezidenci. 15.gadsimta vidū Vlads Tepešs bijušo militāro nocietinājumu vietā uzcēla cietoksni. 1459.gada 20.septembri var uzskatīt par Bukarestes dzimšanas dienu, jo tad šajā cietoksnī attiecīgs dokuments tika parakstīts. Noslēgumā apmeklēsim seno Manuka viesu namu, kuru var dēvēt par pili. Tagad šajā ēkā ir restorāns, kurš var uzņemt vienlaicīgi līdz pat 1000 viesu.

Tie, kuri vēlēsies, varēs apmeklēt Parlamenta pili

Parlamenta pils ir Bukarestes vizītkarte, pilsētas galvenā vērtība un lepnums. Parlamenta pils ir ne tikai pasaulē lielākā un masīvākā civilā celtne, bet arī pretrunīgs diktatūras un apspiešanas simbols. 1984.gadā pēc diktatora, prezidenta Nikolaje Čaušesku pasūtījuma, sākās grandiozās pils celtniecība. Uz šodienu pils augstums ir 86 metri, pazemes daļa ieiet 92 metru dziļumā. Parlamenta pils ir 12 stāvu ēka ar 1100 dažāda lieluma istabām, no kurām 440 ir biroju telpas, aptuveni 30 svinību un atpūtas telpas, kā arī ir četri restorāni, trīs bibliotēkas, koncertzāle, divas pazemes autostāvvietas.

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

6.diena – Bukareste - Sinajas klosteris – Pelešas un Pelišoras pilis – Brašova

Brokastis viesnīcā

Atvadāmies no Bukarestes un turpinām braucienu uz Sinaja pilsētu

Sinaja – "Karpatu pērle", viena no gleznainākajām un oriģinālākajām Rumānijas pilsētām un populārs slēpošanas kūrorts. Pilsēta ieguva savu nosaukumu no Sinaja klostera, blakus kuram tā arī izveidojās.

Apmeklējam Sinaja klosteri. Sinaja pareizticīgais vīriešu klosteris dibināts 17.gadsimtā. Jau sākumā tika nolemts, ka klosterī nebūs vairāk kā 12 mūku (saskaņā ar apustuļu skaitu). Kara ar turkiem laikā ēkas tika izlaupītas, atjaunotas 18.gadsimtā. Klosterī ir divas baznīcas: 17.gadsimta beigās uzceltā Vecā baznīca un 19.gadsimta vidū celtā Jaunā baznīca. Vecā baznīca ir rotāta ar unikālām senām freskām. Klosterī atrodas 1895.gadā izveidots muzejs. Starp daudziem eksponātiem, šeit glabājas pirmā rumāņu valodā tulkotā Bībele.

Nākamie apskates objekti – Pelešas un Pelišoras pilis

Pelešas pils būvniecība sākās 1873.gadā pēc karaļa Karola I un viņa sievas Elizabetes rīkojuma un ilga vairākus gadu desmitus. Peleša ir viena no skaistākajām pilīm Rumānijā, tā ir ne tikai vēstures piemineklis, bet arī muzejs ar bagātīgu ekspozīciju. Kopumā pili ir 160 istabu un 30 vannas istabu. Īpaši jāizceļ nama bagātīgais interjers: melnkoks, porcelāns, āda, austrumu paklāji, gobelēni, zelta un sudraba piederumi, gleznas, skulptūras, ziloņkauls. Lustras pils galvenokārt no dārgā Murano stikla. Logos parasto stiklu vietā ir vitrāžas, kuras apgleznojuši Šveices meistari. Visinteresantākās telpas ir karaļa bibliotēka un viņa darba kabinets, ēdamistaba, apspriežu telpa un austrumu un Eiropas ieroču zāles. Ieroču kolekcijā ir vairāk nekā četri tūkstoši vienību. Ir vērts apskatīt arī mūzikas, mauru, florenciešu, austrumu un turku zāles. Bet teātra telpā, pagājušā gadsimta sākumā, pils iemītnieki skatījās filmu. Un te nav nekā pārsteidzoša, jo Peleša bija pirmā elektrificētā pils Eiropā.

