×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Radaili_Nemuna

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Radaili_Nemuna

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Neparastā pilsētiņa Švekšna – neatkārtojamas vietas Nemunas deltas reģionālajā parkā

Nemunas delta gerbonis

Ceļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 24.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies pilsētiņā Švekšna

Dosimies pastaigā pa pilsētiņu. Švekšna ir pilsēta Šilutes rajonā, Švekšnas administratīvais centrs, kurā dzīvo aptuveni 1650 cilvēku. Pilsētas rietumu daļā tek Švekšnales upe. Švekšna tiek pieminēta jau 14.gadsimtā. Apdzīvotā vieta radās pēc Melnas līguma noslēgšanas 1422.gadā, kad samazinājās Livonijas ordeņa uzbrukumu draudi. 1509.gadā Švekšna piederēja Žemaitijas vecākajam Kesgailim (Kęsgaila). 19.gadsimtā šeit ienāca Plāteru dzimta, tajā laikā lielākie Lietuvas magnāti. Lietuviešu literatūras aizlieguma laikā Švekšna kļuva par vienu no galvenajiem grāmatu kontrabandas centriem.
Švekšnas apmeklētājus jau vairāk nekā simts gadus no tālienes sagaida divas sārtas smailes - tie ir valsts ceturtās augstākās baznīcas 75 metrus augstie torņi. Pilsētas centrā apbrīnosim skaistāko Sv. apustuļa Jēkaba baznīcu, kas celta neogotikas stilā 1905.gadā. Īpaši izcils kompleksa elements ir viadukts, kas stiepjas pāri ielai un savieno baznīcas pagalmu ar izrotātajiem Švekšnas parka vārtiem.
Izstaigāsim Švekšnas muižas kompleksu, kas ir viens no skaistākajiem arhitektūras ansambļiem visā Žemaitijā. 1880.gadā grāfs Adomas Plāters par godu savai sievai uzcēla villu "Genowefa", kuru ieskauj lielisks parks ar jauktā stilā augošiem retu sugu augiem. Abas parka daļas savieno ar vāzēm dekorētas parādes kāpnes. No kāpnēm paveras skaists skats uz lejas terases ūdeņiem. Uz muižas centrālā dīķa salas joprojām atrodas romiešu medību dievietes Diānas skulptūra. Parka galvenajā alejā atjaunots krāšņs Saules pulkstenis, vāze uz pjedestāla, Svētās Marijas skulptūra un skulptūra "Brīvības eņģelis".

