Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Anīkšču reģionālais parks: taka virs koku galotnēm "Laju takas" – Anīkšču pilsēta un "Vīna ceļš" vīna rūpnīcā "Anykščių vynas" – Zirga muzejs – kafejnīca "Pasagėlė" un dendroloģiskais parks "Vīramātes mēle"

Anikscu gerbonis

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 21.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Anīkšču reģionālajā parkā

Anīkšču reģionālais parks. 1960.gadā šo teritoriju pasludināja par ainavu liegumu, bet 1992.gadā tika atklāts Anīkšču reģionālais parks. Līdztekus mežiem tas sastāv no četriem hidrogrāfijas rezervātiem, trim botāniskajiem dārziem, četriem ģeomorfoloģiskajiem parkiem un četriem ainavu parkiem. Reģionālajā parkā iekļauta arī Anīkšču pilsēta, kas ir pilsētvides rezervāts.

Pastaigāsimies pa taku virs koku galotnēm - Laju takas. Taka ved augšup līdz 21 metru augstumam. Taka virs koku galotnēm ir apmēram 300 metrus gara un ved līdz 35 metrus augstam skatu tornim, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Anīkšču siliem un Šventojas upes līkumiem. Tāda veida taka ir vienīgā Baltijas valstīs. Pēc tam apskatām Puntukas akmeni, kas ir otrs lielākais, bet pats populārākais akmens Lietuvā, un kura svars ir 265 tonnas. Akmenī ir izcirsti lidotāju Dariusa un Girenasa bareljefi.

Tālāk ceļš ved uz Anīkšču pilsētiņu

Dosimies pastaigā pa pilsētas centrālo daļu. Anīkšči ir Anīkšču novada un Anīkšču rajona pašvaldības administratīvais centrs. Pilsētiņā dzīvo aptuveni 11 000 iedzīvotāju. Pilsēta atrodas pie Šventojas upes. Nosaukums cēlies no Anīkštas upes (lietuviski - Anykšta), kas ietek Šventojas upē.
Pirmo reizi pilsēta tika minēta 1442.gada dokumentos. 1792.gada 17.janvārī pēdējais Lietuvas lielkņazs un Polijas karalis Staņislavs Augusts piešķīra Anīkščiem pilsētas tiesības. Pēc trešās Polijas dalīšanas 1795.gadā apdzīvotās vietas statuss tika samazināts. Atkārtoti pilsētas tiesības Anīkšči ieguva tikai 1938.gadā. Otrā pasaules kara laikā pilsēta tika pamatīgi nopostīta. 1944.gadā vācu karaspēks uzspridzināja abus tiltus un pilsētas centrs tika sagrauts.
Mūsdienās Anīkšču reģions piesaista tūristus ar savu unikālo dabu, skaisto apkārtni un daudziem muzejiem. 2007.gada vasarā Anīkšču pilsētai tika piešķirts kūrorta zonas statuss.
Anīkšču vecpilsēta ir maza, bet interesanta. Šeit jūs atradīsiet daudz mājīgu kafejnīcu, restorānu, kur var iedzert tasi kafijas vai tējas, un sajust pilsētiņas skaistumu un garu.
Kā arī uzkāpsim Sv. apustuļa evaņģēlista Mateja baznīcas tornī. Baznīca celta neogotikas stilā 1899. - 1909.gadā. Šī ir augstākā baznīca Lietuvā, ko veido divi torņi un kuras augstums ir 79 metri. Uzkāpjam 33 metru augstumā - vienā no torņiem izveidots skatu laukums, no kura kā uz delnas Anīkšču pilsēta un iespaidīgais apkārtnes skaistums. Viens no interesantākajiem akcentiem ir Šventojas upe, kas tek pavisam tuvu baznīcai, un tilts, kas uzcelts tai pāri, kā arī aizsprosts, kas atrodas nedaudz nostāk.