Pelišoras pils jeb "mazā Peleša" ir iekļauta Pelešas pils kompleksā. Saskaņā ar karaļa Karola I rīkojumu pils tika uzcelta laikā no 1899. - 1903. gadam. Tā bija plānota kā vasaras rezidence karaļa brāļa dēlam, nākamajam karalim – Ferdinandam I. Salīdzinot ar Peleša pils platībām, Pelišoras pilī ir tikai 70 istabu. Lai gan salīdzinot ar citām pilīm, Pelišora ir neliela, tā pārsteidz ar eleganci iekštelpu dizainā. Liels ieguldījums pils noformējumā ienesa Marija, Ferdinanda sieva. Piemītot mākslinieciskajai garšai, viņa izveidoja unikālu interjeru "Zelta guļamistabā", "Kapelā" un "Zelta istabā". Marija izstrādāja savu individuālo stilu, kur tā laika modernie elementi tika apvienoti ar bizantiešu un ķeltu simboliem. Ievērības cienīgs ir arī greznais parks un terases, kas atrodas Rumānijas monarhu rezidencē.

Tālāk ceļč ved uz Brašovu

Brašova ir viena no lielākajām pilsētām valstī, kurā dzīvo aptuveni 230 tūkstoši iedzīvotāju. Atrodoties Rumānijas centrā, pilsētu dažreiz sauc par Rumānijas Zalcburgu. Brašovas senā daļa atrodas Timpa kalnu pakājē. Vietā, kur pirms vairākiem tūkstošiem gadu dzīvoja rumāņu senči, dakieši, un Timpa kalnā pielūdza dievus. 12.gadsimtā Ungārijas karalis Gēza II uzaicināja ģermāņu sakšus uz Transilvāniju dzīvot, lai tie attīstītu reģionu. 1234.gadā ir reģistrētas pirmās rakstiskās liecības par Brašovu, tajā laikā sauktu par Koronu. Vēlāk, sakši savu pilsētu pārsauca par Kronštati, divu gadsimtu laikā tā kļuva bagāta, tika uzbūvēts cietoksnis. Pateicoties labvēlīgajai ģeogrāfiskai atrašanās vietai – tirdzniecības ceļu starp Rietumeiropu un Austrumiem krustojumā, pilsēta uzplauka. 14.gadsimtā biežāki kļuva Osmaņu impērijas armijas iebrukumi no Donavas dienvidiem uz Brašovu un apkārtni, kā rezultātā radās nepieciešamība celt aizsardzības torņus un sienas. Pilsēta vairākkārtīgi mainīja gan izskatu, gan nosaukumu: Brasko, Brasso, Kronstadt, Stephanopolis, Orasul-Stalin un Brašova. Mūsdienu Brašovu ieskauj senas ēkas, no kurām lielākā daļa ir iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Pastaiga pa Brašovas ielām – aizraujoša gremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi. Apmeklēsim nelielo Apvienošanās laukumu: redzēsim 15.gadsimtā celto Sv. Nikolaja baznīcu un tikai metra attālumā esošo Pirmās rumāņu skolas muzeju. Redzēsim 1559.gadā būvētos Sv. Katrīnas vārtus un netālu esošos Škei vārtus. Brašovas centrā iziesim pa šaurāko Rumānijas ielu – Strada sforii (Šņores ielu). Apmeklēsim viduslaiku Rātslaukumu, kur aplūkosim pilsētas simbolu 15.gadsimtā celto rātsnamu un unikālo Svētās Jaunavas Marijas Debesbraukšanas pareizticīgo katedrāli. No laukuma paveras brīnišķīgs skats uz Brašovas pērli – Melno baznīcu. Melnā baznīca ir sena 14. - 16.gadsimtā celtā luterāņu Sv. Marijas baznīca. Vienīgajā zvanu tornī ir trīs zvani, no kuriem viens ir lielākais valstī un sver vairāk nekā sešas tonnas. Galvenais dievnama lepnums ir ērģeles ar 4000 stabulēm. Tālāk pa trošu ceļu pacelsimies Timpa kalnā 996 metru augstumā. Kalna virsotnē ir skatu laukums, no kura paveras skaista panorāma uz lejā esošo pilsētu. Un tad, gājēju iela – Republikas iela, ar daudziem veikaliem un terasēm.

Brīvais laiks 

Nakts viesnīcā

 

7.diena – Brašova – Rašnovas cietoksnis – Drakulas pils (Brana) – Sibiu

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Rašnovas cietoksni

Rašnovas cietoksnis ir sens nocietinājums, kas atrodas uz kalna netālu no pilsētas ar tādu paša nosaukumu. 1215.gadā cietoksni uzcēla Teitoņu ordeņa bruņinieki. Vēlāk, 14.gadsimtā cietoksni aktīvi izmantoja, lai aizsargātu vietējos iedzīvotājus. Briesmu gadījumā apkārtējo ciemu iedzīvotāji varēja viegli paslēpties aiz spēcīgajām cietokšņa sienām. Nocietinājuma iekšpusē bija uzbūvētas dzīvojamās ēkas, kapela, skola un sabiedriskās ēkas. Cietokšņa centrā atrodas 62 metrus dziļa aka.
Šodien Rašnova cietoksnis ir viens no reģiona galvenajiem arhitektūras objektiem un populāra tūrisma vieta. No cietokšņa torņiem paveras brīnišķīgs skats uz Rašnovas pilsētu un apkārtni. Cietokšņa telpās iekārtots feodālās mākslas muzejs.

