Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Ventspils-pilsēta, kas neatstāj vienaldzīgu – gleznainais Kolkasrags-divu jūru satikšanās vieta!.. – Pūrciema Baltā kāpa

Ventspils gerbonis Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena no 27.00 EUR personai

 Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.30 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Ventspilī

Ventspils (līdz 1917. gadam Vindava) ir viena no senākajām Latvijas pilsētām, ostas pilsēta Baltijas jūras krastā, netālu no Ventas ietekas jūrā. Pilsētas iedzīvotāju skaits ir aptuveni 33 380.
1253. gadā uzrakstītajā līgumā par Kurzemes ziemeļu daļas sadalīšanu ir pieminēta apdzīvota vieta Ventavas zemē. Winda kā Livonijas ordeņa pils Ventas grīvā pirmoreiz minēta 1290. gadā. No 1369. gada saglabājies pirmais Ventspils zīmogs un ģerbonis, bet pilsētas tiesības pieminētas kādā 1378. gada dokumentā. Livonijas ordeņa laikos Ventspils bija zināma kā ostas pilsēta, tā kļuva par Hanzas savienības locekli.
1561. gadā Ventspils kļuva par Kurzemes hercogistes daļu. Pilsētas ziedu laiki bija Kurzemes hercoga Jēkaba valdīšanas laikā 1642. - 1681. gados. Tad Ventas upes grīvā tika uzcelta liela kuģu būvētava, ap pilsētu sāka būvēt ieroču darbnīcas, domnas, salpetra un ķieģeļu manufaktūras, sāka attīstīties tirdzniecība ar Rietumeiropu, galvenokārt ar Holandi. No Ventspils hercoga kuģi devās uz hercogistes kolonijām - Gambiju un Tobāgo salu.
1795. gadā pilsēta kā visa Kurzeme tika iekļauta Krievijas impērijā. 19. gadsimta beigās Krievija nolēma pilsētā būvēt modernu ostu, vienlaikus tur izbūvējot dzelzceļa līniju Maskava-Ventspils. Ventspils pilsēta osta no vietējas nozīmes kļūst par nozīmīgu impērijas ostu.
Ļoti nozīmīgi Ventspils attīstībai ir 20. gadsimta 60. un 70. gadi, kad pilsēta kļūst par lielāko ostu Padomju Savienībā Krievijas naftas un ogļu eksportam pa Baltijas jūru.
Mūsdienās Ventspils ir pilsēta, pret kuru nevar izturēties vienaldzīgi. Tā ir kā maza valsts valstī. Lai sajustu Eiropas elpu, nav jābrauc uz ārzemēm - to visu var atrast Ventspilī!..

