Ievērojamākās vietas Siguldā - Turaidas pils - Āraišu ezerpils - Cēsu vecpilsēta

Titul VidzemeCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 15.00 EUR bērniem

Cena 16.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraukšana no Rīgas

Ierodamies Siguldā

Ekskursija pa Siguldu. Apmeklējam kamaniņu-bobsleja trasi, kuras kopējais garums ir 1420 metri. Tālāk dodamies pie Baltijas valstīs vienīgā gaisa trošu vagoniņa, ar kuru var doties elpu aizraujošā braucienā pāri Gaujai. 

Pēc tam apskatām Gūtmaņa alu. Gūtmaņala ir lielākā grota Baltijas valstīs. Tās augstums – 10 metri, platums – 12 metri, dziļums – 18,8 metri.

Apmeklējam Turaidas muzejrezervātu – īpaši aizsargājamu kultūras pieminekli. 42 hektārus plašā teritorija ir bagāta ar arheoloģiskiem, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kas stāsta par notikumiem, sākot no 11.gadsimta.
 
Muzejrezervātā:
- apskatiet Turaidas mūra pili, kas sākta būvēt 1214.gadā Rīgas bīskapa Alberta vajadzībām vietā, kur iepriekš bija pastāvējusi Turaidas lībiešu vadoņa Kaupo koka pils;
- izstaigājiet Tautasdziesmu parku un Dainu kalnu, kur izvietotas tēlnieka Induļa Rankas veidotās skulptūras par latviešu tautasdziesmu tēmu.
- apskatiet Turaidas baznīcu (1750.gads) un ekspozīciju "Turaidas baznīcas un draudzes vēsture";
- aizejiet līdz piemiņas vietai pie vecās liepas Turaidas Rozei, jaunietei, kas ziedoja savu dzīvību mīlestības vārdā un kļuva par leģendu godam, cieņai un uzticībai;
- izstaigājiet plašo muižas apbūvi, kur vēsturisko ēku ekspozīcijās ietverts stāstījums par Turaidas muižu 300 gadu garumā. 

Pēc tam dodamies uz Āraišiem

Apmeklējam Āraišu ezerpili, kas bijusi pastāvīgi apdzīvota, pilskalniem līdzīgi nocietināta dzīvesvieta, kas aizsardzības nolūkā celta uz mazas, pārplūstošas saliņas. Ezerpili cēluši un 9.-10.gadsimtā apdzīvojuši senie latgaļi. Tā bijusi sociāli diferencēta kopiena – domājams kāda latgaļu dižciltīgā rezidence, kurā viņš mājoja kopā ar saviem tuviniekiem un saimes ļaudīm. Ezerpils iemītnieki nodarbojās ar zemkopību, lopkopību, meža dravniecību un tirdzniecību. Kultūrslānī atrastās rotaslietas un ieroči visnotaļ raksturīgi seno latgaļu kultūrai, tomēr to vidū ir arī atsevišķi zemgaļu un skandināvu cilmes priekšmeti, kas liecina par kontaktiem ar kaimiņu kopienām un tautām.

Vēkāk izbraucam uz Cēsīm

Ekskursija pa Cēsīm, atrodas Vidzemes centrā un ir viena no skaistākajām Latvijas pilsētām. Vecpilsētas bruģētās ielas saglabājušas savu plānojumu vēl no viduslaikiem, saglabājot arī vecās celtnes ar sarkaniem kārniņu jumtiem, slēgtiem pagalmiņiem un atjaunotām namu fasādēm. 

Apmeklējam Cēsu Jauno pili. Cēsu pilsmuižas kungu dzīvojamā māja jeb Jaunā pils 18.gadsimtā iebūvēta viduslaiku pils nocietinājumu sistēmā – torņa un vārtu aizsardzības ēkas vietā. Mūsdienās tajā saimnieko Cēsu vēstures un mākslas muzejs. 

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Kamaniņu-bobsleja trase - pieaugušajiem 0.60 EUR, skolēniem 0.30 EUR

Gaisa trošu vagoniņš – pieaugušajiem 7.00 EUR vienā virzienā (12.00 EUR turp-atpakaļ), bērniem no 3 līdz 12 gadiem 5.00 EUR vienā virzienā (8.00 EUR turp-atpakaļ)

Turaidas muzejrezervāts – pieaugušajiem 6.00 EUR, pensionāriem 4.30 EUR, studentiem 3.00 EUR, skolēniem 1.15 EUR

Āraišu ezerpils – pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas

Cēsu Jaunā pils – pieaugušajiem 4.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2.50 EUR

 

 

karte 1