Autobusu ceļojumi kolektīviem
Autobusu ceļojumi skolēniem
Palanga-"Lietuvas vasaras galvaspilsēta" – atpūtas un izklaides komplekss HBH "Juozo Alus" – atveseļošanās un atpūtas komplekss "Atostogų parkas" ar dzintara saunu "Saulė"!..
Ceļojuma ilgums - 1 diena
Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens
Cena no 29.00 EUR personai
Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!
Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!
6.00 izbraucam no Rīgas
Ceļš pa Latviju un Lietuvu
Pa ceļam kafijas pauze
Ierodamies "Lietuvas vasaras galvaspilsētā" - uz Palangā
Apmeklēsim Palangas dzintara muzeju. Bijušajā grāfa Fēliksa Tiškeviča īpašumā dzintara muzejs darbu sāka 1963. gada 3. augustā. Muzejs, kas atrodas pašā Birutes parka centrā, ir viens no visvairāk apmeklētajiem muzejiem Lietuvā.
Muzejā ir lielākā dzintara kolekcija pasaulē, kopumā aptuveni 30 000 eksponātu, daudzi no tiem ir unikāli un ar ieslēgumiem.
Dzintara muzejā varēsiet iepazīties ar dzintara rašanās vēsturi, tirdzniecības ceļiem, ieguvi un apstrādi.
Pirmā stāva telpas priecē apmeklētājus ar atjauninātiem vēsturiskiem interjeriem, kas stāsta par grāfu Tiškeviču dzīvi šajā pilī. Apmeklētājiem, kurus interesē Palangas un grāfu Tiškeviču vēsture, tiek piedāvāts autentisks iekārtojums: halle, svinību zāle, Sarkanais salons, Lielais salons, Grāfienes kabinets, Zilais salons, Jaunā grāfa kabinets un Mazais salons.
Šajās pils reprezentatīvajās zālēs ir atjaunota aristokrātu rezidences atmosfēra, kurā izstādīti 18. gadsimta beigu - 19. gadsimta sākuma muižnieku piļu interjeru priekšmeti, no Lietuvas Mākslas muzejā saglabātajiem priekšmetiem no grāfu Tiškeviču pilīm un citu Lietuvas muižnieku pilīm, privātkolekcijām. Interjera ekspozīcijas autors ir Romualds Budris.
Otrajā stāvā iekārtota unikāla dzintara ekspozīcija, ko papildina arheoloģiskie eksponāti, atjaunota arī ieslēgumu kolekcija. Muzeja apmeklētāji varēs aplūkot pilnīgi jaunu dzintara morfoloģijas ekspozīciju.
Kuršu apmetnes mūsdienu Palangas teritorijā ir zināmas kopš mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. Laikā no 13. līdz 15. gadsimtam Palangas iedzīvotājiem nācās pretoties Vācu bruņiniekiem dienvidos un Livonijas ordenim ziemeļos. 1422. gadā saskaņā ar Melnas līgumu Palangu pievienoja Lietuvas lielkņazistei un tā 15. - 17. gadsimtā bija Lietuvas nozīmīgākā osta.
1824. gadā Palangu nopirka Tiškeviču ģimene. Un tā 19. gadsimta trešajā desmitgadē Palangā sākās grāfu Tiškeviču laikmets. Tika uzceltas pirmās ēkas viesu atpūtai, pie Birutes kalna ierīkots parks, uzcelta grāfa Tiškeviča pils. Tika uzcelts pirmais restorāns, parādījās pirmais teātris, pludmalē tika aprīkotas peldvietas. Un no šī brīža Palanga sāka attīstīties kā kūrorts.
Interesanti zināt!.. No 1919. līdz 1921. gadam Palanga bija Latvijas sastāvdaļa. Tad starp Lietuvu un Latviju izcēlās strīds par Palangas un Sventājas piederību. Strīdu atrisināja starptautiskā šķīrējtiesas komisija, un 1921. gada 21. martā šīs teritorijas tika nodotas Lietuvai.