Tālāk ceļš ved uz Drakulas pili

Branas pils, pazīstama kā "Drakulas pils", ir viens no valsts populārākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem. Pils uzcelta 14.gadsimtā koka cietokšņa vietā, ko savukārt vēl pirms gadsimta uzcēla Teitoņu ordenis. Klints virsotnē celtā Branas pils bija īsts cietoksnis un vairākkārt kalpoja, lai pasargātu zemi no iebrukumiem. Pils tika būvēta četros, ar kāpnēm savienotos, līmeņos, koridori un zāles bija pārvērsti labirintos, bet no iekšējās akas gāja pazemes eja. 17.gadsimtā aizsardzības nolūkiem tika pabeigta vēl divu torņu izbūve. Pašlaik pils ir viens no galvenajiem tūrisma objektiem Rumānijā. Lai gan tā nekad nav piederējusi grāfam Drakulam, tomēr Vlads Tepešs pilī ir uzturējies karagājienu laikā vai vienkārši ieradās pamedīt kalnos. Pils muzejā pat ir gulta, uz kuras gulēja leģendārās personas prototips.

Ceļojumu turpinām uz Sibiu pilsētu

Sibiu ir romantiska viduslaiku pilsēta, ērti izvietojusies Čibinas ielejā starp augstajiem Fegerašas kalniem, neapšaubāmi pelna tūristu uzmanību. Gandrīz visas tajā saglabājušās ēkas ir vēsturiskas, dažas ir no 13. un 14.gadsimta. Sibiu ir piecpadsmitā lielākā pilsēta Rumānijā un tajā ir aptuveni 150 tūkstoši iedzīvotāju.
Pirmo reizi Sibiu tika minēta 1191.gadā pāvesta Celestīna III valdīšanas laikā Romas kūrija dokumentos. Vēsturiski Sibiu ir no Transilvānijas pārceļojušo sakšu Hermanštate (Hermannstadt). Jau 13.gadsimtā šeit bija 19 ģildes un liels cietoksnis ar 39 torņiem. Amatniecības un tirdzniecības attīstība veicināja Sibiu pilsētā dzīvojošo labklājību un ekonomisko izaugsmi. Lai aizstāvētu iekšpilsētu, no 14. līdz 17.gadsimtam ap pilsētu tika uzcelti četri akmens nocietinājumu apļi. 16.gadsimta vidū Sibiu varēja salīdzināt tādām pilsētām kā Vīne un Nirnberga. Laika gaitā pilsēta ir vairākkārt mainījusi savus "īpašniekus" un pār to valdīja Turcija, Ungārija, Austrija un Rumānija.

Pastaigāsimies pa Sibiu vēsturisko centru. Apmeklēsim Lielo laukumu. Aplūkosim 15.gadsimtā celtās "mājas ar acīm" - Hekta namu un Hallera namu. Tālāk – 1778.gadā uzceltā Brukentālas pils, kas šodien ir Brukentālas Nacionālais muzejs. Blakus pilij atrodas Zilā māja un Sibiu rātsnams. Vēl nedaudz tālāk – Romas katoļu Svētās Trīsvienības katedrāle, kas celta no 1726. līdz 1733.gadam. Apmeklēsim Padomes torni, vienu no pilsētas 13.gadsimta simboliem. Tornim ir septiņi stāvi, pēdējā stāvā atrodas skatu laukums. Caur vārtiem zem Padomes torņa nonāksim Mazajā laukumā. Redzēsim Emīla Sigerusa vārdā nosaukto Sakšu etnogrāfijas un tautas mākslas muzeju, Farmācijas vēstures muzeju un Franza Bindera pasaules etnogrāfijas muzeju.
Tālāk – Meļu tilts, pirmais čuguna tilts Rumānijā. Pa Meļu tiltu dodamies uz Alberta Gueta laukumu. Laukuma vidū atrodas 1520.gadā uzceltā 73 metrus augsta Sv. Marijas luterāņu baznīca. Blakus laukumam atrodas vēstures muzejs – 13.gadsimta beigās celtais Altembergera nams. Aplūkosim majestātisko Sv. Trīsvienības pareizticīgo katedrāli, kas būvēta no 1902. līdz 1906.gadam, un 15.gadsimtā celto franciskāņu baznīcu.
Apmeklēsim pilsētas 13.–17.gadsimta viduslaiku cietoksni – iespaidīgas varenības paliekas, kas saglabājušās līdz mūsdienām: aizsardzības sienas, vārti, torņi un bastioni, kā arī 13.gadsimtā izveidotās kāpnes – dubulto kāpņu šedevru. Pēc tam izstaigāsim Lejas pilsētu, kur atradās manufaktūras, dzīvoja amatnieki un strādnieki. Aplūkosim Patvēruma baznīcu, 1292.gadā celtu ķieģeļu ēku, un 1474.gadā celto Ursulīna klostera baznīcu.

