Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Keilas ūdenskritums – Keila-Joa pils Schloss Fall – Sūrupi bākas – Tallina-burvīgā Igaunijas galvaspilsēta: Hidroplānu osta (Igaunijas Jūras muzejs), Kadriorgas pils un parka ansamblis un panorāmas rats SkyWheel of Tallinn – Jegalas ūdenskritums

Igaunija GerbonisCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 92.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1. diena – Rīga – Keilas ūdenskritums – Keila-Joa pils Schloss Fall – Sūrupi bākas – Tallina

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Keila-Joa ciemā

Apbrīnosim Keilas ūdenskritumu. Ūdenskritums atrodas Harju apriņķī Keilas pagastā uz Keilas upes. Ūdenskrituma augstums ir 6 metri, platums - līdz 70 metriem, tādējādi pēc lieluma atpaliekot tikai no Narvas un Jegalas ūdenskrituma
Gleznainais Keilas ūdenskritums atrodas parka teritorijā. Ceļš no parka līdz ūdenskritumam iet gar upes gultni pāri diviem iekārtiem tiltiem. Uz Keilas upes blakus ūdenskritumam ir atjaunota hidroelektrostacija. Kā arī netālu atrodas viens no gleznākajiem atjaunotajiem īpašumiem Igaunijā - Keila-Joa pils Schloss Fall.
Vietējiem iedzīvotājiem kāzu dienā ir tradīcija apmeklēt ūdenskritumu, kur viņi pie tilta margām piestiprina slēdzenes ar saviem vārdiem, bet atslēga pēc tam tiek iemesta ūdenskritumā.

Pēc tam apmeklēsim Keila-Joa pili Schloss Fall. Pirmās liecības par Keila-Joa datētas ar 1555. gadu, kad šeit atradās ūdensdzirnavas. Toreiz šī zeme piederēja Zobenbrāļu ordenim, un 1561. gadā tā nonāca Rēveles valdījumā. 17. gadsimtā blakus dzirnavām tika uzcelts muižas komplekss.
1827. gadā muižu ieguva Krievijas valstsvīrs un virsnieks grāfs Aleksandrs Benkendorfs, kurš 1827. - 1833. gados senās muižas vietā uzcēla jaunu neogotikā stila pili, kas pazīstama kā Schloss Fall.
2010. gadā īpašumu iegādājās igauņu uzņēmējs Andrejs Dvorjaninovs un Aleksandrs Giduļjanovs no Sanktpēterburgas. Tika ieguldīts liels darbs, lai atjaunotu muižas kompleksu, restaurācijas gaitā tika izmantoti pat 19. gadsimta sākuma rasējumi.
2014. gadā atjaunotajā pilī tika atvērts muzejs un izstāžu zāle. Muzeja pastāvīgās ekspozīcijas kodols ir Keila-Joa pils Schloss Fall vēsture un ekspozīcija, kas iepazīstina ar tās pirmā īpašnieka grāfa A. Benkendorfa ģimeni, kā arī ar Volkonsku dzimtu, kuri pēc tam mantota pili. Šeit elektroniskā formā atrodas arī pasaulē vienīgais Himnu muzejs ar plašu pārskatu par dažādu valstu himnām un komponistiem tās radījuši.
Mūsdienās pilī atrodas arī lieliska butika viesnīca, mājīgs restorāns, vīna pagrabs, notiek izstādes, koncerti, semināri, publiski un privāti pasākumi.

Ceļš tālāk ved uz Sūrupi pussalu Sūrupi ciemu

Apmeklēsim Sūrupi augšējo bāku. 1759. gadā Krievijas impērijas kontradmirālis Semjons Mordvinovs Admiralitātes valdei iesniedza priekšlikumu par bākas būvniecību Sūrupi pussalā. Jau 1760. gadā bāka sāka darboties. Starp citu, sākumā bākas augšā dega īsta uguns.
19. gadsimta beigās tika uzbūvēta bākas kompleksa dzīvojamā ēka, pirts, eļļas uzglabāšanas šķūnis, pagrabs un stallis. Kompleksu ieskāva augsts kaļķakmens žogs.
1951. gadā bāka tika pārbūvēta 22 metru augstumā, bet citā formā. Kompleksā tika uzcelta jauna ēka ģeneratoriem, bet iznīcinātās ēkas vietā tika uzcelta jauna. 1998. gadā uz bākas uzstādīja jaunu luktura stabu un modernizēja apgaismes ķermeņus. 2011. gadā uz laternas staba jumta tika uzstādīts jauns LED apgaismojuma aprīkojums, gaismas augstums tika paaugstināts par 2 metriem, un tā sektors paplašinājās, sasniedzot 360⁰.
Mūsdienās bākā ir iekārtota tehnikas izstāde, kas apmeklētājus iepazīstina ar Igaunijas kuģniecības vēsturi un Sūrupi bākām.
No bākas skatu laukuma 63 metru augstumā virs jūras līmeņa paveras brīnišķīgs skats uz Tallinas un Lohusalu līci.

