Daugavpils, Marka Rotko mākslas centrs un leļļu muzejs Preiļos

Daugavpils gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR bērniem

Cena 19.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Daugavpilī

Daugavpils ir otra lielākā pilsēta Latvijā pēc Rīgas, kas padara to par nozīmīgu ekonomikas, kultūras un tūrisma centru. Daugavpils ir arī lielākā pilsēta Latgalē, tās kultūras, izglītības un rūpniecības centrs. Pilsēta atrodas abos Daugavas krastos, tikai 25 km attālumā no Lietuvas un 35 km no Baltkrievijas. Pilsētu ar Dinaburgas pili tās centrā dibināja Livonijas ordenis 13.gadsimtā, bet caur to plūduši vācieši, lietuvieši, poļi, zviedri un krievi. Pilsēta gadsimtu gaitā vairākkārt ir mainījusi savu nosaukumu: Dinaburga, ar pārtraukumiem no 1275. līdz 1893.gadam, Borisogļebska 1656. - 1667.gados. Tikai 1920.gadā kļuva par Daugavpili, kuru zinām šodien. Vēsture ir ietekmējusi Daugavpili - tās arhitektūru, iedzīvotāju daudzveidību un kultūru.

Dosimies pastaigā pa Daugavpils vēsturisko centru. Redzēsim daudzu arhitektūras stilu ēkas: jūgendstila, Krievijas impērijas, "latgaliešu baroka" (sarkano ķieģeļu ēkas) un daudz cita. Pilsētas centrā ir daudz skulptūru, pieminekļu un monumentu. Apmeklēsim Baznīcas kalnu - unikālu vietu, kur atrodas četru konfesiju dievnami.

Pēc tam apmeklējam Daugavpils cietoksni un Marka Rotko mākslas centru.
Cietoksnis tika uzcelts 1810.-1878.gados. Daugavpils cietoksnis, dažādos laikos tika saukts arī par Dinaburgu un Dvinsku, ir nozīmīgākais pilsētas kultūras un vēstures piemineklis, kā arī viens no pilsētas simboliem. Dažādos laikos šajā izcilajā fortifikācijas būvē atradās dažādu varu armijas. Cietokšņa kopējā platība pārsniedz 150 hektārus. Daugavpils cietoksnis ir Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19.gadsimta pirmās puses cietoksnis.
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs – daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas un kultūras centrs Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar Marka Rotko oriģināldarbiem, Latvijas un ārvalstu mākslinieku pastāvīgām un mainīgām ekspozīcijām vairāk nekā 2000 m2 platībā.

Izbraucam uz Preiļiem

Apmeklējam miniatūru karaļvalsti un leļļu galeriju. Mājas pagalmā skatienam paveras pils miniatūrā ar grezniem tornīšiem, tiltiņiem, ūdensdzirnavām. Apmeklētāji šeit labprāt fotografējas karaļnama tērpos, pārtopot prinčos un princesēs, musketieros un galma dāmās. Savukārt Leļļu galerijā katram pavērsies pasaku un fantāzijas pasaule. Pašlaik galerijā apmēram 300 unikālu, vienā eksemplārā veidotu leļļu.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Apvienotā biļete visos Marka Rotko mākslas centra sektoros un cietoksnī - pieaugušajiem 8.50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 4.00 EUR

Leļļu galerija – apmeklētājam 2.00 EUR, tērpu īre fotosesijai bērniem līdz 16 gadiem 3.00 EUR, pieaugušajiem 5.00 EUR

 

 

Daugavpils Preili