×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Zakopane_Oko_Ala

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Zakopane_Oko_Ala

Autobusu ceļojumi skolēniem

Augsto Tatru, kūrorta Zakopane un ezera Morskie Oko apburošais skaistums – skaistā Paradīzes ala

Zakopane Ceļojuma ilgums - 4 dienas/ 3 naktis

 Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

 Cena no 000.00 EUR personai

 Grupas organizētājiem autobuss, viesnīcas un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Zakopane

6.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju, Lietuvu un Poliju ar nelielām pauzēm atpūtai un pusdienām

Vakarā ierodamies viesnīcā Zakopanes apkārtnē

 

2.diena – kūrorts Zakopane

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Zakopane

Pirmo reizi Zakopane dokumentos minēta 17.gadsimtā kā ciems ar šādu nosaukumu. 17.gadsimtā šeit robežojās Polijas karaliste, Ungārijas karaliste un Osmaņu impērija. Tiek uzskatīts, ka vārds "Zakopane" saistīts ar osmaņu vārdu sekban - Osmaņu robežsargi, jēgeri. 19.gadsimtā Zakopane kļuva par Galīcijas metalurģijas centru un guva atpazīstamību. 19.gadsimta beigās Zakopane kļuva pazīstama kā tūrisma centrs. Šodien Zakopane ir kūrortpilsēta ar 27,5 tūkstošiem iedzīvotājiem. Pilsētiņa atrodas Tatru kalnu pakājē 750 – 1100 metru augstumā virs jūras līmeņa. Zakopane ir slavens kalnu slēpošanas kūrorts, kuru pilntiesīgi sauc par Polijas ziemas galvaspilsētu. Šajā vietā ir radīti visi apstākļi kalnu slēpošanai un ziemas atpūtai! Atpūta vasarā – tās ir pastaigas pa kalnu takām Polijas Tatros. Šeit atrodas Tatru nacionālais parks, kurā tiek piedāvāti desmitiem maršrutu pastaigām kalnos. Tāpat tūristus Zakopanē pievelk savdabīgā gurālu folklora un gleznainā koka arhitektūra.

Dosimies pastaigā pa kūrortu Zakopane. Gājēju promenāde Krupowki ir viena no piecām pazīstamākajām Polijas ielām. Tās garums ir apmēram kilometrs un stiepjas Gubalovkas kalna virzienā. Nav iedomājams apmeklēt Zakopani un nejust tās pulsu. Šeit, par pāris monētām klauni izsmīdinās, mīmi parādīs jautru miniatūru, ielu mūziķi nospēlēs, bet puiši bandanās attēlos futūristisku grafiti ainavu uz kartona gabala. Brīnišķīgi portretu gleznotāju darbi, interesanti, neparasti un garšīgi vietējie izstrādājumi, dažādu tautību tūristu pārpilnība rada satricinājuma un vienlaikus garīgā miera harmonijas atmosfēru. Varbūt tieši šī neparastā kombinācija rada promenādes unikālo raksturu. Šeit atrodas arī pāris Zakopanes labāko viesnīcu, veikalu, kafejnīcu un restorānu. Tuvu ielas tirgum atrodas pacēlājs uz Gubalovkas kalnu. Tirgū, pirmām kārtām, piesaista nacionālie Tatru produkti un izstrādājumi – dažādi un garšīgie sieri, sēnes un vietējais medus, kā arī vilnas džemperi, kažokādas mēteļi un segas, ādas sandales un čības, izstrādājumi virtuvei no koka, apdarinātas aitas ādas, suvenīri un daudz cita. Sajūtot nogurumu, būs patīkami izbraukt zirgu pajūgā. Paralēlajā ielā plūst gleznainās Bistras, Melnā strauta, Baltā strauta ūdeņi, kas pēc lietusgāzēm pārvēršas straujos virpuļos.

Pēc tam ar funikulieri pacelsimies Gubalovkas kalnā. Pateicoties trošu ceļam, lai paceltos līdz 1122 metru augstumam virs jūras līmeņa, pietiek ar 3,5 minūtēm. No Gubalovkas virsotnes paveras satriecoša Zakopanes un Augsto Tatru panorāma. Virsotnē ir vairāki nelieli veikali un bistro, kur varat atpūsties, vienlaikus apbrīnojot skatu uz Tatriem.

