×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Etnokosmologijas-muzejs_Aukstaitijas-parks_Zarasi

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Etnokosmologijas-muzejs_Aukstaitijas-parks_Zarasi

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Lietuvas Etnokosmoloģijas muzejs – "Šakotis cepšana" restorānā-ceptuvē "Romnesa" un gleznainais Aukštaitijas nacionālais parks – "ezeru pilsēta" Zarasi

Aukstaitijas gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 23.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Lietuvas Etnokosmoloģijas muzejā

Lietuvas Etnokosmoloģijas muzejs ir veltīts cilvēka kosmosa izpētes vēsturei un perspektīvām, faktiem par senā cilvēka Visuma likumu izpratni, cilvēku attiecībām ar debesīm, Sauli, Mēnesi un zvaigznēm. Muzejs tika atvērts 1990.gadā. Muzeja ēkas tika uzceltas dažu simtu metru attālumā no galvenās Lietuvas observatorijas. Muzeja ēku kompleksa arhitektūrā atspoguļojas kosmiskais, pasaules koks. Koka saknēs - pazemes galerijā, kas ceļas uz augšu - atrodas ekspozīcija, bet pakalna augšā atrodas teleskops, kā debesīs virzīts koka vainags. Muzeja ekspozīcijās ir gandrīz viss, kas saistīts ar kosmoloģiju: sākot no seniem meteoroloģiskajiem instrumentiem, astronomijas un astroloģijas kalendāriem līdz mūzikas un vizuālās mākslas darbiem, kas saistīti ar kosmoloģiju.
Ekskursija "Etnokosmoloģija - sakari ar kosmosa pasauli". Dienas programmas (ekskursijas) laikā apmeklētāji caur muzeja pazemes galeriju, kā pa mitoloģiskā koka saknēm, uzkāps augšā. Ekspozīcija, kas izvietota piecās zālēs, simbolizē cilvēka un cilvēces daudzos dažādos sakarus ar Kosmosa pasauli (senās etniskās saiknes, pasaules mērogi, kalendāri, astronomija, kosmosa izpētes, ārpuszemes civilizāciju meklējumi, mūsu civilizācijas nākotne). Zālē uz lielā ekrāna slīdrādē var redzēt augstas kvalitātes attēlus no Visuma: izceļot gan mūsu planētas unikalitāti, gan parādot vistālākās galaktikas. Pēc tam apmeklētāji uzkāpj 32 metru augstumā uz novērošanas platformas, no kurienes paveras skats uz sešiem ezeriem un Labanoras meža panorāma. Ekskursijas garums - 1,5 stundas.
 
Ceļš tālāk ved uz Aukštaitijas nacionālo parku
 
Aukštaitijas nacionālais parks ir pats vecākais un pats populārākais parks Lietuvā. Parka platība ir 405,7 km². Aptuveni 2,1% no teritorijas ir aizsargājama teritorija, kurā nevar uzturēties bez parka darbiniekiem. Parks ir labi pazīstams ar floras un faunas daudzveidību. Šeit ir sastopamas Lietuvas Sarkanajā grāmatā iekļautās 64 augu sugas, 8 sēņu sugas, 48 putnu sugas. Starp parka pakalniem un mežiem ir 126 ezeri, no kuriem lielāko daļu savieno strautu un upju tīkls. Ezeri aizņem apmēram 15,5% no parka teritorijas. Parkā ir 116 ciemu ar kopējo iedzīvotāju skaitu 2300. Katrs ciems ir interesants savā veidā.
Aukštaitijas nacionālais parks un Palūše ir pazīstami kā ūdens tūrisma Meka. Palūše - galvenā kūrortmazpilsētiņa. Tieši šeit sākas vissvarīgākie tūrisma maršruti pa Aukštaitijas ezeriem un upēm.
Izglītojoša programma "Šakotis cepšana" restorānā-ceptuvē "Romnesa". Šakotis - pirmā informācija par šo kūku ir no 1417.gada. Tas ir lietuviešu virtuves gardums, kas iekļauta īpašā Nacionālā kulinārijas mantojuma fondā. Grūti pateikt, kam šakotis vairāk līdzinās pēc garšas - tortei, kūkai, pīrāgam, kēksam vai cepumam. Pēc sava izskata tas atgādina koku vai eglīti. No lietuviešu valodas nosaukums tiek tulkots kā "zarains koks" (no vārda "šaka" - zars).
Strigailišķu ciemā iepazīstamies ar uzņēmumu "Romnesa", piedalāmies programmā "Šakotis cepšana"  un degustējam (tradicionālo un trauslo) šakoti ar kafiju vai tēju.
Apmeklēsim Aukštaitijas nacionālā parka apmeklētāju centru Palūšē. Ezeri ir veidojuši nacionālā parka teritorijā dzīvojošo tautu unikālās kultūras tradīcijas, tāpēc ekspozīcijas galvenā tēma ir "Ezeru cilvēki". Šeit ir izstādītas kā senās, tā arī mūsdienu makšķerēšanas un plostošanas metodes. Displejs ir paredzēts dažāda vecuma un interešu apmeklētājiem. Kamēr pieaugušie ir aizņemti, apmeklējot izstādi, bērni var nodarboties ar makšķerēšanu.
Apbrīnosim Palūšes baznīcu un zvanu torniMācītājs Juozapas Baziliauskas no vecākiem mantotajā zemē 1750.gadā uzcēla koka baznīcu ar zvanu torni par godu savam aizstāvim Sv. Jāzepam. Tā ir uzcelta bez nevienas naglas. Astoņstūra zvanu tornis, kas atgādina senu lietuviešu koka piļu novērošanas torni, ir vienīgais Lietuvā.
Uzkāpsim kalnā Ladakalnis, kas paceļas 175 metrus virs jūras līmeņa. No kalna paveras plaša panorāma: septiņi ezeri, kurus savieno strauti un caurteces, no senās virsotnes var redzēt visneparastāko - Baluošas ezeru. Šajā milzīgajā ezerā ir septiņas salas, no kurām vienai ir savs mazais ezers. Pakalns tiek uzskatīts ne tikai par dabas pieminekli, bet arī par vēsturisko. No mutes mutē lietuvieši nodod leģendas par senajiem rituāliem, kas notika kalna galā un bija veltīti dievietei-mātei Ladai, kuru godināja daudzas Eiropas tautas, tostarp lietuvieši.
Pabūsim Ginuču ūdensdzirnavās, kas ir 19.gadsimta tehnikas piemineklis. 1935.gadā dzirnavas nomāja cilvēks, vārdā Thistle. Koka riteni viņš nomainīja pret metāla turbīnu, kas, maldami miltus, vēl ražoja elektrību ciemata iedzīvotājiem. Dzirnavas darbojās līdz 1968.gadam, atjaunotas 1978.gadā. Mūsdienās dzirnavās ir muzejs ar ekspozīcijām, kas stāsta par maizes ceļu no sēšanas līdz tās pasniegšanai uz galda.
Apmeklēsim senās biškopības muzeju. Tas ir vienīgais šāda veida muzejs Lietuvā. Muzejs Stripeiķu ciemā iekārtots vienā no viensētām 1984.gadā. Šobrīd ekspozīcija aizņem jau 6 ēkas, kā arī ir brīvdabas ekspozīcija. Muzejā ir aptuveni 500 eksponātu, izstādītas 25 skulptūras. Bišu dieva Babilo skulptūrā arī dzīvo bišu saime. Apmeklējot muzeju, uzzināsiet par biškopības attīstību no seniem laikiem līdz mūsdienām. Caur stiklu varēsiet vērot, kā bites dzīvo īpašos stropos, kā viņas būvē šūnas, izkrauj atnesto nektāru, ziedputekšņus, audzē jaunās bites.

