Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Vroclava – Adršpahas-Teplicas klintis – Nove Mesto nad Metuji – burvīgā Prāga – "sudraba pilsēta" Kutna Hora – Morāvijas pērle Olomouca

Cehija 3 gerbonis 1Ceļojuma ilgums - 5 dienas/ 4 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 000.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena  Rīga  Lietuva  Polija: Vroclava

5.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju, Lietuvu un Poliju ar nelielām pauzēm atpūtai un pusdienām

Ierodamies Vroclavā

Vroclava - agrāk Breslava, ir ceturtā lielākā pilsēta Polijā, Lejassilēzijas galvaspilsēta ar 640 tūkstošiem iedzīvotāju. Saskaņā ar leģendu pilsētu dibināja čehu princis Vratislavs 915. - 921.gados. Līdz 990.gadam Vroclavu un visu Silēziju iekaroja Polijas karalis Meško I. Kopš 1335.gada pilsēta atkal ir daļa no Čehijas karalistes. 15.gadsimta beigās Vroclavu, kā arī visu Čehiju, pārņēma Hābsburgi. Austrijas mantojuma kara rezultātā, 1741.gadā Breslavu pievienojās Prūsijai. Un kopš 1871.gada pilsēta ir daļa no Vācijas impērijas. Breslava kļuva par otro svarīgāko pilsētu valstī pēc Berlīnes. Pēc Otrā pasaules kara pilsēta - jau kā Vroclava, apvienojās ar Poliju. Šodienas Vroclava ir viena no senākajām un skaistākajām Polijas pilsētām. Pilsēta atrodas Silēzijas zemienē Oderas upes krastos uz 12 salām. Caur pilsētu plūst piecas upes: Odera un tās četras pietekas. Pilsētas teritorijā upe veido daudzus kanālus, pār kuriem uzbūvēti vairāk nekā 100 tiltu un tiltiņu. Vroclavas tilti kopā ar mājīgajiem parkiem pilsētai piedod īpašu šarmu. Šeit viss izskatās kā pasakā: elegantas mājas, majestātiskas gotiskās baznīcas un senas muižnieku savrupmājas. Bet Vroclavas pazemes valstībā dzīvo apmēram 300 rūķu! Mazie pilsētas iedzīvotāji ir vroclaviešu mīlēti un aizsargāti, katram rūķim ir savs vārds un sava vēsture.
 
Ekskursija pa Vroclavas vēsturisko centru. Ekskursijas laikā apmeklēsim Vroclavas senāko daļu - Doma salu (Ostrow Tumski), tādu mini-Vatikānu. Doma sala ir pilsētas garīgās dzīves un Vroclavas senākās daļas centrs, dažas ēkas ir saglabājušās no 9.gadsimta. Apmeklētājus sagaida 1244. - 1341.gados celts dievnams ar diviem 98 metrus augstiem torņiem - Sv. Jāņa Kristītāja katoļu katedrāle. Tāpat redzēsim: 18.gadsimta Arhibīskapa pili, Garīgo semināru, nelielu vecāko baznīcu - Sv. Mārtiņa baznīcu, šķībo torni, neparastu divstāvu baznīcu - Sv. Krusta (augšējā) un Sv. Bartolomeja (apakšējā), kas uzcelta 1350.gadā Silēzijas gotikas stilā. Netālu no baznīcas atrodas 1732.gada baroka skulptūra, kas veltīta Sv. Janam Nepomukam.
Šķērsojot Mīlētāju tiltu, dodamies uz vecpilsētu, garām kņazu Piastu dzimtas kapličai un senajam hospitāliešu bruņinieku ordeņa klosterim. Tālāk - krastmala un 1702.gadā dibinātā Vroclavas universitāte. Universitāte atrodas viduslaiku kņazu pilī, kuras būvniecība sākās 13.gadsimtā. Bet uz Cietuma ielas satiksiet rūķi-gūstekni ...
Pēc tam iziesim pa gleznainu ieliņu, kur agrāk atradās seni miesnieku veikali, bet šodien ir apmetušies Vroclavas mākslinieki. Pēc tam aplūkosim 13.gadsimtā celto Sv. Elizabetes baznīcu, kas ir viens no skaistākajiem gotiskās stila dievnamiem. Par savdabīgiem baznīcas vārtiem kalpo divas nelielas 16.gadsimta mājas - Jasa un Malgosas. Dosimies tālāk ziedošo Sāls laukumu, kur sāls un citu preču pārdošana bija jau 13.gadsimtā. Uz Laukuma redzēsim Senās biržas ēku, 19.gadsimta ēku.
Pēc tam apmeklēsim Tirgus laukumu, vienu no skaistākajiem un lielākajiem pilsētas laukumiem. Šeit redzēsim turīgo pilsētnieku savrupmājas, kas nosauktas dīvainos vārdos. Visinteresantākās - 16.gadsimta māja ar galerijām iekšpagalmā, 17.gadsimta "Septiņu vēlētāju māja" un 18.gadsimta "Zelta Saules māja". Laukuma centrālajā daļā atrodas Vroclavas nozīmīgākais arhitektūras piemineklis - rātsnams. Rātsnama gotiskā ēka 250 gadu laikā, no 13.gadsimta beigām līdz 16.gadsimtam, tika celta vairākos posmos. Rātsnama pagrabā ir vecākais alus krogs Eiropā "Pivnitsa Svidnitskaya", kas darbojas kopš 1273.gada. 
Un, protams, iepazīsimies ar daudzām rūķu skulptūrām.

