×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Kernave_Vilnoja_Vilna

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Kernave_Vilnoja_Vilna

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Lietuvas pirmā galvaspilsēta Kernave – akmens skulptūru parks "Vilnoja" – pasakainā senā Viļņa un Ģedimina tornis

VilniausCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 23.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Kernavē

Kernave ir vēsturiski Lietuvas pirmā galvaspilsēta. Rakstiskajos avotos, Livonijas Atskaņu hronikā, Kernave pirmo reizi minēta 1279.gadā. 13.gadsimtā Kernave bija liela pilsēta ar pieciem nocietinātiem pilskalniem, nozīmīgs Lietuvas ekonomiskais un politiskais centrs. Šeit valdīja Lietuvas dižkunigaitis Traidens. 1390.gadā Livonijas ordeņa krustneši pilnībā iznīcināja Kernavi.
Mūsdienās no kādreiz visspēcīgākā nocietinātā aizsardzības kompleksa ir palikuši pieci gleznaini pilskalni. Saskaņā ar vienu no leģendām šos pilskalnus uzbēra cilvēki-milži, kas šeit dzīvoja pirms 1500 gadiem. Atšķirībā no Viļņas Kernavē ir liels neskarts 13.gadsimta kultūras slānis, kas pamazām atklāj savus noslēpumus.
Kernaves ievērojamākais objekts ir Kernavas arheoloģijas un vēstures muzejs. Kernavē atrodas arī neogotiskā Vissvētākās Jaunavas Marijas Škaplierines baznīca, Mozus skulptūra, saglabājies senas baznīcas pamats, divas kapelas, piemineklis Lietuvas dižkunigaitim Vītautam un piemineklis "Dzelzs vilks".
Bet piecu pilskalnu komplekss ir ne tikai vēsturisks objekts, bet arī vieta, no kuras paveras viena no skaistākajām Lietuvas ainavām. Šo Neres upes līkumu un krastu skatu pirms simtiem gadu apbrīnoja Lietuvas valdnieki.

Apmeklēsim Kernaves arheoloģijas un vēstures muzeju. Muzejs iepazīstina ar UNESCO pasaules mantojuma objektu - Kernaves kultūras rezervātu, vietu, kur 13.gadsimtā atradās pirmā Lietuvas lielkņazistes galvaspilsēta. Muzeja ekspozīcijās ir detalizēti aprakstīta šīs teritorijas vēsture, sākot no aizvēsturiskā perioda līdz ziedu laikiem 13. un 14.gadsimtā. Mūsdienu ekspozīcijās var ne tikai apskatīt oriģinālus eksponātus, bet arī iepazīties ar izstādītajiem instrumentiem un to izmantošanas metodēm, bet pateicoties eksperimentālās arheoloģijas sasniegumiem, apmeklētāji video var redzēt kā strādāja senie meistari.

Tālāk ceļš ved uz Sudervi

Pastaigāsimies pa akmens skulptūru parku "Vilnoja" - unikālu laikmetīgās mākslas brīvdabas muzeju. Gleznainā Vilnojas ezera krastā atrodas 4 ha plašs parks, kas dod iespēju baudīt skaistus mākslas darbus, kurus no cietā Lietuvas granīta veidojuši vairāk nekā piecdesmit autori no visas pasaules. Parka dibinātājs - uzņēmējs un filantrops Vidmants Martikonis. 2001.gadā viņš uzaicināja astoņus slavenus lietuviešu akmeņkaļus uz simpoziju, lai viņi īstenotu savas idejas laukakmeņos. Tā parādījās pirmās parka skulptūras, bet simpoziji turpmāk notika ik gadu. Tradīcija, katru gadu apvienot tēlniekus no visas pasaules, iedzīvojās. Uz šo dienu parkā ir aptuveni 70 monumentālu darbu.

