Autobusu ceļojumi skolēniem

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Polijas divas galvaspilsētas: Varšava un Krakova - ievērojamākās vietas Zakopanē - ezers Morskie Oko un pasakainā Paradīzes ala

ZakopaneCeļojuma ilgums - 4 dienas/ 4 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 133.00 EUR bērniem

Cena no 134.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - Varšava - Krakova

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Izbraucam uz Varšavu

Varšava – Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta ar 1,7 miljoniem iedzīvotāju. Varšava uzbūvēta Vislas upes krastos, kas noteica tās straujo ekonomisko izaugsmi. Pirmo reizi rakstos Varšava minēta 1321. un 1342.gadā. 1596.gadā, pēc ugunsgrēka Vāveles pilī Krakovā, karalis Sigizmunds III Vaza savu rezidenci pārcēla uz Varšavu un pilsēta kļuva par valts faktisko galvaspilsētu.

Ekskursija pa vecpilsētuSigizmunda III Vazas kolonna, Pils laukums, Karaļa pils, Sv. Jāņa iela, Sv. Jāņa katedrāle, Senās pilsētas Tirgus laukums, Nāriņas skulptūra – Varšavas simbols, Gnojna kalns, Kanonijas laukums, Pivnas iela, barbakāns, Marijas Sklodovskas - Kirī māja muzejs, Jaunās pilsētas Tirgus laukums.

Dodamies uz Krakovu

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Krakova - Zakopane un Augstie Tatri

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Krakovu

Krakova – viena no Eiropas skaistākajām pilsētām. Vecpilsētā ir saglabājušies vairāki simti vērtīgu arhitektūras pieminekļu. No 1038. līdz 1596.gadam Krakova bija Polijas galvaspilsēta, kā arī Polijas karaļu kronēšanas vieta. 1978.gadā pilsētas centrālā daļa tika iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojumu sarakstā. Šeit uz Vāveles pakalna atrodas slavenā Karaliskā pils – Polijas valdnieku rezidence.

Ekskursija pa vecpilsētu: Matejkas laukums, Barbakans, Florianiešu iela, Tirgus laukums, Sv. Marijas baznīca, Vadmalu tirgus ēka, piemineklis Ādamam Mickevičam, kņazu Čartorisku muzejs, Dominikāniešu baznīca, Franciskāņu baznīca, bīskapu pils, Sv. Pētera un Pāvila baznīca.

Pēc tam apmeklējam Karalisko pili Vāvelē. Krakovas Karaliskā pils Vāvele gadsimtiem ilgi bijusi pilsētas politiskais un kultūras centrs. Pils atrodas zīmīgā vietā – Vāveles paugurā, kuru uzskata par Polijas kultūras un vēstures pieminekli. Pašos sākumos pils veidota romāņu stilā, tad pārveidota gotiskā stilā un vēlāk arī renesanses stilā. Vāvele sevī ietver karaļa pili, katedrāli un pils nocietinājumu sistēmu. 14.gadsimtā karaļa Kazimira Lielā valdīšanas laikā (no 1333. – 1370.gadam) Krakova kļuva par valsts galvaspilsētu, un vēlākajā Jagailu valdīšanas laikā, Vāvele sasniedza ziedu laikus. Pēc Polijas - Lietuvas ūnijas noslēgšanas, Krakova izrādījās milzīgās Žečpospoļita nomalē. Un 1609.gadā karalis Sigizmunds III Vaza galvaspilsētu pārcēla uz Varšavu.

Izbraucam uz Zakopani

Zakopani - pilsētiņa atrodas Tatru kalnu pakājē 750 – 1100 metru augstumā virs jūras līmeņa. Zakopane ir slavens kalnu slēpošanas kūrorts, kuru pilntiesīgi sauc par Polijas ziemas galvaspilsētu. Šajā vietā ir radīti visi apstākļi kalnu slēpošanai un ziemas atpūtai! Atpūta vasarā – tās ir pastaigas pa kalnu takām Polijas Tatros. Šeit atrodas Tatru nacionālais parks, kurā tiek piedāvāti desmitiem maršrutu pastaigām kalnos. Tāpat tūristus Zakopanē pievelk savdabīgā gurālu folklora un gleznainā koka arhitektūra.

Pastaigā pa kūrortu varēsiet izbaudīt ne tikai gleznainās kalnu ainavas, bet arī iepazīties ar kalnu iedzīvotāju kultūru. Pastaiga pa pilsētu: slēpošanas tramplīns (Wielka Krokiew), Svētās Jēzus Sirds kapela, Krupówki iela, pilsētas centrālā daļā, Fatimas Dievmātes svētnīca.