Vakarā dodamies uz viesnīcu Vroclavas apkārtnē

 

2.diena  Vroclava  Adršpahas-Teplicas klintis – Nove Mesto nad Metuji  Prāga

Brokastis viesnīcā

Ceļojumu turpinām uz Čehiju

Apmeklējam Adršpahas-Teplicas klintis (Adršpašsko-teplické skály), kuras atrodas Čehijas ziemeļaustrumu daļā aizsargājamā dabas teritorijā. Tas ir īsts Čehijas dabas brīnums. Klinšu pilsētiņa aizņem 17,72 km² un veidota no daudzām alām, aizām, labirintiem, ūdenskritumiem un kanjoniem. Klintis ir neparastas formas, katra no tām ir unikāla veidojuma. Īsta alpīnistu paradīze.
Pastaiga pa Adršpahas klintīm sāksies Adršahas ciematā, kur visiem apmeklētājiem tiks izdalītas kartes ar tūrisma maršrutu un galvenajiem objektiem. Parkā pavadīsim 3 stundas. Pēc romantiskās klinšu vietas iepazīšanas gūsiet jaunus iespaidus un vienlaikus būsiet apburti ar tās skaistumu.

Pēc tam dodamies uz Nove Mesto nad Metuji 

Nove Mesto nad Metuji (Jauna vieta virs Metujas) ir neliela un sena pilsētiņa, kas atrodas kalna pakājē uz klinšu platformas un kuru no trīs pusēs ieskauj Metuji upe. Tā ir viena no Čehijas pilsētām, kas labi saglabājusies no viduslaikiem. Pilsētiņu dibināja 1501.gadā husīts Jans Černčickis no Kacovas, tajā pašā laikā tika uzcelta nocietināta pils. Pilsētiņas vēsture ir bagāta un daudzveidīga. Arī pils īpašnieki bieži mainījās, katrs īpašnieks 16. - 17.gadsimtos tika nogalināts vai arī tam tika izpildīts nāvessods. 1908.gadā pili un tai apkārt esošo īpašumu iegādājās rūpnieks Jozefs Bartons. 1948.gadā pili nacionalizēja Čehoslovākijas sociālistiskā valdība. Pēc Čehoslovākijas sabrukuma, 1992.gadā jaunā valdība pili atgrieza Jozefa Bartona mantiniekiem.

Pastaigāsimies pa pilsētiņas vēsturisko centru. Unikālais renesanses laukums, pils, pils parks un nocietinājums veido pilsētas vēsturisko un arhitektūras rezervātu. Pilsētnieku namiem, kuri ieskauj gleznaino Husovo laukumu, raksturīga renesanses perioda apdare saukta "bezdelīgu astes", plašas zāles un arkas. Laukums ir rotāts ar baroka stila skulptūrām - Marianas stabs un Svētās Trīsvienības skulptūra. Šeit atrodas gotiskā Svētās Trīsvienības baznīca un 16.gadsimtā celtais rātsnams. No visa šī ansambļa "izkrīt" tikai neparasta pils, kas atrodas laukuma stūrī.

Pēc tam apmeklēsim Nove Mesto nad Metuji pili, kas ir viena no skaistākajām un romantiskākajām Čehijas pilīm. Pils ir ne tikai daļa no krāšņās pils ansambļa, bet arī ļoti interesanta divu arhitektūras stilu kombinācija trīs gadsimtu garumā: baroka renesanse un art deco. Pils Maselnices tornī ir izveidots skatu laukums. Pils pagrabā ir brīnišķīgs restorāns un alus bārs.

