Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Gabaliņš Ungārijas paradīzes!.. – Rumānija, viena no Eiropas noslēpumainākajām un gleznainākajām valstīm!.. un Košice-Slovākijas pērle

Rumanija 1 gerbonisCeļojuma ilgums - 10 dienas/ 9 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 000.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija  Slovākija: Prešova
 
5.00 izbraucam no Rīgas
 
Ceļš pa Latviju, Lietuvu, Poliju un Slovākiju ar nelielām pauzēm atpūtai un pusdienām
 
Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā Prešovas pilsētas apkārtnē
 
 
2.diena – Prešova  Ungārija: termālais kūrorts Miškoļca-Tapoļca un "Rakoci vīna pagrabs" – Rumānija: Oradja
 
Brokastis viesnīcā
 
Turpinām ceļojumu, baudot Slovākijas un Ungārijas ainavas, uz termālo kūrortu Miškoļca-Tapoļca
 
Apmeklējam termālo peldētavu klinšu alā. Īpaša, vienīgās šāda veida peldētavas Eiropā pievilcība ir tā, ka tā atrodas dabīgos, tūkstošiem gadu garumā termālo ūdeņu izskalotās, alās. No alas peldētavas var doties uz atvērto termālo ezeru, kurā ieplūst silti, dažādām gāzēm piesātināti, avotu ūdeņi. Pēc ārstu domām, gaisam alā ir dziedinošs efekts, ja ir elpošanas traucējumi, astma. Šajā ūdenī, atšķirībā no citiem, blīvākiem ūdeņiem, varat peldēties, neierobežojot sevi laikā, un varat izbaudīt pilnu ūdens iedarbību. Ūdens temperatūra baseinos ir no +29°C līdz +35°C. Jums jābūt līdzi peldēšanās piederumiem, kā arī dvielim un gumijas čībām.
 
Pēc tam dodamies uz vīnkopības reģionu - Tokaju
 
Tokaja nav tikai vīnkopības reģions, šī teritorija ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tokaja ir neliela, mājīga, gleznaina pilsētiņa ar senām ieliņām starp vīna dārziem kalna nogāzē un upi. Visā pasaulē tā pazīstama ar lielisko vīnu. Tokajas centrā atrodas Košuta laukums ar Bakha (Dionīsa) strūklaku, Sv. Stefana I skulptūru, Tokajas muzeju un 1912.gadā celto baznīcu, blakus kurai atrodas slaveno 600 gadus veco Rakoci vīna pagrabu akmens lievenis.
 
Tokajas vīnu degustēšana "Rakoci vīna pagrabā". Rakoci pagrabi bija izveidoti jau 15.gadsimtā. 1526.gadā šeit notika Eiropas mēroga notikums - Ungārijas karaļa Jānoša Sapojai kronēšana. Pagraba nosaukums cēlies pateicoties vienam no īpašniekiem - Rakoci dzimtas pārstāvjim, kas šeit valdīja 18.gadsimtā. Pagrabā atrodas lielākā Tokijas reģiona pazemes zāle: 28 metrus gara, 10 metrus plata un 5 metrus augsta. Mūsdienās šajā telpā notiek vīnu degustācijas. Cik brīnišķīgi ir nolaisties šajās noslēpumainajā pazemē, izbaudīt sešus vietējo vīnogu šķirņu vīnus un izjust Ungārijas vīna darītavas atmosfēru. Šeit varēsiet arī iegādāties lieliskos Tokajas vīnus.
 