Pēc tam aplūkosim Sūrupi apakšējo bāku. Romantiskā Sūrupi apakšējā bāka, kurai ir četrstūrveida piramīdas forma un slīps jumts, atrodas uz apbrīnojami skaistā Sūrupi smilšakmens stāvkrasta.
Apakšējā bāka tika uzcelta 1859. gadā 2245 metru attālumā no augšējās bākas. Apakšējās bākas augstums no pamatnes ir 15 metri, bet augstums virs jūras līmeņa - 18 metri. Kopā ar akmens Sūrupi bāku tās veido līniju ar pārklājuma leņķi 246,5⁰, kas palīdz kuģiem izbraukt no Tallinas līča, kursēt starp Naisāres salu un Vahemadalu krastu. Bākas pilsētiņas teritorijā atrodas četras ēkas - 1911. gadā uzceltā dzīvojamā ēka un tehniskā ēka, 1881. gadā celtā degvielas uzglabāšanas ēka un bāka.
Sūrupi apakšējā bāka ir vecākā koka bāka Ziemeļeiropā. Tā ir iekļauta Starptautiskās Jūras palīglīdzekļu asociācijas navigācijas un bākas pakalpojumu (IALA) 100 visvērtīgāko darbojošos vēsturisko bāku sarakstā. Viss bākas komplekss ir valsts aizsardzības kultūras piemineklis.

Ceļojumu turpinām uz Tallinu

Tallina - Igaunijas Republikas galvaspilsēta, lielākā pilsēta valstī ar aptuveni 453 800 iedzīvotājiem, liela pasažieru un kravas osta.
Pirmais koka nocietinājums Tompea kalnā tika uzcelts 11. gadsimtā. 1219. gadā Lindanises apmetni iekaroja Dānijas krustneši, kuri pilsētu pārdēvēja par Rēveli. 13. gadsimta beigās Rēvele pievienojās Hanzas savienībai. 14. gadsimta vidū, iekšējo politisko grūtību dēļ, Dānijas karalis kopā ar Rēveli pārdeva savus īpašumus Ziemeļigaunijā Vācu ordenim. Livonijas kara laikā 1561. gadā Rēvele nokļuva zviedru kontrolē un kļuva par Zviedru Igaunijas jeb Igaunijas hercogistes administratīvo centru. Ziemeļu kara laikā 1710. gadā Zviedru Igaunija kopā ar Rēveli tika iekļauta cariskajā Krievijā. 1918. gadā Rēvelē tika pasludināta Igaunijas neatkarība, bet gadu vēlāk pilsēta ieguva tagadējo nosaukumu - Tallina. Pēc Otrā pasaules kara Igaunija kļuva par PSRS daļu. Atgūt savu neatkarību Igaunijai bija iespējams tikai 1991. gada augustā.
Šodien Tallina ir moderna Eiropas galvaspilsēta ar lielu potenciālu un populārs tūrisma galamērķis. Tallinas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Pusdienas "Solaris" centrā restorānā "Lido". Ēdiens "Lido" vienmēr ir svaigs un gatavots no dabīgiem produktiem, bez sintētiskām krāsām un garšas pastiprinātājiem. "Lido" ēdienkartē katru dienu ir vairāk nekā 266 ēdienu.

