×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Ventspils_jauns

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Ventspils_jauns

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Ventspils ievērojamākās vietas un Kolkasrags-gleznaina divu jūru satikšanās vieta!..

Ventspils gerbonis Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena 20.00 EUR personai

 Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Ventspilī

Ventspils ir viena no vecākajām Latvijas pilsētām, ostas pilsēta, kas atrodas netālu no Ventas ietekas Baltijas jūrā. Windava pirmo reizi Livonijas ordeņa zemēs pieminēta ar 1263.gadā. 1290.gadā šeit uzcēla Vindas pili. 1378.gadā Vinda ieguva pilsētas statusu. 1561.gadā pilsēta kļuva par Kurzemes hercogistes daļu. Kurzemes hercogistes laikā Vindas pils bija pilsētas fogta mītnes vieta. Pilsēta uzplauka Kurzemes hercoga Jēkaba valdīšanas laikā no 1642. līdz 1681.gadam. Tad Vindavas upes (Ventas upes) grīvā tika uzbūvēts liels kuģubūves centrs, ap pilsētu sāka celt ieroču darbnīcas, domnas, salpetri un ķieģeļu manufaktūras, sāka attīstīties tirdzniecība ar Rietumeiropu, galvenokārt ar Holandi. Pēc Kurzemes pievienošanas 1795.gadā Krievijas impērijai pilsēta tika nosaukta par Vindavu. Kopš 1917.gada pilsētas oficiālais nosaukums ir Ventspils.
Šodien Ventspils ir viena no visattīstītākajām pilsētām valstī. Pēdējos gados Ventspils ir kļuvusi par vienu no populārākajiem tūristu galamērķiem Latvijā. Pilsētas teritorijā atrodas gan vecpilsēta, gan meži, gan Zilā karoga pludmale, kas simbolizē tīru vidi un labu ūdens kvalitāti. Šeit ir daudz objektu, kurus apskatīt, un lieliskas izklaides iespējas.

Dosimies pastaigā pa Ventspils vecpilsētu, kur šaurās ieliņas, vēsturiskās ēkas un trīs laukumi - Rātslaukums, Tirgus laukums un Vecpilsētas laukums, savienojas ar mūsdienu arhitektūru. Pastaigāsimies pa brīnišķīgo ostas promenādi. Redzēsim arī unikālās daudzkrāsainās "Ventspils govis" - skulptūras, kas rotā pilsētas ielas un laukumus. Vecpilsētas sirds ir senais Rātslaukums un apkārtne ap to. Redzēsim 19.gadsimta evaņģēliski luterisko Sv. Nikolaja baznīcu, Amatu māju un Livonijas ordeņa pili.

Pēc tam apmeklēsim Ventspils viduslaiku pili - lielāko un vislabāk saglabājušos Livonijas ordeņa pili Latvijas teritorijā. Pils tika uzcelta 13.gadsimtā Ventas upes dienvidu krastā, 1 km attālumā no Baltijas jūras. Pirmo reizi tiek minēta 1290.gadā, un šis datums tiek uzskatīts par Ventspils dibināšanas datumu. 14.gadsimtā pils ieguva izskatu, kādu zinām šodien. 1451.gada vizitācijas aktā minēts, ka Ventspils pilī ir 7 brāļi bruņinieki, ar komturu priekšgalā, neskaitot kalpus. Pils tika nopietni bojāta poļu - zviedru kara laikā 1655. - 1660.gados. 1832.gadā pils tika pārvērsta par cietumu, kas šeit bija līdz pat 1959.gadam. 1977.gadā pils tika atjaunota. 2001.gada septembrī pilī tika atklāts Ventspils muzejs. Ventspils muzeja pastāvīgā ekspozīcija ir veltīta pils, pilsētas, ostas un Ventspils novada vēsturei. Varat apskatīt arī digitālo izstādi "Dzīvā vēsture". Muzejā regulāri notiek izstādes, koncerti un citi pasākumi.

Tālāk, brauciens pa upi ar ekskursiju kuģīti "Hercogs Jēkabs". Brauciena laikā redzēsiet Ventas upes grīvu, vecpilsētu, Ventspils brīvostas industriālo zonu un jūras vārtus.

