Latgales pērle-Preiļi – vīngliemežu audzētava "Ošu Mājas" un mājas vīna degustēšana "Vīna pagrabā"

Preilu novada gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Preiļos

Apmeklējam miniatūro leļļu karaļvalsti, kas sevī ietver leļļu galeriju, karaļnama ģērbtuvi un mājas pagalmā divas miniatūras pilis ar grezniem tornīšiem, tiltiem un ūdensdzirnavām.
Leļļu galerijā paveras pasaku un fantāzijas pasaule, kur plauktos daiļojas dažādas lelles - mākslinieces Jeļenas Mihailovas autordarbi. Pašlaik Jeļenai ir aptuveni 300 leļļu un katra ir izgatavota vienā eksemplārā. Jāatzīmē, ka galerijā nav "vienkārši lelles", tās izgatavotas ar humora devu un izvietotas dažādu žanru ainās. Viss šeit ir kā dzīvē - kaislības, izklaide, koķetēšana un intrigas karaļa galmā, rūķi, čigānu apmetne un harēms, ikdienas ainiņas, pirāti un cirka mākslinieki. Ir arī atpazīstami varoņi: Vladimirs Putins un Dmitrijs Medvedevs Krievijas caru tērpos, Baraks Obama Napoleona laika virsnieka formā, daži angļu monarhi un citi.
Uz karalistes fona var nofotografēties senos tērpos. Ģērbtuvē ir aptuveni 350 greznu sieviešu, bērnu un vīriešu visdažādāko izmēru tērpu. Parūkas, cepures, cimdi, zobeni, mūzikas instrumenti palīdz pilnībā iemiesoties karaļos un karalienēs, prinčos vai princesēs.

Pēc tam apmeklēsim Moto & Metal "NESTER CUSTOM" mākslas galeriju, izklaides kompleksu, kur varēsiet aplūkot autordarbus: individualizētus motociklus, unikālas metāla skulptūras un unikālus interjera priekšmetus. Apmeklējot izstāžu zāles, iegūstiet daudz pozitīvu emociju un uzlādēsieties ar pozitīvu enerģiju no galerijas atmosfēras un eksponātiem.
"NESTER CUSTOM" ir radoša metālmākslas darbnīca patiesi unikālu interjera priekšmetu radīšanai. Priekšmetu izveides pamatā ir automašīnu, motociklu, elektroinstrumentu un citu metāla izstrādājumu daļas. Pašu galeriju, izstādītos motociklus un skulptūras iecerējis un izveidojis Aleksandrs Ņesterjuks. Bet visu galerijas interjera dizainu veidoja radošās darbnīcas komanda.
Adrenalīna cienītāji varēs izmēģināt trenažieri braukšanai uz motocikla aizmugurējā riteņa. Mehāniskais bērnu stūrītis ļaus bērniem izmēģināt sevi kā mehāniķiem.
Pēc izstāžu zāļu apmeklēšanas varēsiet ieturēt maltīti galerijas kafejnīcā kā arī veikalā iegādāties mākslas, sadzīves priekšmetus un suvenīrus ar "NESTER CUSTOM" logo.

Vēlāk, dosimies pastaigā pa Preiļu muižas kompleksu un parku. Līdz mūsdienām saglabājušos ainavu dārza veidolu Preiļu parks ieguva 19.gadsimta vidū un joprojām ir viens no slavenākajiem parkiem Latvijā. Parka platība ir 41,2 ha, no kuriem apmēram 13 ha aizņem dīķi un kanāli, šeit aug 25 koku un krūmu sugu, ieskaitot daudzus gadsimtus vecus kokus.
Preiļu muižas kompleksa teritorijā atrodas Borhu pils - izcils 19.gadsimta muižas arhitektūras piemērs Latgalē, kā arī stipri bojāti staļļi, sardzes māja, trīs vārti un 1817.gada kapela.
1979.gadā parkā tika uzbūvēta jauna koka skatuve 4000 skatītājiem. Kopš 2015.gada decembra norit Borhu pils atjaunošanas darbi.

