Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Palanga-"Lietuvas vasaras galvaspilsēta" – atpūtas un izklaides komplekss HBH "Juozo Alus" – atveseļošanās un atpūtas komplekss "Atostogų parkas" ar dzintara saunu "Saulė"!..

Palangas gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 29.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies "Lietuvas vasaras galvaspilsētā" - uz Palangā

Apmeklēsim Palangas dzintara muzeju. Bijušajā grāfa Fēliksa Tiškeviča īpašumā dzintara muzejs darbu sāka 1963. gada 3. augustā. Muzejs, kas atrodas pašā Birutes parka centrā, ir viens no visvairāk apmeklētajiem muzejiem Lietuvā.
Muzejā ir lielākā dzintara kolekcija pasaulē, kopumā aptuveni 30 000 eksponātu, daudzi no tiem ir unikāli un ar ieslēgumiem.
Dzintara muzejā varēsiet iepazīties ar dzintara rašanās vēsturi, tirdzniecības ceļiem, ieguvi un apstrādi.
Pirmā stāva telpas priecē apmeklētājus ar atjauninātiem vēsturiskiem interjeriem, kas stāsta par grāfu Tiškeviču dzīvi šajā pilī. Apmeklētājiem, kurus interesē Palangas un grāfu Tiškeviču vēsture, tiek piedāvāts autentisks iekārtojums: halle, svinību zāle, Sarkanais salons, Lielais salons, Grāfienes kabinets, Zilais salons, Jaunā grāfa kabinets un Mazais salons.
Šajās pils reprezentatīvajās zālēs ir atjaunota aristokrātu rezidences atmosfēra, kurā izstādīti 18. gadsimta beigu - 19. gadsimta sākuma muižnieku piļu interjeru priekšmeti, no Lietuvas Mākslas muzejā saglabātajiem priekšmetiem no grāfu Tiškeviču pilīm un citu Lietuvas muižnieku pilīm, privātkolekcijām. Interjera ekspozīcijas autors ir Romualds Budris.
Otrajā stāvā iekārtota unikāla dzintara ekspozīcija, ko papildina arheoloģiskie eksponāti, atjaunota arī ieslēgumu kolekcija. Muzeja apmeklētāji varēs aplūkot pilnīgi jaunu dzintara morfoloģijas ekspozīciju.