Vēlāk apmeklēsim Piejūras brīvdabas muzeju - vienīgo zvejniecībai veltīto brīvdabas muzeju Latvijā, kur 4 ha lielajā teritorijā var apskatīt plašu jūras zvejas laivu un Baltijas valstīs lielāko enkuru kolekciju. Muzeja krājumu veido vairāk nekā 24 000 priekšmetu, kas izvietoti iekštelpu un brīvdabas ekspozīcijā. Muzeja teritorijā var iepazīties ar Kurzemes zvejniecības tradīcijām - apskatāma zvejas laivu attīstība no 18.gadsimta, ventiņu un lībiešu zvejnieku sētas, 19.gadsimta pēdējā ceturkšņa latviešu zemnieka dzīvojamā ēka "Smiltnieki", vējdzirnavas, rija, klēts, dūmnami, smēde, kūpinātava, tīklu būda un citas etnogrāfiskās ēkas.

Īpašas sajūtas sagādās brauciens ar vilcieniņu "Mazbānītis". "Mazbānītis" uz 600 mm šaursliežu dzelzceļa ir Piejūras brīvdabas muzeja apmeklētāju iecienīta izklaide. Šo dzelzceļu Pirmā pasaules kara laikā uzbūvēja vācu karavīri. Tā savienoja Ventspili ar zvejnieku ciemiem. Mūsdienās divas lokomotīves ar otrās un trešās klases vagoniem, kā arī ar iecienītajiem vaļējiem vagoniem, kursē pa 1,4 km garo Apļa līniju un pa 3 km garo Kalna līniju, kas ved uz Ventspils piedzīvojumu parku.

Pēc tam dodamies uz Ventspils Dienvidu molu. Uz Dienvidu mola izveidota labiekārtota pastaigas promenāde, kas ved līdz pat bākai. Pie mola apskatāmi interesanti objekti: uz paaugstinājuma kuģi "Azova" un "Grots", skulptūra "Govs-Matrozis" un milzu krēsls, kas veidots no enkuru ķēžu posmiem. No 19 metrus augstā skatu torņa var baudīt brīnišķīgu ainavu uz jūru, ostu un pilsētu.

Brīvais laiks

Atvadāmies no Ventspils un dodamies apskatīt vienu no skaistākajām vietām Latvijā - Kolkasragu.

Kolkasrags ir visizteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē, kur satiekas Baltijas jūras un Rīgas jūras līča ūdeņi. No Kolkasraga uz ziemeļaustrumiem stiepjas aptuveni 6 - 7 kilometrus gara un 2 metrus dziļa sēre. Sēres galā uz mākslīga paaugstinājuma atrodas Kolkas bāka. Jūra pie Kolkasraga sēkļa ir neskaitāmu kuģu bojāejas vieta, šī vieta ir bīstama kuģošanai.
Kolkas rags pavasarī ir ideāla vieta gājputnu vērošanai, vasarā tā ir paradīze atpūtai pie jūras, savukārt rudenī un ziemā šeit var sajust dabas spēku.
Dosieties pastaigā pa Kolkas raga priežu taku, baudīsiet brīnišķīgo gaisu un vērosiet, kā Mazā jūra, Rīgas jūras līcis, satiekas ar lielo - Baltijas jūru.

Mājup brauksim gar Rīgas jūras līci, caur maziem, klusiem un skaistiem zvejnieku ciematiņiem.

Pa ceļam iespēja nopirkt kūpinātas zivis!

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ventspils pils - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.50 EUR. Pils gida pakalpojumi 15.00 EUR grupai

Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs":
45 minūšu brauciens - pieaugušajiem 2.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.00 EUR
1 stundas 5 minūšu brauciens - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.50 EUR

Piejūras brīvdabas muzejs - pieaugušajiem 1.40 EUR, bērniem 0.60 EUR

"Mazbānītis" - biļetes cena vienam braucienam "Riņķa līnijā" pieaugušajiem 2.00 EUR, bērniem 1.00 EUR

 

{gallery}Ventspils_jauns{/gallery}

 

Ventspils-kolka