Tālāk ceļš ved uz Prāgu

Prāga ir Čehijas galvaspilsēta. Pilsēta, kas atrodas valsts vidienē, ir arī reģiona administratīvais centrs un divu rajonu: Prāga-Austrumi un Prāga-Rietumi, centrs. Pilsēta atrodas Vltavas upes krastos, tajā dzīvo 1,3 miljoni iedzīvotāju. Prāga ir Čehijas galvenais politiskais, ekonomiskais un kultūras centrs. Pirmā ziņas par slāvu apmetnēm mūsdienu pilsētas teritorijā parādījās 6.gadsimtā. Kopš 10.gadsimta Prāga ir čehu zemju, kuras apvienoja Pržemisloviči, galvaspilsēta. No 1526. līdz 1918.gadam Prāga bija galvenā pilsēta Bohēmijā un Hābsburgu dzimtas īpašums. No 1918. līdz 1992.gadam Prāga bija Čehoslovākijas galvaspilsēta, un kopš 1993.gada Čehijas galvaspilsēta. Vārds "Praha" ir saistīts ar čehu vārdu "prah" (slieksnis). Vēsturiskais pilsētas centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Vakarā ierodamies viesnīcā Prāgas apkārtnē

 

3.diena  Prāga: Prāgas zooloģiskais dārzs un brauciens pa Vltavas upi

Brokastis viesnīcā

Ekskursija "Majestātiskā senā Prāga un Prāgas pils"

