Polijas divas galvaspilsētas: Varšava un Krakova - Zakopane un ezers Morskie Oko - Paradīzes ala

ZakopaneCeļojuma ilgums - 4 dienas/ 4 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 162.00 EUR bērniem

Cena no 165.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - Varšava - Krakova

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Izbraucam uz Varšavu

Varšava - Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta valstī, atrodas uz Vislas upes krastos, ap 1,8 miljonu iedzīvotāju. 9.gadsimtā mūsdienu Varšavas teritorijā parādījās pirmā nocietinātā apmetne - Brodno. Pirmais vēsturiskais dokuments, kas apliecina Varšavas pastāvēšanu datēts ar 1313.gadu. Pateicoties centrālajai atrašanās vietai starp Polijas – Lietuvas ūnijas (Rzeczpospolita) divām galvaspilsētām - Krakovu un Viļņu, Varšava kļuva par ūnijas galvaspilsētu. 1596.gadā karalis Sigismunds III Vāsa pārcēla valsts galvaspilsētu no Krakovas uz Varšavu. 1596. - 1795.gados Varšava bija ne tikai Polijas – Lietuvas ūnijas galvaspilsēta, bet arī Polijas karaļu un Lietuvas lielkņazu rezidence. No 1815. līdz 1915.gadam Polija bija Krievijas impērijas daļa. No 1918. līdz 1939.gadam Varšava bija Polijas Republikas galvaspilsēta un no 1944. līdz 1989. gadam Polijas Tautas Republikas galvaspilsēta. Neskatoties uz to, ka pilsēta Otrā pasaules kara laikā bija gandrīz pilnīgi iznīcināta, tās vēsturiskajos kvartālos tika atjaunots senatnes izskats un atmosfēra. Galvaspilsēta piesaista tūristus ne tikai ar arhitektūru un vēsturi, bet noteikti ar vētraino dzīvi. Varšavas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Apmeklējam Polijas galvaspilsētas vecpilsētu

Pastaiga pa Varšavas vecpilsētu ir aizraujoša iegremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi.
Sāksim ceļojumu no Pils laukuma, kuru var dēvēt par skaistāko un interesantāko vietu Varšavā. Pils laukumā redzēsim krāsainas baroka stila ēkas, kas harmoniski savstarpēji saplūst un nodod vēstures garu. Laukuma centrā atrodas Polijas karaļa un Lietuvas lielkņaza Sigismunda III Vāsa kolonna, kuru 1644.gadā uzcēla viņa dēls Vladislavs IV. Aplūkosim Karaļa pili, kuru 1598. - 1618. gados uzcēla Sigismunda III Vāsas valdīšanas laikā. Pili var dēvēt par vecpilsētas pērli. Šodien Karaļa pils sienās atrodas Mākslas muzejs. Aplūkosim arī skaistos Kungu vārtus ar 16 metrus augsto pulksteņa torni. 
Tālāk pastaigāsimies pa Svietojanskas ielu. Tur redzēsim pilsētas galveno baznīcu - Sv. Jāņa Kristītāja baznīcu. Baznīca tika uzcelta 1390.gadā ķieģeļu gotikas stilā, kā Mazovijas valdnieku kronēšanas un apbedīšanas vieta. Tuvumā atrodas Jezuītu baznīca, kuru 1609.gadā arī dibināja karalis Sigismunds III Vāsa. Baznīca ir spilgtākais poļu manierisma arhitektūras piemērs. Netālu no baznīcas noteikti "uzskriesim" uz šaurākās mājas Eiropā. 
Dodamies uz Tirgus laukumu, kas izveidojās 13.gadsimtā beigās vienlaikus ar pilsētas dibināšanu. Laukums vecpilsētā līdz pat 18.gadsimta beigām tika uzskatīts par Varšavas centrālo vietu un sirdi. Šodien tirgus laukumā dzīve mutuļo: pilna ar ielu muzikantiem un māksliniekiem, daudz suvenīru veikalu, nelielu galeriju, un to visu ieskauj tādi kā rotaļu nami. Katrai no četrām laukuma malām, un pat katrai mājai, ir savs nosaukums. Aplūkosim skaistas un unikālas ēkas: "Māja zem baziliska", "Māja zem zelta caurules" un "Māja zem lauvas". Laukuma vienā "sienā" atrodas Varšavas vēstures muzejs. Laukuma centrā atrodas Nāras (Sirēnas) skulptūra. Varšavas sirēna (Varšavas nāra) ir Varšavas pilsētas simbols, atrodas arī pilsētas ģerbonī. Senākais attēls ir no 1390.gada. 
Pēc tam dodamies uz Varšavas barbakānu. Apmeklēsim 16.gadsimtā celto Varšavas barbakānu - pusapaļu stiprinātu priekšposteni (barbakāns – nocietinājums, kas paredzēts cietokšņa ieejas papildu aizsardzībai). Varšavas barbakāns ir viens no nedaudziem pilsētas nocietinājuma elementiem, kas ir saglabājies. Šodien Varšavas barnakānā izvietots vēstures muzejs, kura telpās notiek dažādi pasākumi, izstādes un prezentācijas. Šī vieta piesaista daudzus tūristus.