Tālāk ceļš ved pa Ungāriju un Rumāniju uz Oradjas pilsētu
 
Vakarā ierodamies viesnīcā Oradjas apkārtnē
 
 

3.diena – Oradja – Korvinu pils  Sibiu

Brokastis viesnīcā

Turpinām ceļojumu, baudot Rumānijas ainavas, uz Hunedoaras pilsētu

Apmeklējam Korvinu pili sauktu arī "Kraukļu pils". Karaļa Korvina iesauka bija Krauklis, un šī gudrā putna tēls pilī ir atrodams dažādās vietās. Kraukļu pils tika uzcelta uz klints sena cietokšņa vietā. Pili no 1441. - 1456.gadam pārbūvēja vojevoda Janošs Hunjadi, Ungārijas karaļa Matjāša Korvina tēvs. Janošs paplašināja un pārbūvēja cietokšņa nocietinājumus, uzbūvēja septiņus jaunus torņus, kapelu un dzīvojamās telpas. Pēc tam pili mantoja Matjāšs Korvins, kurš arī daudz darīja ēkas atjaunošanā. Pilī ir 42 istabas, pils pagalmā ir 30 metru dziļa aka, bet ieeju pilī aizsargā dziļš grāvis - lejā tek Zlasti upe. Pils kļuvusi par īstu Korvinu dzimtas ligzdu. Pilij nomainījās vairāk nekā divpadsmit īpašnieku, un gandrīz visi mainīja kaut ko tās izskatā. Tā rezultātā cietoksnis brīnumainā veidā apvieno gotiku un renesanses laikmetu. Šāda arhitektūras vinegrets Austrumeiropā ir reti sastopams. Pēc 1854.gada lielā ugunsgrēka Korvinu pils atjaunošana ilga vairāk nekā simts gadus. Saskaņā ar leģendu pils pagrabā vairākus gadus pavadīja gāztais princis Vlads Tepešs - leģendārais grāfs Drakula. Mūsdienās šī pils ir viena no tūristu iecienītākajām vietām.

Tālāk ceļš ved uz Transilvānijas pērli - pilsētu Sibiu

Sibiu ir romantiska viduslaiku pilsēta, ērti izvietojusies Čibinas ielejā starp augstajiem Fegerašas kalniem, neapšaubāmi pelna tūristu uzmanību. Gandrīz visas tajā saglabājušās ēkas ir vēsturiskas, dažas ir no 13. un 14.gadsimtiem. Sibiu ir piecpadsmitā lielākā pilsēta Rumānijā un tajā ir aptuveni 150 tūkstoši iedzīvotāju.
Pirmo reizi Sibiu tika minēta 1191.gadā pāvesta Celestīna III valdīšanas laikā Romas kūrija dokumentos. Vēsturiski Sibiu ir no Transilvānijas pārceļojušo sakšu Hermanštate (Hermannstadt). Jau 13.gadsimtā šeit bija 19 ģildes un liels cietoksnis ar 39 torņiem. Amatniecības un tirdzniecības attīstība veicināja Sibiu pilsētā dzīvojošo labklājību un ekonomisko izaugsmi. Lai aizstāvētu iekšpilsētu, no 14. līdz 17.gadsimtam ap pilsētu tika uzcelti četri akmens nocietinājumu apļi. 16.gadsimta vidū Sibiu varēja salīdzināt tādām pilsētām kā Vīne un Nirnberga. Laika gaitā pilsēta ir vairākkārt mainījusi savus "īpašniekus" un pār to valdīja Turcija, Ungārija, Austrija un Rumānija.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Apmeklēsim Lielo laukumu. Aplūkosim 15.gadsimtā celtās "mājas ar acīm" - Hekta namu un Hallera namu. Tālāk - 1778.gadā uzceltā Brukentālas pils, kas šodien ir Brukentālas Nacionālais muzejs. Blakus pilij atrodas Zilā māja un Sibiu rātsnams. Vēl nedaudz tālāk - Romas katoļu Svētās Trīsvienības katedrāle, kas celta no 1726. līdz 1733.gadam. Apmeklēsim Padomes torni, vienu no pilsētas 13.gadsimta simboliem. Tornim ir septiņi stāvi, pēdējā stāvā atrodas skatu laukums. Caur vārtiem zem Padomes torņa nonāksim Mazajā laukumā. Redzēsim Emīla Sigerusa vārdā nosaukto Sakšu etnogrāfijas un tautas mākslas muzeju, Farmācijas vēstures muzeju un Franza Bindera pasaules etnogrāfijas muzeju. Tālāk - Meļu tilts, pirmais čuguna tilts Rumānijā. Pa Meļu tiltu dodamies uz Alberta Gueta laukumu. Laukuma vidū atrodas 1520.gadā uzceltā 73 metrus augsta Sv. Marijas luterāņu baznīca. Blakus laukumam atrodas vēstures muzejs - 13.gadsimta beigās celtais Altembergera nams. Aplūkosim majestātisko Sv. Trīsvienības pareizticīgo katedrāli, kas būvēta no 1902. līdz 1906.gadam, un 15.gadsimtā celto franciskāņu baznīcu. Apmeklēsim pilsētas 13. - 17.gadsimta viduslaiku cietoksni - iespaidīgas varenības paliekas, kas saglabājušās līdz mūsdienām: aizsardzības sienas, vārti, torņi un bastioni, kā arī 13.gadsimtā izveidotās kāpnes - dubulto kāpņu šedevru. Pēc tam izstaigāsim Lejas pilsētu, kur atradās manufaktūras, dzīvoja amatnieki un strādnieki. Aplūkosim Patvēruma baznīcu, 1292.gadā celtu ķieģeļu ēku, un 1474.gadā celto Ursulīna klostera baznīcu.