Mūsdienās Palanga ir viens no populārākajiem kūrortiem Baltijas jūras piekrastē. Šeit top jaunas, modernas privātās villas, viesnīcas, tiek uzlabota kūrorta infrastruktūra. Kūrorts ir kļuvis slavens ar kultūras dzīves tradīcijām. Katru gadu šeit tiek rīkoti dažādi svētki, mūzikas festivāli un izstādes.
Baltijas jūra vienmēr ir ietekmējusi šeit dzīvojošo cilvēku dzīvi un kultūru. Ar to saistās daudzas lietuviešu tautas teikas - par jūras dievietes Jūrates un zvejnieka Kastīša mīlestību, par zvejnieka meitas Egles un zalkšu karaļa Žilvina mīlestību, par milžiem Nagli un Neringu, par priesterienes Birutes romantisko mīlas stāstu!..
Pilsētas galvenās apskates vietas:
Brīvais laiks
Ceļojumu turpinām uz Žibininku ciemu
Pusdienas atpūtas un izklaides kompleksā HBH "Juozo Alus". 1995. gada 1. maijā nelielajā Žibininku ciemā HBH alus darītava "Juozo Alus" piepildīja pirmās mucas. Alus cienītājiem pie darītavas tika iekārtots bārs, kurā pie trim galdiņiem varēja nosēsties tikai 18 cilvēki. Bāra popularitāte auga milzīgā ātrumā. Oktobrī tika atvērta jauna zāle, nedaudz vēlāk - trešā, ceturtā, piektā, un tā bez gala!..
Šodien HBH "Juozo Alus" atpūtas un izklaides kompleksā vienlaicīgi var uzņemt un apkalpot 1500 apmeklētājus. Šeit jums piedāvās iestiprināties ar izciliem, tradicionāliem lietuviešu un žemaišu ēdieniem, daudzi no kuriem ir atzīmēti kā "Kulinārais mantojums".
Pēc pusdienām tie, kas vēlēsies, varēs doties pastaigā pa HBH "Veselības un joku taku", ieelpot priežu svaigo gaisu un apskatīt moderno skulptūru parku.
Iekštelpu baseini: sporta, masāžas, treniņu, bērnu, Kneipa celiņš, baseins ar sertificētu, dabīgu, ģeotermālo ūdeni.
Ieteicamais dzintara pirts "Saulės" apmeklējuma - līdz 30 minūtēm.
Vakarpusē izbraucam uz Rīgu
Ceļš pa Lietuvu un Latviju
Pa ceļam kafijas pauze
Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
Atveseļošanās un atpūtas komplekss "Atostogų parkas":
3 stundu baseinu un pirts zonas apmeklējums darba dienās :
pieaugušajiem no 16 līdz 64 gadiem - 24.00 EUR, pensionāriem no 65 gadiem - 20.00 EUR, bērniem no 5 līdz 15 gadiem - 10.00 EUR, vecākiem ar bērnu līdz 15 gadiem - 48.00 EUR, bērniem līdz 4 gadiem bezmaksas
3 stundu baseinu un pirts zonas apmeklējums brīvdienās:
pieaugušajiem no 16 līdz 64 gadiem - 32.00 EUR, pensionāriem no 65 gadiem - 24.00 EUR, bērniem no 5 līdz 15 gadiem - 16.00 EUR, vecākiem ar bērnu līdz 15 gadiem - 64.00 EUR, bērniem līdz 4 gadiem bezmaksas
vienreizējs dzintara pirts "Saulė" apmeklējums - apmeklētājam 5.00 EUR (tikai ar baseinu un pirts zonas apmeklējumu biļeti). Bērniem līdz 12 gadiem apmeklēt dzintara pirti nav atļauts.
noma: dvielis - apmeklētājam 3.00 EUR, halāts - apmeklētājam 4.00 EUR
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!
https://santur.com.lv/index.php/lv/kolektiviem-lietuva/904-12#sigFreeId9d3caa14de