Ceļš tālāk ved uz Nemunas deltas reģionālo parku

Nemunas delta, kas atrodas tikai dažus metrus virs jūras līmeņa, ir piekrastes zemienes zemākā daļa. Šajā teritorijā ir 8 neapdzīvotas salas. Vietas unikālo ainavu rada ūdens: upju, kanālu, ezeru un purvu savijumi.
Nemunas delta - vieta, kura izceļas ar putnu sugu daudzveidību. Te ir ideāli apstākļi, lai putni paliktu un perētu, bet gājputni atpūstos pirms došanās uz tālajām zemēm.
1993.gadā Nemunas delta tika iekļauta starptautiski nozīmīgu mitrāju sarakstā. Lai saglabātu šo unikālo un neatkārtojamo dabas ainavu, tika izveidots Nemunas deltas reģionālais parks.
Pastaigāsimies pa Ventes ragu - nelielu pussalu Kuršu līča austrumu piekrastē, Nemunas upes deltā, uz dienvidiem no Ventes ciema. Tā ir Lietuvā garākā pussala, kuras garums ir 5,5 km, bet platums - 2,2 km. Ventes rags ir slavens ar to, ka tas ir "pieturvieta" simtiem tūkstošu gājputnu, kas katru pavasari un rudeni pārlido Lietuvu.
Šeit apmeklēsim ornitoloģiskās stacijas muzeju un apskatīsim putnu migrācijai veltītu ekspozīciju. Uz Kuršu līča ūdeņu apskalotās pussalas profesors Tads Ivanausks 1929.gadā nodibināja ornitoloģisko staciju, kas ir viena no vecākajām Eiropā un pirmā Lietuvā. Jau gandrīz simts gadus stacijā strādā dažādu valstu ornitologi, kuri gaida gājputnu ierašanos pavasarī un rudenī. Katru gadu šeit apgredzeno desmitiem tūkstošu putnu.
Netālu no ornitoloģiskiem slazdiem atrodas 1863.gadā uzceltā 11 metrus augstā vecākā bāka Lietuvā. Šodien tā pieder Ventes raga ornitoloģiskajai stacijai, un tās durvis ir atvērtas ikvienam, kuram ir interese no augšas paskatīties uz viļņainajiem līča ūdeņiem un tālumā mirdzošajām Kuršu kāpas zeltainajām smiltīm.
Apmeklēsim zvejnieku ciemu Miniju. Netālu no Ventes raga, netālu no Nemunas ietekas Kuršu līcī atrodas gleznainais Minijas ciems. Unikālās ainavas dēļ ciemu dēvē arī par "Lietuvas Venēciju". Tā ir unikāla ar to, ka tās galvenā "iela" ir Minijas upe - un abos upes krastos ir uzceltas mājas un ierīkotas laivu piestātnes. Šeit nav tiltu. Lai nokļūtu ciema pretējā pusē, nāksies šķērsot upi vai braukt desmit kilometru līkumu pa sauszemi.
Pabūsim Ostadvares ciemā, kas atrodas Nemunas deltā, Lietuvas lielākajā salā - Rusne. Ciema rietumu nomalē atrodas viena no vecākajām bākām Lietuvā, ūdens celšanas stacija un polderu muzejs.
Apmeklēsim Ostadvares bāku, kas ir brīnišķīgs skatu tornis. Bāka, kuras augstums ir 18 metri, atrodas Atmatas upes atzara kreisajā krastā. Bākas celtniecība sākās 1873.gadā, bet tā darboties sāka 1876.gadā. 1907.gadā bākai tika pievienota sūkņu stacija ar tvaika turbīnu, kas no vietējām pļavām savāca lieko ūdeni un ievadīja to Atmatas upē.
Pašlaik Ostadvares bāka nedarbojas, tā ir tehnikas vēstures piemineklis un polderu muzeja, kas atrodas bijušās sūkņu stacijas ēkā, sastāvdaļa.
Dosimies pastaigā pa Rusnes pilsētiņu. Rusne ir pilsētiņa Šilutes rajonā, Rusnes administratīvais centrs, kurā dzīvo aptuveni 1630 cilvēku. Rusne ir lielākā apdzīvotā vieta, kas atrodas uz tāda paša nosaukuma salas Nemunas deltā. Šajā vietā upe sadalās divos lielos atzarojumos - dziļūdens Skirvītē, pa kuru iet Krievijas un Lietuvas robeža, un seklajā Atmatā, kā arī daudzās citās mazākās caurtekās, kas ieplūst Baltijas jūras Kuršu līcī. Daļa pilsētiņas atrodas zemāk par jūras līmeni un ir zemākais punkts Lietuvā. Lai pasargātu no plūdiem, Rusnes teritorijā darbojas polderu sistēma.
Rusne pirmo reizi minēta 13.gadsimtā, kad Vācu ordenis pamazām sāka nostiprināties piejūras un Kuršu līča reģionā. 1365.gads Rusnei ir ļoti svarīgs, jo tajā gadā apdzīvotās vietas un pašas salas nosaukums pirmo reizi parādījās rakstiskajos avotos, stāstot par Vorusnas ciemu un Nemunas atzaru, sauktu par Rusnes upi.
Šodien pilsētiņas vēsturiskais centrs ir iekļauts Lietuvas Republikas kultūras mantojuma reģistrā un ir valsts aizsargāts. Jau sperot pirmos soļus galvenajā ielā apmeklētājus sagaida vecas koka mājas, kas uzceltas 20.gadsimta sākumā, bijušās pasta nodaļas un speciālās skolas senās ēkas un citi arhitektūras vēstures piemēri. Redzēsiet arī evaņģēliski luterisko baznīcu, kas uzcelta 1809.gadā, pieminekli Indijas tautas tēvam Mahātmam Gandijam un viņa cīņu biedram rusnietim Hermanim Kalenbahasam, iekārto gājēju tiltu.
Kopš 14.gadsimta Rusnes sala ir slavena ar zivīm un makšķerēšanas tradīcijām, tāpēc arī mūsdienās tā ir galvenais zvejniecības centrs Kuršu līcī un Nemunas lejtecē.
Izglītojoša programma ar degustāciju "Zivju ceļš uz Ingas kūpinātavu". Apmācības laikā lapenē saimniece pastāstīs, kā kūpinātas zivis nonāk uz galda. Uzzināsiet arī par "Ingas kūpinātavas" darbību un kur tiek iegūti svaigie produkti. Aplūkosiet Nemunas un Kuršu līča fotogrāfijas. Pēc teorētiskās daļas noklausīšanās jums pastāstīs, kā zivis tiek sagatavotas kūpināšanai (kūpināsiet plaudi). Dosieties uz kūpinātavu, kur uzzināsiet un redzēsiet visu kūpināšanas procesu. Pēc tam atgriezīsieties lapenē un nobaudīsiet jau sagatavotās 4 veidu kūpinātas zivis. Programmas ilgums ir līdz 1,5 stundām.
Pēc programmas vietējā veikalā varēsiet iegādāties kūpinātas zivis.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju 

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Ventes raga ornitoloģiskās stacijas muzejs - pieaugušajiem 3.00 EUR, bērniem 2.00 EUR

Izglītojoša programma ar degustāciju "Zivju ceļš uz Ingas kūpinātavu" - apmeklētājam 8.00 EUR. Cenā ietilpst: izglītojošā programma, kūpinātas zivis, maize, ūdens ar citronu un piparmētru, tēja, citrons zivīm.

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

{gallery}Radaili_Nemuna{/gallery}

 

Sveksna Ventes-rags

Nemunas delta karte 1