Liepāja un Karostas cietums - Jūrkalnes stāvkrasts un gleznainā Kuldīga

Kurzemes gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR bērniem

Cena 19.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Liepājā

Liepāja ir trešā lielākā pilsēta valstī, lielākā pilsēta Kurzemes vēsturiskajā teritorijā un svarīga neaizsalstoša osta Baltijas jūras piekrastē. Sākotnēji mūsdienu pilsētas vieta bija kuršu zvejnieku ciems. Vēstures avotos tas pirmo reizi minētas kā Līvas ciems 1253.gadā. Latvijā Liepāja ir pazīstama kā "vēju pilsēta". Imanta Kalniņa dziesma "Pilsēta, kurā piedzimst vējš" kļuva par Liepājas himnu.

Pastaigāsimies pa Latvijas mūziķu slavas aleju, kur redzēsim 35 plāksnes ar mūziķu plaukstu atlējumiem bronzā un 10 plāksnes mūzikas grupām. Apmeklēsim Svētās Trīsvienības katedrāli ar lielākajām mehāniskajām ērģelēm pasaulē. Netālu no ieejas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!", apmeklēsim piemiņas vietu – "Spoku koku".

Tālāk dodamies ekskursijā uz Karostas cietumu. Tas nav parasts muzejs!
Redzēsiet cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem, uzzināsiet, kā dzīvojuši ieslodzītie, kā jūtās karcerī ieslodzītais, redzēsiet dažādas interesantas ekspozīcijas, piemēram, padomju pilsoņa dzīvojamo istabu, II Pasaules kara laika mantojumu u.c.
Būs iespēja apmeklēt cietuma bufeti, kā arī no padomju laika bufetnieces nopirkt autentiskus Karostas suvenīrus. Ekskursijas ietvaros varēsiet noskatīties 16 minūšu filmu "Karosta", kas stāsta par Karostas būvniecību un vēsturi. Ekskursijas nobeigumā piedāvās pārģērbties un fotografēties dažādu laikmetu militāros tērpos.

Dodamies uz Jūrkalni

Apbrīnosim Jūrkalnes stāvkrastu, kas ir viens no gleznainākajiem Baltijas jūras piekrastē Latvijā ar 20 metrus augstu stāvkrastu.

Pēc tam izbraucam uz Kuldīgu

Kuldīga pirms vairāk nekā 1000 gadiem bija lielākais seno kuršu tirdzniecības un kultūras centrs. 1368.gada Kuldīgas pilsēta tika iekļauta Hanzas savienībā. Pilsēta bija arī Kurzemes hercogistes galvaspilsēta. Kuldīgas senās daļas vēsturiskais centrs Ventas senlejā ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Pastaigāsimies pa nelielo viduslaiku pilsētu. Redzēsim unikālu, ļoti labi saglabājušos un vienīgo Baltijas valstu mazo pilsētu plānošanas 17. – 18.gadsimtu ēku celtniecības ansambli. Alekšupītes ūdenskritums ir augstākais ūdenskritums Latvijā - 4,5 metri. Pēc tam apmeklēsim Skulptūru dārzu, kas atrodas Kuldīgas senākajā daļā, bijušā Livonijas ordeņa vietā. Šeit atrodas Līvijas Rezevskas divdesmit divas skulptūras. Apbrīnosim 1874.gadā uzcelto Kuldīgas ķieģeļu tiltu, kas ir viens no garākajiem tiltiem ar ķieģeļu velvēm Eiropā. Un, apbrīnosim visplatāko ūdenskritumu Eiropā - Ventas rumba.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ekskursija pa Karostas cietumu – pieaugušajiem 3.50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2.00 EUR

Ekskursija pa Karostas cietumu ar šova elementiem - pasākums tiem, kas negrib parastu ekskursiju un ir bail piedalīties izrādē "Aiz restēm!" - pieaugušajiem 4.50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3.00 EUR

 

 

Liepaja Jurkalne Kuldiga