Pēc tam, ekskursija kājām pa pilsētu. Palanga ir lielākais Lietuvas kūrorts, simboliski saukts par "Lietuvas vasaras galvaspilsētu". Kūrorts atrodas pie Baltijas jūras, tā krasta līnija, ieskaitot Sventājas ciemu, ir 25 km gara. Pilsētā ir aptuveni 17 000 iedzīvotāju.
Kuršu apmetnes mūsdienu Palangas teritorijā ir zināmas kopš mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. Laikā no 13. līdz 15. gadsimtam Palangas iedzīvotājiem nācās pretoties Vācu bruņiniekiem dienvidos un Livonijas ordenim ziemeļos. 1422. gadā saskaņā ar Melnas līgumu Palangu pievienoja Lietuvas lielkņazistei un tā 15. - 17. gadsimtā bija Lietuvas nozīmīgākā osta.
1824. gadā Palangu nopirka Tiškeviču ģimene. Un tā 19. gadsimta trešajā desmitgadē Palangā sākās grāfu Tiškeviču laikmets. Tika uzceltas pirmās ēkas viesu atpūtai, pie Birutes kalna ierīkots parks, uzcelta grāfa Tiškeviča pils. Tika uzcelts pirmais restorāns, parādījās pirmais teātris, pludmalē tika aprīkotas peldvietas. Un no šī brīža Palanga sāka attīstīties kā kūrorts.
Interesanti zināt!.. No 1919. līdz 1921. gadam Palanga bija Latvijas sastāvdaļa. Tad starp Lietuvu un Latviju izcēlās strīds par Palangas un Sventājas piederību. Strīdu atrisināja starptautiskā šķīrējtiesas komisija, un 1921. gada 21. martā šīs teritorijas tika nodotas Lietuvai.
Mūsdienās Palanga ir viens no populārākajiem kūrortiem Baltijas jūras piekrastē. Šeit top jaunas, modernas privātās villas, viesnīcas, tiek uzlabota kūrorta infrastruktūra. Kūrorts ir kļuvis slavens ar kultūras dzīves tradīcijām. Katru gadu šeit tiek rīkoti dažādi svētki, mūzikas festivāli un izstādes.
Baltijas jūra vienmēr ir ietekmējusi šeit dzīvojošo cilvēku dzīvi un kultūru. Ar to saistās daudzas lietuviešu tautas teikas - par jūras dievietes Jūrates un zvejnieka Kastīša mīlestību, par zvejnieka meitas Egles un zalkšu karaļa Žilvina mīlestību, par milžiem Nagli un Neringu, par priesterienes Birutes romantisko mīlas stāstu!..
Pilsētas galvenās apskates vietas:
Palangas dzintara muzejs, kas atrodas 19. gadsimta beigās celtajā kādreizējā grāfu Tiškeviču pilī.
Birutas parks, viens no skaistākajiem parkiem Ziemeļeiropā, veidots pēc grāfu Tiškeviču pavēles 19. gadsimta beigās.
Leģendām apvītais Birutes kalns, kas paceļas 21 metru virs jūras līmeņa un no kura paveras skaists skats uz šalkojošo jūru.
Grāfu Tiškeviču aleja un kūrorta simbols - Palangas kūrmāja, kas kopš 1877. gada saistīta ar grāfu Tiškeviču dzimtu.
Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas baznīca, celta 1897. - 1907. gados neogotikas stilā.
Gājēju Jona Basanaviča iela, viena no atpūtnieku iecienītākajām vietām Palangā. Šī ir pilsētas vēsturiskā daļa, kur atrodas daudz senu tradicionālās arhitektūras ēku, kafejnīcu, restorānu un dažādu izklaides vietu.
Jaunums Palangā - modernākais un augstākais panorāmas rats Lietuvā, kas uzstādīts pašā kūrorta centrā. No 40 metru augstuma paveras lielisks skats uz jūru, krastu un pilsētu!
Pilsētas centrā atrodošais Skulptūru parks, kuru šobrīd rotā pazīstamu Lietuvas tēlnieku darbi un vērtīgi Latvijas, Igaunijas, Ukrainas un Armēnijas tēlnieku darbi.
Jaunā Muzikālā strūklaka siltā laikā pārsteidz izklaides cienītājus ar mūzikas, gaismas un ūdens deju.
1961. gadā tika uzstādīta skulptūra "Jūratė ir Kastytis", kas kļuva par vēl vienu kūrorta simbolu.
470 metrus garais jūras mols, kas stiepjas tālu jūrā, ir "Palangos tiltas". No mola paveras lielisks skats uz kāpām, zeltīto pludmali un nebeidzamiem jūras plašumiem. Šeit var klausīties jūras šalkoņā, kaiju saucienos un vakarā tvert jūrā krītošās saules pēdējos starus!..

Brīvais laiks

Ceļojumu turpinām uz Žibininku ciemu

Pusdienas atpūtas un izklaides kompleksā HBH "Juozo Alus". 1995. gada 1. maijā nelielajā Žibininku ciemā HBH alus darītava "Juozo Alus" piepildīja pirmās mucas. Alus cienītājiem pie darītavas tika iekārtots bārs, kurā pie trim galdiņiem varēja nosēsties tikai 18 cilvēki. Bāra popularitāte auga milzīgā ātrumā. Oktobrī tika atvērta jauna zāle, nedaudz vēlāk - trešā, ceturtā, piektā, un tā bez gala!..
Šodien HBH "Juozo Alus" atpūtas un izklaides kompleksā vienlaicīgi var uzņemt un apkalpot 1500 apmeklētājus. Šeit jums piedāvās iestiprināties ar izciliem, tradicionāliem lietuviešu un žemaišu ēdieniem, daudzi no kuriem ir atzīmēti kā "Kulinārais mantojums".
Pēc pusdienām tie, kas vēlēsies, varēs doties pastaigā pa HBH "Veselības un joku taku", ieelpot priežu svaigo gaisu un apskatīt moderno skulptūru parku.

