Autobusu ceļojumi kolektīviem
Autobusu ceļojumi skolēniem
Švekšnas pilsētiņas vēsturiskais šarms – Nemunas deltas reģionālais parks-ūdens paradīze putniem un miera oāze dabas mīļotājiem!..
Ceļojuma ilgums - 1 diena
Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens
Cena no 31.00 EUR personai
Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!
Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!
5.00 izbraucam no Rīgas
Ceļš pa Latviju un Lietuvu
Pa ceļam kafijas pauze
Ierodamies Švekšnā
Švekšnas apmeklētājus jau vairāk nekā simts gadus no tālienes sagaida divas sārtas smailes - tie ir valsts ceturtās augstākās baznīcas 65 metrus augstie torņi. Apbrīnosim pilsētiņas galveno un ļoti iespaidīgo dominanti - Sv. apustuļa Jēkaba baznīcu, kas celta no sarkaniem ķieģeļiem neogotikas stilā 1905. gadā. Īpaši jāizceļ 1885. gadā celtais viadukts - gājēju tilts, kas stiepjas pāri ielai un savieno baznīcas pagalmu ar izrotātajiem Švekšnas parka vārtiem.
Izstaigāsim Švekšnas muižas kompleksu un apbrīnosim villu "Genowefa", kuru par godu savai sievai 1880. gadā uzcēla grāfs Adomas Plāters. Šo villu ieskaujošo lielisko parku ar jauktā stilā augošiem retu sugu augiem nosacīti var sadalīt divās daļās. Abas parka daļas savieno ar vāzēm dekorētas parādes kāpnes. No kāpnēm paveras skaists skats uz lejas terases ūdeņiem. Uz muižas centrālā dīķa salas joprojām atrodas romiešu medību dievietes Diānas skulptūra. Parka galvenajā alejā atjaunots krāšņs Saules pulkstenis, vāze uz pjedestāla, Svētās Marijas skulptūra, skulptūra "Brīvības eņģelis".
Nemunas delta ir ūdens paradīze putniem, Baltijas miera oāze - tā to sauc ornitologi. Deltai ir milzīga nozīme gājputnu dzīvē, kuri šeit ne tikai atpūšas, bet arī perē un audzina putnēnus. Neskartās dabas miers, klusums, rīta migla, palieņu pļavas, garās zāles un zemie krūmi sniedz lielisku patvērumu retajiem putniem, kas šeit parādās plūdu sākumā un aizlido, kad ūdeni pārklāj ledus kārtiņa. Nemunas deltā un tās apkārtnē dzīvo vairāk nekā 300 putnu sugu, bet Ventes ragā kopš 1929. gada darbojas viena no pasaulē pirmajām putnu gredzenošanas stacijām, un tajā ir uzstādītas arī pasaulē lielākās putnu lamatas. Labākais laiks putnu vērošanai ir pavasaris un rudens.
Nemunas deltā dzīvo zīdītāji - lapsas, bebri, aļņi, mežacūkas un ūdri.
1993. gadā Nemunas delta tika iekļauta starptautiski nozīmīgu mitrāju sarakstā un ir aizsargāta ar Ramsāres konvenciju. Lai saglabātu šo unikālo ainavu, tika izveidots Nemunas deltas reģionālais parks. Tas aizņem 239,5 km² un sastāv no 14 dabas rezervātiem un vienas ūdenskrātuves. Apmēram 20% parka teritorijas klāj ūdens.
Nemunas delta, kas paceļas tikai dažus metrus virs jūras līmeņa, katru gadu ir pakļauta applūšanai, taču vislielākos draudus tai kopumā rada piesārņojums, lauksaimniecība un zivsaimniecība.
Mūsdienās Minijas ciems ir pazīstams kā "Lietuvas Venēcija". Šī vieta ir tālu no Itālijas Serenissimas, taču tai ir kopīga ūdensceļu nozīme. Minija ir unikāla ar to, ka tās galvenā "iela" ir Minijas upe - abos upes krastos ir uzbūvētas mājas un ierīkotas laivu un jahtu piestātnes. Joprojām šeit nav neviena tilta, tāpēc, lai nokļūtu ciema pretējā pusē, ir jāpārvietojas pa ūdeni vai jāveic 13 kilometru līkums pa sauszemi.
Minija - ar savu unikālo dabas ainavu, ir laba atpūtas vieta cilvēkam, kuram pietrūkst dabas - makšķerniekam un burātājam, parastam tūristam un ūdens slēpošanas cienītājam. Iznomājot ciemā kuģīti, var apskatīt Nemunas deltu, apbrīnot neaizmirstamu skatu uz Kuršu jomu un jebkurā laikā nokļūt Nidā, Preilā, Pervalkā, Jodkrantē un Klaipēdā. Ne velti Minijas ciema iedzīvotāji kopš 20. gadsimta beigām pēc iespējas viesmīlīgāk sāka uzņemt atpūtniekus.
Ceļojumu turpinām uz Šiluti
Šilute (iepriekšējie nosaukumi - lietuviski: Šilokarčema, vācu: Heydekrug) ir pilsēta Lietuvas rietumu daļā, Piejūras zemienē, Klaipēdas apriņķī, netālu no Kuršu jomas un 8 km attālumā no Rusnes salas. Cauri pilsētai plūst Šišas upe. Šilutē dzīvo ap 16 200 iedzīvotāju.
Šilute ir Šilutes rajona centrs, šeit atrodas Nemunas deltas reģionālā parka direkcija.