Pastaigu sāksim no Strahovas klostera. Klosteri 12.gadsimtā dibināja Čehijas valdnieks Vladislavs II premonstriešu mūku ordenim. Strahovas klostera teritorijā atrodas: Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas bazilika, nacionālās literatūras muzejs, Strahovas mākslas galerija un miniatūru muzejs. Klosterī ir arī alus darītava un restorāns, kurā piedāvā īpašu alu - "Sv. Norberts". Strahovas dārzs tika dibināts 17.gadsimtā.
Nākamais ievērības cienīgs objekts – Prāgas Loreta, Čehijas katoļu svētnīca. Prāgas Loreta ir Jaunavas Marijas namiņa Nācaretē kopija. Pateicoties čehu muižnieces Kateržinas Benignas no Lobkaviciem ticībai, 1626.gadā tika ielikts pirmais Loretas akmens. Prāgas Loreta - ēku komplekss, kas celts ap pagalmā atrodošos Svēto namiņu. Loretas pagalmā vēl ir galerija, kuras arkas rotātas freskām, kā arī svētajiem veltītas septiņas kapelas un divas strūklakas. Austrumu pusē ir Kristus dzimšanas baznīca. Kompleksa rietumu daļā atrodas Loretas dārgumu krātuve - unikāla reliģiska rakstura priekšmetu, liturģisko un baznīcas piederumu kolekcija. Virs kompleksa ir redzams tornis ar pulksteni un 27 zvani. Katru stundu visi zvani spēlē melodiju "Paldies tevi tūkstošiem reižu."
Izstaigāsim Hradčani laukumu. Laukums atrodas pie Prāgas pils centrālajiem vārtiem un gandrīz pilnībā saglabājis savu vēsturisko izskatu. Šeit atrodas 14.gadsimta Sv. Benedikta baznīca - pašreizējais karmelītu klosteris, un Marijas kolonna, kas celta 18.gadsimta vidū. Hradčani laukums piesaista ar skaistajām pilīm, kas atrodas ap to. Redzēsim arhitektūras pieminekļus: Arhibīskapa pili, uzceltu 1538.gadā, Šternbergas pili - 17. - 18.gadsimtu baroka stila celtni, Martinikas pili - 16.gadsimta renesanses laika ēku, Toskānas pili - celtu 1691.gadā agrīnā baroka stilā, Švarcenbergas pili - celtu 1555. - 1563.gados renesanses laikā un 1811.gadā celto Salmovas pili. No laukuma pa galvenajiem vārtiem - Giganta un Matiaša, dosimies uz Prāgas pili.
Apmeklējam Prāgas pili (Pražsky hrad) pa ekskursijas maršrutu "A". Majestātiskā Prāgas pils ir Čehijas simbols. Šodien tā ir lielākais aktīvais pils komplekss pasaulē. Prāgas pils ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un Ginesa rekordu grāmatā. Prāgas pils platība, ko ieskauj cietokšņa siena, ir aptuveni 70 000 m². Komplekss sastāv no trim galvenajiem lielajiem pagalmiem, ap kuriem ir koncentrētas ēkas. Pils teritorijā no dažādiem laikiem ir saglabājies plašs vairāku arhitektūras stilu piļu, dievnamu un citu ēku kopums. Pils apkārtni sauc par Hradčany. Prāgas pils teritorijā atrodas prezidenta rezidence. Viņu apsargā elites militārā vienība ar simtgadīgu vēsturi - prezidenta apsardzē ir 600 kareivju. Prāgas pils vārtu apsardzes maiņa notiek ik stundu no plkst. 7.00 līdz 20.00, piesaistot tūristu pūļus.
Nozīmīgākais apskates objekts ir Sv. Vīta katedrāle - apburošs gotiskās arhitektūras dievnams, viens no skaistākajiem Eiropā. Katedrāle ir Čehijas valsts garīgais simbols un iespaidīgākā celtne Prāgas pilī. Pirmais katedrāles akmens tika ielikts 1344.gadā, bet būvniecība tika pabeigta tikai 20.gadsimta sākumā. Katedrāle pārsteidz ar savu varenumu, tās torņi ir redzami gandrīz no jebkuras vietas Prāgā. Zvanu torņa augstums ir 96,5 metri. Baznīcas fasāde ir dekorēta ar akmens tēliem un mozaīkām. Mozaīka "Pastarā tiesa" atrodas uz katedrāles fasādes virs Zelta vārtiem. Vidū katedrāle dekorēti ar vitrāžām, statuetēm, kokgriezumiem, augstām gotiskām arkām, bet griesti rada viegluma sajūtu. Greznākā baznīcas daļa ir Sv. Vāclava kapela. Šeit atdusas Sv. Vāclava pīšļi. Viņš dzīvoja 10.gadsimtā, tiek uzskatīts par Čehijas aizstāvi un aizbildni. Pazemes daļā atrodas čehu valdnieku apbedījumi, kā arī valdnieku kronēšanas palāta ar karaliskajām regālijām.
Pēc tam dosimies uz Veco karaļu pili. Ēka tika uzcelta valdnieku Sobeslava I un Vladislava II valdīšanas laikā no 1135. - 1185.gadam. Vienu no lielākajām renovācijām 15.gadsimta laikā veica karalis Vladislavs II Jagellons, kas pilij piedeva modernas ēkas izskatu. Šeit atrodas 14.gadsimta Visu Svēto baznīca un Vladislava zāle - lielākā svinīgā telpa Eiropā. Kopš 2004.gada pilī ir izvietota pastāvīga izstāde "Prāgas pils vēsture". Apskatīsim Sv. Jura (Sv. Irži) baziliku – vecāko baznīcu Prāgas pilī. Pirmo akmeni bazilikā 920.gadā iemūrēja valdnieks Vlatislavs I. Baznīcā ir apbedīti daudzi valdnieki. Tāpat redzēsim Rožmberku pili, kuru cēla renesanses stilā 1545. - 1574.gados Rožmberku dzimta, 15.gadsimta Migulka pulvertorni ar alķīmijas laboratoriju un rotaļlietu muzeju bijušajā birģermeistara rezidencē, 16.gadsimta baroka stilā celto Lobkovicu pili un slaveno Zelta ieliņu.
Dosimies pāri Kārļa tiltam. Tilts ir 520 metrus garš un 9,5 metrus plats, atrodas 13 metru augstumā virs upes. Uz Kārļa tilta atrodas 30 skulptūras no 17. un 18.gadsimta. 47 metrus augstais tilta austrumu tornis (Staromestska mostecka vež) ir skaistākā 14.gadsimta celtne Eiropā. Abi rietumu torņi - Malostranskie (Malostranska mostecka vež) tika uzcelti dažādos gadsimtos: augstākais tornis tika uzcelts 1464.gadā, bet 1591.gadā tika uzcelts zemākais tornis.
Apmeklēsim Vecpilsētas laukumu (Staromeste), kas ir viens no galvenajiem, skaistākajiem un pasakainākajiem Prāgas laukumiem. Apskatām seno rātsnamu ar viduslaiku torņa pulksteni - Prāgas astronomisko pulksteni (Pražsky orloj). Pulkstenis ir ne tikai laukuma galvenais apbrīnas objekts, bet arī visas Prāgas. 56 metrus augsto gotisko tornis ar pulksteni uzcēla 1364.gadā. 1410.gadā tika uzstādīts astronomisks pulkstenis, bet kustīgās figūriņas ciparnīcā parādījās 17.gadsimtā. Šis ir trešais vecākais astronomiskais pulkstenis pasaulē un vecākais, kas darbojas arī mūsdienās.
Vecpilsētas laukuma centrā ir bronzas piemineklis, kas uzstādīts 1915.gadā čehu tautas varonim Janam Husam.
Nākamā ievērības cienīgā vieta ir Sv. Mikulaša baznīca. Baznīca vairākkārt tika pārbūvēta, pēdējo reizi 1732. - 1737.gados. Tagad baznīca pieder Čehoslovākijas husītu baznīcai.
Tālāk aplūkosim Kinskiju pils, kas celta 1755. - 1765.gados. Tā ir skaista vēlā baroka pils, kas ir valsts arhitektūras piemineklis. Pēc tam dodamies pie Jaunavas Marijas pirms Tīnas baznīcas, ar diviem skaistiem 80 metru gotikas torņiem. Dievnama būvniecība sākās 14.gadsimtā un tika pabeigta tikai 1511.gadā. 15.gadsimta sākumā Tinas baznīca kļuva ne tikai par vecpilsētas garīgo centru, bet arī par galveno husītu baznīcu Prāgā. 1621.gadā baznīca pārgāja jezuītiem. Tajā pat laikā no galvenās statujas tika izņemts zelta kauss, reformācijas simbols, un uzraksts "Patiesība uzvar". Ekskursiju beigsim ar Tīnas pagalma apmeklēšanu. Tīna viduslaikos bija tirdzniecības centrs, nostiprināts ar sienām un grāvjiem. No 11.gadsimta visi tirgotāji, kuri ieradās Prāgā, bija spiesti pulcēties Tīnā. Mūsdienu Prāgā vēsturiskais objekts sastāv no 18 ēkām.
 