Izbraucam uz Krakovu

Nakts viesnīcā

 

2.diena - Krakova - Zakopane un Augstie Tatri

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Krakovu

Krakova - Karaļa pilsēta, kas atrodas Vislas upes krastos Polijas dienvidos netālu no Tatru kalniem. Pēc iedzīvotāju skaita (770 tūkstoši) un teritorijas, tā ir otra lielākā pilsēta Polijā pēc Varšavas. Pirmo reizi vēsturiskajos dokumentos Krakova minēta 966.gadā. Pirmais vēsturiski zināmais Polijas valdnieks Meško I šīs zemes atkaroja čehiem un iekļāva savā īpašumā. 1039.gadā, pateicoties valdniekam Kazimiram I, Krakova kļuva par Polijas galvaspilsētu. 1333.gadā Krakovā kronēja Kazimiru III. No 14.gadsimta sākas pilsētas pakāpeniskais uzplaukums. No 1386.gada, karaļa Jagaiļa valdīšanas laikā, pilsēta kļūst bagātāka, iedzīvotāju skaits palielinās līdz 100 tūkstošiem. 1610.gadā karaļu rezidence tika pārcelta uz Varšavu. Krakova, vienīgā no Polijas lielajām pilsētām, kas netika iznīcināta Otrā pasaules kara laikā. Vecpilsētā var redzēt daudz mākslas darbu, kā arī renesanses, baroka, gotikas stila ēkas. Krakova ir labi saglabājusies pilsēta ar gleznainām bruģētām ielām, daudzām baznīcām, muzejiem, kafejnīcām, restorāniem un bāriem. Krakovas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa Krakovas vēsturisko centru - "Karaliskais ceļš"

