Pasakainā Tallina: vecpilsēta, Kadriorgas pils un parka ansamblis un Hidroplānu osta (Igaunijas Jūras muzejs)

Talino-herbasCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 23.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Tallinā

Tallina - Igaunijas Republikas galvaspilsēta, lielākā pilsēta valstī ar 438 tūkstošiem iedzīvotāju, liela pasažieru un kravas osta. Pirmais koka nocietinājums Tompea kalnā tika uzcelts 11.gadsimtā. 1219.gadā Lindanises apmetni iekaroja Dānijas krustneši, kuri pilsētu pārdēvēja par Rēveli. 13.gadsimta beigās Rēvele pievienojās Hanzas savienībai. 14.gadsimta vidū, iekšējo politisko grūtību dēļ, Dānijas karalis kopā ar Rēveli pārdeva savus īpašumus Ziemeļigaunijā Vācu ordenim. Livonijas kara laikā, 1561.gadā, Rēvele nokļuva zviedru kontrolē un kļuva par Zviedru Igaunijas jeb Igaunijas hercogistes administratīvo centru. Ziemeļu kara laikā 1710.gadā Zviedru Igaunija kopā ar Rēveli tika iekļauta cariskajā Krievijā. 1918.gadā Rēvelē tika pasludināta Igaunijas neatkarība, bet gadu vēlāk pilsēta ieguva tagadējo nosaukumu - Tallina. Pēc Otrā pasaules kara Igaunija kļuva par PSRS daļu. Atgūt savu neatkarību Igaunijai bija iespējams tikai 1991.gada augustā. Šodien Tallina ir moderna Eiropas galvaspilsēta ar lielu potenciālu un populārs tūrisma galamērķis. Tallinas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Apmeklējam Kadriorgas pils un parka ansambli. Itāļu baroka stila vasaras pils, kura pēc līdzības ar Versaļu ieskauj regulārais parks ar strūklakām, dzīvžogiem un puķu dobēm, pēc Krievijas cara Pētera I gribas Baltijas jūras krastā tika uzcelta 1718.gadā. Pils tika nosaukta par godu Krievijas imperatora sievai Katrīnai I par Jekaterinentāli (vācu Catherinethal), bet igauņi to nosauca par Kadriorgu, kas igauņu valodā nozīmē Katerīnas ieleja.
Itālijas arhitekta Nikola Mičeti projektētā pils un tās bagātīgi rotātā galvenā zāle ir viens no izsmalcinātākajiem baroka arhitektūras piemēriem ne tikai Igaunijā, un visā Ziemeļeiropā.
290 gadu pastāvēšanas laikā šis pils un parka ansamblis ir piedzīvojis labklājības un aizmirstības periodus, pārcietis 20.gadsimta revolucionārās vētras, tas bijis gan mūzu templis, gan varas simbols. Visi šie laikmeti ir atstājuši pēdas pils izskatā un ir ierakstījuši savu lapu Kadriorgas vēsturē.
Apmeklēsim Kadriorgas mākslas muzeju - vienīgo muzeju Igaunijā, kas veltīts Rietumeiropas un Krievijas mākslai no 16. līdz 18.gadsimtam.
Tagad baroka pilī tiek izstādītas un glabājas Rietumeiropas un Krievijas grafikas, glezniecības, tēlniecības un lietišķās mākslas darbi. Pagaidu izstādes, no ārzemju un vietējiem muzejiem, kā arī no privātām kolekcijām, sniedz apmeklētājiem iespēju labāk izprast muzeja kolekcijas nozīmi un vērtību.
Pils unikālais interjers padara muzeju īpašu, bet galvenās zāles lieliskā akustika padara to par iecienītu koncertu un teātra izrāžu vietu.
Apmeklēsim arī Mikela muzeju. Mikela muzejs atrodas blakus Kadriorgas pilij kādreizējā pils virtuves ēkā.
1994.gadā Johanness Mikels uzdāvināja Igaunijas Mākslas muzejam kolekciju, kuru var uzskatīt par vienu no bagātākajām privātajām mākslas kolekcijām Igaunijā. Viņa paša gleznas, grafika, skulptūras un galvenokārt porcelāns ir svarīgs papildinājums Kadriorgas mākslas muzeja kolekcijai.
Mikela muzejs kā vienīgais valsts muzejs Igaunijā, kuras pamatā ir privāta kolekcija, iepazīstina apmeklētājus arī ar citiem kolekcionāriem un mākslas darbiem no privātām kolekcijām. Muzeja pirmajā stāvā apmeklētāji var apskatīt gan mūsdienu, gan vēsturiskas kolekcijas.
 