Brīvais laiks

 

4.diena – Sibiu – Transfegerašas šoseja  Bukareste

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Karpatu kalnu Fegeraša masīvu

Elpu aizraujošs ceļojums pa Transfegerašas šoseju

Transfegerašas šoseja ir viens no skaistākajiem un pievilcīgākajiem kalnu ceļiem pasaulē. Transfegerašas šoseja - automaģistrāle Rumānijas Karpatu kalnos, kas iet caur Fegerašas masīvu no Valahijas reģiona līdz Transilvānijai. Kopējais garums ir 91 km, un tā augstākais punkts atrodas 2042 metru augstumā virs jūras līmeņa. Transfegerašas šoseja tika būvēta saskaņā ar diktatora - Rumānijas Sociālistiskās Republikas prezidenta Nikolaje Čaušesku rīkojumu no 1970. līdz 1974.gadam militāriem mērķiem. Lai uzbūvētu ceļu caur Fegerašu bija nepieciešams aptuveni 6000 tonnu dinamīta. Transfegerašas šosejas līkumo caur dižskābaržu audzēm, pa ceļam paveras brīnišķīgi skati uz ūdenskritumiem, klinšainām kalnu nogāzēm un strauji plūstošām upēm. Un tam visam fonā skaistas ainavas ar augstākajām Rumānijas virsotnēm - Moldoveanu un Negoiu. Moldoveanu virsotne ir augstākais punkts Rumānijā - 2544 metri virs jūras līmeņa. Dažās vietās automaģistrāle ir vairāk nekā divu kilometru augstumā, tāpēc ceļotājiem ir lieliska iespēja vasarā redzēt ziemu.

Apbrīnosim lielisko Balea ūdenskritumu, kas ir augstākais pakāpeniskais ūdenskritums Rumānijā. Ūdens krīt no 60 metru augstuma. No ūdenskrituma vagoniņš uzved līdz kalnu ezeram Balea.

Apmeklēsim Balea ezeru, kas atrodas 2040 metru augstumā Fegeraša kalnu masīvā. Šis Rumānijas Karpatu brīnums pārsteidz ar savu neticamo skaistumu un mieru. 2006.gadā netālu no ezera tika uzcelta Austrumeiropā pirmā ledus viesnīca.

Tālāk ceļš ved pie Kapra ūdenskrituma (Cascada Capra). Skaistais ūdenskritums atrodas Fegerašas masīva dienvidu nogāzē 1690 metru augstumā. Ūdens plūsma krīt no 40 metru augstuma.

Nākamais apskates objekts ceļā ir Vidraru dambis. Dambis tika uzcelts 1965.gadā uz Arges upes. Dambis uzbūvēts loka formā, tas ir 166 metrus augsts un 305 metru garš. Virs Vidraru dambja paceļas piemineklis tās cēlājiem. Mākslīgā kalnu ezera Vidraru platība ir 8,93 km², tas ir piektais lielākais Eiropā un devītais pasaulē.

