Tallina: vecpilsēta, Kadriorgas pils un Mikkela muzejs - Keilas ūdenskritums

Talino-herbasCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR bērniem

Cena 21.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Tallinā

Igaunijas galvaspilsēta Tallina kartēs parādījās 1154.gadā ar nosaukumu Qlwn. Nosaukums 'Tallinn' parādījās tikai 20.gadsimta sākumā, kad Igaunija ieguva neatkarību. Tallinas viduslaiku vecpilsēta ir viena no pasaulē labāk saglabātajiem Hanzas pilsētu centriem un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Savukārt tikai piecu minūšu pastaigas attālumā no viduslaiku vecpilsētas atrodas rosīgais biznesa centrs – mūsdienīgi debesskrāpji, greznas viesnīcas, moderni kvartāli un lieli tirdzniecības centri.

Kadriorgas pils uzskatāma par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu. Pils ir labi saglabājusies, 18. gadsimta sākuma (1718-1725) ķeizariskā vasaras rezidence.Pēc Itālijas parauga uz terasēm veidotās baroka pils galvenā fasāde izbūvēta trijos, bet aizmugurējā fasāde - divos stāvos. Galvenās fasādes arhitektūrā dominē centrālais rizalīts ar altānu un barokālu frontonu. 1933.-1934. gadā pēc A.Vladovska projekta aizmugurējai fasādei tika piebūvēta neostila banketu zāle un ziemas dārzs. Vērtīgi zināt: Šobrīd ēkā apskatāma Igaunijas Mākslas muzeja ārzemju mākslas kolekcijas izstāde.

Pēc tam apmeklējam Mikkela muzeju. Mikkela muzejs ir vienīgais privātkolekcijai veltītais valsts muzejs Igaunijā, kas iepazīstina ar kolekcionāriem un privātkolekcijās esošajiem mākslas darbiem. Pirmā stāva ekspozīcijā var aplūkot gan mūsdienu, gan arī vēsturiskās kolekcijas.1994. gadā Johanness Mikkels uzdāvināja Igaunijas Mākslas muzejam kolekciju, kuru var uzskatīt par vienu no bagātīgākām Igaunijas privātajām mākslas kolekcijām. 2006. gadā ekspozīcija tika papildināta ar nelielu igauņu mākslas kolekciju.

Tālāk ekskursija pa vecpilsētuLejas pilsētu un Augšpilsētu: Rātsnams un Rātslaukums, Rātes aptieka, Lielās Ģildes ēka, „Kalev” marcipāna istaba - muzejs, Nigulistes baznīca, iela „Garā kāja”, tornis „Garais Hermanis”, Tompea kalna skatu laukumi (skats uz Lejas pilsētu un mūsdienu Tallinu), Doma baznīca, Aleksandra Ņevska kategrāle, parlamenta ēka, Tompea pils.

Pēc tam izbraucam uz Keilas ūdenskritumu. Tas ir sešus metrus augsts un vairākus desmitus metru plats, tādējādi pēc lieluma atpaliekot tikai no Narvas un Jegalas ūdenskrituma.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Tallinas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 3.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

Apvienotā biļete (Kadriorgas pils un Mikkela muzejs) pieaugušajiem 8.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 6.00 EUR, ģimenes biļete 16.00 EUR

Kadriorgas pils - pieaugušajiem 6.50 EUR, skolēniem, studentuiem, pensionāriem 4.50 EUR, ģimenes biļete 13.00 EUR

Mikkela muzejs - pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3.50 EUR, ģimenes biļete 10.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Keila Tallina