Autobusu ceļojumi skolēniem

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Polijas divas galvaspilsētas: Varšava un Krakova - Veļičkas sāls raktuves - ievērojamākās vietas Zakopanē

Polija gerbonis 3Ceļojuma ilgums - 4 dienas/ 3 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 135.00 EUR bērniem

Cena no 136.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - Varšava - Krakova

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Izbraucam uz Varšavu

Varšava – Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta ar 1,7 miljoniem iedzīvotāju. Varšava uzbūvēta Vislas upes krastos, kas noteica tās straujo ekonomisko izaugsmi. Pirmo reizi rakstos Varšava minēta 1321. un 1342.gadā. 1596.gadā, pēc ugunsgrēka Vāveles pilī Krakovā, karalis Sigizmunds III Vaza savu rezidenci pārcēla uz Varšavu un pilsēta kļuva par valts faktisko galvaspilsētu.

Ekskursija pa vecpilsētuSigizmunda III Vazas kolonna, Pils laukums, Karaļa pils, Sv. Jāņa iela, Sv. Jāņa katedrāle, Senās pilsētas Tirgus laukums, Nāriņas skulptūra – Varšavas simbols, Gnojna kalns, Kanonijas laukums, Pivnas iela, barbakāns, Marijas Sklodovskas - Kirī māja muzejs, Jaunās pilsētas Tirgus laukums.

Dodamies uz Krakovu

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Krakova - Veļička - Krakova

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Veļičku

Veļičkas sāls raktuves. Raktuves darbojas jau apmēram 700 gadus. Tās izveidotas kā pazemes labirints ar kopējo garumu vairāk kā 300 kilometri. Tūristu apskatei domātā daļa ir vairāk kā 4 kilometri un aptver 20 šahtas. 1978.gadā raktuves tika iekļautas UNESCO Pasaules kultūras mantojumu sarakstā. Tas ir vienīgais kalnrūpniecības objekts, kas darbojas no viduslaikiem līdz mūsdienām.
Nolaižoties 135 metrus dziļāk iepazīsieties ar šahtas seno vēsturi. Lejā pastāvīga temperatūra ir + 14 C, tāpēc būtu jāpaņem līdzi siltāku apģērbu.

Ekskursija ar vietējo gidu Veļičkas sāls raktuvēs pa tūristu maršrutu.

Pēc tam atgriežamies Krakovā

Krakova – viena no Eiropas skaistākajām pilsētām. Vecpilsētā ir saglabājušies vairāki simti vērtīgu arhitektūras pieminekļu. No 1038. līdz 1596.gadam Krakova bija Polijas galvaspilsēta, kā arī Polijas karaļu kronēšanas vieta. 1978.gadā pilsētas centrālā daļa tika iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojumu sarakstā. Šeit uz Vāveles pakalna atrodas slavenā Karaliskā pils – Polijas valdnieku rezidence.

Ekskursija pa vecpilsētu: Matejkas laukums, Barbakans, Florianiešu iela, Tirgus laukums, Sv. Marijas baznīca, Vadmalu tirgus ēka, piemineklis Ādamam Mickevičam, kņazu Čartorisku muzejs, Dominikāniešu baznīca, Franciskāņu baznīca, bīskapu pils, Sv. Pētera un Pāvila baznīca.

Pēc tam apmeklējam Karalisko pili Vāvelē. Krakovas Karaliskā pils Vāvele gadsimtiem ilgi bijusi pilsētas politiskais un kultūras centrs. Pils atrodas zīmīgā vietā – Vāveles paugurā, kuru uzskata par Polijas kultūras un vēstures pieminekli. Pašos sākumos pils veidota romāņu stilā, tad pārveidota gotiskā stilā un vēlāk arī renesanses stilā. Vāvele sevī ietver karaļa pili, katedrāli un pils nocietinājumu sistēmu. 14.gadsimtā karaļa Kazimira Lielā valdīšanas laikā (no 1333. – 1370.gadam) Krakova kļuva par valsts galvaspilsētu, un vēlākajā Jagailu valdīšanas laikā, Vāvele sasniedza ziedu laikus. Pēc Polijas - Lietuvas ūnijas noslēgšanas, Krakova izrādījās milzīgās Žečpospoļita nomalē. Un 1609.gadā karalis Sigizmunds III Vaza galvaspilsētu pārcēla uz Varšavu.

