Senais ciems Švekšņa - ievērojamākās vietas Nemūnas deltas reģionālajā parkā

Nemunas delta gerbonis

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena 21.00 EUR bērniem

Cena 22.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies Švekšņā

Švekšna - mazpilsētiņa Žemaitijā, kas pirmo reizi minēta 1509.gadā. Apmeklējam muižu – villu „Genowefa”, kuru 1880.gadā Adomas Plāters uzcēla par godu savai sievai. Kā arī apskatām skaisto Švekšņas Sv. Apustuļa Jēkaba baznīcu, kas būvēta 1905.gadā.

Tālāk izbraucam uz Nemūnas deltas reģionālo parku

Ierodoties šajā piekrastes reģionā redzēsiet unikālo Nemūnas upes deltu ar tās galvenajiem atzariem – Atmatu un Skirvīti, kas ieskauj Rusnes salu. Nemūnas delta slavena ar daudzajām salām, upju attekām, vēsturiskiem zvejnieku ciemiem, bagātīgo dabas, kultūras un savu arhitektūras mantojumu! Vienas dienas laikā Ventes ragu pārlido pat 100 - 200 tūkstoši putnu! Neaizmirstamu iespaidu atstās apmeklējums pavasarī, kad mostas Nemūna un reģionālajā parkā ir plūdi. Saskaņā ar Ramsāres konvencijas kritērijiem, 1993.gadā delta tika iekļauta kā vērtīga starptautiskas nozīmes mitrā vieta. Nemūnas deltu apmeklē daudz tūristu un katru gadu apmēram 100 tūkstoši zvejnieku.

Apmeklējam Ventes ragu un ornitoloģijas muzeju. Ventes rags ir ap 5,5 km gara pussala, platākā vieta ap 2,2 km. Raga smailē atrodas bāka, kas celta 1852.gadā un ir 11 metrus augsta. Pār Ventes ragu iet nozīmīgs putnu migrācijas ceļš. 1929.gadā šeit tika izveidota ornitoloģiskā stacija. Laikā no 1929.gada līdz 2006.gadam, šeit tikuši apgredzenoti ~2 miljoni putnu.

Pēc tam dodamies Miniju (Mingi). Mazais zvejnieku ciemats pirmo reizi minēts 1540.gadā. Tas unikāls ar to, ka tā galvenā "iela" ir Minijas upe - ciemata mājas ar laivu piestātnēm sabūvētas abos upes krastos. Upe ir galvenais satiksmes ceļš. Ciematiņš skaitās un unikālās ainavas dēļ pazīstams kā „Lietuvas Venēcija”.

Izbraucam uz Uostadvaris ciematiņu, kas atdodas uz Rusnes salas Atmatas upes krastā. 1876.gadā tika uzbūvēta Uostadvaris bāka, kas ir astoņstūraina un 18 metrus augsta.

Vēlāk apmeklējam RusniMazpilsētiņa atrodas uz Rusnes salas. Vienīgā mazpilsētiņa Lietuvā, kas atrodas uz salas Nemūnas deltā, un ieskauj Atmatas un Skirvītes upes (starp kurām tek Pakalnes upīte). Uz Rusni var nokļūt pa modernu tiltu pār Atmatu. Citā Skirvītes krastā ir Krievija. Apskatām Rusnes baznīcu, kas uzbūvēta 1419.gadā.

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ventes raga ornitoloģijas muzejs - pieaugušajiem 3.00 EUR, skolēniem 2.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Sveksna Nemuna