Vēlāk dodamies uz Prāgas zooloģisko dārzu. Zooloģiskais dārzs tika atklāts 1931.gadā, un tā pastāvēšanas laikā ir kļuvis par vienu no apmeklētākajiem zooloģiskajiem dārziem pasaulē. Mūsdienās tas ir viens no visvairāk apmeklētākajām apskates vietām Čehijā. 2015.gadā Prāgas zooloģiskais dārzs ieguva 4. vietu pasaulē iecienītāko zooloģisko parku kategorijā.
Zooloģiskajā dārzā atradīsiet raibu dzīvnieku kolekciju no visas pasaules, apmeklēsiet 12 paviljonus un vairāk nekā 150 ekspozīcijas, kurās ir 4716 dzīvnieki no 680 sugām.
Apmeklēsiet vienreizējo salamandru paviljonu, kas veltīts lielākajiem abiniekiem pasaulē - Ķīnas milzu salamandrām. Dosieties pastaigā pa lielisko Ziloņu ieleju, kur jutīsities kā Indijas ziloņu dzimtenē. Un tas vēl nav viss! Prāgas zoodārzā atradīsiet daudz interesantu vietu, piemēram: gorillu paviljonu ar vienīgo gorillu grupu, kas tiek veiksmīgi pavairota Čehijā; Āfrikas māju ar plašām ganībām, kuras apdzīvo antilopju un žirafu ganāmpulki; Chambal - paviljonu, kurā dzīvo viena no apdraudētajām krokodilu sugām pasaulē - Gangas gaviāls; vai milzu lietus mežu siltumnīcu - Indonēzijas Džungļu paviljonu, kas ir mājas Sumatras orangutāniem.
Bērniem patiks Bororo rezervāta rotaļu laukums, trošu ceļš, tramvajiņš, vilciens un Bērnu zooloģiskais dārzs.
Papildus tam visam piesātināta pasākumu programma atdzīvinās un dažādos dzīvnieku apmeklējumu, pārvēršot to par neaizmirstamu piedzīvojumu!
 