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

8.diena – Sibiu – Korvinu pils – Ungārija (Tokaja) – Slovākija

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Hunedoaras pilsētu

Apmeklējam Korvinu pili

Korvinu pili sauc arī par "Kraukļu pili". Karaļa Korvina iesauka bija Krauklis, un šī gudrā putna tēls pilī ir atrodams dažādās vietās. Kraukļu pils tika uzcelta uz klints sena cietokšņa vietā. Pili no 1441.–1456. gadam pārbūvēja vojevoda Janošs Hunjadi, Ungārijas karaļa Matjāša Korvina tēvs. Janošs paplašināja un pārbūvēja cietokšņa nocietinājumus, uzbūvēja septiņus jaunus torņus, kapelu un dzīvojamās telpas. Pēc tam pili mantoja Matjāšs Korvins, kurš arī daudz darīja ēkas atjaunošanā. Pilī ir 42 istabas, pils pagalmā ir 30 metru dziļa aka, bet ieeju pilī aizsargā dziļš grāvis – lejā tek Zlasti upe. Pils kļuvusi par īstu Korvinu dzimtas ligzdu. Pilij nomainījās vairāk nekā divpadsmit īpašnieku, un gandrīz visi mainīja kaut ko tās izskatā. Tā rezultātā cietoksnis brīnumainā veidā apvieno gotiku un renesanses laikmetu. Šāda arhitektūras vinegrets Austrumeiropā ir reti sastopams. Pēc 1854.gada lielā ugunsgrēka Korvinu pils atjaunošana ilga vairāk nekā simts gadus. Saskaņā ar leģendu pils pagrabā vairākus gadus pavadīja gāztais princis Vlads Tepešs – leģendārais grāfs Drakula. Mūsdienās šī pils ir viena no tūristu iecienītākajām vietām.

Turpinām ceļojumu, vērojot Rumānijas un Ungārijas skaistās ainavas

Ierodamies Tokajā

Tokaja nav tikai vīna reģions, šī teritorija ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tokaja ir neliela, mājīga, gleznaina pilsētiņa ar senām ieliņām starp vīna dārziem kalna nogāzē un upi. Visā pasaulē tā pazīstama ar lielisko vīnu. Tokajas centrā atrodas Košuta laukums ar Bakha (Dionīsa) strūklaku, Sv. Stefana I skulptūru, Tokajas muzeju un 1912.gadā celto baznīcu, blakus kurai atrodas slaveno 600 gadus veco Rakoczi vīna pagrabu akmens lievenis.

Apmeklējam "Rakoci vīna pagrabus". Pagrabstāvā atrodas lielākā Tokajas reģiona pazemes zāle: 28 metrus gara, 10 metrus plata un 5 metrus augsta. Mūsdienās šajā zālē notiek vīna degustācija. Šeit varēsiet gan izmēģināt, gan arī iegādāties lieliskos Tokajas vīnus.

Tālāk ceļš caur Ungāriju uz Slovākiju

Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā

 

9.diena – Slovākija – Polija – Lietuva – Latvija – Rīga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš ar nelielām pauzēm pa Slovākiju, Poliju, Lietuvu un Latviju

Naktī ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* 8 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
 
* ekskursijas ar vietējiem gidiem:
 
Sigišoāra - 6.00 EUR personai
 
Bukareste - 10.00 EUR personai
 
Brašova - 7.00 EUR personai
 
Sibiu - 7.00 EUR personai
 
* apmeklējamie objekti:
 
Praidas pazemes pilsēta - 35.00 RON
 
Poenari pils - 5.00 RON
 
Parlamenta pils Bukarestē - 25.00 RON
 
Pelešas pils - 30.00 RON
 
Pelišoras pils - 20.00 RON
 
Rašnovas cietoksnis - 10.00 RON
 
Branas pils - 40.00 RON
 
Korvinu pils - 30.00 RON
 
vīna degustācija "Rakoci vīna pagrabos" ~ 3223 HUF

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.80 RON

 

 

Rumanija