Iekārtojamies viesnīcā "Dzingel"

Vēlāk, ekskursija kājām pa Tallinas vecpilsētu. Vecpilsētu nosacīti var sadalīt Lejaspilsētā un Augšpilsētā. Augšpilsētā, kas atrodas Tompea kalnā, sākotnēji dzīvoja turīgie iedzīvotāji, savukārt Lejaspilsētā dzīvoja tirgotāji, amatnieki un citi mazāk pārtikuši iedzīvotāju slāņi. Augšpilsētu no Lejaspilsētas atdalīja cietokšņa mūris, kura lielākā daļa ir lieliski saglabājusies līdz mūsdienām.
Ekskursijā pa vecpilsētas interesantākajām un skaistākajām vietām uzzināsiet par pilsētas dibināšanu un svarīgiem notikumiem, kas noteica Tallinas likteni. Dzirdēsiet stāstus par Tallinas iedzīvotājiem dažādos gadsimtos, aplūkosiet senos torņus, pilsētas mūri, baznīcu smailes, Veco Tomasu rātsnama smailē, ielas ar nosaukumu "īsā kāja" un "garā kāja", tirgotāju namus, ģildes un iedvesmosieties no viduslaiku arhitektūras.
Pastaiga sāksies Lejaspilsētas centrā - Rātslaukumā, ko ieskauj izsmalcināti tirgotāju nami. Iepazīsimies ar Tallinas rātsnamu - vienīgo Ziemeļeiropā saglabājušos rātsnamu gotiskā stilā. Ēkas vēsture aizsākās 13. gadsimtā, bet savu pašreizējo izskatu tas ieguva 1404. gadā. Viens no Tallinas simboliem - vējrādītājs Vecais Tomass, kopš 1530. gada rotā rātsnama smaili. Apskatīsim rātsnama aptiekas ēku, vienu no vecākajām aptiekām Eiropā, kas darbojas kopš 15. gadsimta sākuma. Izstaigāsim Pikk ielu, kādreizējo pilsētas galveno artēriju. Apskatīsim gotikas stila 1410. gadā celto Lielās ģildes ēku, Melngalvju brālības namu - sabiedrisko ēku, kas 16. gadsimtā pārbūvēta renesanses stilā no senākas ēkas. Apbrīnosim vecpilsētas arhitektūras dominanti - Sv. Olafa baznīcu, kas celta gotiskā stilā 13. gadsimtā un nosaukta Norvēģijas karaļa Ūlafa II vārdā. 15. - 16. gadsimtu mijā galvenā torņa augstums ar smaili sasniedza 159 metrus, kas padarīja Sv. Olafa baznīcu par vienu no augstākajām celtnēm pasaulē. Apskatīsim 14. gadsimtā gotiskā stilā celto Svētā Gara baznīcu, kas savu sākotnējo izskatu saglabājusi līdz mūsdienām, un 1845. gadā neoklasicisma stilā celto Sv. Pētera un Pāvila katoļu katedrāli. Apbrīnosim gotisko Tallinas Nikolaja baznīcu, kura celta 13. gadsimtā, pārbūvēta 15. gadsimta sākumā. Tās lieliskais baroka tornis ir redzams no jebkuras Tompea kalna vietas. Apskatīsim Igaunijas vecākā katoļu klostera - 13. gadsimtā dibinātā dominikāņu Sv. Katrīnas klostera, drupas, kā arī Katrīnas šķērsielu un Amatnieku pagalmu.
Izpētījuši Lejaspilsētu, šķērsosim robežu un pāriesim uz Augšpilsētu, kur dzīvoja bruņinieki, muižnieki un garīdznieki. Redzēsim īstu bruņinieku pili, turīgu muižnieku savrupmājas un uzzināsiet par viņu dzīvi. Apmeklēsim vienu no senākajiem Tallinas laukumiem - Kiriku laukumu, kur atrodas 1848. gadā neorenesanses stilā celtais Igaunijas bruņniecības nams. Apskatīsim celto 13. gadsimtā balta akmens luterāņu Doma baznīcu (jeb Jaunavas Marijas katedrāli) un pareizticīgo Aleksandra Ņevska katedrāli. Katedrāle tikusi celta no 1894. līdz 1900. gadam, pieminot Krievijas imperatora Aleksandra III brīnumaino izglābšanos vilciena avārijā 1888. gada 17. oktobrī. Pabūsim pie senās Tompea pils mūriem, ko 1219. gadā dibināja Dānijas karalis Valdemārs II. 13. un 14. gadsimtā akmens cietoksnis kalpoja par galveno dāņu atbalsta bāzi pie Baltijas jūras. Šodien Garā Hermaņa tornī katru dienu tiek pacelts Igaunijas valsts karogs. Bet Igaunijas Republikas parlaments strādā bijušajā gubernatora pilī. No Augšpilsētas skatu laukumiem varēsiet apbrīnot lielisko Tallinas vecpilsētu, redzēsiet Tallinas līča un ostas daļu un uzņemsiet neaizmirstamas fotogrāfijas.
Pēc tam nokāpsim līdz Dānijas karaļa dārzam - vienai no romantiskākajām vietām Tallinā. Saskaņā ar leģendu Dānijas karaļa dārzs Tompea pakalna nogāzē ir Dānijas valsts karoga rašanās vieta. Un par šo leģendu vēsta arī skulptūra.
Ceļš atpakaļ uz Lejaspilsētu vedīs pa "īsās kājas" ielu.