Pēc tam pa Transfegerašas šoseju dodamies uz Poenari pils drupām, leģendārā Vlada Drakulas draudīgo dzīvesvietu.

Aplūkosim Poenari pili jeb "īsto Drakulas pili", kas ir viena no vecākajām Rumānijas pilīm. Pils, kas paceļas augstu virs Arges upes, tika uzcelta 13.gadsimtā. Bet, divus simtus gadus vēlāk to pilnībā pārbūvēja Vlads Tepešs, pārvēršot pili par vienu no savām galvenajām dzīvesvietām. Poenari pils ir pazīstama ar traģisko leģendu, saskaņā ar kuru grāfs Drakula savu sievu nometa no klints.

Turpinām ceļojumu uz Rumānijas galvaspilsētu Bukaresti

Vakarā ierodamies viesnīcā Bukarestes apkārtnē

 

5.diena  Bukareste

Brokastis viesnīcā 

Ekskursijas ar autobusu pa Bukaresti. Rumānijas galvaspilsēta ir Bukareste, kurā dzīvo aptuveni 2 miljoni cilvēku. Par Bukareste pirmo reizi rakstīts senajās 1459.gada hronikās leģendārā prinča Vlada Tepeša valdīšanas laikā. 1659.gadā Bukareste kļuva par Rumānijas Valahijas reģiona galvaspilsētu. 1862.gadā Bukareste tika pasludināta par Rumānijas galvaspilsētu, un kopš tā laika tā nav zaudējusi galvaspilsētas statusu. Mūsdienu Rumānijas galvaspilsēta Bukareste ir plaukstoša pilsēta un valsts kultūras centrs. Tā piesaista tūristus ar bagātu vēsturi, kolorītu atmosfēru un neparastiem apskates objektiem - ir sava Triumfa arka un pasaulē lielākā Parlamenta ēka. Galvenais brīnums ir senā Bukareste ar šaurajām ielām, baznīcām un vēstures pieminekļiem. Agrāk saukta austrumu "mazā Parīze", šodien Bukareste ir interesants vecā un jaunā miksējums. Šeit, vienu blakus otrai var redzēt trīs gadsimtus senu baznīcu, mūsdienu stikla biroju ēku un komunistiskā laikmeta betona celtņu murgu.

Vēlāk, ekskursija pa Bukarestes vēsturisko centru. Ekskursiju sāksim ar pastaigu pa senās Bukarestes galveno bulvāri - Viktorijas (Uzvaras) bulvāri, kas ilgu laiku tika saukts par "aristokrātisko maģistrāli". Aizraujošas pastaigas laikā redzēsiet: lielisko rumāņu Ateneumu, vēsturisko Revolūcijas laukumu un likvidētās Rumānijas komunistiskās partijas CK ēku, Rumānijas Nacionālo mākslas muzeju, lielāko universitāti valstī - Bukarestes universitāti. Ekskursija turpināsies pa ļaužu pārpilno un populārāko vecpilsētas daļu - 17.gadsimta Lipskan gājēju ielu. Aplūkosim lielisko 18.gadsimta sākuma Stavropoles baznīcu. Apmeklēsim vienu no Rumānijas ievērojamiem vēsturiskiem objektiem - cietokšņa Curtea-Veche drupas, Valahijas valdnieku rezidenci. 15.gadsimta vidū Vlads Tepešs bijušo militāro nocietinājumu vietā uzcēla cietoksni. 1459.gada 20.septembri var uzskatīt par Bukarestes dzimšanas dienu, jo tad šajā cietoksnī attiecīgs dokuments tika parakstīts. Noslēgumā apmeklēsim seno Manuka viesu namu, kuru var dēvēt par pili. Tagad šajā ēkā ir restorāns, kurš var uzņemt vienlaicīgi līdz pat 1000 viesu.

