×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Varsava_Parki

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Varsava_Parki

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Vigru klosteris – lieliskā Varšava un Karaliskais Lazenku parks – Belostoka un Braņicku pils

Varsavas GerbonisCeļojuma ilgums - 2 dienas/ 1 nakts

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 00.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Vigru klosteris – Varšava

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Tālāk ceļš ved uz Vigru nacionālo dabas parku

Apmeklēsim Vigru klosteri. Kamaldulu klostera komplekss atrodas uz Vigru pussalas un ir vērtīgākais arhitektūras piemineklis Suvalkijas reģionā. Mūki - kamalduli (kamenduli) šeit ieradās 1667.gadā un  pusgadsimta laikā uzcēla klosteri, kurš kļuva par vienu no lielākajiem un bagātākajiem Polijā. Kompleksā, cita starpā, ir šveicara māja, vārti uz augšējo un apakšējo terasi, celles, Karaliskais nams, Bīskapa pils, bijusī ēdamzāle un tornis ar pulksteni. Pagrieziena punkts klostera vēsturē bija pāvesta Jāņa Pāvila II vizīte 1999.gadā. Varēsiet uzkāpt zvanu tornī, no kura paveras skats uz ezeru un visu pussalu.

Apbrīnojot Polijas dabas ainavas, turpinām ceļojumu uz Varšavu

Varšava - Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta valstī, atrodas uz Vislas upes krastos, ap 1,8 miljonu iedzīvotāju. 9.gadsimtā mūsdienu Varšavas teritorijā parādījās pirmā nocietinātā apmetne - Brodno. Pirmais vēsturiskais dokuments, kas apliecina Varšavas pastāvēšanu datēts ar 1313.gadu. Pateicoties centrālajai atrašanās vietai starp Polijas – Lietuvas ūnijas (Rzeczpospolita) divām galvaspilsētām - Krakovu un Viļņu, Varšava kļuva par ūnijas galvaspilsētu. 1596.gadā karalis Sigismunds III Vāsa pārcēla valsts galvaspilsētu no Krakovas uz Varšavu. 1596. - 1795.gados Varšava bija ne tikai Polijas – Lietuvas ūnijas galvaspilsēta, bet arī Polijas karaļu un Lietuvas lielkņazu rezidence. No 1815. līdz 1915.gadam Polija bija Krievijas impērijas daļa. No 1918. līdz 1939.gadam Varšava bija Polijas Republikas galvaspilsēta un no 1944. līdz 1989.gadam Polijas Tautas Republikas galvaspilsēta. Neskatoties uz to, ka pilsēta Otrā pasaules kara laikā bija gandrīz pilnīgi iznīcināta, tās vēsturiskajos kvartālos tika atjaunots senatnes izskats un atmosfēra. Galvaspilsēta piesaista tūristus ne tikai ar arhitektūru un vēsturi, bet noteikti ar vētraino dzīvi. Varšavas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Iekārtojamies viesnīcā

Pēc tam, ekskursija pa Varšavas vēsturisko centru - aizraujoša iegremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi.
Ekskursiju sāksim Pils laukumā, kuru var dēvēt par skaistāko un interesantāko vietu Varšavā. Pils laukumā redzēsim krāsainas baroka stila ēkas, kas harmoniski savstarpēji saplūst un nodod vēstures garu. Laukuma centrā atrodas Polijas karaļa un Lietuvas lielkņaza Sigismunda III Vāsa kolonna, kuru 1644.gadā uzcēla viņa dēls Vladislavs IV. Aplūkosim Karaļa pili, kuru 1598. - 1618.gados uzcēla Sigismunda III Vāsas valdīšanas laikā. Pili var dēvēt par vecpilsētas pērli. Šodien Karaļa pils sienās atrodas Mākslas muzejs. Aplūkosim arī skaistos Kungu vārtus ar 16 metrus augsto pulksteņa torni. 
Izstaigāsim Svietojanskas ielu, kur redzēsim pilsētas galveno baznīcu - Sv. Jāņa Kristītāja baznīcu. Baznīca tika uzcelta 1390.gadā ķieģeļu gotikas stilā, kā Mazovijas valdnieku kronēšanas un apbedīšanas vieta. Tuvumā atrodas Jezuītu baznīca, kuru 1609.gadā arī dibināja karalis Sigismunds III Vāsa. Baznīca ir spilgtākais poļu manierisma arhitektūras piemērs. Netālu no baznīcas noteikti "uzskriesim" uz šaurākās mājas Eiropā. 
Dodamies uz Tirgus laukumu, kas izveidojās 13.gadsimtā beigās vienlaikus ar pilsētas dibināšanu. Laukums vecpilsētā līdz pat 18.gadsimta beigām tika uzskatīts par Varšavas centrālo vietu un sirdi. Šodien tirgus laukumā dzīve mutuļo: pilna ar ielu muzikantiem un māksliniekiem, daudz suvenīru veikalu, nelielu galeriju, un to visu ieskauj tādi kā rotaļu nami. Katrai no četrām laukuma malām, un pat katrai mājai, ir savs nosaukums. Aplūkosim skaistas un unikālas ēkas: "Māja zem baziliska", "Māja zem zelta caurules" un "Māja zem lauvas". Laukuma vienā "sienā" atrodas Varšavas vēstures muzejs. Laukuma centrā atrodas Nāras (Sirēnas) skulptūra. Varšavas sirēna (Varšavas nāra) ir Varšavas pilsētas simbols, atrodas arī pilsētas ģerbonī. Senākais attēls ir no 1390.gada. 
Pēc tam dodamies uz Varšavas barbakānu. Apmeklēsim 16.gadsimtā celto Varšavas barbakānu - pusapaļu stiprinātu priekšposteni (barbakāns – nocietinājums, kas paredzēts cietokšņa ieejas papildu aizsardzībai). Varšavas barbakāns ir viens no nedaudziem pilsētas nocietinājuma elementiem, kas ir saglabājies. Šodien Varšavas barnakānā izvietots vēstures muzejs, kura telpās notiek dažādi pasākumi, izstādes un prezentācijas. Šī vieta piesaista daudzus tūristus.
 