Brīvais laiks

 

2. diena – Tallina: Hidroplānu osta (Igaunijas Jūras muzejs), Kadriorgas pils un parka ansamblis un panorāmas rats SkyWheel of Tallinn – Jegalas ūdenskritums – Rīga

Brokastis viesnīcā

Apmeklēsim Hidroplānu ostu (Igaunijas Jūras muzeju). Hidroplānu osta vienlaikus ar hidroplānu angāru tika uzcelta pirms vairāk nekā simts gadiem pēc Krievijas cara Nikolaja II pavēles kā daļa no Pētera Lielā jūras cietokšņa. Angārs ir unikāla arhitektūras celtne: tā ir pasaulē pirmā tik liela dzelzsbetona konstrukcija bez nesējbalstiem. Līdz Otrajam pasaules karam šeit atradās hidroplāni.
Mūsdienās Hidroplānu ostā atrodas viens no izcilākajiem jūras muzejiem Ziemeļeiropā. Šeit ir īsta 20. gadsimta 30. gadu zemūdene "Lembit", laivas un buru kuģi, gadsimtu vecs ledlauzis "Suur Tõll", hidroplāns Short184, mīnas, lielgabali un citi dabiska izmēra eksponāti. Tāpat šeit strādā arī kafejnīca "MARU" un muzeja veikals.
Hidroplānu ostas muzejs ir neaizmirstams piedzīvojums visai ģimenei: daudz aizraujošas informācijas, ceļojums apkārt pasaulei Dzeltenajā zemūdenē, filmēšanās jūras spēku formas tērpos, liels akvārijs, simulatori un daudz kā cita tikpat interesanta.
Muzejs un hidroplāna angārs ir ieguvuši neskaitāmas balvas: Tūrismam draudzīgākais muzejs Igaunijā 2012, EuropaNOSTRAGrandPrix 2013, īpašā balva "Gada muzejs Eiropā 2014" un daudzas citas.

Pēc tam apmeklējam Kadriorgas pils un parka ansambli. Itāļu baroka stila vasaras pils, kura pēc līdzības ar Versaļu ieskauj regulārais parks ar strūklakām, dzīvžogiem un puķu dobēm, pēc Krievijas cara Pētera I gribas Baltijas jūras krastā tika uzcelta 1718. gadā. Pils tika nosaukta par godu Krievijas imperatora sievai Katrīnai I par Jekaterinentāli (vācu Catherinethal), bet igauņi to nosauca par Kadriorgu, kas igauņu valodā nozīmē Katerīnas ieleja.
Itālijas arhitekta Nikola Mičeti projektētā pils un tās bagātīgi rotātā galvenā zāle ir viens no izsmalcinātākajiem baroka arhitektūras piemēriem ne tikai Igaunijā, un visā Ziemeļeiropā.
290 gadu pastāvēšanas laikā šis pils un parka ansamblis ir piedzīvojis labklājības un aizmirstības periodus, pārcietis 20. gadsimta revolucionārās vētras, tas bijis gan mūzu templis, gan varas simbols. Visi šie laikmeti ir atstājuši pēdas pils izskatā un ir ierakstījuši savu lapu Kadriorgas vēsturē.
Apmeklēsim Kadriorgas mākslas muzeju - vienīgo muzeju Igaunijā, kas veltīts Rietumeiropas un Krievijas mākslai no 16. līdz 18.gadsimtam.
Tagad baroka pilī tiek izstādītas un glabājas Rietumeiropas un Krievijas grafikas, glezniecības, tēlniecības un lietišķās mākslas darbi. Pagaidu izstādes, no ārzemju un vietējiem muzejiem, kā arī no privātām kolekcijām, sniedz apmeklētājiem iespēju labāk izprast muzeja kolekcijas nozīmi un vērtību.
Pils unikālais interjers padara muzeju īpašu, bet galvenās zāles lieliskā akustika padara to par iecienītu koncertu un teātra izrāžu vietu.
Apmeklēsim arī Mikela muzeju. Mikela muzejs atrodas blakus Kadriorgas pilij kādreizējā pils virtuves ēkā.
1994. gadā Johanness Mikels uzdāvināja Igaunijas Mākslas muzejam kolekciju, kuru var uzskatīt par vienu no bagātākajām privātajām mākslas kolekcijām Igaunijā. Viņa paša gleznas, grafika, skulptūras un galvenokārt porcelāns ir svarīgs papildinājums Kadriorgas mākslas muzeja kolekcijai.
Mikela muzejs kā vienīgais valsts muzejs Igaunijā, kuras pamatā ir privāta kolekcija, iepazīstina apmeklētājus arī ar citiem kolekcionāriem un mākslas darbiem no privātām kolekcijām. Muzeja pirmajā stāvā apmeklētāji var apskatīt gan mūsdienu, gan vēsturiskas kolekcijas.

