×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Engelu-pakalns_Uzutraku-muiza_Traki_Vilna

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Engelu-pakalns_Uzutraku-muiza_Traki_Vilna

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Eņģeļu pakalns – Galves ezera baltais gulbis-Užutraķu pils – ezeru ieskautā un leģendām apvītā senā Traķu pilsēta!.. un karaīmu kibinu degustācija "Karališka Senoji Kibininė"

Traku apgabala gerbonis

 Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena 24.00 EUR personai

 Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas! 

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Budos ciemā

Dosimies pastaigā pa Eņģeļu pakalnu. Eņģeļu koka skulptūru parks tika izveidots 2009.gadā. Šajā izlolotajā, tautas dievbijības un garīguma, vietā ir atrodamas daudzas eņģeļu koka skulptūras, skaisti kalti saules krusti un dzīvības koki, kas rotāti ar valsts simboliem.
Šodien 4,3 ha platībā sveicienus debesīs sūta vairāk nekā 40 lieli un mazi koka eņģeļi, no ozolkoka izcirstas kapelas. Katrs no kalna eņģeļiem iemieso kādu no dzīves patiesībām, vispārcilvēciskām vai kristīgām vērtībām. Eņģeļu formā šeit ir iemūžināti: Dzīve, Patiesība, Miers, Dvēseles miers, Līdzjūtība, Pašupurēšanās, Mīlestība, Veselība, Prieks, Pateicība, Cerība... Ir eņģeļi, kas aizsargā ģimeni, arī zinātnes, garīgā miera, Baltijas ceļa un daudzi citi sargātāji.

Tālāk ceļš ved uz grāfu Tiškeviču īpašumu pie Galves ezera

Ekskursija pa Užutraķu parku un pili, sauktu par Galves ezera balto gulbi. Rakstiskos avotos Užutraķu pussala ir minēta jau 14.gadsimtā, kad šeit valdīja tatāru dižciltīgie. Dažādos laikos pussalas zemes, dēvētas par "Aļģirda salu", piederēja dažādiem īpašniekiem. Užutraķu muižas labklājības vēsture ir saistīta ar Tiškevičiem. 19. un 20.gadsimtu mijā grāfs Jozefs Tiškevičs kopā ar sievu Jadvigu izveidoja greznu rezidenci - pili, kas bija rotāta ar iespaidīgiem Luija XVI stila interjeriem. Tika uzbūvēta terase, uz kuras līdzīgi kronim atrodas atklāta tipa paviljoni. No terases paveras skats uz skaistu jaukta stila parku.
Ekskursijas laikā pa Užutraķu muižu iepazīsieties ar tās vēsturi, kas nav atdalāma no tās ierīkotāju - grāfu Tiškeviču dzimtas, vēstures. Šeit var apbrīnot ne tikai puķu dobes, kas ieskauj pili, parku, skaisto ielas terasi, bet arī skatu, kas paveras no tās. Uzzināsiet, kā pils izskatījās agrāk, redzēsiet tās pašreizējo izskatu un pastaigāsieties pa jauktā stilā 80 ha platībā veidoto Užutraķu parku. Pastaigas laikā iepazīsieties ar tā floru un faunu, kā arī ar parku veidošanas un atjaunošanas mākslu.