Pēc tam apmeklējam Hidroplānu ostu (Igaunijas Jūras muzeju). Hidroplānu osta kopā ar hidroplānu angāru tika uzcelta pirms vairāk nekā simts gadiem pēc Krievijas cara Nikolaja II pavēles kā daļa no Pētera Lielā jūras cietokšņa. Angārs ir unikāla arhitektūras celtne: tā ir pasaulē pirmā tik liela dzelzsbetona konstrukcija bez nesējbalstiem. Līdz Otrajam pasaules karam šeit atradās hidroplāni.
Mūsdienās Hidroplānu ostā atrodas viens no izcilākajiem jūras muzejiem Ziemeļeiropā. Šeit ir īsta 20.gadsimta 30.gadu zemūdene "Lembit", laivas un buru kuģi, gadsimtu vecs ledlauzis "Suur Tõll", hidroplāns Short184, mīnas, lielgabali un citi dabiska izmēra eksponāti. Tāpat šeit strādā arī kafejnīca "MARU" un muzeja veikals.
Hidroplāna ostas muzejs ir neaizmirstams piedzīvojums visai ģimenei: daudz aizraujošas informācijas, ceļojums apkārt pasaulei Dzeltenajā zemūdenē, filmēšanās jūras spēku formas tērpos, liels akvārijs, simulatori un daudz kā cita tikpat interesanta.
Muzejs un hidroplāna angārs ir ieguvuši neskaitāmas balvas: Tūrismam draudzīgākais muzejs Igaunijā 2012, EuropaNOSTRAGrandPrix 2013, īpašā balva "Gada muzejs Eiropā 2014" un daudzas citas.

Pusdienas "Solaris" centrā restorānā "Lido". Ēdiens "Lido" vienmēr ir svaigs un gatavots no dabīgiem produktiem, bez sintētiskām krāsām un garšas pastiprinātājiem. "Lido" ēdienkartē katru dienu ir vairāk nekā 266 ēdienu.

