Autobusu ceļojumi kolektīviem
Autobusu ceļojumi skolēniem
Taujenu pils-iespaidīgs vēstures un arhitektūras piemineklis – Ukmerģe-viena no senākajām pilsētām Lietuvā – Anīkšči-neliela mājīga pilsēta Sventājas upes krastos – Pastaigu taka koku galotnēs "Laju takas"
Ceļojuma ilgums - 1 diena
Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens
Cena no 27.00 EUR personai
Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!
Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!
6.30 izbraucam no Rīgas
Ceļš pa Latviju un Lietuvu
Pa ceļam kafijas pauze
Ierodamies Taujenu muižā
Ekskursija pa Taujenu pili. Taujenu muiža tiek minēta kopš 16. gadsimta otrās puses. 18. gadsimta beigās muižu un tā apkārtni pārvaldīja grāfs Benedikts Marikoni. Īpašumu viņš saņēma 1785. gadā kā sievas, spēcīgas lietuviešu dzimtas pēcteces, Marijas Radvilas pūru. Pēc laulībām grāfs sāka muižas rekonstrukciju, šim nolūkam pasūtīja projektu itāļu arhitektam Pietro de Rossi, kurš dzīvoja un strādāja Lietuvā. Klasicisma stilā celtā pils bija slavena ar savu greznību un bagātību. Stirnas un dambrieži skraidīja pa muižas parku, laidelējās putni, pa dīķu virsmu slīdēja gulbji.
Taujenu pils ir iespaidīgs 19. gadsimta sākuma vēstures un arhitektūras piemineklis. Ēkas balto krāsu izceļ sarkanais dakstiņu jumts un pelēkas krāsa logu rāmji. Īpašas ievērības cienīga ir galvenā ieeja ar sešām Toskānas kolonnām un grezni rotātu portiku. Savrupmājas greznais interjers saglabājis senatnes gaisotni, ietverot izsmalcinātas lampas, kamīnus, dārgas skulptūras, ģimenes portretus, medību trofeju un ieroču kolekcijas.
Ēku ieskauj skaists angļu parks, kurā ir strūklakas, puķu dobes un dīķi, kuros dzīvo baltie un melnie gulbji.
Mūsdienās Taujenu muiža ir populārs tūrisma centrs, kā arī zinātnisku konferenču, izklaides pasākumu un svinību norises vieta.
Pēc tam dodamies uz Ukmerģi
Apskates ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Ukmerģe ir pilsēta Aukštaitijā, Ukmerģes rajona administratīvais centrs ar aptuveni 21 045 iedzīvotājiem. Pilsēta atrodas Sventājas upes krastos Lietuvas centrālajā daļā. Cauri Ukmerģei iet autoceļš Viļņa - Paņeveža un šoseja Kauņa - Daugavpils.
Leģenda vēsta, ka šajos tumšajos mežos tālajā 13. gadsimtā dzīvojusi priesteriene Vilkmerģe (vilka meita). Kādu dienu mežā medījis Lietuvas valdnieka Dausprunga dēls Tautvils, un, kad viņam beidzās bultas, viņam uzbruka vilki. No drošas nāves viņu izglāba Vilkmerģe, skaista maza meitene, kas aizdzina plēsīgos vilkus. Par godu šim notikumam Dausprunga pie Svētājas upes uzcēla pili, kuru nosauca priesterienes vārdā par Vilkmerģi.
Ukmerģe ir viena no vecākajām pilsētām Lietuvā. Ukmerģes oficiālais dibināšanas gads ir 1333. gads, kad tās nosaukums tika minēts Vartberges Hermaņa gadagrāmatā. Tika minēta arī koka pils, kas atradusies uz pilskalna. Pilij vairākkārt uzbruka Livonijas ordenis, līdz beidzot to nodedzināja.
Tieši koka pils pakājē vispirms parādījās apdzīvota vieta, kas pēc tam pārtapa par Vilkmerģes pilsētu. Tikai pirms simts gadiem to pārdēvēja par Ukmerģi.
15. gadsimtā, attīstoties tirdzniecībai, apdzīvotā vieta pārcēlās uz Vilkmerģes upītes labo krastu. Izveidojās jauns tirgus laukums, un uz tuvējā kalna tika uzcelta jauna mūra pils. 18. gadsimta karos pils tika nopostīta, un pati Vilkmerģes pilsēta bija nopietni cietusi ugunsgrēku laikā.
