×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Plunge_Kretinga_HBH_Palanga

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Plunge_Kretinga_HBH_Palanga

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Žemaiču Kalvarija – Oginsku muižas pils – Tiškeviču muiža Kretingā – atpūtas un izklaides komplekss HBH "Juozo Alus" un kūrortpilsēta Palanga

ZemaitijaCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena 22.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Pa ceļam kafijas pauze

Ierodamies pilsētiņā Žemaiču Kalvarija

Dosimies pastaigā pa Žemaiču Kalvariju, kuru pirmsākumos sauca par Gardi. Leģenda vēsta, ka seno baltu priesteris pavēlēja visiem cilvēkiem, kuri šķērso šo novadu, vest sauju zemes un izbērt to. Uz šī pilskalna pašreizējajā Žemaiču Kalvarijā tika uzcelta Gardu pils. Tā ir minēta 1253.gada 5.aprīlī parakstītajā dokumentā par kuršu zemju sadalīšanu starp Livonijas ordeni un Kurzemes bīskapiju. Vēlāk šeit atradās pirmā Gardu draudzes Sv. Jāņa kapela.
17.gadsimtā bīskaps Jurģis Tiškevičs Lietuvas lielkņazistē iedibināja pirmo Kristus Krusta ceļu ar 19 kapelām, uzcēla jaunu Sv. Jaunavas Marijas baznīcu un to visu novēlēja dominikāņu mūkiem. Ātri izveidojās savdabīga dievnama svētku tradīcija, saukta Lielā Golgāta, kas katru gadu notika jūlija pirmajā dekādē, kā arī iešanas pa kalniem paraža. Katoļu svētnīca kļuva slavena, un pilsētai tika dots nosaukums Kalvarija. Kopš 1644.gada dominikāņi uzturēja skolu, kas 19.gadsimta sākumā sasniedza ģimnāzijas līmeni.
Pilsētiņā ir saglabājies 9. - 13.gadsimtiem raksturīgais ceļu un ielu tīkls, daudz arheoloģisko, arhitektūras, mākslas, sakrālo un citu kultūras mantojuma un dabas vērtību; iespaidīgs pilsētas reljefs. Šeit atrodas dzejnieka Vītauta Mačarņa muzejs, lauku rajona administrācija, bibliotēka, veikali, kafejnīcas, autoosta un dzīvo aptuveni 800 iedzīvotāju.

Pēc tam dodamies Pluņģes pilsētu

Apmeklēsim muižnieku Oginsku muižas pili-Žemaitijas tēlotājmākslas muzejs, kuru pamatoti dēvē par "Žemaitijas Versaļu".
Kņazs Mīkols Oginskis 1873.gadā nopirka muižu un nekavējoties sāka vētrainu pārbūvi. 1879.gadā vācu arhitekta Kārļa Lorenzo vadībā vecās muižas vietā tika uzcelta krāšņa neorenesanses pils. Netālu no pils tika izveidots grandiozs parks, tika uzceltas daudzas palīgēkas un skaistus staļļus.
Kopš 1994.gada Oginsku īpašumā atrodas Žemaitijas Tēlotājmākslas muzejs. Tajā ir apkopoti žemaitiešu mākslinieku, kuri ir aizbraukuši uz citām zemēm, darbi, kā arī darbi, kas atspoguļo Pluņģes muižas un Oginsku dzimtas vēsturi. Parks joprojām ir labi kopts un pieejams apmeklētājiem.

Tālāk ceļš ved uz Kretingu

Apmeklējam Kretingas muižu-Kretingas muzeju, ar Tiškeviču pili, ziemas dārzu, muižas pārvaldnieka māju, ūdensdzirnavām un parku.
Muižas komplekss sāka veidoties 16.gadsimtā Žemaitijas vecāko Kesgailu (Kęsgaila) pārvaldīšanas laikā. 1875.gadā grāfs Jāzeps Tiškevičs iegādājās Kretingas muižu un tā kļuva par ģimenes dzīvesvietu, bet pilsētiņa kļuva slavena visā Lietuvā. Nekur citur kā Kretingā tika atklāta Lietuvā pirmā hidroelektrostacija un uzbūvēta pirmā tālruņa līnija un izveidots ziemas dārzs - lielākā privātā siltumnīca Eiropā.
Pašlaik muižā darbojas Kretingas muzejs ar vairāk nekā 70 000 eksponātiem. Muzejs rūpējas arī par siltumnīcu un pārējām Kretingas muižas ēkām. Muzeja apmeklētākā vieta ir ziemas dārzs ar 5000 augiem (t.sk. apmēram 580 eksotisku sugu). Pašā pilī atrodas arheoloģijas, numismātikas un vēsturiskas ekspozīcijas, ūdensdzirnavās - etnogrāfiska ekspozīcija, bet "pārvaldnieka mājā" - pilsētas un novada vēstures muzejs. Tāpat ir vērts apmeklēt skaisto Tiškeviču muižas parku - vienu no vecākajiem Lietuvas muižas parkiem, kas saglabājies no 16. - 18.gadsimta. Šis ir viens no populārākajiem muzejiem Lietuvā, kuru gadā apmeklē vairāk nekā 120 000 cilvēku.
 
