Tallina: vecpilsēta, Tallinas televīzijas tornis un Igaunijas jūras muzejs

Talino-herbasCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR bērniem

Cena 21.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Tallinā

Igaunijas galvaspilsēta Tallina kartēs parādījās 1154.gadā ar nosaukumu Qlwn. Nosaukums 'Tallinn' parādījās tikai 20.gadsimta sākumā, kad Igaunija ieguva neatkarību. Tallinas viduslaiku vecpilsēta ir viena no pasaulē labāk saglabātajiem Hanzas pilsētu centriem un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Savukārt tikai piecu minūšu pastaigas attālumā no viduslaiku vecpilsētas atrodas rosīgais biznesa centrs – mūsdienīgi debesskrāpji, greznas viesnīcas, moderni kvartāli un lieli tirdzniecības centri.

Apmeklēsim Tallinas televīzijas torni. Tallinas Televīzijas tornis Piritas priekšpilsētā ir visaugstākā celtne Tallinā un visā Igaunijā - tornis ir 314 m augsts. Tallinas Televīzijas tornis ir arī tūrisma, kultūras un brīvā laika centrs. Atjaunotajā tornī Jūs gaida: no 170 m augustuma paverošs panorāma skats, interaktīva multimēdijas tehnika, skats tieši uz zemi caur platformas stikla grīdu, atrakcijas bērniem, mini telestudija.

Pēc tam apmeklēsim Igaunijas Jūras muzeju - Hidroplānu ostu. Eiropas aizraujošākais muzejs ir Lennusadam (Hidroplānu osta, Igaunijas Jūras muzejs), kura ekspozīcija ir izvietota vēsturiskajos hidroplānu celtniecības angāros, kas atrodas zem ūdens, ūdenī un virs ūdens. Piestātnē stāv stalts ledlauzis "Suur Tõll", kas 2014.gadā svinēja savu simto dzimšanas dienu. Kuģis ir ieguvis savu sākotnējo interjeru un ārējo izskatu. Vasaras mēnešos uz kuģa ir atvērta kafejnīca, kur varat nogaršot ēdienus, kādi tika gatavoti kuģa komandai pirms simts gadiem. No muzeja brīvdabas teritorijas paveras lielisks skats uz Tallinas ostu.

Tālāk ekskursija pa vecpilsētu: Lejas pilsētu un Augšpilsētu: Rātsnams un Rātslaukums, Rātes aptieka, Lielās Ģildes ēka, „Kalev” marcipāna istaba - muzejs, Nigulistes baznīca, iela „Garā kāja”, tornis „Garais Hermanis”, Tompea kalna skatu laukumi (skats uz Lejas pilsētu un mūsdienu Tallinu), Doma baznīca, Aleksandra Ņevska kategrāle, parlamenta ēka, Tompea pils.

Apmeklēsim tirdzniecības centru Tallinā

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Tallinas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 3.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

Tallinas televīzijas tornis - pieaugušajiem 10.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 6.00 EUR, ģimenes biļete 21.00 EUR

Igaunijas Jūras muzejs - pieaugušajiem 14.00 EUR, skolēniem, studentiem 7.00 EUR, ģimenes biļete 28.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Tallina