Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas sieviešu klosteris - Mustvē - Tartu vecpilsēta

Narvas rajona geronisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 21.00 EUR bērniem

Cena 22.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraukšana no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Apmeklējam Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas sieviešu klosteri. Tas ir vienīgais pareizticīgo klosteris Igaunijā, kas aizvien darbojas. Klostera arhitektūras ansamblis ietver iespaidīgu baznīcu ar pieciem kupoliem, koka namus mūķenēm, skolu, māju veciem cilvēkiem un hospitāli, telpas svētceļotājiem, kapsētu un svēto avotu, kuram tiek piedēvētas dziednieciskas īpašības. Apskati jebkurā gadalaikā var noslēgt ar peldi dziedējošā, mistiskā avota ūdeņos.

Svarīgi! Sievietēm jābūt svārkos, kuri sedz ceļus, apsegtiem pleciem, galvai apsegtai ar lakatu. Vīriešiem jābūt biksēs un kreklos ar garām piedurknēm.

Dodamies uz Mustvē

Apstāšanās Mustvē – pilsētā pie Peipusa ezera. Pilsētas nosaukums rakstos pirmo reizi minēts 1343.gadā. Jau 17.gadsimtā šeit apmetās daudz vecticībnieku. Arī mūsdienās nozīmīgs Igaunijas vecticībnieku centrs. Mustvē ir slavena arī ar zivju kūpinājumiem.

Izbraucam uz Tartu

Tartu ir otra lielākā Igaunijas pilsēta un vecākā pilsēta Baltijā, kas pirmo reizi minēta 1030.gadā. Ja Tallina ir Igaunijas politiskais un ekonomiskais centrs, tad Tartu uzskata par Igaunijas intelektuālo un kultūras centru. Tartu ir ļoti kompakta pilsēta, lielākā daļa apskates objektu, restorānu un naktsdzīves punktu atrodas uz vienas-divām paralēlām ielām. Šajā pilsētā, kas ir arī radošās un zinātniskās kultūras centrs, vienmēr kaut kas notiek – gan teātra izrādes, gan koncerti un festivāli.

Ekskursija pa Tartu vecpilsētu: rātsnams un Rātslaukums, Tartu universitāte, pilskalns, Doma baznīcas drupas, Enģeļu un Velna tilts, šķībais nams.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Pjuhticas klosteris - par ziedojumiem
 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Pjuhtica Tartu