Ekskursija kājām pa Ventspili, kuras laikā dosimies aizraujošā, krāsainā un brīnišķīgā piedzīvojumā "Ventspils vakar, šodien, rīt!".
Apmeklēsim skaisto Reņķa dārzu - Ventspils centrālo vietu, kur notiek dažādi vasaras pasākumi, regulāri tiek rīkotas zaļumballes un koncerti. Reņķa dārzā atrodas liels skaits visdažādāko skulptūru: koka skulptūru grupa "Dārza zvēriņi", "Mākoņaitiņas" - 10 auni un jēri, 4 metrus augsta "Muša", Bruņurupucis, Krabis, "Jūras govju" bars, Lutausis dārzā pazaudējis milzīgu zābaku, cepuri, pogas, atslēgu saišķi. Reņķa dārza dīķis ar peldošo strūklaku un soliņiem pie tā ir kļuvis par patīkamu vietu, kur var mierīgi atpūsties.
Lielajā laukumā apbrīnosim unikālos pilsētbūvniecības objektus - koncertzāles "Latvija" ēku un strūklaku "Frigate "Valzivs"". Konkursā "Labākā būve Latvijā 2019" nominācijā "Publiskā jaunbūve" uzvarēja Ventspils Lielais laukums, Ventspils Muzikālā vidusskola un koncertzāles "Latvija" ēka.
Pēc tam aplūkosim Ventspils ziedu pulksteni. Pulksteņa diametrs ir 5 metri, tam ir stundu, minūšu un sekunžu rādītāji. Ziedu pulkstenis zvana katru stundu. Pulksteņa pamatni vasarā veido aptuveni 2500 puķu stādu, savukārt ziemā to rotā sala izturīgi augi un īpašs apgaismojums.
Jaunpilsētas laukumā redzēsim vienu no Ventspils brīnumiem - ziedu skulptūru "Bobslejisti". Kompozīcijā pamatā ir īstas bobsleja ragavas, kuras uz starta stumj četri no ziediem veidoti bobslejisti. Tāpat laukumam īpašu noskaņu piešķir strūklaka "Saules laiviņas". Strūklaka ūdeni izsmidzina smalku pilienu veidā, tā, ka saulainās dienās apmeklētāji var vērot varavīksni ap septiņām slīpēta akmens peldošām laiviņām.
Tālāk dosimies pastaigā pa Ventspils vecpilsētu, kur šauras ieliņas, vēsturiskas ēkas un trīs laukumi - rātslaukums, Tirgus laukums un Vecpilsētas laukums, savijas ar mūsdienu arhitektūru. No viduslaiku ēkām vecpilsētā saglabājusies tikai 13. gadsimta Livonijas ordeņa pils. Ventspils kā tirdzniecības osta strauji attīstījās Kurzemes hercogistes ziedu laikos, tāpēc visaktīvākā būvniecība norisinājās tagadējā Tirgus laukuma teritorijā, kur saglabājušās daudzas 17. gadsimta bijušo noliktavu ēkas. Pēc Tirgus laukuma rekonstrukcijas 2009. gadā tirgus ieguva jaunu akmens segumu, ar kuru iezīmētas vietas, kur atradās tirgus saimniecības ēkas, un 18. gadsimta pamatu kontūras. Apskatīsim uzbūvēto "Tirgus aku" ar pilsētas ģerboņiem un zvanu torni ar unikālu pulksteni.
Blakus Tirgus laukumam Skolas ielā apskatīsim Amatu māju, kas atklāta 2007. gadā Kurzemes hercogistes 18. gadsimta vecākajā skolas ēkā. Savukārt Tirgus un Skolas ielu krustojumā apbrīnosim Ventspils vecāko dzīvojamo ēku, kas celta 1646. gadā.
Rātslaukumā apskatīsim ēku, kurā 1850. gadā bija ierīkots Rātsnams, bet kopš 2006. gada atvērta Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja. Apbrīnosim 1835. gadā vēlā klasicisma stilā celto Sv. Nikolaja evaņģēliski luterisko baznīcu. Turpat netālu apskatīsim rekonstruēto Ventspils Galveno bibliotēku un 1954. gadā uzstādīto pieminekli leģendārajam Sarkanās armijas latviešu strēlnieku divīzijas komandierim Jānim Fabriciusam.
Pastaigāsimies pa Ostas ielas promenādi, vienu no skaistākajām krastmalām Latvijā. Ventas krastmalu rotā daudzkrāsainas "Ventspils govju" skulptūras, pieminekļi, strūklakas un ziedu kompozīcijas. Krastmalā, netālu no Livonijas ordeņa pils, atrodas piemineklis Latvijas kuģniecības pamatlicējam Krišjānim Valdemāram. Šī ir ļoti iecienīta vieta, kur pilsētas viesi fotografējas.