Tālāk dodamies uz Parlamenta pili, kas ir Bukarestes vizītkarte, pilsētas galvenā vērtība un lepnums. Parlamenta pils ir ne tikai pasaulē lielākā un masīvākā civilā celtne, bet arī pretrunīgs diktatūras un apspiešanas simbols. 1984.gadā pēc diktatora, prezidenta Nikolaje Čaušesku pasūtījuma, sākās grandiozās pils celtniecība. Uz šodienu pils augstums ir 86 metri, pazemes daļa ieiet 92 metru dziļumā. Parlamenta pils ir 12 stāvu ēka ar 1100 dažāda lieluma istabām, no kurām 440 ir biroju telpas, aptuveni 30 svinību un atpūtas telpas, kā arī ir četri restorāni, trīs bibliotēkas, koncertzāle, divas pazemes autostāvvietas.

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

6.diena – Bukareste – Sinajas kūrorts – Brašova

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz kūrortpilsētu Sinaju

Sinaja – "Karpatu pērle", viena no gleznainākajām un oriģinālākajām Rumānijas pilsētām un populārs kalnu slēpošanas kūrorts. Pilsēta savu nosaukumu iwguva no Sinaja klostera, blakus kuram tā arī veidojās.

Apmeklējam Pelešas pili, kuras būvniecība sākās 1873.gadā pēc karaļa Karola I un viņa sievas Elizabetes rīkojuma un ilga vairākus gadu desmitus. Peleša ir viena no skaistākajām pilīm Rumānijā, tā ir ne tikai vēstures piemineklis, bet arī muzejs ar bagātīgu ekspozīciju. Kopumā pili ir 160 istabu un 30 vannas istabu. Īpaši jāizceļ nama bagātīgais interjers: melnkoks, porcelāns, āda, austrumu paklāji, gobelēni, zelta un sudraba piederumi, gleznas, skulptūras, ziloņkauls. Lustras pils galvenokārt no dārgā Murano stikla. Logos parasto stiklu vietā ir vitrāžas, kuras apgleznojuši Šveices meistari. Visinteresantākās telpas ir karaļa bibliotēka un viņa darba kabinets, ēdamistaba, apspriežu telpa un austrumu un Eiropas ieroču zāles. Ieroču kolekcijā ir vairāk nekā četri tūkstoši vienību. Ir vērts apskatīt arī mūzikas, mauru, florenciešu, austrumu un turku zāles. Bet teātra telpā, pagājušā gadsimta sākumā, pils iemītnieki skatījās filmu. Un te nav nekā pārsteidzoša, jo Peleša bija pirmā elektrificētā pils Eiropā.

Pēc tam apmeklēsim Pelišoras pili jeb "mazo Pelešu", kas ir iekļauta Pelešas pils kompleksā. Saskaņā ar karaļa Karola I rīkojumu pils tika uzcelta laikā no 1899. - 1903.gadam. Tā bija plānota kā vasaras rezidence karaļa brāļa dēlam, nākamajam karalim - Ferdinandam I. Salīdzinot ar Peleša pils platībām, Pelišoras pilī ir tikai 70 istabu. Lai gan salīdzinot ar citām pilīm, Pelišora ir neliela, tā pārsteidz ar eleganci iekštelpu dizainā. Liels ieguldījums pils noformējumā ienesa Marija, Ferdinanda sieva. Piemītot mākslinieciskajai garšai, viņa izveidoja unikālu interjeru "Zelta guļamistabā", "Kapelā" un "Zelta istabā". Marija izstrādāja savu individuālo stilu, kur tā laika modernie elementi tika apvienoti ar bizantiešu un ķeltu simboliem. Ievērības cienīgs ir arī greznais parks un terases, kas atrodas Rumānijas monarhu rezidencē.

Tālāk dodamies uz Sinajas pareizticīgo vīriešu klosteri. Klosteri 1690. - 1695.gados dibināja rumāņu muižnieks Mihails Kantakuzino. Pēc viņa iecerēm, mūku skaitam klosterī bija jāatbilst apustuļu skaitam. Un līdz mūsdienām Sinajā dzīvo ne vairāk kā divpadsmit mūku. Klostera teritorijā atrodas divas baznīcas - Vecā un Jaunā. Abas tiek uzskatītas par nozīmīgiem vēstures pieminekļiem, un tos aizsargā valsts. Vecā baznīca ir rotāta senām freskām gan no iekšpuses, gan no ārpuses.