Šīs Prūsijas hercogistes teritorijā esošās apdzīvotās vietas vēsture aizsākās gandrīz pirms 500 gadiem, kad Georgs Tallats 1511. gadā kopā ar zemi iegādājās krogu un izveidoja šeit zivju tirgu.
Mūsdienās Šilute ir Austrumprūsijai raksturīga mazpilsēta. Par tās vācisko izcelsmi liecina pildrežģu koka mājas, kas ir tradicionālas vāciešu apdzīvotām vietām. Vecais Tirgus laukums ir saglabājis savu sākotnējo izskatu. Pilsētas centrā atrodas skaistā Šilutes evaņģēliski luteriskā baznīca, kas celta 1926. gadā (augstums līdz torņa virsotnei ir 50 metri, un Lietuvā lielākais torņa pulkstenis sit laiku ik pēc 15 minūtēm). Netālu no Šišas upes atrodas Hugo Šoja muižas pils, kurā viņš 19. gadsimta beigās nodibināja pirmo muzeju Klaipēdas reģionā.
Brīvais laiks. Laiks pusdienām pilsētas centrā. Ja esat ieradušies Lietuvā atpūsties un gūt jaunus patīkamus iespaidus, jums jāizmēģina un jānovērtē lietuviešu nacionālās virtuves garšīgie un tajā pašā laikā ne pārāk dārgie ēdieni.
Tālāk dodamies uz lielāko salu Lietuvā - uz Rusnes salu
Pabūsim Ostadvares ciemā. Ostadvare (lietuviski: Uostadvaris, vāciski: Kuwertshof) ir mazs ciems Šilutes novadā, kas atrodas 5 km no Rusnes, Atmatas upes kreisajā krastā, Lietuvas lielākajā salā Rusnē un ietilpst Nemunas reģionālajā parkā.
Ostadvares ciemā redzēsiet vienu no vecākajām bākām Lietuvā un vienīgo ūdens pacelšanas staciju Lietuvā.
1873. - 1876. gadā iepretim Minijas upes grīvai tika uzcelta Ostadvares bāka, kas bija savienota ar bākas uzrauga dzīvojamo māju. Bāka ir astoņu stūru sarkanu ķieģeļu tornis, kura augšpusē ir margām apjozts laukums ar vidū esošu astoņstūra baltu celtni ar jumtu. Kopējais bākas augstums ir 18 metri, no kuriem 13 metri ir mūrēti ķieģeļi. Tagad Ostadvares bāka ir tehnikas vēstures piemineklis un vairs netiek izmantota navigācijas vajadzībām, bet galvenokārt kalpo kā skatu tornis.
1907. gadā Viļķines gleznainajā krastā tika uzcelta ūdens pacelšanas stacija ar tvaika turbīnu, kas no vietējām pļavām savāca lieko ūdeni un ievadīja to Atmatas upē. Šī ir pirmā šāda veida stacija Lietuvā, mūsdienās ir vienīgais vērtīgais tehnikas un arhitektūras vēstures piemineklis. Pašlaik ūdens pacelšanas stacijā atrodas polderu muzejs.
Vēl redzēsiet Ostadvares ostu, kas šodien ir ļoti populāra tās skaistās un unikālās dabas ainavas dēļ - katru vasaru to apmeklē simtiem izklaides jahtu un motorlaivu.
20. gadsimts izmainīja Rusnes seju. Lielākā daļa vietējo vāciešu pameta salu. Viņu vietu ieņēma pārceļotāji no dažādām Lietuvas vietām. Vairākas reizes mainījās arī Rusnes statuss: 1946. gadā centru nosauca par pilsētu, bet 1967. gadā visa sala saņēma pilsētas statusu. 1997. gada janvārī Rusne kļuva par pilsētiņu.
Šodien pilsētiņas vēsturiskais centrs ir iekļauts Lietuvas Republikas kultūras mantojuma reģistrā un ir valsts aizsargāts. Jau sperot pirmos soļus galvenajā ielā apmeklētājus sagaida vecas koka mājas, kas uzceltas 20. gadsimta sākumā, bijušās pasta nodaļas un speciālās skolas senās ēkas un citi arhitektūras vēstures piemēri. Aplūkosim Rusnes evaņģēliski luterisko baznīcu, kas uzcelta 1809. gadā no laukakmeņiem un ķieģeļiem ar iespaidīgu torni. Pabūsim pie Indijas tautas tēvam Mahātmam Gandijam un viņa cīņu biedram rusnietim Hermanim Kalenbaham veltītā pieminekļa. Pāriesim pāri koka tiltam, kas iekārts pār Pakalnes upi, ko joprojām izmanto ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī tūristi, kuri vēlas apmeklēt etnogrāfisko Skirviteles ciemu. Šajā vietā, Skirvītes upes otrā krastā, redzēsiet Krievijas Federācijas Kaļiņingradas apgabala Slavskas rajona teritoriju un robežas sargtorni.
Kopš 14. gadsimta Rusnes sala lepojas ar savām makšķerēšanas tradīcijām un zivīm, tāpēc arī mūsdienās tā ir galvenais zvejniecības centrs Kuršu līcī un Nemunas lejtecē.
Vakarpusē izbraucam uz Rīgu
Ceļš pa Lietuvu un Latviju
Pa ceļam kafijas pauze
Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
putnu migrācijas ekspozīcijas apmeklējums - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 2.00 EUR
gida pakalpojumi - 50.00 EUR grupai
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!
https://santur.com.lv/index.php/lv/kolektiviem-lietuva/791-88#sigFreeIda00d08912d