Vēlāk apmeklēsim akvaparku "Zakopane". Akvaparka kompleksā ietilpst 4 sporta baseini, ārstnieciskie un baseini ar papildus izklaidēm. Pats populārākais no baseiniem ir āra baseins, kura temperatūra ir +32 C, bet dziļums no 1 līdz 1,35 metriem. Šāds temperatūras kontrasts cilvēka organismam sniedz nomierinošu efektu, pat, ja gaisa temperatūra ir mīnuss 10 grādi. Baseina relaksējošā daļā ir vairākas ūdens strūklas, kā arī sarežģīti un vienkārši slīdkalniņi, džakuzi un citas izklaides. Jums jābūt līdzi peldēšanās piederumiem, kā arī dvielim un gumijas čībām.

Brīvais laiks

Vakarā atgriežamies viesnīcā

  

3.diena – Zakopane – ezers Morskie Oko – Zakopane

Brokastis viesnīca

Izbraucam uz Palenicy Białczańskiej ciemu

No ciema dodamies aplūkot ezeru Morskie Oko Tatru nacionālajā parkā. Aptuveni 8 km līdz ezeram Morskie Oko būs jāiet kājām. Ceļš nav sarežģīts, ar nelielu kāpumu, vienā virzienā to var veikt apmēram 2 stundās 30 min. (atpakaļ - apmēram 2 stundas). Tie, kuri nevēlas iet kājām, var izmantot divu zirgu pajūgu par 50.00 PLN vienam cilvēkam vienā virzienā. Tomēr pēdējie 1700 metri līdz ezeram būs jāpārvar kājām. Tomēr visi šie pūliņi pilnībā atmaksāsies, kad ieraudzīsiet ezeru un tā skaisto apkārtni.
 
Ezers Morskie Oko – pēc daudzu tūristu domām pats skaistākais kalnu ezers. Tas atrodas Polijas Tatru kalnos Rybi Potok ielejā 1395 metru augstumā. Kristāldzidrajā ezera ūdenī atspoguļos kalni un peld zivis. Kas ir interesanti - tas ir viens no nedaudzajiem kalnu ezeriem, kurā jau dabiski pirmsākumos bija zivis. Ezers ir mājvieta forelēm un vēžveidīgajiem. Ūdens virsma ir apmēram 35 hektāri un dziļums pārsniedz 50 metrus. Ezers Morskie Oko ar šaurumu savienots ar dīķi, veidojot iespaidīgu ūdenskritumu. Kalnu virsotnēm, kas ieskauj ezeru, arī ir interesanti un noslēpumaini nosaukumi: Żabi Koń, Wołowy Grzbiet, Żabia Lalka. Tīrais kalnu gaiss ar priežu skuju smaržu piesaista daudzus ceļotājus. Parkā var doties izjādē ar zirgiem, vienatnē pasauļoties mājīgā līcī vai izbraukt ar laivām. Krastā atrodas mājīga divstāvu kafejnīca, kurā varēsiet nobaudīt poļu nacionālos ēdienus.
 
Pēc tam kājām dodamies atpakaļ uz Palenicy Białczańskiej ciemu

Tālāk ceļš ved uz Zakopani

Brīvais laiks

Vakarā atgriežamies viesnīcā


4.diena – Zakopane – Paradīzes ala – Polija – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīca

Ceļojumu turpinām uz Sventokšiskas kalniem

Apmeklēsim Paradīzes alu – pašu skaistāko alu Polijā. Alu Sventokšiskas kalnos 1963.gadā atklāja vietējie iedzīvotāji. Kalna iekšienē šī ir īsta pazemes pasaule - daudz neparastas formas stalaktītu un stalagmītu kolonnu, pazemes ezeru, reti sastopamie perlamutra krāsās lodes formas veidojumu, t.s., "alas pērles". Maršruta garums ir 180 metri, pastāvīgā temperatūra +9 C. Katru gadu alu apmeklē vairāk nekā 100 tūkstošu tūristu no visas pasaules.

Pēc tam izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latviju ar nelielām pauzēm atpūtais un pusdienām

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 3 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi
* visas ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ieejas biļetes:
 
Tatru nacionālais parks - pieaugušajiem PLN, bērniem no 7 gadiem 2.50 PLN

Funikulieris uz Gubalovkas kalnu (turp-atpakaļ) - pieaugušajiem 19 PLN, bērniem no 5 līdz 26 gadiem 15 PLN

Akvaparks "Zakopane" uz 2,5 stundām – pieaugušajiem 50 PLN, jauniešiem no 17 līdz 26 gadiem 39 PLN, bērniem līdz 16 gadiem PLN

Paradīzes ala - apmeklētājam 22 PLN

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei! 

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN 

 

{gallery}Zakopane_Oko_Ala{/gallery}

 

Zakopane Paradizes-ala

Morkie Oko