Pēc tam, 1 stundas brauciens ar kuģīti pa Vltavu. Romantiskā brauciena pa Vltavu laikā gūsiet neaizmirstamu iespaidu skatot majestātisko Prāgu, atklāsiet pilsētu no citas puses. Brauciens sāksies no piestātnes pie Čehova tilta, apbrīnosiet Prāgas pili, pabrauksiet zem Kārļa tilta un iepazīsieties ar citām nozīmīgām vēsturiskām un modernām ēkām. Visa ceļojuma laikā par atsevišķiem objektiem tiek piedāvāts stāstījums 8 valodās (audio gids). Brauciena laikā varēsiet nobaudīt kuģa restorāna vai bāra piedāvājumu.
 
Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

 

4.diena  Prāga  Kutna Hora  Olomouca  Ostrava

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Kuta Horu

Kutna Hora ir neliela pilsēta Čehijā ar 21 tūkstoti iedzīvotāju. Pilsēta tika dibināta 13.gadsimta pirmajā pusē. Tieši sudraba ieguve kļuva par iemeslu, ka šeit izveidojās kalnraču apdzīvota vieta. 13.gadsimtā pilsētas sudraba raktuvēs ieguva trešo daļu no visa Eiropas sudraba, tāpēc pilsēta bija otra turīgākā Čehijas karalistē. Kutna Hora kļuva par pirmo pilsētu Eiropā, kuru sasniedza "sudraba drudzis". Bet 16.gadsimta vidū, sakarā ar sudraba izsīkšanu, pilsētas attīstība apstājās. Šodienas Kutna Hora - labi saglabājusies senā pilsēta, slavena ar daudziem arhitektūras pieminekļiem. Vēsturiskais pilsētas centrs atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa seno pilsētiņu. Aplūkosim pilsētas simbolu - Sv. Barbaras katedrāli. Katedrāles būvniecība sākās 1388.gadā, bet vairākas reizes tika apturēta, līdz pabeigta tikai 1905. gadā. Katedrāle ir otra lielākā un nozīmīgākā gotiskā baznīca Čehijā. Blakus tai atrodas Kristus kapela (kaple Božiho Tela), 14.gadsimta vēsturisks piemineklis. Izstaigāsim ar svēto skulptūrām dekorētu ielu. Pie Jezuītu koledžas baroka perioda galerija parādījās 18.gadsimta sākumā. Apskatīsim lielisko 18.gadsimta beigu Jezuītu koledžas ēku kompleksu. Tālāk dosimies līdz Sv. Jēkaba Vecākā baznīcai. Baznīcas būvniecība ilga gandrīz simts gadus, no 1330. līdz 1420.gadam. Baznīca tika uzcelta gotiskā stilā un ir dekorēta ar 85 metru augstu torni. Dodamies līdz Mēra kolonnai. Šī skaistā, 18.gadsimta sākumā uzstādītā 16 metrus augstā kolonna, ir piemineklis tūkstošiem, kas nomira 1713.gadā mēra epidēmijas laikā. Tāpat redzēsim gotikas stilā 15.gadsimtā celto Akmens māju, kura ir unikāla izdekorēto akmens fasādi un lieliem pagrabiem. Tā tiek uzskatīta par vienu no nozīmīgākajiem vēlās gotikas arhitektūras pieminekļiem Eiropā. Pēc tam dodamies līdz Sv. Jāņa Nepomukas baznīcai. Krāšņais dievnams, baroka stilā 18.gadsimta sākumā celtais, Kutna Horā tiek uzskatīts par jaunu celtni. No baznīcas var apskatīt gotisko Akmens strūklaku, kas celta 1493. - 1495.gadā. Šī milzīgā strūklaka-aka ir piemineklis, kas apliecina pilsētas un tās iedzīvotāju varenumu.
 
Pēc tam apmeklēsim sudraba muzeju Hradeku, 14.gadsimtā celto pili, kas čehu valodā nozīmē "mazā pils". Šobrīd šeit atrodas sudraba muzejs. Muzeja ekspozīcijā parādīta Kutna Horas pilsētas vēsture "sudraba" labklājības laikā. Izstādē apkopoti eksponāti, kas demonstrē sudraba ieguves procesu. Uzliekot kalnrača ķiveri, ir iespēja nokāpt zem pils esošajās 1485. - 1505.gadu viduslaiku sudraba raktuvēs un izpētīt raktuves zem pilsētas.
 
