Akmens skulptūru parks "Vilnoja" - Medininku pils - Aukštojs un Jozapines kalni - ievērojamākās vietas Viļņā

Vilnas aprinkisCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 48.00 EUR bērniem

Cena no 49.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Suderve - Medininki - Viļņa

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Sudervē

Apmeklējam Akmens skulptūru parku "Vilnoja" - unikālu laikmetīgās mākslas brīvdabas muzeju. Gleznainā Vilnojas ezera krastā atrodas 4 hektārus plašs parks, kas dod iespēju baudīt skaistus mākslas darbus, kurus veidojuši no cietā Lietuvas granīta vairāk nekā piecdesmit autori no visas pasaules. Parka dibinātājs - uzņēmējs un filantrops Vidmants Martikonis. 2001.gadā viņš uzaicināja astoņus slavenus lietuviešu akmeņkaļus uz simpoziju, lai viņi īstenotu savas idejas laukakmeņos. Tā parādījās pirmās parka skulptūras, bet simpoziji turpinājās. Tradīcija katru gadu apvienot tēlniekus no visas pasaules iedzīvojās. Uz šo dienu parkā ir aptuveni 70 monumentālu darbu.

Pēc tam izbraucam uz Medininkiem

Apmeklējam Medininku pili. Viduslaiku pils Medininkos atrodas 30 kilometrus no Viļņas. Tiek uzskatīts, ka to lika uzbūvēt 14.gadsimtā Lietuvas dižkunigaitis Ģedimins. Pirmo reizi rakstos pils minēta 1387.gadā. 12. un 14.gadsimtā celtā pils platības ziņā ir lielākais cietoksnis Lietuvā un viena no lielākajām šāda veida pilīm Austrumeiropā. Tās pagalms ir 1,85 hektārus plašs, bet viss komplekss aizņem 6,5 hektārus. Ziemeļi sienas garums - 128.70 metri, austrumu – 161.20 metri, dienvidu – 127.70 metri, rietumu – 147.90 metri. Pils uzcelta līdzenumā, tās ziemeļu pusē ir purvs. Sienu augstums sasniedz pat 15 metrus, sienu biezums lejas daļā līdz 1.90 metriem, bet augšā līdz 1.60 metriem. Ziemeļaustrumu stūrī uzcelts galvenais piestāvu tornis. Vēl viens tornis atradās dienvidu sienas vidū, tikai ārpusē. Sākotnēji katrā sienā bija 4 vārti.
Kopš 2004.gada pils pieder Traķu vēstures muzejam. 2012.gada septembra beigās pils tika atvērta pēc rekonstrukcijas. Šeit tika izvietota prezidenta Aļģirda Brazauska medību trofeju kolekcija, kas veltīta pils vēsturei.

Pēc tam dodamies uz pašiem augstākajiem kalniem Lietuvā - Aukštoju un Jozapines
3 km attālumā no Medininku pils Baltkrievijas virzienā atrodas augstākie Lietuvas kalni. Aukštojs (Aukštojos) kalns ir pats augstākais – 293.84 metri. Pavisam blakus, tikai puskilometru tālāk, ir Jozapines (Juozapinės) kalns, kura augstums ir 292.83 metri, un, kuru agrāk uzskatīja par augstāko punktu Lietuvas teritorijā.
 
Brīvais laiks

Izbraucam uz Viļņu

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Viļņa - Rīga

Brokastis viesnīcā

Lietuvas galvaspilsēta Viļņa pirmo reizi tiek pieminēta 1323.gadā, kad Lietuvas dižkunigaitis Ģedimins uzcēla pili Neris upes krastā. Viļņa ir arī viena no vecākajām Eiropas pilsētām, kur vecpilsētas šarms harmoniski sadzīvo ar mūsdienu vēsmām, pilsēta iepriecina ar arhitektonisko daudzveidību – gotikas un neoklasicisma stila nami mijas ar brīnišķīgām baroka pērlēm. Vecpilsēta kopš 1994.gada ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa vecpilsētu un Užupi: Katedrāle un Katedrāles laukums, piemineklis dižkunigaitim Ģediminam, Valdnieku pils, Ģedimina tornis, Prezidenta Pils un laukums, Viļņas Universitāte, Dzintara muzejs – galerija, Sv. Mihaila baznīca, Sv. Annas un Sv. Bernarda baznīcas, Rātsnams un Rātslaukums, Sv. Kazimira baznīca, Basīlijiešu klostera vārti, Sv. Gara baznīca un klosteris Sv. Terēzas baznīca, Aušras vārti.

Užupi dažkārt salīdzina ar Monmartru Parīzē vai Kristiāniju Kopenhāgenā. Užupis ir mākslinieku „republika” ar savu himnu, konstitūciju, prezidentu, bīskapu, divām baznīcām, vienu no vecākajām kapsētām Viļņā – Bernardīnu, septiņiem tiltiem un aizbildni – Užupes bronzas Eņģeli.

Tālāk apmeklējam Nacionālo muzeju LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS VALDOVŲ RŪMAI. LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS VALDOVŲ RŪMAI - Lietuvas lielkņazistes valdnieku pils. Tas ir muzejs – valdnieku vēsturiskā rezidence. Pilī darbojas pastāvīgās ekspozīcijas ar daļēji atjaunotu vēsturisko interjeru.

Pēc tam apmeklēsim Ģedimina torni. Pils muzeja ekspozīcija iepazīstina ar 14.gadsimta otrās puses un 17.gadsimta sākuma Viļņas piļu pārbūves maketiem, apbruņojumu, senās Viļņas ikonogrāfiskajiem materiāliem. Torņa augšā ir uzbūvēts skatu laukums, no kura paveras brīnišķīgā Viļņas panorāma.

Dodamies uz tirdzniecības centru AKROPOLIS

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Viļņas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 3.00 EUR personai
* ieejas biļetes:

Medininku pils - pieaugušajiem 1.74 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem 0.87 EUR

VALDOVŲ RŪMAI - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.50 EUR

Ģedimina tornis – pieaugušajiem 5.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Vilnoja Medininki