Gleznainā Kuldīga - Jūrkalnes stāvkrasts - pārsteidzošā Ventspils

Kurzemes gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 19.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Kuldīgā

Kuldīga pirms vairāk nekā 1000 gadiem bija lielākais seno kuršu tirdzniecības un kultūras centrs. 1368.gadā Kuldīgas pilsēta tika iekļauta Hanzas savienībā. Pilsēta bija arī Kurzemes hercogistes galvaspilsēta. Kuldīgas senās daļas vēsturiskais centrs Ventas senlejā ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Pastaigāsimies pa nelielo viduslaiku pilsētu. Redzēsim unikālu, ļoti labi saglabājušos un vienīgo Baltijas valstu mazo pilsētu plānošanas 17. – 18.gadsimtu ēku celtniecības ansambli. Alekšupītes ūdenskritums ir augstākais ūdenskritums Latvijā - 4,5 metri. Pēc tam apmeklēsim Skulptūru dārzu, kas atrodas Kuldīgas senākajā daļā, bijušā Livonijas ordeņa vietā. Šeit atrodas Līvijas Rezevskas divdesmit divas skulptūras. Apbrīnosim 1874.gadā uzcelto Kuldīgas ķieģeļu tiltu, kas ir viens no garākajiem tiltiem ar ķieģeļu velvēm Eiropā, un visplatāko ūdenskritumu Eiropā - Ventas rumbu.

Pēc tam izbraucam uz Jūrkalni

Apbrīnosim Jūrkalnes stāvkrastu, kas ir viens no gleznainākajiem Baltijas jūras piekrastē Latvijā ar 20 metrus augstu stāvkrastu.

Tālāk gar jūras krastu ceļš ved uz Ventspili

Ventspils ir ostas pilsēta, kas atrodas Baltijas jūras krastā. Pilsētas nosaukums cēlies no Ventas upes, kas plūst cauri pilsētai. Ventspils ir viena no vecākajām pilsētām Latvijā. 1253.gadā ir pirmo reizi minēta apdzīvota vieta Winda Livonijas ordeņa zemēs. 1290.gadā pirmo reizi minēta Winda kā Livonijas ordeņa pils. 1378.gadā Ventspils saņēma pilsētas tiesības. Šodien Ventspils ir viena no visattīstītākajām pilsētām valstī. Pēdējos gados Ventspils ir kļuvusi par vienu no populārākajiem tūrisma galamērķiem Latvijā. Pilsētas robežās atrodas vecpilsēta, mežs un zilā karoga pludmale, kas simbolizē tīru vidi un labu ūdeni. Pilsētā ir daudz apskates objektu un lielisku izklaidēties iespēju.

Dosimies pastaigā pa Ventspils vecpilsētu, kur šaurās ieliņas, vēsturiskās ēkas un trīs laukumi - Rātslaukums, Tirgus laukums un Vecpilsētas laukums, savienojas ar mūsdienu arhitektūru. Pastaigāsimies pa brīnišķīgo ostas promenādi. Redzēsim arī unikālās daudzkrāsainās "Ventspils govis" – skulptūras, kas rotā pilsētas ielas un laukumus. Vecpilsētas sirds ir senais Rātslaukums un apkārtne ap to. Redzēsim 19.gadsimta evaņģēliski luterisko Sv. Nikolaja baznīcu, Amatu māju un iepazīsimies ar 13.gadsimta Livonijas ordeņa pils vēsturi.

Pēc tam apmeklējam Livonijas ordeņa pili - Ventspils simbolu. Tas ir vecākais viduslaiku cietoksnis Latvijā, uzbūvēts 13.gadsimta otrajā pusē, un līdz mūsdienām saglabājies gandrīz nemainīgs. 2001.gada septembrī pilī tika atvērts Ventspils muzejs.

Vēlāk apmeklēsim Piejūras brīvdabas muzeju - vienīgo Latvijas zvejniecībai veltīto brīvdabas muzeju, kura 4 hektāru teritorijā var aplūkot plašu jūras zvejas kuģu kolekciju un lielāko enkuru kolekciju Baltijas valstīs.

Īpašas sajūtas sniegs brauciens pa šaursliežu dzelzceļu "Mazbānītī". 2 km garais šaursliežu dzelzceļa posms savieno Piejūras brīvdabas muzeju, Jūrmalas parku un Piedzīvojumu parku.

Brīvais laiks

19.00 izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam kafijas pauze

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Livonijas ordeņa pils - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.50 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas

Piejūras brīvdabas muzejs - pieaugušajiem 1.40 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 0.60 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas

"Mazbānītis" - biļetes cena vienam braucienam "Riņķa līnijā" pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.00 EUR

 

 

Jurkalne