Nākamais nozīmīgais pilsētas attīstībā posms bija 19. gadsimtā, kad caur Ukmerģes centru tika izbūvēti ceļi uz Lietuvas lielajām pilsētām. Tieši šo ceļu krustceles šodien veido pilsētas apkārtni un tiek uzskatīts par arheoloģisko, pilsētbūvniecības pieminekli. 19. gadsimta beigās pilsētas centrā tika uzceltas mūra ēkas neogotikas, neorenesanses, neobaroka un neoklasicisma stilā. Šeit visizplatītākie bija vienstāva koka nami ar mezonīnu, kas pagrieztas uz ielu ar aizmugures fasādēm
Līdzās slavenākajām Lietuvas vecpilsētām ir vērts atzīmēt nepamatoti aizmirsto Ukmerģes vecpilsētu. Pilsēta ir labi saglabājies 18. un 19.gadsimta pilsētbūvniecības piemineklis ar tam laikam raksturīgām celtnēm. Pilsētas vēsturiskā daļa Lietuvas kontekstā izceļas ar to, ka dabas elementi galu galā ietekmēja pilsētas attīstību - pilsēta "mēģināja iespiesties" starp pilskalnu, sargpauguru, Sventājas upi un Vilkmerģes upīti. Pieminēšanas vērtas ir arī skaistās Ukmerģes baznīcas. 2002. gadā Ukmerģes vecpilsēta tika iekļauta Lietuvas nekustamo kultūras vērtību reģistrā.
Brīvais laiks. Laiks pusdienām pilsētas centrā. Ja esat ieradušies Lietuvā atpūsties un gūt jaunus patīkamus iespaidus, jums jāizmēģina un jānovērtē lietuviešu nacionālās virtuves garšīgie un tajā pašā laikā ne pārāk dārgie ēdieni.
Ceļojumu turpinām uz Anīkščiem
Pirmo Anīkšči minēta 1442. gada dokumentos. 1792. gada 17. janvārī pēdējais Lietuvas lielkņazs un Polijas karalis Staņislavs Augusts Anīkščiem piešķīra pilsētas tiesības. Pēc trešās Polijas dalīšanas 1795. gadā apdzīvotās vietas statuss tika samazināts. Atkārtoti pilsētas tiesības Anīkšči ieguva tikai 1938. gadā. Otrā pasaules kara laikā pilsēta tika pamatīgi nopostīta.
2007. gada vasarā Anīkšču pilsētai tika piešķirts kūrorta zonas statuss. Daba un vēsture šeit ir uzkrājusi daudz iespaidīgu bagātību, pārvēršot šo mazo valsts pleķīti par acīm neaptveramu parku, kurā var atrast visu to, ar ko Lietuva ir pievilcīga.
Mūsdienās Anīkšču reģions piesaista tūristus ar savu unikālo dabu, skaisto apkārtni un daudzveidīgiem muzejiem. Anīkščos atrodas Lietuvas augstākā baznīca - Sv. apustuļa evaņģēlista Mateja baznīca un vecākā vīna darītava Lietuvā "Anykščių vynas".
Anīkšču vecpilsēta ir maza, bet interesanta. Pastaigājoties pa seno pilsētiņu, atradīsiet daudz mājīgu kafejnīcu, restorānu, kur var iedzert tasi kafijas vai tējas, un sajust šīs nelielās pilsētiņas skaistumu un garu.
Uzkāpjot skatu laukumā, kas atrodas 35 metru augstumā, dabas panorāma izskatās vēl iespaidīgāk - apakšā klusi tek upe, nesteidzoties staigā cilvēki, kurus no vēja aizsargā vecais mežs. Lai nonāku skatu laukumā cilvēki ar kustību traucējumiem var izmantot liftu.
Līdzās takai atrodas populārākais laukakmens valstī - "Puntukas". Tas ir otrs lielākais akmens Lietuvā, kura svars ir 265 tonnas. Uz tā izkalti lidmašīnas "Lituanic" lidotāju Stepona Darjus un Staša Girēna bareljefi, kuri gāja bojā 1933. gadā, veicot transatlantisko lidojumu no Ņujorkas uz Kauņu.
Vakarpusē izbraucam uz Rīgu
Ceļš pa Lietuvu un Latviju
Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!
https://santur.com.lv/index.php/lv/kolektiviem-lietuva/1044-93#sigFreeId7f46014863