Ceļojums sākas no Jana Matejko laukuma, kas ir viena no skaistākajām vietām pilsētā. Laukuma centru rotā piemineklis Polijas karalim Vladislavam Jagailim (Jogaila), kas uzcelts par godu lietuviešu-poļu karaspēka uzvarai pār krustnešiem kaujā pie Grunvaldes 1410.gadā. Aplūkosim skaisto Sv. Floriana baznīcu, kas celta 14.gadsimtā. Tāpat redzēsim Jana Matejko Krakovas Mākslas akadēmiju – vecāko mākslas augstskolu Polijā un 1889.gadā celto apgabala dzelzceļa administrācijas ēku.
Tālāk dodamies uz barbakānu. Barbakāns – aizsardzības arhitektūras pērle, varens bastions, kas bija svarīgs 15.gadsimta pilsētas nocietinājuma elements. Pēc tam redzēsim pilsētas aizsardzības sienas fragmentus un 14.gadsimtā uzbūvētos Floriāna vārtus, pēdējos saglabājušos pilsētas vārtus Krakovā, kas ir daļa no aizsardzības sienām. Izejot caur Floriāna torņa arku, nokļūsim uz Floriāna ielas. Šī iela sāka veidoties jau 14.gadsimtā, un tāpēc mājas šeit ir dažādu laikmetu un stilu. Katrai Floriāna ielas mājai ir savs nosaukums un vēsture. Vispazīstamākās ir: konditoreja kafejnīca "Mihalika bedre", izcilā poļu mākslinieka Jana Matejko māja, farmakoloģijas muzejs un "Māja zem etiopiešiem".
Pēc tam dodamies uz Tirgus laukumu. Laukums sāka veidoties 13.gadsimtā. Tas nav tikai pilsētas centrs, bet arī vēsturiskā, kultūras un tūrisma dzīves centrs. Laukumu ieskauj ēkas, katrai ir savs arhitektoniskais izskats un sava vēsture. Laukuma vidū redzēsim "Vadmalu tirgus" ēku (Sukiennice), kas 1555.gadā tika atjaunota renesanses stilā. Ēkas pirmo stāvu aizņem suvenīru veikali, bet otrajā stāvā atrodas Polijas glezniecības muzejs. Vienā "Vadmalu tirgus" pusē ir maza, gandrīz tūkstošgadīga romānikas stila Sv. Vojceha baznīca un 1898.gadā uzceltais piemineklis Ādamam Mickēvičam. Otrā "Vadmalu tirgus" pusē atrodas pilsētas rātsnama tornis. Tagad rātsnamā atrodas Krakovas vēstures muzejs. Daļa muzeja atrodas kazemātos zem laukuma. Virs laukuma paceļas greznie Sv. Marijas katoļu baznīcas gotiskie torņi. 1962.gadā baznīca no Vatikāna saņēma Mazās bazilikas titulu. Pāriesim uz nelielo Marijas laukumu. Te redzēsim Sv. Barbaras baznīcu, kas būvēta no 1394. līdz 1399.gadam. Leģenda vēsta, ka baznīca veidota no materiāliem, kas palika pāri pēc Sv. Marijas baznīcas uzcelšanas.
Nākamais ievērības cienīgais objekts ir 13.–14.gadsimtā celtā Svētā Trīsvienības bazilika, kas tagad ir Dominikāņu ordeņa padotībā. Pēc tam apmeklēsim Visu Svēto laukumu. Aplūkosim Vielopolski (Palac Wielopolskich) pili, kas celta 1553. - 1560. gados, un 13.gadsimta pirmajā pusē dibināto majestātisko Sv. Franciska baznīcu. Ēku uzcēla Franciskāņu ordeņa mūki grieķu (raksturīgs austrumu dievnamiem) krusta formā.
Tālāk pa Grodzkas ielu aiziesim līdz Sv. Pētera un Pāvila baznīcai, dibinātai 1619.gadā. Šī katoļu baznīca ir pirmā baroka stila ēka Krakovā. Blakus tai atrodas 11.gadsimtā dibinātā Sv. Andreja baznīca, kas ir saglabājusi savu sākotnējo romānikas formu līdz pat šai dienai.

Pēc tam apmeklējam Karalisko pili Vāvelē. Krakovas Karaliskā pils Vāvele gadsimtiem ilgi bijusi pilsētas politiskais un kultūras centrs. Pils atrodas zīmīgā vietā – Vāveles paugurā, kuru uzskata par Polijas kultūras un vēstures pieminekli. Pašos sākumos pils veidota romāņu stilā, tad pārveidota gotiskā stilā un vēlāk arī renesanses stilā. Vāvele sevī ietver karaļa pili, katedrāli un pils nocietinājumu sistēmu. 14.gadsimtā karaļa Kazimira Lielā valdīšanas laikā (no 1333. – 1370.gadam) Krakova kļuva par valsts galvaspilsētu, un vēlākajā Jagailu valdīšanas laikā, Vāvele sasniedza ziedu laikus. Pēc Polijas - Lietuvas ūnijas noslēgšanas, Krakova izrādījās milzīgās Žečpospoļita nomalē. Un 1609.gadā karalis Sigizmunds III Vaza galvaspilsētu pārcēla uz Varšavu.

