Daugavpils: vecpilsēta, cietoksnis un Marka Rotko mākslas centrs - leļļu muzejs Preiļos

Daugavpils gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 18.00 EUR bērniem

Cena 19.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Daugavpilī

Daugavpils - otra lielākā Latvijas pilsēta, atrodas Daugavas (Zapadnaja Dvina) krastos valsts dienvidaustrumu daļā 232 km attālumā no galvaspilsētas Rīgas. Pilsēta vairākkārt ir mainījusi savu nosaukumu: Dinaburga (1275.gadā), Borisogļebska (1656.-1667.gados), Dvinska (1893.-1920.gados), Daugavpils - no 1920.gada.

Ekskursija pa Daugavpils vecpilsētu - ikvienam ceļotājam Daugavpilī noteikti jāapmeklē: Baznīcu kalns – vieta, kur līdzās atrodas četru konfesiju dievnami: Mārtiņa Lutera katedrāle, Dievmātes Romas katoļu baznīca, Svēto mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāle, Jaunbūves vecticībnieku draudzes Augšāmcelšanās, Dievmātes Piedzimšanas un Svētītāja Nikolas dievnams.
 
Pēc tam apmeklējam pilsētas simbolu - Daugavpils cietoksni un Marka Rotko mākslas centru. Cietoksnis ir izcila fortifikācijas būve, kuras kopplatība ir lielāka par 150 hektāriem. Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19.gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs.
 
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs – daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas un kultūras centrs Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar Marka Rotko oriģināldarbiem, Latvijas un ārvalstu mākslinieku pastāvīgām un mainīgām ekspozīcijām vairāk nekā 2000 m2 platībā.

Izbraucam uz Preiļiem

Apmeklējam miniatūru karaļvalsti un leļļu galeriju. Mājas pagalmā skatienam paveras pils miniatūrā ar grezniem tornīšiem, tiltiņiem, ūdensdzirnavām. Apmeklētāji šeit labprāt fotografējas karaļnama tērpos, pārtopot prinčos un princesēs, musketieros un galma dāmās. Savukārt Leļļu galerijā katram pavērsies pasaku un fantāzijas pasaule. Pašlaik galerijā apmēram 300 unikālu, vienā eksemplārā veidotu leļļu.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Apvienotā biļete visos Marka Rotko mākslas centra sektoros un cietoksnī - pieaugušajiem 8.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 4.00 EUR

Leļļu galerija – apmeklētājam 2.00 EUR, tērpu īre fotosesijai 3.00 EUR

 

 

Daugavpils Preili