Ievērojamākās vietas Siguldā - Turaidas pils - Āraišu ezerpils - Cēsu vecpilsēta

Titul VidzemeCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 16.00 EUR bērniem

Cena 17.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Ierodamies Siguldā

Sigulda - brīnišķīga pilsēta, kas atrodas Gaujas upes krastos, ieskauj brīnišķīga daba un iekļauta Gaujas nacionālā parka struktūrā. Par Siguldas dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1207.gads, kad Zobenbrāļu ordenis uzcēla mūra cietoksni "Siegewald". Šodien Sigulda tiek dēvēta par "Latvijas Šveici", iecienīta atpūtas vieta rīdziniekiem un tūristiem.
 
Dodamies pastaigā pa pilsētu. Apmeklēsim Siguldas pilsdrupas - viduslaiku arhitektūras pieminekli. Tāpat aplūkosim 1878. – 1881.gados celto Siguldas jauno pili, neogotikas pieminekli. Kā arī apmeklēsim 1986.gadā izbūvēto kamaniņu - bobsleja trasi.
Tie, kuri vēlēsies, varēs braukt ar gaisa trošu vagoniņu pār Gaujas senleju. Vagoniņš savieno abus upes krastus 1060 metru attālumā un 43 metru augstumā.
Tālāk dodamies uz Gūtmaņa alu – lielāko alu Latvijā un visā Baltijas reģionā. Sarkanā smilšakmens ala atrodas Gaujas labajā krastā. Alas dziļums ir 18,8 metri, maksimālais platums - 12 metri, augstums ir 10 metri. No alas izplūst strauts, kas ietek Gaujā.
 
Apmeklējam Turaidas muzejrezervātu – īpaši aizsargājamu kultūras pieminekli. 42 hektārus plašā teritorija ir bagāta ar arheoloģiskiem, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kas stāsta par notikumiem, sākot no 11.gadsimta.
Muzejrezervātā:
- apskatiet Turaidas mūra pili, kas sākta būvēt 1214.gadā Rīgas bīskapa Alberta vajadzībām vietā, kur iepriekš bija pastāvējusi Turaidas lībiešu vadoņa Kaupo koka pils;
- izstaigājiet Tautasdziesmu parku un Dainu kalnu, kur izvietotas tēlnieka Induļa Rankas veidotās skulptūras par latviešu tautasdziesmu tēmu.
- apskatiet Turaidas baznīcu (1750.gads) un ekspozīciju "Turaidas baznīcas un draudzes vēsture";
- aizejiet līdz piemiņas vietai pie vecās liepas Turaidas Rozei, jaunietei, kas ziedoja savu dzīvību mīlestības vārdā un kļuva par leģendu godam, cieņai un uzticībai;
- izstaigājiet plašo muižas apbūvi, kur vēsturisko ēku ekspozīcijās ietverts stāstījums par Turaidas muižu 300 gadu garumā. 

Pēc tam dodamies uz Āraišiem

Apmeklējam Āraišu ezerpili, kas bijusi pastāvīgi apdzīvota, pilskalniem līdzīgi nocietināta dzīvesvieta, kas aizsardzības nolūkā celta uz mazas, pārplūstošas saliņas. Ezerpili cēluši un 9.-10.gadsimtā apdzīvojuši senie latgaļi. Tā bijusi sociāli diferencēta kopiena – domājams kāda latgaļu dižciltīgā rezidence, kurā viņš mājoja kopā ar saviem tuviniekiem un saimes ļaudīm. Ezerpils iemītnieki nodarbojās ar zemkopību, lopkopību, meža dravniecību un tirdzniecību. Kultūrslānī atrastās rotaslietas un ieroči visnotaļ raksturīgi seno latgaļu kultūrai, tomēr to vidū ir arī atsevišķi zemgaļu un skandināvu cilmes priekšmeti, kas liecina par kontaktiem ar kaimiņu kopienām un tautām.

Vēlāk izbraucam uz Cēsīm

Dosimies pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru

Cēsis ir sena pilsēta, kas dibināta 1206.gadā un ir trešā vecākā pilsēta Latvijā. Visstraujāk pilsēta attīstījās Livonijas laikā, kad tā kļuva par tās galvaspilsētu un galveno Vidzemes attīstības centru. 1323.gadā Cēsis ieguva pilsētas tiesība, 1367.gadā pievienojās Hanzas pilsētu apvienībai. Tiek uzskatīts, ka Latvijas karogs parādījās Cēsīs. 1279.gadā Atskaņu hronikā ir minēts, ka Cēsu zemes sargi aizstāvēt Rīgu devušies ar sarkanbaltsarkanu karogu. Cēsu Jaunajā pilī var redzēt pirmo Latvijas valsts karogu. Šodien pilsēta ir svarīgs valsts nozīmes kultūras un mākslas centrs. Cēsu kultūrvidi ietekmē kultūrvēsturiskais mantojums, kuru veido gan viduslaiku pils, vecpilsēta ar saglabājušos ielu tīklu un mūra un koka apbūvi, gan Gaujas krastos būvētās koka villas, gan senās muižas.

Tie, kuri vēlēsies, varēs apmeklēt Cēsu Jauno pili. Cēsu pilsmuižas kungu dzīvojamā māja jeb Jaunā pils 18.gadsimtā iebūvēta viduslaiku pils nocietinājumu sistēmā – torņa un vārtu aizsardzības ēkas vietā. Mūsdienās tajā saimnieko Cēsu vēstures un mākslas muzejs. 

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Kamaniņu-bobsleja trase - pieaugušajiem 0.60 EUR, skolēniem 0.30 EUR

Gaisa trošu vagoniņš – pieaugušajiem 8.00 EUR vienā virzienā (12.00 EUR turp-atpakaļ), bērniem no 3 līdz 12 gadiem 5.00 EUR vienā virzienā (8.00 EUR turp-atpakaļ)

Turaidas muzejrezervāts – pieaugušajiem 6.00 EUR, pensionāriem 4.30 EUR, studentiem 3.00 EUR, skolēniem 1.15 EUR

Āraišu ezerpils – pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas

Cēsu Jaunā pils – pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2.50 EUR

 

 

karte 1