Tālāk dodamies uz pilsētas nomali - Sedleci
 
Apmeklējam Sedleces kaulu kapelu (Kostnice v Sedlci) jeb Visu Svēto baznīcu. Vēsturiskais piemineklis, kas satrauc pārāk jutīgus cilvēkus, tiek uzskatīts par visapmeklētāko vietu Kutna Horā. Šī ir vislielākā kaulu un galvaskausu kapela Eiropā. Kapelā daudzas interjera detaļas ir veidotas no cilvēku kauliem. Kauli tika paņemti kapsētā, kas pastāvēja Kutna Horā kopš 1278.gada. Rotājumi no kauliem ir kokgriezēja, neticami talantīga cilvēka, Františeka Rinta veidojumi 18.gadsimtā. Tieši viņš bija tas, kurš sašķiroja, sakārtoja un radīja kompozīcijas no kauliem, kas bija samesti kā pagadās. Līdz ar to tapa liels, no galvaskausiem veidots lukturis, kaulu virtenes uz sienām, plāksne ar meistara autogrāfu.

Turpinām ceļojumu, aplūkojot Čehijas ainavas, uz Morāvijas galvaspilsētu Olomoucu

Olomouca ir viena no skaistākajām Čehijas vecajām pilsētām, kuru vēl sauc par "zaļo spilvenu". Vēl runā, ka Olomouca ir otra Prāga, tikai klusāka un mierīgāka. 9. un 10. gadsimtā Olomouca pastāvēja kā cietoksnis un neatkarīgas kņazistes centrs. 1253.gadā Olomoucai tika piešķirts karaliskās pilsētas statuss. Līdz 1641.gadam pilsēta bija Morāvijas galvaspilsēta. 1640.gadā pilsētu ieņēma Zviedrijas karaspēks. Zviedri atstāja pilsētu drupās, kas noveda pie Morāvijas galvaspilsētas pozīcijas zaudēšanas. 19.gadsimtā Olomoucā vācu valodā runājošo iedzīvotāju bija trīs reizes vairāk nekā čehu. Situācija sāka mainīties pēc Pirmā pasaules kara, līdz ar Čehoslovākijas valsts parādīšanos 1918.gadā. Pašlaik Olomouca ir nozīmīgs reģiona ekonomiskais, tūrisma un kultūras centrs, kurā dzīvo aptuveni 100 tūkstoši iedzīvotāju. Tā ir arī studentu pilsēta - uz salīdzinoši nelielo pilsētas iedzīvotāju skaitu ir gandrīz 10 tūkstoši studentu! Pilsētas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa Olomoucas vēsturisko centru. Senā Morāvijas galvaspilsēta slavena ar savu galveno laukumu - Augšējo laukumu, kuru ieskauj vēsturisku fasāžu "kolekcija". Laukuma centrā redzēsim Mēra stabu - Svētās Trīsvienības kolonnu, kas ir uzcelta 1716. - 1754.gados un 35 metrus augsta. Pēc tam aplūkosim pilsētas simbolu - 14.gadsimtā celto rātsnamu. Rātsnama 75 metrus augstais tornis ir dekorēts ar astronomisko pulksteni "Olomoucky orloj". Blakus rātsnamam redzēsim baroka strūklaku "Hercules", kas izveidota 1687. - 1688.gados un ir viena no vecākajām Olomoucas ūdens konstrukcijām. Netālu redzēsim vēl vienu skaistu baroka strūklaku "Ariona". Trešā strūklaka laukumā ir strūklaka "Cēzars", kas tika uzbūvēta 1724.gadā saskaņā ar leģendu un pilsētas iedzīvotāju vēlmi. Pilnīgi visi Olomoucas iedzīvotāji un pat vietējie vēsturnieki ir pārliecināti, ka viņu pilsētu dibināja neviens cits kā Gajs Jūlijs Cēzars! Pēc tam apmeklēsim Apakšējo laukumu. Laukuma centrā redzēsim 1715.gadā uzcelto Sv. Marijas kolonnu, kā arī divas baroka strūklakas: "Neptūns" un "Jupiters", kas uzstādītas 17. - 18.gadsimtos. Aplūkosim 1583.gadā renesanses stilā celto Gauenšilda pili. Tieši šajā pilī Mocarts uzrakstīja savu 6. simfoniju. Pēc tam dosimies uz Sv. Maurīcija baznīcas virzienā. Baznīca, kas celta vēlās gotikas stilā un pašreizējo izskatu ieguva 15.gadsimtā. Baznīcā atrodas lielākās ērģeles Centrāleiropā. Blakus baznīcai redzēsim 17.gadsimta otrajā pusē agrīnā baroka stilā celto Salma pili un 1727.gadā uzstādīto skaisto strūklaku "Merkūrijs". Tālāk ceļš ved uz Katedrāles kalnu, kur nonāksim pie dominikāņu 13.gadsimtā baroka stilā celtās Sv. Erceņģeļa Miķeļa baznīcas, kas pārsteidz bagāto iekšējo apdari. Pēc tam dodamies līdz Sv. Jana Sarkandera kapelai, trīs stāvu celtnei ar kupolu un lampu. Agrāk kapelas vietā atradās pilsētas cietums, kur 1620.gadā tika spīdzināts katoļu priesteris Jans Sarkanders. Tālāk aiziesim līdz Republikas laukumam, uz kura atrodas baroka stila strūklaka "Tritons", mākslas muzejs, vēstures muzejs un 1712. - 1719.gados celtā Sv. Jaunavas Marijas baznīca. Dodamies pie nozīmīgākā Olomoucas dievnama - Sv. Vāclava katoļu katedrāles. Pamatakmens tika iemūrēts 1104.gadā. Gandrīz 9.gadsimtus ilgajā pastāvēšanas vēsturē lieliskā romānikas stila baznīca ir piedzīvojusi ne mazums izmaiņu. No sākotnējās mūra ēkas ir saglabājušies sienu fragmenti, pamati, uz kuriem tika uzbūvēti sānu torņi, un baznīcas pazemes daļa. 13.gadsimtā baznīca divreiz degusi un atjaunota jau gotiskā stilā. 17.gadsimtā pilnībā tika rekonstruēts presbitērijs, tur tagad atrodas arhibīskapa muzejs. Zem tā atrodas plašas kapenes. Pēdējo liela mēroga rekonstrukciju templis piedzīvoja 19.gadsimtā. Tas tika pilnībā pārbūvēts, mainīta fasāde, paaugstināts dienvidu tornis līdz 100,68 metriem. Tornī izvietoja Sv. Jāņa Kristītāja kapelu. Blakus dievnamam atrodas vecais Olomoucas cietoksnis. Spēcīgie aizsardzības nocietinājumi tika uzcelti labi izvēlētā vietā Moravas upes krastā 11.gadsimtā. Pils cietoksnis ietver vēsturiskus un arhitektūras objektus, no kuriem daži ir pārvērsti par muzejiem. Vāclava laukumā var redzēt cietokšņa sienu paliekas, bet nedaudz tālāk atrodas saimniecības ēkas.
Olomoucā piedāvājam nobaudīt slaveno Morāvijas virtuvi un Morāvijas vīnu vai plūmju brendiju.
 