Brīvais laiks

 

2.diena – Varšava – Karaliskais Lazenku parks – Belostoka un Braņicku pils – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Karalisko Lazenku parku. Pils un parka komplekss Lazenkos ir skaistākais Varšavā un viens no skaistākajiem parkiem Eiropā, apbrīnas vērti ir gan apstādījumi, gan arhitektūra. Muzejā Karaliskie Lazenki, pils un dārzu kompleksā, ietilpst parks (76 hektāru zaļumu pilsētas centrā), kā arī daudzi vēsturiski objekti: Pils uz salas, Mišlevicki pils (Pałac Myślewicki), Baltais namiņš, Karaliskais teātris un Vecā oranžērija, Jaunā oranžērija, Amfiteātris, piemineklis poļu komponistam Friderikam Šopēnam, piemineklis karalim Janam III Sobeskim, piemineklis karalim Staņislavam Augustam, 18.gadsimta Karaliskais parks, 19.gadsimta romantiskais parks, 20.gadsimta modernisma parks. Parks izveidojās labiekārtojot un iztīrot savvaļas mežu. 18.gadsimtā Lazenki kļuva par skaistāko ainavu kompleksu Varšavā. Lazenki šodien: muzeja nodaļa, vieta, kur notiek kultūras, zinātnes, izklaides pasākumi, kā arī iecienīta pastaigu vieta.

Ceļš tālāk ved uz Belostoku
 
Belostoka ir Podlases vojevodistes administratīvais centrs un lielākā pilsēta reģionā, kurā dzīvo 295 tūkstoši iedzīvotāju. Viduslaikos zemes, kurā atrodas Belostoka, piederēja Mazovijas valdniekiem un Vācu ordenim. No 14.gadsimta zeme bija Lietuvas lielkņazistes sastāvā. Leģenda vēsta, ka pilsētu 1320.gadā dibināja Lietuvas dižkunigaitis Ģedimins. Pieminot to, līdz pat 1991.gadam baznīcas lietās pilsēta bija pakļauta Viļņai. Šodien šis reģions ir pazīstams kā "zaļās plaušas" Polijas ziemeļaustrumos. Belostokas ievērojamākie vēstures objekti piesaista tūristus no daudzām valstīm, kā arī pilsēta var lepoties ar savu kultūras bagātību un tirgus dzīvi.
 
Apmeklēsim Braņicku pili, kas ir viena no skaistākajām baroka arhitektūras celtnēm šajā Eiropas daļā. Interjeri veidoti grezni un izsmalcināti, tāpēc pili dēvē par "Polijas Versaļu". Braņicku pils - kroņa hetmaņa Jana Klemensa Braņicka rezidence Belostokā, celta 18.gadsimta vidū baroka stilā kā "Podlases Versaļa". Ainavu parkā ir saglabājies viesu paviljons, militārā noliktava, oranžērija un citas ēkas. Pateicoties tam, ka tika uzcelta Braņicku pils, Belostoka panāca, ka tai tika piešķirts pilsētas statuss. Pašlaik pilī atrodas medicīnas institūts.
 
Pēc tam dodamies iepirkties uz lielveikalu "Auchan", kura pirmsākumi meklējami Francijā. Par pirkumiem varēsiet ietaupīt līdz pat 50%. Un cenas visus patīkami pārsteigs!

Izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Poliju

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Varšavas vēsturisko centru - 8.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Vigru klosteris - pieaugušajiem 8 PLN, bērniem 4 PLN. Grupas biļete - pieaugušajiem 6 PLN
 
Karaliskais Lazenku parks - pieaugušajiem 45 PLN, bērniem 30 PLN
Biļetē iekļauts: audio gids, Pils uz salas, vecā oranžērija, Mišlevicki pils (Pałac Myślewicki), medību un izjādes muzejs
 
Braņicku pils:
tūristu maršruts: Belostokas medicīnas universitātes medicīnas vēstures un farmācijas muzejs un pils parādes telpas - pieaugušajiem 12 PLN, bērniem 6 PLN

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei! 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.40 PLN

 

{gallery}Varsava_Parki{/gallery}

 

Vigra Varsava Belostoka