Ceļojumu turpinām uz Traķiem

Ekskursija "Pa senajiem Traķiem un pilīm". Traķi pārsteidz ar savu unikālo ezera ainavu un piļu kompleksu, ka celtas viduslaikos, bet no drupām atjaunotas 20.gadsimtā. Veco Traķu pussalas pils un Jauno Traķu salas pils - reģiona vizītkarte, kurā atspoguļojas ne tikai Lietuvas tautas materiālais - arhitektūras, bet arī garīgais mantojums. Laikā, kad tika dibināta Lietuvas valsts, Traķi bija viena no politiski un militāri svarīgākajām pilsētām.
Ekskursijas laikā redzēsiet: Vissvētākās Jaunavas Marijas parādīšanās baziliku, kuru 1409.gadā dibināja Lietuvas dižkunigaitis Vītauts Dižais. Baznīcas galvenais altāris jau sešus gadsimtus glabā ne tikai Traķu, bet visas Lietuvas galveno dārgumu - Traķu Dievmātes ikonu. Traķu aizbildņa Sv. Jāņa Nepomuka kapelas stabu, kas 17.gadsimtā uzstādīts Vytauto un Karaimu ielu krustojumā. Pili, kas atrodas pussalā pilsētas centrā paugurā starp Galves un Luka ezeriem. Pils tika uzcelta 14.gadsimtā Lietuvas dižkunigaiša Ķēstuta valdīšanas laikā un aizņem 4 ha. Traķu dominikāņu klosteri, kas dibināts 18.gadsimta beigās pussalas pils teritorijā, Karaīmu ielu - "Mazpilsētu", 18.gadsimta Kenesu - Traķu karaīmu lūgšanu ēku. Visbeidzot, apmeklēsiet 14. - 15.gadsimtu salas pili.
Traķu ezera pils uzskatāma par viduslaiku aizsardzības šedevru, vienīgo ūdens pili Austrumeiropā. Pili būvēt uzsāka Lietuvas dižkunigaitis Ķēstutis, bet pabeidza viņa dēls - Lietuvas dižkunigaitis Vītauts. 14. - 15.gadsimtā uz vienas no daudzajām Galves ezera salām būvētā pils atrodas stratēģiski izdevīgā vietā, to no visām pusēm sargā ūdens. 1409. gada Lietuvas dižkunigaitis Vītauts Dižais uz šejieni pārcēla valsts galvaspilsētu, šeit tika glabāta Lietuvas metrika (valsts arhīvs) un valsts kase. Ar sarkaniem ķieģeļiem apdarinātā varenā pils ilgstoši bija Lietuvas kunigaišu rezidence, kultūras centrs. Traķu salas pils centrālajā ēkā darbojas Traķu vēstures muzejs, ir iespēja izstaigāt seno pili, apskatīt tās interjeru un daudzos interesantos eksponātus. Papildu 16 ekspozīciju zāles ir ierīkotas citā pils daļā, ko sauc par kazemātu - no šāviņiem aizsargātu nocietinājumu. Kazemāta zālēs var apskatīt bagātīgu lietišķās mākslas kolekciju - pīpes, pulksteņus, mēbeles, izstrādājumus no porcelāna, stikla un kaula. Šeit ir arī daudz monētu, medaļu, seno karšu, medību trofeju, rotaslietu, sadzīves priekšmetu, bruņu un ieroču, kā arī vērtīgu mākslas darbu. Pavisam kopā muzeja fondos uzskaitīti gandrīz 400 tūkstoši eksponātu.
 
Brīvais laiks
 
Ekskursija "Nezināmie Traķi" pa Galves ezeru ar izklaides kuģīti "Galvė". No jauna atklāsiet leģendām apvīto Traķu pilsētu, kuru ieskauj daudzi ezeri! Ekskursijas-brauciena laikā jums pavērsies brīnišķīgs skats uz Traķu ezera pili, redzēsiet Galves ezera balto gulbi - Užutraķu pili un apbrīnosiet gleznainās piekrastes ainavas. Lieliski iespaidi un labs garastāvoklis ir garantēti!...
 
Tālāk, dodamies uz resorānu "Karališka Senoji Kibininė"
 
Karaīmu pīrādziņu-kibinu degustācija. Restorāns "Karališka Senoji Kibininė", kas atrodas lieliskā un stratēģiski ērtā vietā, ir viena no piemērotākajām vietām dažādiem pasākumiem. Restorānā tiek pasniegti ne tikai vairāk nekā 16 veidu kibini, bet arī liela vērība tiek pievērsta lietuviešu virtuvei. Lietuviešu ēdieni un oriģinālie dzērieni, kas iekļauti "Senoji Kibininė" tīkla restorānu ēdienkartēs, iepriecinās pat visprasīgākos gardēžus!
Par kibiniem - par šo ārkārtīgi populāro ēdienu Lietuvai jābūt pateicīgai Lietuvas dižkunigaitim Vītautam Dižajam. Tieši viņš bija tas, kurš pirms 600 gadiem atveda karaīmus uz Lietuvu, bet tie - kibinus. Pārsteidzoši ir tas, ka Lietuvā dzīvoja ne vairāk kā divi vai trīs tūkstoši karaimu, kuru kibīni mierīgi iekaroja visu valsti!
Jūs nobaudīsit karaīmu pīrādziņus-kibinus: mini-kibinus ar dārzeņiem (2 gab.), mini-kibinus ar liellopu gaļu (2 gab.), mini-kibinus ar jēra gaļu (2 gab.) un vistas buljonu (2 porcijas).

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
 
Užutraķu pils:
pils apmeklējums - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem, pensionāriem 1.50 EUR
ekskursija ar vietējo gidu pa Užutraķu parku un pili - 2.50 EUR personai
 
Ekskursija "Pa senajiem Traķiem un pilīm" ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai
 
Traķu ezera pils:
apmeklējums - pieaugušajiem 12.00 EUR, bērniem, pensionāriem 6.00 EUR
apmeklējums (no 1.oktobra līdz 1.aprīlim) - pieaugušajiem 8.00 EUR, bērniem, pensionāriem 4.00 EUR
 
Ekskursija "Nezināmie Traķi" pa Galves ezeru ar izklaides kuģīti "Galvė" - pieaugušajiem 9.00 EUR, bērniem, pensionāriem 6.00 EUR. Ekskursijas garums 45 minūtes
 
Karaīmu kibinu degustācija restorānā "Karališka Senoji Kibininė" - apmeklētājam 10.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

{gallery}Engelu-pakalns_Uzutraku-muiza_Traki_Vilna{/gallery}

 

Traki

Engeli Uzutraku Traku-pils Traki