Ceļojumu turpinām uz Brašovu

Brašova ir viena no lielākajām pilsētām valstī, kurā dzīvo aptuveni 230 tūkstoši iedzīvotāju. Atrodoties Rumānijas centrā, pilsētu dažreiz sauc par Rumānijas Zalcburgu. Brašovas senā daļa atrodas Timpa kalnu pakājē. Vietā, kur pirms vairākiem tūkstošiem gadu dzīvoja rumāņu senči, dakieši, un Timpa kalnā pielūdza dievus. 12.gadsimtā Ungārijas karalis Gēza II uzaicināja ģermāņu sakšus uz Transilvāniju dzīvot, lai tie attīstītu reģionu. 1234.gadā ir reģistrētas pirmās rakstiskās liecības par Brašovu, tajā laikā sauktu par Koronu. Vēlāk, sakši savu pilsētu pārsauca par Kronštati, divu gadsimtu laikā tā kļuva bagāta, tika uzbūvēts cietoksnis. Pateicoties labvēlīgajai ģeogrāfiskai atrašanās vietai - tirdzniecības ceļu starp Rietumeiropu un Austrumiem krustojumā, pilsēta uzplauka. 14.gadsimtā biežāki kļuva Osmaņu impērijas armijas iebrukumi no Donavas dienvidiem uz Brašovu un apkārtni, kā rezultātā radās nepieciešamība celt aizsardzības torņus un sienas. Pilsēta vairākkārtīgi mainīja gan izskatu, gan nosaukumu: Brasko, Brasso, Kronstadt, Stephanopolis, Orasul-Stalin un Brašova. Mūsdienu Brašovu ieskauj senas ēkas, no kurām lielākā daļa ir iekļautas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Pastaiga pa Brašovas ielām ir aizraujoša gremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi. Apmeklēsim nelielo Apvienošanās laukumu: redzēsim 15.gadsimtā celto Sv. Nikolaja baznīcu un tikai metra attālumā esošo Pirmās rumāņu skolas muzeju. Redzēsim 1559.gadā būvētos Sv. Katrīnas vārtus un netālu esošos Škei vārtus. Brašovas centrā iziesim pa šaurāko Rumānijas ielu - Strada sforii (Šņores ielu). Apmeklēsim viduslaiku Rātslaukumu, kur aplūkosim pilsētas simbolu 15.gadsimtā celto rātsnamu un unikālo Svētās Jaunavas Marijas Debesbraukšanas pareizticīgo katedrāli. No laukuma paveras brīnišķīgs skats uz Brašovas pērli - Melno baznīcu. Melnā baznīca ir sena 14. - 16.gadsimtos celtā luterāņu Sv. Marijas baznīca. Vienīgajā zvanu tornī ir trīs zvani, no kuriem viens ir lielākais valstī un sver vairāk nekā sešas tonnas. Galvenais dievnama lepnums ir ērģeles ar 4000 stabulēm. Tālāk pa trošu ceļu pacelsimies Timpa kalnā 996 metru augstumā. Kalna virsotnē ir skatu laukums, no kura paveras skaista panorāma uz lejā esošo pilsētu. Un tad, gājēju iela - Republikas iela, ar daudziem veikaliem un terasēm.

Brīvais laiks

 

7.diena  Brašova  "Drakulas pils"  Sigišoāra

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz "Drakulas pili"

Branas pils, pazīstama kā "Drakulas pils", ir viena no valsts populārākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem. Pils uzcelta 14.gadsimtā koka cietokšņa vietā, ko savukārt vēl pirms gadsimta uzcēla Teitoņu ordenis. Klints virsotnē celtā Branas pils bija īsts cietoksnis un vairākkārt kalpoja, lai pasargātu zemi no iebrukumiem. Pils tika būvēta četros, ar kāpnēm savienotos, līmeņos, koridori un zāles bija pārvērsti labirintos, bet no iekšējās akas gāja pazemes eja. 17.gadsimtā aizsardzības nolūkiem tika pabeigta vēl divu torņu izbūve. Pašlaik pils ir viens no galvenajiem tūrisma objektiem Rumānijā. Lai gan tā nekad nav piederējusi grāfam Drakulam, tomēr Vlads Tepešs pilī ir uzturējies karagājienu laikā vai vienkārši ieradās pamedīt kalnos. Pils muzejā pat ir gulta, uz kuras gulēja leģendārās personas prototips.