Ceļojumu turpinām uz Žibininku ciemu

Pusdienas atpūtas un izklaides kompleksā HBH "Juozo Alus". Restorāns ir slavens ar tradicionāliem lietuviešu ēdieniem. Izsmalcināta lietuviešu virtuve ar bagātīgu nacionālā mantojuma produktu klāstu. Alus cienītāji varēs nobaudīt izcilu vietējās alus darītavas alu.
Pēc pusdienām dosimies pastaigā pa HBH "Veselības un joku taku", ieelposim svaigu priežu gaisu un aplūkosim mūsdienu skulptūru parku. Blakus alus darītavai 40 ha meža platībā jau ir izveidota meža takas daļa.

Tālāk dodamies uz Palangu

Dosimies pastaigā pa kūrortpilsētu. Palanga ir "Lietuvas vasaras galvaspilsēta", kuras iedzīvotāju skaits ir aptuveni 18 tūkstoši. Kūrorts atrodas pie Baltijas jūras ar krasta līniju 25 km, ieskaitot Sventājas ciemu. Kuršu apdzīvotas vietas mūsdienu Palangā ir zināmas no mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem. Laikā no 13. līdz 15.gadsimtam Palangas iedzīvotājiem nācās stāties pretī Vācu ordeņa bruņiniekiem dienvidos un Livonijas ordenim ziemeļos. 1422.gadā saskaņā ar Melnas miera līgumu Palangu pievienoja Lietuvas lielkņazistei un tā bija nozīmīgākā Lietuvas osta 15. - 17.gadsimtos. 1824.gadā Palangu nopirka grāfu Tiškeviču ģimene. Tiškeviči ieguldīja daudz līdzekļu Palangas kā jūras kūrorta attīstībā. 19.gadsimta beigās tika uzcelts pirmais restorāns un viesnīca, parādījās pirmais teātris, un pludmalē tika ierīkotas peldvietas. Un no šī brīža Palanga sāka attīstīties kā kūrorts.
Interesanti! No 1919. līdz 1921.gadam Palanga bija Latvijas sastāvdaļa. Tad starp Lietuvu un Latviju izcēlās strīds par Palangas un Sventājas piederību. Strīdu atrisināja starptautiskā šķīrējtiesas komisija, un 1921.gada 21.martā šīs teritorijas tika nodotas Lietuvai.
Galvenie kūrorta apskates objekti: Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīm augšāmcelšanās baznīca, celta neogotikas stilā 1907.gadā. Palangas dzintara muzejs, kas atrodas pašā Birutas parka centrā bijušajā Tiškeviču pilī. Birutes parks, Birutes kalns un virs Birutes kalna 1898.gadā celtā kapela. Botāniskais dārzs. Palangas kūrmāja - kūrorta simbols, kas kopš 1877.gada saistīta ar grāfu Tiškeviču dzimtu. Grāfu Tiškeviču aleja. Senā aptieka, atvērta 1827.gadā un joprojām darbojas. Skulptūra "Jūratė ir Kastytis" un muzikālā strūklaka. Tālu jūrā ieejošais mols - 470 metrus garais "Palangos tiltas". Jonasa Basanavičusa vārdā nosauktā gājēju iela, pilsētas vēsturiskā daļa, kur ir daudz senu tradicionālās arhitektūras ēku. Iela ir galvenā kūrorta artērija, abās tās pusēs ir mājīgas kafejnīcas un restorāni.

Brīvais laiks

Vakarpusē izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Pa ceļam kafijas pauze

Vēlu vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:

Oginsku muižas pils-Žemaitijas tēlotājmākslas muzejs:
muzeja apmeklējums - pieaugušajiem 3.00 EUR, pensionāriem, bērniem 2.00 EUR
ekskursija pa muzeju ar vietējo gidu - 40.00 EUR grupai

Kretingas muiža-Kretingas muzejs:
muzeja ekspozīciju apmeklēšana - pieaugušajiem 5.00 EUR, pensionāriem 2.00 EUR, bērniem 1.20 EUR
ziemas dārza apmeklēšana - pieaugušajiem 2.00 EUR, pensionāriem, bērniem 1.00 EUR
ekskursija pa muzeju ar vietējo gidu - 40.00 EUR grupai

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

{gallery}Plunge_Kretinga_HBH_Palanga{/gallery}

 

Zemaicu-Kalvarija Plunge Kretinga HBH Palanga