Pēc tam izbraucam uz viesnīcu Zakopanes apkaimē

  

3.diena - Zakopane - Augstie Tatri un ezers Morskie Oko - Zakopane

Brokastis viesnīca

Dodamies aplūkot ezeru Morskie Oko Tatru nacionālajā parkā

Ierodamies ciematā Palenicy Białczańskiej. Tālāk, aptuveni 8 km līdz ezeram Morskie Oko būs jāiet kājām. Ceļš nav sarežģīts, ar nelielu kāpumu, vienā virzienā to var veikt apmēram 2 stundās 30 min. (atpakaļ - apmēram 2 stundas). Visi šie pūliņi pilnībā atmaksāsies, kad ieraudzīsiet ezeru un tā skaisto apkārtni. Tie, kuri nevēlas iet kājām, var izmantot divu zirgu pajūgu (40.00 PLN vienai personai). Tomēr pēdējie 1700 metri līdz ezeram būs jāpārvar kājām.
Ezers Morskie Oko – pēc daudzu tūristu domām ir pats skaistākais kalnu ezers. Tas atrodas Polijas Tatru kalnos Rybi Potok ielejā 1395 metru augstumā. Kristāldzidrajā ezera ūdenī atspoguļos kalni un peld zivis. Kas ir interesanti - tas ir viens no nedaudzajiem kalnu ezeriem, kurā jau dabiski pirmsākumos bija zivis. Ezers ir mājvieta forelēm un vēžveidīgajiem. Ūdens virsma ir apmēram 35 hektāri un dziļums pārsniedz 50 metrus. Ezers Morskie Oko ar šaurumu savienots ar dīķi, veidojot iespaidīgu ūdenskritumu. Kalnu virsotnēm, kas ieskauj ezeru, arī ir interesanti un noslēpumaini nosaukumi: Żabi Koń, Wołowy Grzbiet, Żabia Lalka. Tīrais kalnu gaiss ar priežu skuju smaržu piesaista daudzus ceļotājus. Parkā var doties izjādē ar zirgiem, vienatnē pasauļoties mājīgā līcī vai izbraukt ar laivām. Krastā atrodas mājīga divstāvu kafejnīca, kurā varēsiet nobaudīt poļu nacionālos ēdienus.

Atgriežamies Zakopanē

Ar gaisa tramvajiņu pacelsieties kalnā Gubalovka. 1123 metru augstumā varēsiet pastaigāties un papriecāsieties par Augsto Tatru un Zakopanes brīnišķīgo panorāmu.

Pēc tam apmeklējam akvaparku „Zakopane”. Akvaparka kompleksā ietilpst 4 sporta baseini, ārstnieciskie un baseini ar papildus izklaidēm. Pats populārākais no baseiniem ir āra baseins, kura temperatūra ir +32 grādi, bet dziļums no 1 līdz 1,35 metriem. Šāds temperatūras kontrasts cilvēka organismam sniedz nomierinošu efektu, pat, ja gaisa temperatūra ir mīnuss 10 grādi. Baseina relaksējošā daļā ir vairākas ūdens strūklas, kā arī sarežģīti un vienkārši slīdkalniņi, džakuzi un citas izklaides.

Vakarā atgriežamies viesnīcā Zakopanes apkaimē


4.diena - Zakopane - Paradīzes ala - Rīga

Brokastis viesnīca

Dodamies uz Sventokšiskas kalniem

Apmeklējam Paradīzes alu – pašu skaistāko alu Polijā. Alu Sventokšiskas kalnos 1963.gadā atklāja vietējie iedzīvotāji. Kalna iekšienē šī ir īsta pazemes pasaule - daudz neparastas formas stalaktītu un stalagmītu kolonnu, pazemes ezeru, reti sastopamie perlamutra krāsās lodes formas veidojumu, t.s., „alas pērles”. Maršruta garums ir 180 metri, pastāvīgā temperatūra +9. Katru gadu alu apmeklē vairāk nekā 100 tūkstošu tūristu no visas pasaules.

Izbraucam uz Rīgu

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Naktī ierodamies Rīgā


Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Varšavas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* Krakovas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* ieejas biļetes:
 
Karaliskā pils Vāvelē:
Karaliskā pieņemšanas zāle - pieaugušajiem 18.00 PLN, bērniem 11.00 PLN
Karaliskie apartamenti - pieaugušajiem 25.00 PLN, bērniem 19.00 PLN (ar ekskursijas vadītāju poļu vai angļu valodā)
Kroņa dārgumi un ieroču glabātava - pieaugušajiem 18.00 PLN, bērniem 11.00 PLN
Austrumu māksla - pieaugušajiem 8.00 PLN, bērniem 5.00 PLN
Zudusī Vāvele - pieaugušajiem 8.00 PLN, bērniem 5.00 PLN
Gara ala - pieaugušajiem 3.00 PLN
Pagaidu izstādes - pieaugušajiem 3.00 PLN
Katedrāle - pieaugušajiem 10.00 PLN, bērniem 5.00 PLN

Tatru nacionālais parks - pieaugušajiem 5.00 PLN, bērniem 2.50 PLN

Pacēlājs uz kalnu Gubalovka - pieaugušajiem 22.00 PLN, bērniem 18.00 PLN

Akvaparks „Zakopane” uz 1 stundu – pieaugušajiem 25.00 PLN, studentiem 22.00 PLN, bērniem 20.00 PLN

Paradīzes ala - apmeklētājam 18.00 PLN

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN 

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Zakopane Oko

Morskie Oko