Ceļojumu turpinām uz "ezeru pilsētu" Zarasiem

Dosimies pastaigā pa ezeru kūrortpilsētu un apmeklēsim panorāmas skatu laipu. Zarasu pilsēta ir pazīstama kopš 14.gadsimta beigām. Sākotnēji tā bija vieta, kur dzīvoja sena baltu cilts sēļi. Šobrīd Zarasi ir pilsēta, kas atrodas Lietuvas ziemeļaustrumu daļā, Zarasu novada administratīvais centrs, pilsētbūvniecības piemineklis un kūrorta zona. Zarasi lepojas ar septiņiem ezeriem un salu, pakalniem, upēm un mežiem. Grūti noticēt, ka nelielā Zarasu rajona teritorijā ir 300 ezeru! Tāpēc šī pilsēta ir patiesi slavena ar savu ūdens tūrismu, kas nav pārsteidzoši, ja apkārt jums ir tik daudz ezeru. Daži šo Lietuvas pilsētu sauc par mazo Šveici ezeru un Lietuvas pakalnu dēļ.
Zarasos ir unikāla panorāmas skatu laipa, kurai nav analogu Lietuvā. No tās no dažādiem leņķiem var apbrīnot Zarasu ezeru ar tā salām, strūklaku centrā un pastaigu taku ap ezeru. Arhitektūras struktūra ir iespaidīgā - apļveida koka taka 34 metru diametrā, kas pacelta 17 metru augstumā. 2012.gadā skatu laipa tika iekļauta Eiropas publiskās telpas balvas finālistu sarakstā.
Netālu no panorāmas skatu laipas atrodas skulptūru parks un promenāde nesteidzīgām pastaigām gar Zarasu ezera krastu.

Brīvais laiks

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā 

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Lietuvas Etnokosmoloģijas muzejs: ekskursija "Etnokosmoloģija - sakari ar kosmosa pasauli" - pieaugušajiem 6.00 EUR, bērniem 3.00 EUR

Vienreizēja biļete Aukštaitijas nacionālajā parkā - apmeklētājam 1.00 EUR

Izglītojoša programma "Šakotis cepšana" - dalībniekam 5.00 EUR

Ekskursija ar vietējo gidu Aukštaitijas nacionālā parka apmeklētāju centrā - 40.00 EUR grupai

Palūšes baznīca - apmeklējums par ziedojumu

Ginuču ūdensdzirnavas - pieaugušajiem 1.20 EUR, bērniem 0.60 EUR

Senās biškopības muzejs - pieaugušajiem 4.00 EUR, bērniem 2.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

{gallery}Etnokosmologijas-muzejs_Aukstaitijas-parks_Zarasi{/gallery}

 

Lietuvas-etnokosmologijas-muzejs Aukstaitijas-nacionalais-parks Zarasi

 

Aukstaitijas nacionalais parks