Kinopilsētiņa "Cinevilla" – Durbes pils – Jaunmoku pils – neparastā Kurzemes pilsētiņa Sabile un ūdenskritums Abavas rumba

Tukuma novadsCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

8.00 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Slampē

Apmeklējam kinopilsētiņu "Cinevilla". Pilsētiņas būvniecība sākās 2004.gadā, lai uzņemtu vēsturisko spēlfilmu "Rīgas sargi". Tagad pilsētiņā ir uzņemtas vairākas latviešu filmas, tostarp "Rūdolfa mantojums", "Sapņu komanda 1935" un "Nameja gredzens", kā arī vairākas ārvalstu filmas.
Kinopilsētas apmeklējums ir līdzīgs ceļojumam laika mašīnā - atrodoties šeit, sajutīsiet, kāda bija Rīga aptuveni pirms 100 gadiem. Šeit varēsiet aplūkot Rīgu kā Lielpilsētu, tas ir, Daugavmalu Vecrīgas pusē ar tās rosīgo dzīvi, tirgu un kuģīšu piestātnēm. Redzēsiet arī Mazpilsētu - Pārdaugavu, kur norisinājās saujiņas drosmīgu rīdzinieku svarīgākā cīņa pret daudzreiz pārāko Bermonta armiju. Šeit varēsiet aplūkot priekšpilsētu arhitektūrai raksturīgās koka ēkas ar bruģētiem laukumiem un lauku tirdziņu. Savukārt no vecpilsētas puses redzēsiet izveidoto tramvaja līniju ar īstu tramvaju.
Kinopilsētā vienkopus var redzēt arī trīs vēsturisku tiltu fragmentus, kas vizuāli ir līdzīgi oriģināliem - tiltiem, kas atradās Rīgā līdz 20.gadsimta sākumam.
Vēl viena kinopilsētas daļa tika uzcelta filmas "Rūdolfa mantojums" uzņemšanai. Dekorāciju komplekss ataino latviešu saimniecību, kāda tā bija 19.gadsimta beigās - ar dzīvojamo ēku, klēti, šķūni, pirtiņu dīķa malā un krāšņu puķu dobi pagalmā.
Jaunākās dekorācijas tika izveidotas vēsturiskajai filmai "Nameja gredzens". Tika izveidota 13.gadsimta zemgaļu dzīvesvietas rekonstrukcija. To veido zemgaļu pilsēta, osta, pils un kuģi.
Kinopilsētiņas teritorijā atrodas viesnīca ar moderniem un mājīgiem numuriņiem, kas iekārtoti atbilstoši populāru latviešu un ārzemju filmu noskaņai, kā arī krodziņš, kur var garšīgi paēst, piemēram, nobaudīt "sapņu komandas karbonādi franču gaumē".

Pēc tam dodamies uz Tukumu

Apmeklēsim Durbes pili. Pils Tukumā ir viena no interesantākajām klasicisma pilīm Kurzemē. Tā tika uzcelta 1671.gadā, un daudzas reizes tika pārbūvēta. Pašreizējo izskatu pils ieguva 1820. - 1923.gados saskaņā ar arhitekta J. G. Ā. Berlica projektētajām pārbūvēm. Tā ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižnieku mājām, kur atjaunots 19.gadsimta beigu - 20. gadsimta sākuma interjers un radīts priekšstats par baltvācu kultūru.
Pils atjaunotajās izstāžu zālēs varēsiet apmeklēt dažādas kultūrvēsturiskas izstādes par muižām. Pirmā stāva zālēs redzēsiet lauku muižas 19.gadsimta interjeru. Vienā no saimnieciskajām piebūvēm aplūkosiet seno sadzīves priekšmetu izstādi "Latvietis un viņa saimnieks".
Pēc tam izstaigāsiet plašo ainavu parku, kas 19.gadsimta sākumā tika izveidots pie pils, un apskatīsiet arhitektūras pieminekļus - rotondu un akmens tiltu pār gravu.

