×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Konu_dzirnavas_Pajumae_Vilande

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Konu_dzirnavas_Pajumae_Vilande

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Ķoņu dzirnavas – piena produktu degustēšana Pajumae saimniecībā – Karkuses pilskalns un Karkuses pilsdrupas – Helmes alas – Barklaja de Tolli mauzolejs – senā Vīlandes pilsēta

Viljandimaa gerbonis Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena 22.00 EUR personai

 Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

07.00 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Ķoņos

Ekskursija pa Ķoņu dzirnavām, kuras aptuveni pirms 210 gadiem uzbūvēja barons Džems fon Menzenkampfs.
Šodien dzirnavas ir viens no pirmajiem mehāniskajiem uzņēmumiem laukos un ar saglabātajām iekārtām ieņem unikālu vietu Latvijā. Ķoņu dzirnavas ir vienīgā vieta Latvijā, kur vienkopus maļ graudus, vērpj vilnu, šuj segas un spilvenus.
Ekskursijas laikā varēs izsekot graudu ceļam, kā tie pārtop par miltiem. Redzēsiet kā strādā uz retro stila mašīnām, kuras vēl joprojām ir darba kārtībā un veic savu darbu – plucina, kārš, vērpj un satin vilnas dziju šķeterēs. Apmeklētāji nokļūs arī rokdarbu darbnīcā, kur varēs ne tikai aplūkot, bet arī iegādāties brīnišķīgus aitu vilnas izstrādājumus, kas gatavoti no šeit pat dzirnavās pārstrādātās vilnas. Aitu vilnas segas lina pārvalkā ir patīkamas gan ziemā, gan vasarā, jo ir elpojošas - tajās nekad nav karsti vai auksti.
Ķoņu dzirnavās ierīkota arī līdz 1,5 km gara pastaigu taka "Ķonīši" gar Rūjas upes krastu.

Tālāk dodamies uz Igauniju uz Pajumae saimniecību

Ekskursija un bioloģisko piena produktu degustēšana Pajumae saimniecībā. Nelielā zemnieku saimniecība Pajumae Igaunijas dienvidos ražo sertificētus bioloģiskos produktus - pienu un gardos piena produktus: jogurtus, biezpiena krēmus, sieru, kefīru.
Apmeklētāji iepazīsies arī ar saimniecības vēsturi, varēs aplūkot aprīkojumu un barību lopiem, apmeklēt kūtis un ganības, uzzināt par atšķirīgo, kad tur mājlopus kūtī un govīm, kas ganās brīvi. Būs iespēja redzēt slaukšanas aprīkojumu un ieskatīties telpās, kur pārstrādā pienu.
Pēc ekskursijas - bioloģisko piena produktu degustēšana Pajumae saimniecībā.
Saimniecībā uz vietas varēsiet iegādāties arī produkciju.
 
Turpinām ceļojumu uz Karkuses ciemu
 
Apmeklēsim Karkuses pilskalnu un Karkuses pilsdrupas. Senatnīgā Karkuse ir viena no ievērojamākajām un slavenākajām vietām Vīlandes apriņķī. No līkumotā ceļa Karkuses pilskalns, kurš paceļas virs pilsētas dzirnavu dambja, izskatās kā neieņemams cietoksnis. Domājams, ka vēl pirms krustnešu iebrukuma arī igauņu pilskalns atradies uz dabiskā stāvā kalna.
Livonijas krusta karu laikā 1248.gadā pirmo reizi rakstos pieminēts Sakalas zemē uzceltās Livonijas ordeņa Karkuses pils fogts. Rakstos ir minēts, ka Lietuvas dižkunigaiša Vīteņa karagājienā pret Livonijas ordeni 1298.gadā lietuvieši izpostīja zemes ap Karkuses cietoksni, pēc tam cietoksni iekaroja un nopostīja.
Sākotnēji pils tika celta no koka. Bet pēc tā nodedzināšanas 1298.gadā ordeņa mestrs Gosvins fon Hērike 1357.gadā pavēlēja nopostītā cietokšņa vietā uzbūvēt mūra pili un apjozt ap to sienu. Cietoksnis sastāvēja no nocietinātas pils un priekšpils. Starp tām bija grāvis, kuram pāri bija uzbūvēts paceļamais tilts. Kārtējā lietuviešu karagājienā pret lībiešiem 1366.gadā Karkuses pils atkal tika nopostīta.
Karkuses pils ir bijusi daudzu militāru kampaņu mērķis. Ilgu laiku pils atradās Livonijas ordeņa, vēlāk arī Polijas-Lietuvas ūnijas valdījumā. Ne vienu reizi vien to iekaroja gan zviedru, gan krievu karaspēks.
1703.gadā Ziemeļu kara laikā Karkuses pili ieņēma krievu karaspēks. Nedaudz vēlāk, 1708.gadā, pēc Pētera I pavēles pils tika galīgi izpostīta un kopš tā laika atrodas drupās.
1772. - 1778.gados daļēji uz pilskalna tika uzcelta Petri baznīca. Baznīcas arhitektūra ir ārkārtīgi vienkārša, baznīcas zālei ir piestiprināts tornis ar baroka smaili, bet austrumu pusē - sakristeja. Baznīcas īpatnība ir tās greizajā tornī, kas sliktās pamatnes dēļ sasvērās vienu metru uz rietumiem. Baznīcas pakājē atrodas maršala Līvena kapela.