Tālāk dodamies uz atveseļošanās un atpūtas kompleksu "Atostogų parkas". Tas ir lielākais atveseļošanās un atpūtas kompleksu Lietuvas rietumos, kur ķermeņa stiprināšanai un labsajūtai tiek piedāvāti 16 baseini un 8 pirtis. Komplekss "Atostogų parkas" aicina izbaudīt ūdens aktivitātes, unikālās pirts programmas, labsajūtas un spa procedūras.
3 stundu baseinu un pirts zonas apmeklējums. Jūsu patīkamai atpūtai un veselībai:
Āra baseini: vēsais, sporta ar hidromasāžas kaskādēm, minerālūdens baseins un 3 hidromasāžas baseini.
Iekštelpu baseini: sporta, masāžas, treniņu, bērnu, Kneipa celiņš, baseins ar sertificētu, dabīgu, ģeotermālo ūdeni.
Pirtis: pirmā Lietuvā pirts "Nefritas", tvaika pirts "Druskų pirtis", tradicionālā lietuviešu pirts "Perenė", aromātiskā pirts "Riauška", āra pirts "Širšių lizdas", āra pirts "Ponų pirtis".
Par papildu samaksu vienreizējs dzintara pirts "Saulės" apmeklējums. Lai radītu pirmo un lielāko dzintara pirti pasaulē, tika izmantotas trīs tonnas Baltijas jūras dzintara. Sienas, griesti un pat lāvas ir pārklātas ar dabisko dzintaru. Kopējā pirts platība ir 22 m2, un tajā vienlaicīgi var atrasties līdz 15 cilvēkiem. Pirts patīkami piepildītās ar darvas smaržu, cilvēks ieelpojot gaisu un caur ādu absorbē sevī dzintara pozitīvās īpašības: stimulē vielmaiņas procesus, nomāc dažādus iekaisumus, uzlabo asinsriti.
Ieteicamais dzintara pirts "Saulės" apmeklējuma - līdz 30 minūtēm.
Svarīgi! Jums līdzi jābūt peldkostīmam, kā arī dvielim un gumijas čībām.

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Palangas apskates ekskursija ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai

* ieejas biļetes:

Palangas dzintara muzejs:
apmeklējums - pieaugušajiem 6.00 EUR, bērniem, 3.00 EUR
apmeklējums (no 15. maija līdz 15. septembrim) - pieaugušajiem 8.00 EUR, bērniem 4.00 EUR
gida pakalpojumi - 50.00 EUR grupai

Atveseļošanās un atpūtas komplekss "Atostogų parkas":
3 stundu baseinu un pirts zonas apmeklējums darba dienās :
pieaugušajiem no 16 līdz 64 gadiem - 24.00 EUR, pensionāriem no 65 gadiem - 20.00 EUR, bērniem no 5 līdz 15 gadiem - 10.00 EUR, vecākiem ar bērnu līdz 15 gadiem - 48.00 EUR, bērniem līdz 4 gadiem bezmaksas
3 stundu baseinu un pirts zonas apmeklējums brīvdienās:
pieaugušajiem no 16 līdz 64 gadiem - 32.00 EUR, pensionāriem no 65 gadiem - 24.00 EUR, bērniem no 5 līdz 15 gadiem - 16.00 EUR, vecākiem ar bērnu līdz 15 gadiem - 64.00 EUR, bērniem līdz 4 gadiem bezmaksas
vienreizējs dzintara pirts "Saulė" apmeklējums - apmeklētājam 5.00 EUR (tikai ar baseinu un pirts zonas apmeklējumu biļeti). Bērniem līdz 12 gadiem apmeklēt dzintara pirti nav atļauts.
noma: dvielis - apmeklētājam 3.00 EUR, halāts - apmeklētājam 4.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!