Pēc tam apmeklēsim Livonijas ordeņa pili (vēsturiskais nosaukums vācu valodā Schloß Windau) - vienu no pilsētas atpazīstamākajiem simboliem. Livonijas ordeņa pils ir viens no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā, kas saglabājies līdz mūsdienām. Pirmo vēsturiskajos dokumentos pils minēta 1290. gadā, kas tiek uzskatīts par Ventspils pilsētas dibināšanas gadu.
Livonijas ordeņa pils savas galvenās arhitektūras iezīmes ieguvusi pēc būvdarbiem 14. gadsimta pirmajā pusē. 1995. gadā sākās vērienīga pils arheoloģiskā izpēte un restaurācija, kuras laikā tika saglabātas gan 14. gadsimta nišas un 15. gadsimta sienu gleznojumi, kā arī 17. gadsimta durvju ailas un 19. gadsimta pagalma sarkano ķieģeļu galerija.
Mūsdienās pilī atrodas Ventspils muzejs, kas atzīts par vienu no modernākajiem Baltijā. Muzejā ir apskatāma unikāla digitālā izstāde "Dzīvā vēsture", kas stāsta par pils, pilsētas un ostas vēsturi. Vizuāli efektīga ir tēlu galerija "Spoku pagrabs". Pilī ir atklāta arī cietuma ekspozīcija "Kroņa maizē". Iepriekš piesakoties var izmēģināt roku šaušanā ar loku vai arī izšaut no īsta lielgabala.
Livonijas ordeņa pilī visu gadu notiek dažādi pasākumi: regulāri notiek koncerti, tematiskas vēstures un mākslas izstādes.
Šeit apmeklētājus gaida mājīgs pils krogs "Melnais sivēns" ar senu interjeru.

Brīvais laiks. Laiks pusdienām pilsētas centrā.

Tālāk, apmeklējam Piejūras brīvdabas muzeju. Muzejs dibināts 1954. gadā, lai saglabātu Ziemeļkurzemes piejūras zvejniekciemu un zemnieku viensētu senās tradīcijas. Šobrīd muzejs Ventspilī ir otrs lielākais brīvdabas muzejs Latvijā, kurā apskatāma zvejnieku sēta, dzīvojamās un saimniecības ēkas, kūpinātavas, makšķerēšanas inventārs, tīklu būdas, laivas, kā arī Ziemeļkurzemes zemnieku sēta, dzīvojamās ēkas, vējdzirnavas no Užavas pagasta un citi novadam raksturīgi eksponāti. Muzeja jaunākais ieguvums ir 1874. gadā celtā Smiltnieku māja.
Muzeja teritorija ir 4 ha liela. Šeit atrodas Baltijas valstīs lielākā enkuru kolekcija ar vairāk kā 140 eksponātiem no 17. gadsimta līdz mūsdienām. Piejūras muzejā no lielākajiem enkuriem ir izveidots Enkuru ceļš - enkuri novietoti gar parka takām.
Tūrisma sezonas laikā muzejā savas prasmes rāda kalējs, audēja un citi amatnieki. Piejūras muzejā regulāri notiek interesanti pasākumi: Pilsētas svētku laikā Amatu diena, Pagastu diena, kā arī gadskārtu latviešu pagānu svētku svinēšana un slāvu meteņi "Masļeņica". Muzejā pastāvīgi atvērtas dažādas tematiskas mākslas un vēstures izstādes.

Īpašas sajūtas sagādās brauciens ar vilcieniņu Mazbānītis. Ventspils Mazbānītis jeb šaursliežu dzelzceļš ar 600 mm platumu ir Piejūras brīvdabas muzeja apmeklētāju iecienīta izklaide.
Šo dzelzceļu Pirmā pasaules kara laikā izbūvēja vācu karavīri. Tā savienoja Ventspili ar zvejnieku ciemiem. Tvaika lokomotīve tika uzbūvēta 1916. gadā Vācijā, tā sver 9 tonnas un spēj sasniegt ātrumu līdz 20 km/h.
Mūsdienās divas lokomotīves ar otrās un trešās klases vagoniem, kā arī ar iecienītajiem vaļējiem vagoniem, vizina tūristus Jūrmalas parkā pa 1,4 km garo Riņķa līniju un pa 3 km garo Kalna līniju, kas ved uz Ventspils piedzīvojumu parku.
Mazbānītis lēnām velk vagonus pa trasi, pa ceļam tā pasažieri apskatīs enkuru izstādi, stacijas vēsturisko ēku, depo un pieturu kopijas.