Tālāk, "Vīna ceļš" vīna rūpnīcā "Anykščių vynas". Pati vecākā vīna rūpnīca Lietuvā "Anykščių vynas" ("Anīkšču vīns") ir mūsdienīgs uzņēmums, kas ražo vīnu "Voruta" no vietējām dabīgām izejvielām - upenēm, ķiršiem un aronijām. Izzinošās programmas "Vīna ceļš" laikā jūs varēsiet:
uzzināt šīs rūpnīcas vēsturi, kas sākās 1926.gadā;
iepazīties ar vīna "Voruta" gatavošanas procesu: no sulu spiešanas no augļiem un ogām līdz pildīšanai pudelēs;
nogaršot pēc izvēles 4 dzērienus no "Riedel" glāzēm, kas paredzētas profesionālai degustācijai;
noklausīties vīnziņa stāstus par degustējamo dzērienu garšas un aromāta īpašībām un iepazīties ar vīnu un ēdienu apvienošanas pamatprincipiem.
Izglītojošās programmas "Vīna ceļš" ilgums ir no 2 līdz 3 stundām.
Pēc degustācijas šeit esošajā veikalā varēsiet iegādāties dzērienus un suvenīrus.

Brīvais laiks

Ceļojumu turpinām uz Ņuroņu ciemu

Apmeklējam unikālo Zirga muzeju. Vienīgais Baltijas valstīs esošais Zirga muzejs šobrīd izvietots 15 ēkās. Gada laikā to apmeklē vairāk nekā 35 000 tūristu.
Muzejs tika dibināts pēc agronoma profesora Petra Vasinauska (1906 - 1995) iniciatīvas. Vēloties pierādīt, ka zirgs joprojām ir vajadzīgs, 1975.gadā P. Vasinausks ar ratos iejūgtu zirgu Bēris, pa Lietuvas pilsētām 43 dienās nobrauca 1501 km. 1978.gadā tika atvērts Zirga muzeju, un kopš muzeja dibināšanas Ņuroņos katru gadu pirmās vasaras nedēļas beigās tiek rīkoti tradicionālie sporta un etnogrāfiskie svētki "Skrien, skrien, zirdziņ".
Apmeklējot muzeju, uzzināsiet par cilvēka un zirga attiecībām, apskatīsiet savāktos eksponātus, kas atspoguļo zirga nozīmi Lietuvas ekonomikas un kultūras vēsturē. Teritoriju veido ekspozīcijas, kas izvietotas 15 ēkās, amatniecības centrs un 19.gadsimta beigu Aukštaitijas muižā. Muzejā varēsiet redzēt strādājošus amatniekus: audēju, kalēju un ēvelētāju.
Bet muzeja pagalmā jūs atradīsiet dažādas izklaides: šeit varēsiet izbraukt ar vējiņu bričkā, izjāt uz zirga vai vienkārši paglāstīt šo gudro un skaisto dzīvnieku. Galu galā muzejs nav iedomājams bez dzīviem "eksponātiem" - zirgiem!
Muzejs pastāvīgi tiek atjaunināts, sagatavo izglītojošas programmas, demonstrē un māca tradicionālos amatus.

Pec tam, apmeklēsim kafejnīcu "Pasagėlė". Kafejnīca slavena ar tradicionālajiem lietuviešu ēdieniem. Izsmalcināta lietuviešu virtuve ar bagātīgu nacionālā mantojuma produktu klāstu.

Tālāk ceļš ved uz Kupišķu pilsētu

Pastaigāsimies pa dendroloģisko parku "Vīramātes mēle". Kupišķu jūra ir ceturtā lielākā mākslīgā ūdenskrātuve Lietuvā. 1984.gadā, aizsprostojot Lēvenes upi, tika izveidots mākslīgs dīķis 828 ha platībā un 25 km garumā. Kupišķu jūrā uz salas atrodas dendroloģiskais parks "Vīramātes mēle" (Uošvės Liežuvis), kura platība ir 8,97 ha. Parka teritorijā ir izglītojošas takas, atpūtas vietas ar lapenēm un vieta pasākumiem. Kā arī aug vairāk nekā 50 koku sugu, kuriem blakus izvietoti informatīvi stendi. Šī ir iecienīta atpūtas vieta Kupišķu iedzīvotājiem un viesiem.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Taka virs koku galotnēm "Laju takas" - apmeklētājam 1.00 EUR

Sv. apustuļa evaņģēlista Mateja baznīcas torņa skatu laukuma apmeklējums - apmeklētājam 1.00 EUR

"Vīna ceļš" vīna rūpnīcā "Anykščių vynas": ekskursija un 4 dzērienu degustēšana ar uzkodām - pieaugušajiem 14.00 EUR

Zirga muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 5.00 EUR, bērniem 3.00 EUR
izbrauciens bričkā muzeja teritorijā - apmeklētājam 1.50 EUR
izjāde uz zirga muzeja aplokā - apmeklētājam 1.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Laju-takas Aniksci Zirgu-muzejs Kupisku-jura