Likteņdārzs - Līvānu stikla muzejs - Daugavpils un Marka Rotko mākslas centrs

Daugavpils gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 20.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes - bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no Rīgas

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Koknesē

Apmeklējam Likteņdārzu, kas top, ar visas Latvijas tautas atbalstu uz salas Daugavā, kā dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā. Pirmie darbi dārzā sākti 2008.gadā, radot ābelīšu alejas ceļu. Likteņdārzs tiek veidots kā 20.gadsimtā politisko apsvērumu dēļ cietušo latviešu piemiņas vieta, kas simboliski stāsta, kāda ir bijusi maksa par latviešu tautas brīvību un neatkarīgu valsti.

Ceļojumu turpinām uz Līvāniem

Apmeklēsim Līvānu stikla muzeju. Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot no 1887.gada, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot ap 4 000 Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu.

Tālāk ceļš ved uz Daugavpili

Daugavpils ir otra lielākā pilsēta Latvijā pēc Rīgas, kas padara to par nozīmīgu ekonomikas, kultūras un tūrisma centru. Daugavpils ir arī lielākā pilsēta Latgalē, tās kultūras, izglītības un rūpniecības centrs. Pilsēta atrodas abos Daugavas krastos, tikai 25 km attālumā no Lietuvas un 35 km no Baltkrievijas. Pilsētu, ar Dinaburgas pili tās centrā, dibināja Livonijas ordenis 13.gadsimtā, bet caur to gājuši vācieši, lietuvieši, poļi, zviedri un krievi. Pilsēta gadsimtu gaitā vairākkārt ir mainījusi savu nosaukumu: Dinaburga, ar pārtraukumiem no 1275. līdz 1893.gadam, Borisogļebska 1656. - 1667.gados. Tikai 1920.gadā kļuva par Daugavpili. Vēsture ir ietekmējusi Daugavpili - tās arhitektūru, iedzīvotāju daudzveidību un kultūru.

Apmeklēsim Daugavpils cietoksni un Marka Rotko mākslas centruCietoksnis tika būvēts 1810. - 1878.gados. Pabeigšanas brīdī tas jau bija novecojis un kļuvis par pēdējo uzbūvēto bastionu tipa cietoksni Eiropā. Daugavpils cietoksnis, atkarībā no laika posma - arī par Dinaburgas cietoksnis un Dvinskas cietoksnis, ir nozīmīgākais pilsētas kultūras un vēstures piemineklis, kā arī viens no pilsētas simboliem. Dažādos laikos šajā izcilajā fortifikācijas būvē atradās dažādu varu armijas. Cietokšņa kopējā platība pārsniedz 150 hektārus. Daugavpils cietoksnis ir Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19.gadsimta pirmās puses cietoksnis.
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs – daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas un kultūras centrs Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar Marka Rotko oriģināldarbiem, Latvijas un ārvalstu mākslinieku pastāvīgām un mainīgām ekspozīcijām vairāk nekā 2000 m2 platībā.
 
Pēc tam dosimies pastaigā pa Daugavpils vēsturisko centru. Redzēsim daudzu arhitektūras stilu ēkas: jūgendstila, Krievijas impērijas, "latgaliešu baroka" (sarkano ķieģeļu ēkas). Pilsētas centrā ir daudz skulptūru, pieminekļu un monumentu. Apmeklēsim Baznīcas kalnu - unikālu vietu, kur atrodas četru konfesiju dievnami.

Brīvais laiks

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam kafijas pauze

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* veselības apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
 
Likteņdārzs – par ziedojumiem - pieaugušajiem no 1.00 EUR, bērniem no 0.70 EUR
 
Līvānu stikla muzejs – pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.50 EUR, muzeja gida pakalpojumi grupai 5.00 EUR

Apvienotā biļete visos Marka Rotko mākslas centra sektoros un cietoksnī - pieaugušajiem 8.50 EUR, bērniem, pensionāriem 4.00 EUR

 

 

Liktendarzs Livani Daugavpils