Gleznainā Sigulda – Siguldas bobsleja un kamaniņu trase – Gūtmaņala – Turaidas muzejrezervāts

Sigulda gerbonis

 Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena 16.00 EUR personai

 Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

8.00 izbraucam no Rīgas

Ierodamies Siguldā

Dosimies pastaigā pa Siguldas pils kvartālu. Sigulda ir viens no gleznainākajiem Latvijas nostūriem, "Latvijas Šveice", iecienīta atpūtas vieta rīdziniekiem un ārvalstu tūristiem.
Šī apbrīnojamā pilsēta, kas atrodas Gaujas abos krastos un ko ieskauj lieliska daba, ir daļa no Gaujas nacionālā parka. Sigulda tika dibināta 1207.gadā, kad Zobenbrāļu ordenis uzcēla Siguldas pili. 2007.gadā tika atzīmēta pilsētas 800 gadu jubileja.
Aplīkosim Siguldas viduslaiku pils drupas, izstaigāsim pils mūra sienas, uzkāpsim pils dienvidu un ziemeļu torņos un izbaudīsim Gaujas senlejas ainavas.
Pēc tam apmeklēsim Siguldas Jauno pili, kuru 1878. - 1881.gados uzcēla kņazs Kropotkins. No ārpuses tā ir saglabājusi savu neogotikas stilu, savukārt iekšpusē 1937.gadā rakstnieku un žurnālistu pils kļuva par nacionālā romantisma pērli.
Šodien pils kvartāla ēkās strādā amatnieki un mākslinieki, kuru darbnīcās un salonos var apgūt jaunas prasmes, kā arī iegādāties suvenīrus.
 
Pēc tam apskatīsim Siguldas bobsleja un kamaniņu trasiTrase tika uzbūvēta 1986.gadā, un tā ir viena no retajām trasēm pasaulē, kas pieejama gan profesionāliem sportistiem, gan apmeklētājiem. Trases garums ir 1200 metri, tā sastāv no 16 virāžām un var attīstīt ātrumu līdz 125 km/ h. Trasi var izmantot sacensībām un treniņiem bobslejā, kamaniņu sportā un skeletonā. Katru sezonu šeit notiek starptautiska un nacionāla līmeņa sacensības. Pirms Krievijā parādījās jaunuzceltās mākslīgā ledus trases, Siguldas trase bija vienīgā tāda Austrumeiropā. Kad nav sacensību, trases līkumos ikviens var piedzīvot adrenalīna pieplūdumu. Asas izjūtas garantēta!
No vīriešu starta estakādes skatu laukuma paveras skats uz bobsleja trasi, Gaujas senleju un pilsētas panorāmu. Katram apmeklētājam ir iespēja izstaigāt visus trases līkumus un apskatīt konstrukcijas.

Tālāk, apbrīnosim Gūtmaņalu, kas ir lielākā grota Baltijas valstīs. Tā atrodas Siguldā, Gaujas upes ielejas labajā krastā netālu no Turaidas. Ala sāka veidoties vairāk nekā pirms 10 tūkstošiem gadu pēcleduslaikmeta periodā, pateicoties ūdens straumītēm, kas klintī smalcināja smilšakmeni.
Gūtmaņala ir aizsargājams ģeoloģisks objekts, sena kulta vieta. Tās sienas ir veidotas no sarkanā smilšakmens, alas dziļums ir 18,8 metri, platums 12 metri, maksimālais augstums 10 metri. No alas iztek neliels dzidrs un auksts strautiņš, kas ieplūst Gaujā. Šim avotam tiek piedēvētas ārstnieciskās īpašības līdz pat šai dienai. Ala ir slavena ar uzrakstiem uz sienām, no kuriem vecākie datēti ar 1668. un 1677.gadu.

Vēlāk apmeklēsim Turaidas muzejrezervātu - īpaši aizsargājamu kultūras pieminekli. 42 hektārus plašā teritorija ir bagāta ar arheoloģiskiem, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kas stāsta par notikumiem, sākot no 11.gadsimta.
Muzejrezervātā:
- apskatiet Turaidas mūra pili, kas sākta būvēt 1214.gadā Rīgas bīskapa Alberta vajadzībām vietā, kur iepriekš bija pastāvējusi Turaidas lībiešu vadoņa Kaupo koka pils;
- izstaigājiet Tautasdziesmu parku un Dainu kalnu, kur izvietotas tēlnieka Induļa Rankas veidotās skulptūras par latviešu tautasdziesmu tēmu.
- apskatiet Turaidas baznīcu (1750.gads) un ekspozīciju "Turaidas baznīcas un draudzes vēsture";
- aizejiet līdz piemiņas vietai pie vecās liepas Turaidas Rozei, jaunietei, kas ziedoja savu dzīvību mīlestības vārdā un kļuva par leģendu godam, cieņai un uzticībai;
- izstaigājiet plašo muižas apbūvi, kur vēsturisko ēku ekspozīcijās ietverts stāstījums par Turaidas muižu 300 gadu garumā.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Vakarpusē atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Siguldas pils kvartāls:
Livonijas ordeņa pils - pieaugušajiem 2.00 EUR, bērniem 1.00 EUR
Siguldas Jaunā pils - pieaugušajiem 4.50 EUR, bērniem 2.50 EUR
kompleksā biļete abu piļu apmeklēšanai - pieaugušajiem 6.00 EUR, bērniem 3.00 EUR

Siguldas bobsleja un kamaniņu trase - pieaugušajiem 0.60 EUR, bērniem līdz 14 gadiem 0.30 EUR

Turaidas muzejrezervāts - pieaugušajiem 6.00 EUR, pensionāriem 4.30 EUR, bērniem 1.15 EUR
Tematiska ekskursija grupai muzeja speciālista pavadībā - 15.00 EUR grupai

 

 

Sigulda Turaidas-pils