Autobusu ceļojumi kolektīviem
Autobusu ceļojumi skolēniem
Peltsamā-kādreizējās Livonijas karalistes pārvaldes centrs, tiltu, parku, rožu un vīna pilsēta – Tartu-Igaunijas bohēmijas pilsēta
Ceļojuma ilgums - 1 diena
Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens
Cena no 28.00 EUR personai
Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!
Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!
6.00 izbraucam no Rīgas
Ceļš pa Latviju un Igauniju
Pa ceļam kafijas pauze
Ierodamies Peltsamā
Peltsamā rožu dārzā var ne tikai apbrīnot rozes, bet arī iegādāties stādus, pie tam ne tikai rožu, bet arī daudzu citu ziedu.
Rožu ziedēšanas laiks parasti ir no jūnija vidus līdz septembra vidum, atkarībā no laikapstākļiem.
Pēc tam, vīna degustācija Peltsamā vīna pagrabā. Peltsamā vīna pagrabu var dēvēt par pilsētas tūrisma magnētu. Vīna pagrabā tiek piedāvāti dabiskie augļu un ogu vīni, daži no tiem ir svaigi un jauni, citi ir izturēti un nobrieduši. Viss nepieciešamais vīnu gatavošanai tiek iegūts no Igaunijas augļu un ogu dārziem.
Vinotēka piedāvā degustācijas komplektus, kas sastāv no trim vai pieciem Peltsamā vīniem un stāstījumu par vīna darīšanas vēsturi Peltsamā un Igaunijā.
Varēsiet nobaudīt vīnus, kā arī iegādāties tajā brīdī uz vietas esošos Peltsamā vīnus.
Vīna pagrabā varēsiet apmeklēt Peltsamā Pārtikas muzeju. Muzejs iepazīstina apmeklētājus ar pārtikas ražošanas vēsturi Peltsamā pilsētā, sākot ar ETK Põltsamaa rūpnīcas izveidi 20. gadsimta 20. gados, kad šeit tika ražota kafija, kartupeļu ciete un vīns. Tāpat jūs sagaida ceļojums atpakaļ padomju laikos, kad vispopulārākie bija kosmonautiem (astronautiem) paredzētie izstrādājumi tūbiņās, un mūsdienu produktu ekspozīcija.
Brīvais laiks. Laiks pusdienām pilsētas centrā.
Ceļojumu turpinām uz Tartu
Rakstos pirmoreiz minēta 1030. gada notikumu aprakstā Nestora hronikā, kad Novgorodas kņazs Jaroslavs Gudrais ieņēma ugauniešu pilskalnu. Apdzīvoto vietu viņš nosauca par Jurjevu, savā kristītajā vārdā.
1224. gadā Jurjevu iekaroja Zobenbrāļu ordenis. Pēc pilsētas pārdēvēšanu par Tērbatu, bīskaps Hermanis fon Bukshēvdens to padarīja par Tērbatas bīskapijas centru. No 1276. gada līdz 16. gadsimta vidum Tērbata bija Hanzas savienības locekle.
Karu laikā 16. un 17. gadsimtā Tērbata vairākkārt mainīja valstisko piederību - Polijas-Lietuvas ūnijai, Krievijai un Zviedrijai.
1632. gadā tika atvērta Gustava akadēmija (tagad Tartu universitāte), kas bija otrā universitāte Zviedrijas Karalistē pēc Upsalas universitātes.
1704. gada vasarā Ziemeļu kara laikā Tērbatu iekaroja krievu cara Pētera I karaspēks. Saskaņā ar Krievija cara Aleksandra I rīkojumu 1802. gadā universitātes darbība tika atjaunota ar nosaukumu Ķeizariskā universitāte Tērbatā, kas veicināja pilsētu kļūt par reģiona kultūras un zinātnes centru. 1893. gadā, kad Krievijas imperatora Aleksandrs III laikā notika Baltijas reģiona rusifikācija, pilsētai tika atgriezts Jurjevas nosaukums.
1919. gadā Igaunijas Republikā laikā pilsēta tika pārdēvēta par Tartu.
Mūsdienās Tartu ir zaļa un mājīga studentu, intelektuāļu un radošo profesiju cilvēku pilsēta. Pilsēta ir slavena ar saviem muzejiem, daudziem apskates objektiem, restorāniem un naktsklubiem. Vienmēr ir iespēja apmeklēt interesantas teātra izrādes, koncertus un festivālus.
Galvenie pilsētas apskates objekti: Rātslaukums, ko ieskauj klasiskas 18. gadsimta savrupmājas. 1786. gadā celtais Tartu rātsnams un strūklaka "Skūpstošies studenti". Doma kalns - vieta, kas 19. gadsimtā ir pārveidota par parku un 13. gadsimta Doma baznīcas drupas. 14. gadsimtā gotikas stilā uzceltā Sv. Jāņa baznīca - unikāls arhitektūras piemineklis, pateicoties lielajam oriģinālu terakotas skulptūru skaitam. Zviedrijas karaļa Gustava II Ādolfa 17. gadsimtā dibinātā Tartu universitāte. 1808. gadā celtā Tartu universitātes observatorija un 19. gadsimta sākumā būvētais Tartu Vecais anatomikums. 19. gadsimta sākuma celtā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas katedrāle. Sv. Antonija pagalms - 15. gadsimta amatnieku pagalms, kurā ietilpst keramikas darbnīca, amatnieku māja un ģildes ēka. "Vanemuines" teātris, viena no skaistākajām pilsētas jūgendstila ēkām, kas tika uzbūvēta 1906. gadā ar Igaunijas tautas finansiālu atbalstu. 1918. gadā jūgendstilā būvētā Tartu teātra "Vanemuine" mazā ēka. 18. gadsimta beigās uzceltais Šķībais nams. 20. gadsimtā jūgendstilā celtā Sv. Pāvila baznīca. Eņģeļu tilts, būvēts 19. gadsimta beigās, un 1913.gadā celtais Velna tilts. Pilsētu rotā arī skulptūra "Tēvs un dēls" un liels daudzums citu ievērojamu objektu.
Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!
http://santur.com.lv/index.php/lv/kolektiviem-igaunija/788-55#sigFreeId89158a2347