Ceļojumu turpinām uz Viļņu

Viļņa ir Lietuvas galvaspilsēta un lielākā pilsēta ar 575 tūkstošiem iedzīvotājiem. Pirmo Viļņa reizi minēta 1323.gadā kā Lietuvas dižkunigaiša Ģedimina galvaspilsēta. Laika posmā no 14. līdz 18.gadsimtam Viļņa bija galvenā pilsēta Lietuvas lielkņazistē. Pilsēta vislielāko uzplaukumu sasniedza Polijas-Lietuvas ūnijas karaļa Sigismunda I valdīšanas laikā, kad 1544.gadā Viļņa kļuva par karaļa galma pilsētu. Turpmākajos gados pilsēta nepārtraukti auga un attīstījās. Pēc trešās Polijas-Lietuvas ūnijas dalīšanas 1795.gadā, Viļņa kļuva par Krievijas impērijas daļu līdz pat 1918.gadam. No 1922. līdz 1939.gadam pilsēta bija Polijas sastāvā. Kopš 1939.gada Viļņa ir Lietuvas Republikas (vēlāk Lietuvas PSR) galvaspilsēta. 1991.gada 6. septembrī PSRS Valsts padome atzina Lietuvas neatkarību. Viļņa šodiena ir Lietuvas administratīvais, kultūras un politiskais centrs. Šeit, jebkurā diennakts laikā, dzīve rit pilnā sparā, un neticami mājīgā pilsētas atmosfēra ir vienkārši valdzinoša! Viļņa ir unikāla, brīnišķīga un aizraujoša pilsēta. Gandrīz katrs tūrists, kuram ir gadījies būt Lietuvas galvaspilsētā, iemīl šo lielisko pilsētu un sapņo vēlreiz šeit atgriezties. Viļņas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Pusdienas izklaides un atpūtas centrā "Belmontas". Franču dzirnavas "Belmontas", kas celtas 1838.gadā, pārtrauca darboties tikai 20.gadsimta vidū. 2001.gadā tika uzsākti šī unikālā kompleksa atjaunošanas darbi. Šobrīd izklaides un atpūtas centrā "Belmontas" ir 10 banketu zāles, kurās var uzņemt no 20 līdz 1000 viesu. Sakoptā teritorija, atjaunotās ēkas un ar etnogrāfiskiem un antīkiem eksponātiem un mēbelēm papildinātās zāles parāda Lietuvas iedzīvotāju sadzīvi, viņu vaļaspriekus un gaumi 19.gadsimta sākumā.
Viļņas iedzīvotāji un galvaspilsētas viesi īpaši iemīlējuši vasaras kafejnīcu "Belmonto kriokliai" ar unikālu skatu uz skaļo ūdenskritumu un krodziņu "Joanos Carinovos smuklė", kurā varēsiet nobaudīt tradicionālos lietuviešu ēdienus un vietējo alu "Belmontas".
Vasarā durvis atver vasaras restorāns "Amfiteatras", kas atrodas straujās Viļņas upes krastā. Upe savu vārdu devusi arī Lietuvas galvaspilsētai.

Pēc tam uzkāpsim Ģedimina tornīĢedimina tornis (lietuviešu valodā - Gedimino pilies bokštas) ir vēstures un kultūras piemineklis. Augšējās pils rietumu tornis tika uzbūvēts 1419. - 1422.gados Lietuvas dižkunigaiša Vītauta laikā. Iepriekš tā celtniecība kļūdaini tika piedēvēta viņa vectēvam Ģediminam.
Tas izvietots Pils kalna rietumu daļā, atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā un paceļas 48 metrus no kalna pakājes (143 metrus virs jūras līmeņa). Tornim ir trīs astoņstūra formas stāvi (apakšējā daļa ir četrstūrveida), 20 metrus augsts, būvēts no rupjiem laukakmeņiem un sarkanā ķieģeļa. Virs torņa mastā plīvo Lietuvas valsts karogs. Augšā no skatu laukuma paveras skats uz vecpilsētu un Vilijas upes ieleju. Lietuvas iedzīvotāji ir īpaši iemīļojuši šo torni!
Kopš 1960.gada tornī atrodas Lietuvas Nacionālā muzeja filiāles ekspozīcija, kas veltīta pilsētas vēsturei. Tornī redzēsiet arheoloģiskos atradumus, bruņu un ieroču paraugus, Viļņas piļu maketus.
Pils kalnā blakus esošajam tornim atrodas Augšējās pils drupas - dienvidu torņa pamati un aizsardzības sienas fragments. Līdz tornim var uzkāpt kājām pa Pils kalna nogāzē 1895. - 1896.gados ieklāto spirālveida celiņu vai par maksu pacelties funikulierī no Nacionālā muzeja "Lietuvas lielkņazistes valdnieku pils" slēgtā pagalma.
 