Izbraucam uz Zakopani

Zakopane. Pirmo reizi Zakopane dokumentos minēta 17.gadsimtā kā ciems ar šādu nosaukumu. 17.gadsimtā šeit robežojās Polijas karaliste, Ungārijas karaliste un Osmaņu impērija. Tiek uzskatīts, ka vārds "Zakopane" saistīts ar osmaņu vārdu sekban - Osmaņu robežsargi, jēgeri. 19.gadsimtā Zakopane kļuva par Galīcijas metalurģijas centru un guva atpazīstamību. 19.gadsimta beigās Zakopane kļuva pazīstama kā tūrisma centrs. Šodien Zakopane ir kūrortpilsēta ar 27,5 tūkstošiem iedzīvotājiem. Pilsētiņa atrodas Tatru kalnu pakājē 750 – 1100 metru augstumā virs jūras līmeņa. Zakopane ir slavens kalnu slēpošanas kūrorts, kuru pilntiesīgi sauc par Polijas ziemas galvaspilsētu. Šajā vietā ir radīti visi apstākļi kalnu slēpošanai un ziemas atpūtai! Atpūta vasarā – tās ir pastaigas pa kalnu takām Polijas Tatros. Šeit atrodas Tatru nacionālais parks, kurā tiek piedāvāti desmitiem maršrutu pastaigām kalnos. Tāpat tūristus Zakopanē pievelk savdabīgā gurālu folklora un gleznainā koka arhitektūra.

Dosimies pastaigā pa Zakopani

Gājēju promenāde Krupowki ir viena no piecām pazīstamākajām Polijas ielām. Tās garums ir apmēram kilometrs un stiepjas Gubalovkas kalna virzienā. Nav iedomājams apmeklēt Zakopani un nejust tās pulsu. Šeit, par pāris monētām klauni izsmīdinās, mīmi parādīs jautru miniatūru, ielu mūziķi nospēlēs, bet puiši bandanās attēlos futūristisku grafiti ainavu uz kartona gabala. Brīnišķīgi portretu gleznotāju darbi, interesanti, neparasti un garšīgi vietējie izstrādājumi, dažādu tautību tūristu pārpilnība rada satricinājuma un vienlaikus garīgā miera harmonijas atmosfēru. Varbūt tieši šī neparastā kombinācija rada promenādes unikālo raksturu. Šeit atrodas arī pāris Zakopanes labāko viesnīcu, veikalu, kafejnīcu un restorānu. Tuvu ielas tirgum atrodas pacēlājs uz Gubalovkas kalnu. Tirgū, pirmām kārtām, piesaista nacionālie Tatru produkti un izstrādājumi – dažādi un garšīgie sieri, sēnes un vietējais medus, kā arī vilnas džemperi, kažokādas mēteļi un segas, ādas sandales un čības, izstrādājumi virtuvei no koka, apdarinātas aitas ādas, suvenīri un daudz cita. Sajūtot nogurumu, būs patīkami izbraukt zirgu pajūgā. Paralēlajā ielā plūst gleznainās Bistras, Melnā strauta, Baltā strauta ūdeņi, kas pēc lietusgāzēm pārvēršas straujos virpuļos.

Pēc tam izbraucam uz viesnīcu Zakopanes apkaimē

  