Vēlāk dodamies uz Helmes muižas parku

Aplūkosim Helmes alas. Helmes alas - visiespaidīgākās no kādreizējām grotām Igaunijas teritorijā, apskatāmas Helmes muižas parkā. Alās uz ziemeļiem no pilsdrupām atsegts aptuveni 3 metrus liels baltā smilšakmens Burtnieku slānis. Dažas slavenākās alas ir iebrukušas. Kādreiz alu tīkls sastāvēja no 7 grotām, kuras savienoja ejas, no kurām lielākā bija Mozus baznīca. Alas ir izveidojuši avoti, vēlāk cilvēki tās paplašināja un izmantoja kā slēptuves. Helmes alas senie ļaudis dēvējuši arī par Elli.

Izbraucam uz Jegevestes ciemu

Apmeklēsim Barklaja de Tolli mauzoleju. Barklaja de Tolli mauzolejs ir iekļauts Dienvidigaunijas 21 unikālo objektu sarakstā, apzīmēts ar dzelteno National Geographic zīmi un iesaka apmeklēt visiem kultūras un vēstures cienītājiem.
Feldmaršals, kura pīšļi atdusas netālu no Valgas, ir viena no slavenākajām ar Igauniju saistītām vēsturiskām personībām un viens no lielākajiem Krievijas militārajiem vadītājiem. Šis krievu komandieris, kurš nāk no baltvācu muižnieku dzimtas ar skotu saknēm, spēlēja nozīmīgu lomu karā ar Napoleonu 1812. - 1814.gadā.
Barklaja de Tolli liktenis ar Jegevestes muižu saistīts no 1791.gada, kad komandieris apprecējās ar Helēnu Augusti Eleonoru fon Šmitenu un kļuva par Jegevestes muižas īpašnieku.

Tālāk ceļš ved uz Vīlandes pilsētu

Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Vīlande - viena no vecākajām Igaunijas pilsētām, kas atrodas tāda paša nosaukuma ezera krastā, skaistu mežu ieskauta. Pirmās rakstiskās ziņas par apdzīvotu vietu Vīlandē ir no 1154.gada. 13.gadsimta sākumā šīs zemes iekaroja Zobenbrāļu ordenis. 1224.gadā senās igauņu apmetnes vietā sāka būvēt iespaidīgu ordeņa akmens cietoksni. Rīgas arhibīskaps 1283.gadā apdzīvotai vietai, kas ieskāva Fellinas cietoksni, piešķīra pilsētas tiesības. 14.gadsimta sākumā Fellina kļuva par Hanzas savienības locekli. Livonijas kara laikā Fellīnu iekaroja krievu karaspēks un daļēji iznīcināja. Bet poļu - zviedru kara laikā, un, pēc tam, kad 1602.gadā Fellīnu iekaroja poļi, no bijušās pilsētas varenības palika tikai dažas sienas. 17.gadsimtā, kad Fellina bija Zviedrijas pakļautībā, tai tika atņemtas pilsētas tiesības. 1783.gadā Krievijas ķeizariene Katrīna II atjaunoja pilsētas tiesības un Fellīna kļuva par apriņķa centru. 1919.gadā Fellina tika pārdēvēta par Vīlandi (igauniski - Viljandi).
Mūsdienās Vīlande piesaista tūristus ar savu bagāto vēsturi un gleznaino dabu. Ievērojamākās pilsētas vietas: 13.gadsimta Fellinas pils drupas, neogotikas stila Sv. Pāvila baznīca, 19.gadsimta Vīlandes rātsnams, 17.gadsimta Sv. Jāņa baznīca. Mājīgās senās Vīlandes ieliņas ar koka apbūvi. Vecs, 1911.gadā celts, 30 metrus augsts ūdenstornis. Neorenesanses stila pilsētas tiesas ēka, Vīlandes muiža - baronu fon Ungernu-Šternbergu bijusī muiža. Pilsētas ainu atdzīvina lielas sarkanas betona zemenes un daudzie pieminekļi.

Brīvais laiks

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ekskursija Ķoņu dzirnavās - apmeklētājam 1.50 EUR

Ekskursija un piena produktu degustēšana Pajumae saimniecībā - apmeklētājam 3.00 EUR

Barklaja de Tolli mauzolejs - pieaugušajiem 5.00 EUR, bērniem 3.00 EUR

Ekskursija ar vietējo gidu pa Vīlandes vēsturisko centru - 3.00 EUR personai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

{gallery}Konu_dzirnavas_Pajumae_Vilande{/gallery}

 

Konu-dzirnavas Pajumae Karkuse Helme Barklaja-mauzolejs Vilande