Brīvais laiks

Nakts viesnīcā

  

3.diena - Krakova - Zakopane un Augstie Tatri - Krakova

Brokastis viesnīca

Dodamies uz Zakopani

Zakopani - pilsētiņa atrodas Tatru kalnu pakājē 750 – 1100 metru augstumā virs jūras līmeņa. Zakopane ir slavens kalnu slēpošanas kūrorts, kuru pilntiesīgi sauc par Polijas ziemas galvaspilsētu. Šajā vietā ir radīti visi apstākļi kalnu slēpošanai un ziemas atpūtai! Atpūta vasarā – tās ir pastaigas pa kalnu takām Polijas Tatros. Šeit atrodas Tatru nacionālais parks, kurā tiek piedāvāti desmitiem maršrutu pastaigām kalnos. Tāpat tūristus Zakopanē pievelk savdabīgā gurālu folklora un gleznainā koka arhitektūra.

Pastaigā pa kūrortu varēsiet izbaudīt ne tikai gleznainās kalnu ainavas, bet arī iepazīties ar kalnu iedzīvotāju kultūru. Pastaiga pa pilsētu: slēpošanas tramplīns (Wielka Krokiew), Svētās Jēzus Sirds kapela, Krupówki iela, pilsētas centrālā daļā, Fatimas Dievmātes svētnīca.

Pēc tam pacelsieties ar gaisa tramvajiņu kalnā Gubalovka. 1123 metru augstumā varēsiet pastaigāties un papriecāsieties par Augsto Tatru un Zakopanes brīnišķīgo panorāmu.

Vēlāk apmeklējam akvaparku „Zakopane”. Akvaparka kompleksā ietilpst 4 sporta baseini, ārstnieciskie un baseini ar papildus izklaidēm. Pats populārākais no baseiniem ir āra baseins, kura temperatūra ir +32 grādi, bet dziļums no 1 līdz 1,35 metriem. Šāds temperatūras kontrasts cilvēka organismam sniedz nomierinošu efektu, pat, ja gaisa temperatūra ir mīnuss 10 grādi. Baseina relaksējošā daļā ir vairākas ūdens strūklas, kā arī sarežģīti un vienkārši slīdkalniņi, džakuzi un citas izklaides.

Atgriežamies Krakovā

Nakts viesnīcā

 

4.diena - Krakova - Rīga

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Rīgu

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Vēlu vakrā ierodamies Rīgā


Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Varšavas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* Krakovas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* ieejas biļetes:
 
Karaliskā pils Vāvelē:
Karaliskā pieņemšanas zāle - pieaugušajiem 18.00 PLN, bērniem 11.00 PLN
Karaliskie apartamenti - pieaugušajiem 25.00 PLN, bērniem 19.00 PLN (ar ekskursijas vadītāju poļu vai angļu valodā)
Kroņa dārgumi un ieroču glabātava - pieaugušajiem 18.00 PLN, bērniem 11.00 PLN
Austrumu māksla - pieaugušajiem 8.00 PLN, bērniem 5.00 PLN
Zudusī Vāvele - pieaugušajiem 8.00 PLN, bērniem 5.00 PLN
Gara ala - pieaugušajiem 3.00 PLN
Pagaidu izstādes - pieaugušajiem 3.00 PLN
Katedrāle - pieaugušajiem 10.00 PLN, bērniem 5.00 PLN

Veļičkas sāls raktuves muzejs - pieaugušajiem 89.00 PLN, bērniem 69.00 PLN (krievu valodā ar ekskusijas vadītāju)

Pacēlājs uz kalnu Gubalovka - pieaugušajiem 22.00 PLN, bērniem 18.00 PLN

Akvaparks „Zakopane” uz 1 stundu – pieaugušajiem 25.00 PLN, studentiem 22.00 PLN, bērniem 20.00 PLN

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN 

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Zakopane