Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Gleznainā kūrortpilsēta Hāpsala: Hāpsalas bīskapa pils un Piekrastes zviedru muzejs – kaņepju audzēšanas saimniecība Tammejuure Mahetalu – "Igaunijas vasaras galvaspilsēta" Pērnava

Laanemaa gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 23.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies pilsētā Hāpsala

Apmeklējam Hāpsalas bīskapa pili, kas līdz 17.gadsimta beigām bija vietējo valdnieku rezidence, bet mūsdienās tiek uzskatīta par 13.gadsimta arhitektūras pērli. Šī ir viena no vislabāk saglabājušamies pilīm Igaunijā, kurā dzīvo slavenākais spoks Igaunijā - Baltā dāma!
Pils galvenajā daļā atrodas viduslaiku muzejs, kas iepazīstina ar pils celtniecības vēsturi un pilsētas Hāpsalas dzimšanu, kā arī ar Sāmsalas-Vīkas bīskapijas valdnieku un vietējo iedzīvotāji dzīvi. Lai labāk izprastu šo laiku, pats apmeklētājs var izmēģināt dažādas ierīces darbībā. Gar sienām izveidotas ejas, pa kurām virzoties varēsiet aplūkot pili un gleznaino Hāpsalas pilsētu no cita līmeņa.
Caur muzeju varēsiet nokļūt dienvidu spārnā, kur atrodas 1263. - 1270.gados celtā Svētā Nikolaja katedrāle. Doma katedrāle bija Sāmsalas-Vīkas bīskapijas galvenā baznīca. Šeit bija bīskapa tronis, oficiālā pārstāvība un darbavieta. Svētā Nikolaja katedrāle ir lielākā viena joma baznīca Baltijas valstīs. Mūsdienās katedrāles plašajā zālē ar izcilo akustiku bieži notiek koncerti.
Pils aizsarggrāvī atrodas bērnu parks ar rotaļu atrakcijām, kura izveidei iedvesma ir gūta no viduslaikiem.
Pils lielajā pagalmā ieeja bez maksas, bet pils muzejā ieeja ir par maksu.
 
Pēc tam dosimies pastaigā pa gleznaino kūrortu. Vēsturiski apdzīvota vieta pašreizējās pilsētas vietā ir vismaz kopš 1279.gada, kad Hāpsala kļuva par Sāmsalas-Vīkas bīskapa galveno rezidenci un kalpoja tam turpmākos 300 gadus.
Hāpsalu, kuru no trim pusēm ieskauj jūra, aizņem 10,59 km2 lielu platību. Šai mierīgajai un viesmīlīgajai pilsētai, kas atrodas gleznainajā Hāpsalas līča krastā, ir ilga spa kūrorta vēsture. Kādreiz populārs Krievijas aristokrātijas galamērķis vasarās, mūsdienās Hāpsala ir izsmalcinātu restorānu un daudzu starptautisku festivālu pilsēta.
Hāpsalu - brīnišķīgā pilsēta ar šaurām ieliņām, miniatūru rātsnamu un romantiskām dzīvojamajām koka mājām. Romantiskajā promenādē atrodas Kūrzāle, viena no skaistākajām koka ēkām Igaunijā. Virs pilsētas paceļas bīskapa pils skatu tornis, bet leģenda par slaveno Balto dāmu apņem ar noslēpumu tā drupas. Hāpsalas spa atpūtai ir dziļas saknes. Pirmā dūņu spa Hāpsalā durvis atvēra 1825.gadā, un kopš tā laika Hāpsala ir piesaistījusi spa mīļotājus no visas pasaules.
Atrodoties Hāpsalā, neaizmirstiet iegādāties tradicionālo ar rokām adīto Hāpsalas vilnas šalli ar smalku un elegantu rakstu.

Brīvais laiks

Tālāk, apmeklēsim Piekrastes zviedru muzeju. Šis Hāpsalas muzejs iepazīstina ar tūkstošgadīgo piekrastes zviedru apdzīvotību Igaunijā.
Zviedrijas karaļa atvērtajā namā varēsiet iepazīties ar šīs tautas savdabīgo kultūras mantojumu un apskatīt 20 metrus garu izšūtu paklāju, kurā rakstos attēlota Igaunijas zviedru dzīve. Tajā ir posms, kurā attēloti zviedru zemnieki, kuri par 34 sudraba markām 1345.gadā no Padises klostera iegādājas Lielo Pakri salu. Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs neuzspēja pa īstam novērtēt šo paklāju-šedevru!...
Blakus muzeja ēkai uzbūvētas un izstādītas vairākas koka laivas, kuras tradicionālas Igaunijas zviedriem.
Tāpat šeit ir iespēja iegādāties kūpinātas zivis!

Ceļojumu turpinām uz Sūre-Lehtru

Ekskursija un kaņepju produktu degustēšana ekoloģiskajā saimniecībā Tammejuure Mahetalu. Saimniecība uztur un nodod tālāk senču saimniekošanas metodes un rūpes par dabu, godā ekoloģiski tīru vietējo pārtiku, kā arī ir slavenākā kaņepju audzētava Igaunijā. Sējas kaņepes šeit audzē 9 gadus, savukārt bioloģiskās saimniecības sertifikāts kopš 2001.gada. Tiek audzēti arī kvieši, auzas, zirņi, rapsis un magones.
Saimniecībā ražo auksti spiesto kaņepju sēklu un rapšu eļļu, ar olbaltumvielām bagātus kaņepju miltus, kraukšķīgas kaņepju sēklas, nomierinošu kaņepju tēju, interesantu SPA krēmu no kaņepēm, kviešu miltus un mannu no graudiem, kas malti akmens dzirnavās - tas viss no pašu ekoloģiskajām izejvielām!
Jūs piedalīsieties interesantā ekskursijā, aplūkosiet kaņepju un magoņu laukus un apskatīsiet saimniecības tehnisko aprīkojumu. Pēc tam nogaršosiet no kaņepēm gatavotus dažādus produktus, uzkodas un gardumus.
Vietējā veikaliņā varēsiet iegādāties kvalitatīvu un gardu ekoloģisko kaņepju produkciju.