Tālāk ceļš ved uz Sigišoāru - leģendārā grāfa Drakulas dzimteni

Pilsētu-cietoksni Sigišoāru Transilvānijas centrā Tirnavas upes krastā nodibināja ģermāņu sakši 12.gadsimtā. Tiek uzskatīts, ka tā ir viena no Eiropas skaistākajām viduslaiku pilsētām, kas ir arī labi saglabājusies, gandrīz neskartā "Transilvānijas pērle" ir radījusi maģisku atmosfēru. Sigišoāra ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Sigišoāra ir neliela pilsēta ar nedaudz vairāk kā 32 000 iedzīvotājiem. Šodien Sigišoāra ir elegants neskarto viduslaiku piemērs un viens no cietokšņiem, kurš ir apdzīvots. Tāpat kā pirms 700 gadiem šeit dzīvo cilvēki, mājas ir daudzkrāsainas, ielas - bruģētas, šķērsielas - šauras. Viduslaikos cietoksnim bija 14 torņi, šodien saglabājušies ir 9 torņi un cietokšņa siena 930 metru garumā.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Pilsētas simbols ir 14.gadsimtā būvētais 64 metru augstais tornis ar pulksteni. Pulksteņa figūriņas ir unikālas, tās attēlo dievus un nedēļas dienas. Tornī atrodas vēstures muzejs. No torņa balkona paveras skaists skats uz cietoksni, Lejas pilsētu un Tirnavas upi, kas tek caur pilsētu. Blakus kapelai atrodas ieroču muzejs un Vlada Drakulas māja - "Casa Vlad Drakul". Iespējams, ka šī ir vieta, kur 1431.gadā ir dzimis princis Vlads Tepešs jeb Cepešs ("Uz mietiem sēdinātājs"). Pašlaik te ir restorāns, kurā var nobaudīt maltīti no Drakulas privātās ēdienkartes. Iepretī Drakulas mājai atrodas Florences arhitektūras stila nams. Tuvumā vēl atrodas Franciskāņu klostera senā baznīca, piemineklis Vladam Tepešam un Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrāle. Uzkāpsim Sigišoāras cietokšņa Skolas kalnā. Pa 175 pakāpieniem vajadzēs kāpt pa slēgtām koka "skolēnu kāpnēm". Tās uzbūvētas 1642.gadā un līdz šim brīdim pa šīm kāpnēm skolēni un skolotāji dodas uz vienu no vecākajām Transilvānijas skolām. Uz kalna atrodas cietokšņa galvenais dievnams - luterāņu baznīca. Baznīcas iekšienē joprojām saglabājušās freskas no tiem laikiem, kad vietējie iedzīvotāji bija katoļi. Sākotnēji baznīca bija Sv. Nikolaja baznīca. Blakus luterāņu baznīcai atrodas sena sakšu kapsēta un tornis, kurā dzīvo kapsētas uzraugs un viņa ģimene.

Brīvais laiks

 

8.diena – Sigišoāra  sāls raktuves "Salina Turda"  Ungārija  Slovākija: Košice

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Turdas pilsētu

Sāls raktuves "Salina Turda" - viena no vecākajām sāls ieguves vietām mūsdienu Rumānijā. Šīs sāls raktuves apmeklējums ir kā ceļojums uz pavisam citu pasauli. Prestižās interneta vietnes "Business Insider" žurnālisti to uzskata par skaistāko objektu, kas atrodas pazemē. Turklāt, šīs raktuves tika iekļautas 25 neparastu apskates vietu uz Zemes sarakstā, lai gan sāls ieguve šeit notiek kopš neatminamiem laikiem. Mūsdienās šajā sāls pilī ir dziedniecības telpas, amfiteātris, sporta zāles, "panorāmas rats", no kura varat apbrīnot sāls stalaktītus. Ir arī pazemes ezers, pa kuru pat varat peldēt ar laivām.
Uzmanību! Gaisa temperatūra raktuvē nav augstāka par +11°C, +12°C. Līdzi jābūt siltām drēbēm! 