Brīvais laiks

Vakarā dodamies uz viesnīcu Ostravas apkārtnē

 

5.diena  Ostrava  Polija  Lietuva  Rīga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Čehiju, Poliju, Lietuvu un Latviju ar nelielām pauzēm atpūtai un pusdienām

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 4 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Vroclavas vēsturisko centru - 8.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu "Majestātiskā senā Prāga un Prāgas pils" - 25.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietājo gidu pa Kutna Horas vecpilsētu - 5.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Olomoucas vēsturisko centru - 6.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Adršpahas-Teplicas klintis - pieaugušajiem 100 CZK, bērniem līdz 15 gadiem 50 CZK
 
Nove Mesto nad Metuji pils:
pils interjera apmeklējums - pieaugušajiem 140 CZK, bērniem 90 CZK
skatu laukums Maselnices tornī - apmeklētājam 40 CZK
 
Prāgas zooloģiskais dārzs - pieaugušajiem 250 CZK, bērniem līdz 15 gadiem 200 CZK
 
brauciens ar kuģīti pa Vltavu - pieaugušajiem 14.00 EUR, bērniem 8.00 EUR
 
Sudraba muzejs Hradeks:
muzeja ekspozīcija - pieaugušajiem 70 CZK, skolēniem 40 CZK
viduslaiku sudraba raktuves apmeklējums - pieaugušajiem 160 CZK, bērniem 120 CZK
 
Sedleces kaulu kapela - pieaugušajiem 90 CZK, bērniem 60 CZK. Grupas biļete - pieaugušajiem 75 CZK, bērniem 50 CZK

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

Valūtas kurss:

1 EUR = ~ 4.40 PLN

1 EUR = ~ 24.20 CZK

 

View the embedded image gallery online at:
http://santur.com.lv/index.php/lv/cehija/873-1#sigFreeIde87bd77497