Noslēgumā pastaigāsimies pa Ventspils Dienvidu molu. Uz Dienvidu mola izveidota labiekārtota promenāde ar skatu laukumu pie pašas bākas. Šī ir lieliska vieta pastaigām, kuru laikā var apbrīnot saulrietu, varenos jūras viļņus vētras laikā, kā arī vērot lielu kuģu ienākšanu ostā.
Pie mola uz paaugstinājuma apskatei izvietoti interesanti objekti - zvejas kuģi "Azova" un "Grots". Šeit ir arī 4 metrus augsts krēsls, kas izveidots no milzīgu enkuru ķēžu posmiem. No skatu torņa 19 metrus virs jūras līmeņa ar speciāla binokļa palīdzību var redzēt jūru, ostu un pilsētu.
Uz mola uzstādītā 4 metrus augstā un 7 metrus garā skulptūra "Govs-matrozis", kas stāv uz sava kuģa, sirsnīgi sagaida viesus, kas Ventspilī ierodas no jūras puses, kā arī sveic Dienvidu mola apmeklētājus.

Atvadāmies no Ventspils un izbraucam uz vienu no skaistākajām vietām Latvijā - Kolkasragu

Kolkasrags ir visizteiktākais zemes rags Latvijas piekrastē, vieta, kur satiekas Baltijas jūras un Rīgas jūras līča ūdeņi. No Kolkasraga uz ziemeļaustrumiem stiepjas aptuveni 6 - 7 km gara un 2 metrus dziļa sēre, kuras pamatā ir dolomīta sēklis. Sēres galā atrodas Kolkas bāka, kura uz mākslīgi izveidotas salas tika uzcelta 1884. gadā, bet kopš 1985. gada šī bāka darbojas automātiski.
Jūra pie Kolkasraga sēkļiem ir neskaitāmu kuģu bojāejas vieta, tā ir bīstama vieta kuģošanai. Pirms izejas uz krastu ir trīs akmens plākšņu arka, uz kuras ir uzraksts “Jūras paņemtiem”.
Kolkasrags pavasarī ir ideāla vieta gājputnu vērošanai, vasarā paradīze atpūtai pie jūras, savukārt rudenī un ziemā šeit var sajust dabas spēku. Rags ir unikāla vieta, kur vērot saullēktu un saulrietu jūrā. Tā ir arī vieta, kur sākas ceļojums pa Slīteres nacionālo parku.
Dodoties pastaigā pa Kolkasraga priežu taku, izbaudiet brīnišķīgo gaisu un vērojiet, kā Mazā jūra satiekas ar lielo - Baltijas jūru.
Tūristu ērtībām Kolkasragā iekārtots apmeklētāju centrs, kurā var iegādāties vietējos suvenīrus, darbojas vasaras kafejnīca.

Tālāk dodamies aplūkot Pūrciema Balto kāpu

Dosimies pastaigā pa Pūrciema Baltās kāpas taku. Valsts mežu teritorijā, kas stiepjas gar Rīgas jūras līča piekrasti, aptuveni 500 metrus no jūras atrodas īpaši aizsargājamā Pūrciema Baltā kāpa.
Pastaigai pa kāpu izveidota 900 metrus gara taka, kas aprīkota ar koka laipām un skatu laukumiem ainavas baudīšanai. Taka gar Pilsupītes stāvajiem krastiem vijas augšup un lejup un paver skaistus skatus uz trim balto smilšu atsegumiem. Lielākais no tiem ir Pūrciema Baltā kāpa, kas sasniedz 20 metru augstumu. Pirms aptuveni 6000 gadiem izveidojusies kāpa ir ne tikai visiem pieejams dabas piemineklis, bet arī arheoloģijas piemineklis. Tieši šeit, takas tuvumā, tika atrastas akmens laikmeta apmetnes liecības.
Dabas mīļotāji varēs novērtēt Pūrciema Baltās kāpas neskarto dabas ainavu un pašas dabas radīto mierīgo gaisotni!..

Mājup brauksim gar Rīgas jūras līci, caur maziem, klusiem un skaistiem zvejnieku ciematiņiem

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* Ventspils apskates ekskursija ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai

* ieejas biļetes:

Livonijas ordeņa pils:
apmeklējums - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.50 EUR
gida pakalpojumi - 40.00 EUR grupai

Piejūras brīvdabas muzejs - pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 1.00 EUR

"Mazbānītis" (biļetes cena vienam braucienam "Riņķa līnijā") - pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 1.00 EUR