Vēlāk, ekskursija kājām pa Tallinas vēsturisko centru. Vecpilsēta nosacīti sastāv no divām daļām: Lejaspilsētas un Augšpilsētas. Augšpilsētā, kas uzbūvēta Tompea kalnā, sākotnēji dzīvoja muižniecība, tai pat laikā tirgotāji, amatnieki un citi mazāk pārtikuši iedzīvotāju slāņi apmetās Lejaspilsētā. Augšpilsētu no Lejaspilsētas atdalīja cietokšņa siena, kuras lielākā daļa ir lieliski saglabājusies arī līdz mūsdienām.
Ekskursijas laikā pa vecpilsētas pašām interesantākajām un skaistākajām vietām uzzināsiet par pilsētas dibināšanu un svarīgiem notikumiem, kas noteica Tallinas likteni. Dzirdēsiet stāstus par Tallinas iedzīvotājiem dažādos gadsimtos, redzēsiet senos torņus, pilsētas mūri, baznīcu smailes, "Veco Tomasu" uz rātsnama ēkas, ielas Lühike jalg un Pikk jalg, kas tulkojumā nozīmē "īsā kāja" un "garā kāja", tirgotāju mājas, ģildes un iedvesmosieties no viduslaiku arhitektūras.
Pastaiga sāksies Lejaspilsētas centrā - Rātslaukumā, kuru ieskauj izsmalcinātas tirgotāju mājas. Iepazīsieties ar Tallinas rātsnamu - vienīgo gotiskā stila rātsnamu, kas ir saglabājies Ziemeļeiropā. Ēkas vēsture aizsākās 13.gadsimtā, bet pašreizējo izskatu tā ieguva 1404.gadā. Viens no Tallinas simboliem vējrādītājs "Vecais Tomas" rātsnama torni rotā kopš 1530.gada. Redzēsim rātsnama aptiekas ēku - vienu no vecākajām aptiekām Eiropā, kas darbojas kopš 15.gadsimta sākuma. Izpētīsim Latīņu kvartālu un pabūsim bijušajā pilsētas galvenajā artērijā Pikk ielā. Redzēsim 1410.gadā celtās Lielās ģildes gotisko ēku, Melngalvju brālības namu - sabiedrisko ēku, kas 16.gadsimtā pārbūvēta renesanses stilā. Apbrīnosim vecpilsētas arhitektūras dominanti - Sv. Olafa (Oleviste) baznīcu, kas uzcelta 13.gadsimtā gotikas stilā un nosaukta par godu Norvēģijas karalim Olafam II Haraldsonam. 15. - 16.gadsimtu mijā galvenā torņa augstums ar smaili sasniedza 159 metrus, kas it kā padarīja Sv. Olafa baznīcu par augstāko celtni pasaulē. Aplūkosim 14.gadsimtā gotiskā stilā uzcelto Sv. Gara baznīcu, kas saglabājusi savu sākotnējo izskatu līdz mūsdienām, un Sv. Pētera un Pāvila katoļu katedrāli, kas celta neoklasicisma stilā 1845.gadā. Apbrīnosim vācu tirgotāju 13.gadsimta vidū dibināto gotisko Sv. Nikolaja baznīcu (Niguliste). Tās lieliskā baroka smaile, kas vainagota ar gaiļa formas vējrādītāju, ir redzama no jebkura Augšpilsētas punkta. Apskatīsim Igaunijas vecākā katoļu klostera - 13.gadsimtā dibinātā dominikāņu Sv. Katrīnas klostera, drupas, kā arī Katrīnas šķērsielu un Meistaru pagalmu.
Pēc Lejaspilsētas aplūkošanas, šķērsosim robežu un pāriesim uz Augšpilsētu, kurā dzīvoja bruņinieki, muižnieki un garīdznieki. Redzēsim īstu bruņinieka pili, turīgu muižnieku savrupmājas un uzzināsim par viņu dzīvi. Apmeklēsim vienu no Tallinas vecākajiem laukumiem - Kiriku laukumu, kur atrodas 1848.gadā neorenesanses stilā celtais Igaunijas bruņniecības nams. Redzēsim 13.gadsimtā dibināto baltakmens luterāņu Doma katedrāli, kas veltīta Svētajai Jaunavai Marijai, un Aleksandra Ņevska pareizticīgo katedrāli. Katedrāle tika uzcelta 1900.gadā, lai pieminētu imperatora Aleksandra III brīnumaino izglābšanos dzelzceļa avārijā 1888.gada 17.oktobrī. Pabūsim pie senās Tompea pils, ko 1219.gadā dibināja Dānijas karalis Valdemārs II. 13. - 14.gadsimtos akmens cietoksnis kalpoja par galveno atbalsta bāzi dāņiem Baltijas valstīs. Mūsdienās "Garā Hermaņa" tornī katru dienu tiek pacelts Igaunijas valsts karogs. Bet kādreizējā gubernatora pilī sanāk Igaunijas Republikas parlaments. No Augšpilsētas skatu laukumiem varēsiet apbrīnot skaisto skatu uz Tallinas vecpilsētu, redzēt daļu Tallinas līča un ostas un uzņemt neaizmirstamas fotogrāfijas.
Pēc tam nokāpsim līdz Dānijas karaļa dārzam - vienai no romantiskākajām vietām Tallinā. Saskaņā ar leģendu, Dānijas karaļa dārzs Tompea kalna nogāzē ir vieta, kur parādījās Dānijas valsts karogs. Un par šo leģendu vēsta skulptūra "Parādījās karogs".
Atpakaļceļš uz Lejaspilsētu ies pa Lühike jagl (Īsās kājas) ielu.
 
Brīvais laiks
 
Vakarpusē izbraucam uz Rīgu
 
Ceļš pa Igauniju un Latviju
 
Pa ceļam kafijas pauze
 
Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Tallinas vecpilsētu - 6.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Kadriorgas pils un parka ansamblis:
vienotā biļete Kadriorgas mākslas muzejā un Mikela muzejā - pieaugušajiem 10.00 EUR, bērniem 7.00 EUR
vienotā ekskursija Kadriorgas mākslas muzejā un Mikela muzejā ar vietējo gidu no 65.00 EUR grupai
 
Hidroplānu osta (Igaunijas Jūras muzejs):
visas Hidroplānu ostas apmeklējums (angārs + pagaidu izstādes + visi muzeja kuģi) - pieaugušajiem 15.00 EUR, bērniem 8.00 EUR
pamatekskursija "Hidroplānu osta" ar vietējo gidu - 90.00 EUR grupai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Tallina