3.diena - Zakopane - Augstie Tatri un ezers Morskie Oko - Zakopane

Brokastis viesnīca

Dodamies aplūkot ezeru Morskie Oko Tatru nacionālajā parkā

Ierodamies ciematā Palenicy Białczańskiej. Tālāk, aptuveni 8 km līdz ezeram Morskie Oko būs jāiet kājām. Ceļš nav sarežģīts, ar nelielu kāpumu, vienā virzienā to var veikt apmēram 2 stundās 30 min. (atpakaļ - apmēram 2 stundas). Visi šie pūliņi pilnībā atmaksāsies, kad ieraudzīsiet ezeru un tā skaisto apkārtni. Tie, kuri nevēlas iet kājām, var izmantot divu zirgu pajūgu (40.00 PLN vienai personai). Tomēr pēdējie 1700 metri līdz ezeram būs jāpārvar kājām.
Ezers Morskie Oko – pēc daudzu tūristu domām ir pats skaistākais kalnu ezers. Tas atrodas Polijas Tatru kalnos Rybi Potok ielejā 1395 metru augstumā. Kristāldzidrajā ezera ūdenī atspoguļos kalni un peld zivis. Kas ir interesanti - tas ir viens no nedaudzajiem kalnu ezeriem, kurā jau dabiski pirmsākumos bija zivis. Ezers ir mājvieta forelēm un vēžveidīgajiem. Ūdens virsma ir apmēram 35 hektāri un dziļums pārsniedz 50 metrus. Ezers Morskie Oko ar šaurumu savienots ar dīķi, veidojot iespaidīgu ūdenskritumu. Kalnu virsotnēm, kas ieskauj ezeru, arī ir interesanti un noslēpumaini nosaukumi: Żabi Koń, Wołowy Grzbiet, Żabia Lalka. Tīrais kalnu gaiss ar priežu skuju smaržu piesaista daudzus ceļotājus. Parkā var doties izjādē ar zirgiem, vienatnē pasauļoties mājīgā līcī vai izbraukt ar laivām. Krastā atrodas mājīga divstāvu kafejnīca, kurā varēsiet nobaudīt poļu nacionālos ēdienus.

Izbraucam uz Zakopani

Tie, kuri vēlēsies, ar gaisa tramvajiņu pacelsieties kalnā Gubalovka. 1123 metru augstumā varēsiet pastaigāties un papriecāsieties par Augsto Tatru un Zakopanes brīnišķīgo panorāmu.

Tie, kuri vēlēsies, apmeklēs akvaparku „Zakopane”. Akvaparka kompleksā ietilpst 4 sporta baseini, ārstnieciskie un baseini ar papildus izklaidēm. Pats populārākais no baseiniem ir āra baseins, kura temperatūra ir +32 grādi, bet dziļums no 1 līdz 1,35 metriem. Šāds temperatūras kontrasts cilvēka organismam sniedz nomierinošu efektu, pat, ja gaisa temperatūra ir mīnuss 10 grādi. Baseina relaksējošā daļā ir vairākas ūdens strūklas, kā arī sarežģīti un vienkārši slīdkalniņi, džakuzi un citas izklaides.

Vakarā atgriežamies viesnīcā Zakopanes apkaimē


4.diena - Zakopane - Paradīzes ala - Rīga

Brokastis viesnīca

Dodamies uz Sventokšiskas kalniem

Apmeklējam Paradīzes alu – pašu skaistāko alu Polijā. Alu Sventokšiskas kalnos 1963.gadā atklāja vietējie iedzīvotāji. Kalna iekšienē šī ir īsta pazemes pasaule - daudz neparastas formas stalaktītu un stalagmītu kolonnu, pazemes ezeru, reti sastopamie perlamutra krāsās lodes formas veidojumu, t.s., „alas pērles”. Maršruta garums ir 180 metri, pastāvīgā temperatūra +9. Katru gadu alu apmeklē vairāk nekā 100 tūkstošu tūristu no visas pasaules.

Izbraucam uz Rīgu

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Naktī ierodamies Rīgā


Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* 3 naktis ** vai *** viesnīcās ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Varšavas vecpilsētas apskates ekskursija - 7.00 EUR personai (ar vietējo gidu)
* Krakovas vecpilsētas apskates ekskursija - 7.00 EUR personai (ar vietējo gidu)
* ieejas biļetes:
 
Karaliskā pils Vāvelē: Karaliskā pieņemšanas zāle - pieaugušajiem 18.00 PLN, bērniem 11.00 PLN
 
Tatru nacionālais parks - pieaugušajiem 5.00 PLN, bērniem 2.50 PLN

Pacēlājs uz kalnu Gubalovka - pieaugušajiem 22.00 PLN, bērniem 18.00 PLN

Akvaparks „Zakopane” uz 1 stundu – pieaugušajiem 25.00 PLN, studentiem 22.00 PLN, bērniem 20.00 PLN

Paradīzes ala - apmeklētājam 18.00 PLN

 

Valūtas kurss 1 EUR = ~ 4.25 PLN 

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Morskie Oko 1

Morskie Oko 2