Pēc tam dodamies uz iepirkšanās un izklaides kompleksu T1 Mall of Tallinn ar panorāmas ratu SkyWheel of Tallinn uz jumta

Izbrauksiet ar milzu panorāmas ratu Tallinas SkyWheel, vienīgo šāda veida Eiropā!.. Līdz šim panorāmas rati uz ēku jumtiem tika uzstādīti tikai Taivānā un Japānā.
Panorāmas rats pacels jūs 120 metru augstumā un atvērs skatam Tallinas panorāmu no pilnīgi cita leņķa! Varēsiet izbaudīt elpu aizraujošu skatu uz pilsētu, jūru, Julemiste ezeru un lidostu.
Panorāmas rata 27 slēgtās gondolas nodrošina drošu un ērtu izklaidi visa gada garumā. Gondolas ziemā tiek apsildītas, bet vasarā - atvēsinātas. Katrā gondolā var ērti iekārtoties līdz 6 cilvēkiem, panorāmu var baudīt stāvot vai sēdot.

Brīvais laiks pusdienām. T1 Mall of Tallinn ar lielāko restorānu zonu Igaunijā.

Izbraucam pie Jegalas ūdenskrituma

Apbrīnosim ūdenskritumu. Jegalas ūdenskritums atrodas Harju apriņķī Jegala upes lejtecē 4 kilometrus no upes ietekas Somu līcī. Ūdenskrituma augstums ir apmēram 8 metri, platums - 50 metri. Ūdenskritumu vēl interesantāku padara izveidojusies dzega, zem kuras var iziet visā tā platumā. Šis ir platākais dabiskais ūdenskritums Igaunijā.
Jegala upes lejtece, no ūdenskrituma līdz grīvai, ir viena no bagātākajām zivju vietām Igaunijā: te ir lieli foreļu un lašu krājumi.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* nakts viesnīcā "Dzingel" divvietīgos, trīsvietīgos un četrvietīgos numuros ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Tallinas vecpilsētu - 7.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Keila-Joa pils Schloss Fall:
pils un muzeja apmeklējums - pieaugušajiem 15.00 EUR, bērniem, pensionāriem 12.00 EUR
ekskursija "Pils" - 130.00 EUR grupai
 
Sūrupi bākas:
abu bāku apmeklējums - pieaugušajiem 6.00 EUR, bērniem, pensionāriem 4.00 EUR
ekskursija pa Sūrupi augšējo bāku - 50.00 EUR grupai
 
Hidroplānu osta (Igaunijas Jūras muzejs):
visas Hidroplānu ostas apmeklējums (angārs + pagaidu izstādes + visi muzeja kuģi) - pieaugušajiem 15.00 EUR, bērniem 8.00 EUR
pamatekskursija "Hidroplānu osta" ar vietējo gidu - 110.00 EUR grupai
 
Kadriorgas pils un parka ansamblis:
vienotā biļete Kadriorgas mākslas muzejā un Mikela muzejā - pieaugušajiem 13.00 EUR, bērniem, pensionāriem 9.00 EUR
vienotā ekskursija Kadriorgas mākslas muzejā un Mikela muzejā - 130.00 EUR grupai
 
SkyWheel of Tallinn apmeklējums (3 apļi, apmēram 12 minūtes) - apmeklētājam 10.00 EUR
12 cilvēku grupai atlaide - apmeklētājam 7.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!