Ceļojumu turpinām pa Rumāniju, Ungāriju un Slovākiju uz Košices pilsētu

Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā Košices apkārtnē

 

9.diena – Košice  Polija

Brokastis viesnīcā

Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Košice ir otrā lielākā pilsēta valstī ar 242 tūkstošiem iedzīvotāju. Pilsēta atrodas Hornādas upes ielejā Čierna hora (Melnais kalns) masīva pakājē. Rakstos pilsēta pirmo reizi pieminēta 1230.gadā. Pirmajos dokumentos minēta ar vārdu Villa Kassa, pēc tam - vācu Kašau, ungāru Kassa un, visbeidzot, slovāku Košice. 1342.gadā pilsēta ieguva karaliskās brīvpilsētas privilēģijas. Bet 14.gadsimtā pirmajai Eiropā piešķīra savu ģerboni. 15.gadsimtā Košice ar septiņu tūkstošu iedzīvotāju skaitu bija otrā lielākā pilsēta Ungārijā. Gadsimtiem ilgi pilsēta bija svarīgākais visa reģiona centrs, dabisks tirdzniecības, amatniecības, kultūras un izglītības centrs.

Pēc tam apmeklēsim Austrumslovākijas muzeju. Aplūkosim slaveno "Košices zelta dārgumu lādi", kurā atrodas 2920 zelta monētas, trīs zelta medaļas un zelta renesanses ķēde. Viss tika atrasts 1935.gadā, veicot izrakumus Finanšu padomes ēkas pamatos, Galvenajā ielā 68. Unikālā 15. - 17.gadsimtu kolekcija saglabājusies neskarta un ir viena no lielākajām pasaulē, kas jebkad ir atrasta!

Brīvais laiks

Pēspusdienās izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Slovākiju un Poliju ar nelielām pauzēm atpūtai un pusdienām

 

10.diena  Polija  Lietuva  Rīga

Ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latviju (nakts brauciens)

No rīta atgrižamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 8 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Sibiu vēsturisko centru - 6.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Bukaresti - 15.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Brašovas vēsturisko centru - 6.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Sigišoāras vēsturisko centru - 5.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Košices vēsturisko centru - 5.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Miškoļcas-Tapoļca peldētava:
ieejas biļete uz 4 stundām - pieaugušajiem 1900 HUF, bērniem 1500 HUF
biļetē iekļauta visu baseinu apmeklēšana, t.sk., peldētavas klinšu alā
skapīšiem garderobē nepieciešama 100 HUF monēta
 
"Rakoci vīna pagrabs": pagraba apmeklējums un 6 vīna šķirņu degustēšana - pieaugušajiem 4000 HUF
 
Korvinu pils - pieaugušajiem 31 RON, bērniem 7 RON, fotografēšana 5 RON
 
Poenari pils - apmeklētājam 5 RON
 
Parlamenta pils Bukarestē - pieaugušajiem 40 RON, bērniem 10 RON
 
Pelešas pils - pieaugušajiem 30RON, bērniem 7.5 RON
 
Pelišoras pils - pieaugušajiem 20 RON, bērniem 5 RON
 
Sinajas klosteris - apmeklētājam 5 RON
 
Branas pils - pieaugušajiem 40 RON, bērniem 10 RON
 
"Salina Turda" sāls raktuves - pieaugušajiem 40 RON, bērniem 20 RON
 
Austrumslovākijas muzejs Košicē - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem 1.00 EUR
 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

Valūtas kurss:

1 EUR = ~ 4.40 PLN 

1 EUR = ~ 322 HUF

1 EUR = ~ 4.80 RON