Tālāk ceļš ved uz Jaunmoku pili

Apmeklējam Jaunmoku pili. Pilij, kurā neogotiskā stila formas harmoniski sadzīvo ar jūgendstila elementiem, ir īpaša vieta Latvijas arhitektūras šedevru vidū.
Jaunmoku pils tika uzcelta 1901.gadā saskaņā ar Rīgas birģermeistara Džordža Armitsteda rīkojumu, un kalpoja kā medību un vasaras rezidence. Projektu izstrādāja arhitekts Vilhelms Bokslafs, padarot Jaunmoku pili par vienu no slavenākajām ķieģeļu ēkām Latvijā. Pils interjers medību pils stilā tika atjaunots 20.gadsimta beigās. Starp oriģinālajiem interjera priekšmetiem īpaša uzmanība jāpievērš podiņu krāsnīm, no kurām viena gatavota 19. - 20.gadsimtu mijā Rīgas 700.gadu jubilejai par godu un uz kuras apskatāmi gleznojumi ar tā laika Rīgas un apkārtnes skatiem.
Jau pils vestibilā jūs sagaidīs 100 gadus veca unikāla podiņu krāsns, pēc tam varēsiet izstaigāt jūgendstila salonus, kā arī aplūkot pils pirmā īpašnieka Džordža Armitsteda piemiņas istabu. Pils augšējā stāvā apskatīsiet aizraujošas tematiskās izstādes.
Uzkāpsiet skatu tornī, no kura paveras skats uz Jaunmokas pils tuvāko un tālāko apkārtni. Tornī varēsiet apskatīt arī eksponātus, kas stāsta par pagājušām dienām.
Īpaša pasaule sagaida Meža muzejā, kas stāsta par mežstrādnieku ikdienu un medību vēsturi, kā arī par savvaļas dzīvniekiem Latvijas mežos.

Ceļojumu turpinām uz Sabili

Dosimies pastaigā pa Sabili. Pilsētiņa terasveidīgi izvietojusies Abavas upes senlejas tās skaistākajā un dziļākajā posmā. Ap 13. - 14.gadsimtu šeit izveidojās amatnieku un tirgotāju apdzīvota vieta. Sabiles pilsētas vēsturiskais centrs ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis.
Sabiles simbols ir vīnogas ķekars, kas arī ir redzams pilsētas ģerbonī. Vīna vēsture Sabiles vīna dārzā aizsākās 14.gadsimtā un turpinās līdz mūsdienām. Vīna kalns ir iekļauts Ginesa rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs pasaulē. Vīna kalna augstums ir 33,7 metri (apmēram 115 metrus virs jūras līmeņa). Kopējā vīnogulāju platība ir 1,5 ha. Ir apmēram 15 dažādu šķirņu 650 vīnogulāju. No kalna paveras gleznains skats uz Sabili un Abavas upes krastiem. Blakus vīna kalnam uz laukuma var redzēt vairāk nekā 200 salmu leļļu, kas ietērptas dažādos apģērbos. Kopš 1999.gada katru gadu jūlija pēdējā nedēļas nogalē notiek Sabiles Vīna svētki (pilsētas svētki).

Pēc tam dodamies pie ūdenskrituma Abavas rumba

Apbrīnosim ūdenskritumu Abavas rumba, kas ir otrais platākais ūdenskritums Latvijā. Šis vienpakāpes ūdenskritums, kas plūst cauri dolomīta krācēm, izveidojās uz Abavas upes. Ūdenskritums ir 35 metrus plats un aptuveni 1 metru augsts. Upes dziļums ap ūdenskritumu ir neliels, tāpēc šī vieta ir ideāla atpūtai pie ūdens.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam kafijas pauze

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Kinopilsētiņa "Cinevilla" - apmeklētājam 5.00 EUR

Durbes pils - pieaugušajiem 2.50 EUR, bērniem 1.50 EUR. Pils gida pakalojumi 40.00 EUR grupai

Jaunmoku pils - pieaugušajiem 4.00 EUR, bērniem 1.50 EUR. Pils gida pakalojumi no 30.00 EUR grupai

Sabiles Vīna kalns - pieaugušajiem 0.70 EUR, skolēniem 0.40 EUR

 

 

Cinevilla Durbes-pils Jaunmoku-pils Sabile Abavas-rumba