Ceļš tālāk ved uz "Igaunijas vasaras galvaspilsētu" Pērnavu

Ekskursija kājām pa pilsētas vēsturisko centru. Pērnava ir ostas pilsēta, kas atrodas Pērnavas līča krastā, pie Pērnavas upes ietekas līcī. Pilsētā dzīvo aptuveni 41 tūkstotis iedzīvotāju. Pērnava ir Igaunijas galvenais kūrorts Baltijas jūras piekrastē, un kopš 1996.gada ir Igaunijas "vasaras galvaspilsēta".
Pilsēta dibināta 1251.gadā, kad Pērnavas upes labajā krastā tika uzcelta Leales bīskapijas galvenā pils - Perona. Tajā pašā gadā Perona ieguva pilsētas tiesības. Bet jau 1263.gadā žemaišu militārās kampaņas laikā Perona tika iznīcināta. Jauna pilsēta sāka augt galvenokārt upes kreisajā krastā Livonijas ordeņa teritorijā, ko vēlāk nodēvēja par Pērnavu. Pilsēta kļuva par Hanzas savienības locekli un bija ļoti nozīmīga visai Livonijai kā neaizsalstoša jūras osta. Pēc Livonijas kara nonāca Zviedrijas pārvaldījumā. Pēc Poļu-zviedru kara pilsēta no 1609. līdz 1617.gadam bija Polijas-Lietuvas ūnijas pakļautībā, bet pēc tam atkal iekaroja Zviedrija. Ziemeļu kara laikā 1710.gadā pilsētu iekļāva Krievijas impērijas sastāvā un tā kļuva pazīstama kā Pernova. Nākamie 200 gadi bija mierīgi pilsētas vēsturē, bet Pernova kļuva par vienu no galvenajām Krievijas ostām Baltijas jūras krastā. Pernovas kā kūrortpilsētas vēsture sākās 1838.gadā, kad šeit tika uzceltas pirmās dubļu vannas. 1919.gadā, Igaunijas neatkarības laikā, Pernovu pārdēvēja par Pērnavu. 1940.gada 20.jūnijā Pērnavā tika pasludināta padomju vara. Otrais pasaules karš pārtrauca kūrorta attīstību. Pēckara periodā kūrorts strauji attīstījās. Tika atvērtas sanatorijas, desmitiem tūkstošu cilvēku no visiem PSRS reģioniem katru gadu atpūtās Pērnavā.
Šodien Pērnavā ir daudz restorānu, kokteiļbāru un spa - no akvaparka un līdz mājīgām ūdens procedūru vietām un pirtīm. Plašas balto smilšu pludmales, seklais ūdens un "labākā saule Igaunijā" piesaista daudzos viesus.
Galvenās pilsētas apskates vietas: 1797.gadā klasicisma stilā celtais Pērnavas rātsnams. Sākumā celtnes tika izmantotas kā dzīvojamās ēkas, bet no 1839.gada šeit rātsnams. Sv. Katrīnas baroka stila baznīca tika uzcelta 1768.gadā Pernovas garnizonam. Rūtli gājēju iela ar vēsturiskām ēkām, kafejnīcām, bāriem, restorāniem un veikaliem. Sv. Elizabetes baroka stila baznīca tika uzcelta 1747.gadā. Sarkanais tornis, kas ir saglabājies no 15.gadsimta cietuma. Tirgotāja K. H. Mora māja, celta 1681.gadā. Pašlaik šī ir pašvaldības ēka. Tallinas vārti saglabājušies no 17.gadsimta. Tie bija daļa nocietinājuma, līdz 1710.gadam tika saukti Kārļa Gustava vārdā. Apustuliskā pareizticīgo Apskaidrošanās baznīca, celta senkrievu stilā 1904.gadā. Piemineklis igauņu komponistam Raimondam Valgrem netālu no Pērnavas Kūrzāles, kas celta 1880.gadā. Villa Ammende, celta 1905.gadā jūgendstilā, ir viena no vislabāk atjaunotajām viesnīcām visā Eiropā. 1927.gadā celtās Pērnavas dubļu vannu dziedinātavas ēkas neoklasicisma. Viesnīca Rannahotell, celta 1937.gadā Pērnavas līča krastā, ir igauņu funkcionālisma šedevrs. Munamegi paugurs ir kādreizējā Merkūrija bastiona daļa. 2006.gadā izveidotā Pērnavas pludmales promenāde. Divi moli, kuru kopējais garums ir 5 km, iestiepjas jūrā apmēram 2 km garumā. Tie tika uzcelti Pērnavas upes grīvā 1863. - 1864.gados.

Brīvais laiks

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Pērnavas vēsturisko centru - 3.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Hāpsalas bīskapa pils muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 10.00 EUR, bērniem 5.00 EUR
ekskursija ar vietējo gidu - 40.00 EUR grupai

Piekrastes zviedru muzejs - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem 1.50 EUR

Ekskursija un kaņepju produktu degustācija saimniecībā Tammejuure Mahetalu - 80.00 EUR grupai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Piekrastes-zviedru-muzejs Hapsala Tammejuure-Mahetalu Pernava