Brīvais laiks

Tālāk ceļš ved uz "Ošu Mājām"

Apmeklējam vīngliemežu audzētavu "Ošu Mājas". Saimniecība piedāvā ekskursiju ar voljēru apskati, īpašas vietas gliemežu sagatavošanai pārstrādei, interesantu informāciju par gliemežu fizioloģiju un dzīvesveidu. Saimnieks Ainis pārzina savu darbu un zina, kā par to aizraujoši pastāstīt. Vispār jau šeit ir skaisti, neparasti un, protams, garšīgi. Tāpēc, ka ekskursija beidzas vīngliemežu gaļas, kas pagatavota pēc oriģinālām vietējām receptēm, degustāciju. Ēdienu pagatavošanas iespējas ir daudz, un tās visas ir labas.
Drosmīgajiem un tiem, kas mīl par sevi rūpēties, tiek piedāvāta oriģināla SPA procedūra - sejas masāža ar gliemežiem. Starp citu, šī nav tikai atrakcija tūristiem, bet procedūra, kurai ir ļoti specifisks kosmētiskais efekts. Tāpēc iesakām!
Atvadoties varēsiet iegādāties oriģinālus suvenīrus: gliemežu konservus kārbās, lielisku šmakovku ar gliemezi iekšpusē un dažādus sīkumus gliemežu formā.

Ceļojumu turpinām uz zemnieku saimniecību "Kalni"

Mājas vīna degustēšana "Vīna pagrabā". Vīna ražošanai Preiļu novadā ir senas tradīcijas. Vēl grāfu Borhu dzimtas laikā, kas šeit dzīvoja 500 gadus, no vietējām izejvielām darināja savu vīnu. Izrakumu laikā pagrabos tika atrastas ozolkoka vīna mucas. Zemnieku saimniecība "Kalni" turpina šīs vīnkopības tradīcijas pēc senām receptēm.
Vispirms jūs dosieties pastaigā pa brīnišķīgu dārzu, kur katrā stūrī ir savs stāsts. Dzirdiet stāstu par to, kā vīns dzimst, kā izveidot savu zīmolu, apmeklēsiet ražošanas telpas un pagrabus, kur gatavina vīnu. Tad tiksiet uzaicināti uz degustāciju, kur piedāvās trīs veidu vīnus - vīnogu, aveņu un jāņogu.
Varēsiet iegādāties līdzņemšanai vīnu un dažāda veida piparkūkas. Īpašais piedāvājums: "Aveņu vīns".

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam kafijas pauze

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Leļļu karaļvalsts - apmeklētājiem 2.00 EUR. Tērpu īre fotosesijai bērniem līdz 16 gadiem 3.00 EUR, pieaugušajiem 5.00 EUR

Moto & Metal "NESTER CUSTOM" mākslas galerija - bērniem līdz 15 gadiem 2.50 EUR, bērniem no 15 līdz 18 gadiem 3.50 EUR, pieaugušajiem 5.00 EUR

Vīngliemežu audzētavu "Ošu Mājas", ekskursija un gliemežu degustēšana - apmeklētājam 4.00 EUR

Mājas vīna degustēšana "Vīna pagrabā" - apmeklētājam 4.00 EUR

 

 

Preili Vina-pagrabs

 

Vīna ražošanai Preiļu novadā ir senas tradīcijas. Vēl grāfu Borhu dzimtas laikā, kas šeit dzīvoja 500 gadus, no vietējām izejvielām darināja savu vīnu. Izrakumu laikā pagrabos tika atrastas ozolkoka vīna mucas. Zemnieku saimniecība "Kalni" turpina šīs vīnkopības tradīcijas pēc senām receptēm.

Vispirms jūs dosieties pastaigā pa brīnišķīgu dārzu, kur katrā stūrī ir savs stāsts. Dzirdiet stāstu par to, kā vīns dzimst, kā izveidot savu zīmolu, apmeklēsiet ražošanas telpas un pagrabus, kur gatavina vīnu. Tad tiksiet uzaicināti uz degustāciju, kur piedāvās trīs veidu vīnus - vīnogu, aveņu un jāņogu.

Varēsiet iegādāties līdzņemšanai vīnu un dažāda veida piparkūkas. Īpašais piedāvājums: "Aveņu vīns".