Tālāk, ekskursija kājām pa pilsētas vēsturisko centru. Pastaiga pa šaurajām un līkumotajām ieliņām atklās visas senās viduslaiku pilsētas leģendas un noslēpumus.
Ekskursiju sāksim pie viena no Viļņas simboliem - Aušras vārtiem, kas celti 16.gadsimta sākumā gotikas stilā. 1671.gadā virs vārtiem karmelīšu klostera mūki uzcēla kapelu, un tajā tika novietota brīnumdarītājas Vissvētākās Jaunavas Marijas glezna. Pēc tam aplūkosim Sv. Terēzas Romas katoļu baznīcu, agrīnā baroka arhitektūras piemineklis. Baznīca tika uzcelta 1650.gadā kā karmelīšu klostera galvenā baznīca. Tālāk - Sv. Gara baznīca, kas tika uzcelta 17.gadsimtā par godu Svētajam Garam, kurš nolaidās uz apustuļiem. Pareizticīgā Sv. Gara klostera galvenā baznīca ir nozīmīgākā pareizticīgo baznīca Lietuvā. Pēc tam aplūkosim skaisto Lietuvas Nacionālās filharmonijas ēku. Vēlāk apskatām Sv. Kazimira baznīcu - pirmo baroka stilā 1604.gadā uzcelto baznīcu Lietuvā. Sv. Kazimira baznīca kopā ar blakus esošo klosteri tika uzcelta par godu Lietuvas aizbildnim Sv. Kazimiram. Baznīcu cēla jezuīti ar dāsnu Polijas karaļa un Lietuvas lielkņaza Sigismunda III Vāsas un Lietuvas lielkņazistes hetmaņa Leona Sapegi atbalstu.
Pēc tam apmeklēsim 15.gadsimta Rātslaukumu, kas ir viens no vecākajiem laukumiem Viļņā. Aplūkosim Viļņas rātsnamu, kas ir izcila 14.gadsimta beigu sabiedriskā ēka klasicisma stilā. Senajām ēkām, kas apbūvētas ap laukumu, ir arī sava interesanta vēsture. Pirmkārt, tās ir 15.gadsimtā celtās gotikas stila Mazā ģilde un agrīnā klasicisma stila Lielā ģilde. Tāpat ir jāpiemin 16. - 17.gadsimta Trīsvienības klostera ēku un slavenā Lietuvas tēlnieka Marka Antakoļska māju. Pēc tam iziesim pa kādreizējo ebreju kvartālu, kas ir Viļņas vēsturiskā centra neatņemama sastāvdaļa. Ebreju kvartāls - šauras ieliņas un viduslaiku mājas, kurās joprojām jūtams senu laikmetu nospiedums. Tālāk redzēsim Viļņas universitātes ēku. Universitāte dibināta 16.gadsimtā, un tās arhitektūras komplekss attīstījās vairāku gadsimtu garumā. Tāpēc universitātes ēkas celtas no gotikas un renesanses līdz baroka un klasicisma arhitektūras stiliem. Krāsainību kompleksam piedod 13 pagalmi, arkādes un galerijas.
Netālu, uz Daukanta laukuma atrodas krāšņā Prezidenta pils - Lietuvas Republikas prezidenta rezidence. Dodamies uz Katedrāles laukumu - Viļņas galveno laukumu. Aplūkosim katedrāli - Sv. Staņislava un Vladislava baziliku, kas ir vissvarīgākais katoļu dievnams Lietuvā. Katedrāles kazemātos tika glabāti izcili Lietuvas lielkņazistes cilvēki: dižciltīgie, bīskapi un prinči. Iepretim katedrālei atrodas 13. - 14.gadsimtā būvētais 57 metrus augstais zvanu tornis. Tālāk - piemineklis Lietuvas dižkunigaitim Ģediminam un atjaunotā Lietuvas lielkņazistes valdnieku pils. Blakus Lejas pilij, Ģedimina kalna virsotnē, atrodas Ģedimina tornis.
Pēc tam izstaigāsim senāko Viļņas ielu - Pils ielu. Iela ir populāra pastaigas vieta ar gleznainiem pilsētas skatiem, daudziem arhitektūras un kultūrvēstures pieminekļiem, ar kafejnīcu, restorānu, muzeju un galeriju, viesnīcu, rotaslietu izstrādājumu un suvenīru veikaliņu pārpilnību. Tālāk, apbrīnojam seno Literatu ielu. Kopš 2008.gada rudens ielas sienas ir dekorētas ar veltījumiem - tēlnieku un gleznotāju nelieliem izstrādājumiem no koka, māla, metāla, stikla, filca un citiem materiāliem. Nākamais apskates objekts ir Sv. Miķeļa baznīca. Baznīca ir arhitektūras piemineklis, kuram ir raksturīgi pārejas elementi no gotikas līdz renesansei, kā arī Sapegu dzimtas atdusas vieta. Saskaņā ar Lietuvas lielkņazistes hetmaņa Sapegi rīkojumu 1594.gadā tika uzsākta baznīcas būvniecība, pabeigta 1625.gadā. Pēc tam redzēsim 1495. - 1500.gadā celto Sv. Annas baznīcu - skaistu, neparastu vēlās gotikas šedevru. Tuvumā atrodas 16.gadsimta Sv. Franciska un Bernarda baznīca. Baznīca ir viens no spilgtākajiem Viļņas gotikas piemēriem, 17. - 18.gadsimtā ieguvusi renesanses un baroka arhitektūras iezīmes. 
Visbeidzot apmeklēsim "Užupes Republiku". Užupe dažreiz tiek salīdzināta ar Monmartru Parīzē vai Kristiāniju Kopenhāgenā. Užupe ir mākslinieku "republika". Užupei ir sava himna, konstitūcija, prezidents, bīskaps, divas baznīcas, viena no vecākajām kapsētām Viļņā, septiņi tilti, un aizbildnis - bronzas Užupes eņģelis.
 
Brīvais laiks

Vakarpusē izbraucam Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze 

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Viļņas vecpilsētu - 5.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:

Kernaves arheoloģijas un vēstures muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem 1.50 EUR
ekskursija ar vietējo gidu - 60.00 EUR grupai

Ģedimina tornis - pieaugušajiem 5.00 EUR, bērniem 2.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

{gallery}Kernave_Vilnoja_Vilna{/gallery}

 

Kernave Vilnoja Vilna