Autobusu ceļojumi skolēniem

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Varšava - ievērojamākās vietas Vroclavā - Adršpahas Teplicas klintis - unikālie krāsainie ezeri

Polija titulbilde 3Ceļojuma ilgums - 4 dienas/ 3 naktis

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 134.00 EUR bērniem

Cena no 135.00 EUR pieaugušajiem

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena - Rīga - Lietuva - Varšava - Vroclava

No rīta izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Izbraucam uz Varšavu

Varšava – Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta ar 1,7 miljoniem iedzīvotāju. Varšava uzbūvēta Vislas upes krastos, kas noteica tās straujo ekonomisko izaugsmi. Pirmo reizi rakstos Varšava minēta 1321. un 1342.gadā. 1596.gadā, pēc ugunsgrēka Vāveles pilī Krakovā, karalis Sigizmunds III Vaza savu rezidenci pārcēla uz Varšavu un pilsēta kļuva par valts faktisko galvaspilsētu.

Ekskursija pa vecpilsētuSigizmunda III Vazas kolonna, Pils laukums, Karaļa pils, Sv. Jāņa iela, Sv. Jāņa katedrāle, Senās pilsētas Tirgus laukums, Nāriņas skulptūra – Varšavas simbols, Gnojna kalns, Kanonijas laukums, Pivnas iela, barbakāns, Marijas Sklodovskas - Kirī māja muzejs, Jaunās pilsētas Tirgus laukums.

Dodamies uz Vroclavu

Nakts viesnīcā Vroclavas apkaimē

 

2.diena - Vroclava

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Vroclavu

Vroclava - ceturtā lielākā pilsēta Polijā un Lejassilēzijas vojevodistes galvaspilsēta. Pilsēta atrodas uz 12 salām Oderas upes krastos. Tekot caur pilsētu, upe veido daudzus kanālus, pār kuriem uzbūvēti vairāk nekā 100 tiltu un tiltiņu. Vroclavas tilti ar mājīgajiem parkiem dod pilsētai īpašu šarmu. Viss izskatās kā pasakā: gaumīgas mājiņas, majestātiskas gotiskās baznīcas, senas muižnieku savrupmājas. Bet Vroclavas pazemes valstība dzīvo apmēram 300 rūķu! Arvien nāk klāt jauni iemītnieki! Vroclavieši mazos pilsētniekus mīl un saudzē. Izveidota pat mājas lapa, kas veltīta pasakainajiem kaimiņiem! Katram rūķim ir sava vēsture un savs vārds.

Dodamies uz Vroclavas zooloģisko dārzu

Apmeklējam zoodārzu un Āfrikariumu. Āfrikariums - šis ir ne tikai unikāls un vienīgais tāds projekts Polijā, bet arī viens no modernākajiem Eiropā. Āfrikariuma celtniecība izmaksāja 220 miljonus zlotu un ilga divus gadus. Platība ir 1,5 hektāri un visu baseinu ietilpība ir 15 miljoni litru ūdens, kuros mīt 4500 augu veidu un vairāk nekā 200 dzīvnieku sugu. Apmeklētāji var vērot roņus un pingvīnus, kā arī nīlzirgus, krokodilus un citus eksotiskus dzīvniekus to dabiskajā vidē. Ekskursijas maršruts iet pa īpašu stikla tuneli, un apmeklētājiem ir iespaids, ka tie ir zemūdens pasaulē. Vroclavas Āfrikariums atrodas pilsētas zoodārzā, tāpēc tā biļete vienlaikus ir arī biļete uz Āfrikariumu.

Tālāk apmeklējam Japāņu dārzu

Japāņu dārzs - dzīvā relikvija, kas palika pēc izstādes 1913.gadā Ščitņicku parkā Vroclavā. Dārza izveide sākās 1909.gadā. Pie tā izveides strādāja Japānas kultūras entuziasts grāfs Fricis fon Hohbergs un japāņu dārznieks Mankichi Arai. Diemžēl, pēc izstādes daudzi elementi tika izvesti, bet lielākajai daļai ēku bija pagaidu nozīme. Tomēr bija saglabājušās taciņas, strautiņu gultnes, dārza dienvidu daļa, gleznaini kalniņi, ūdens avotiņi un augu valsts. 1996.gadā pilsēta nolēma atjaunot japāņu dārgakmeni Vroclavā. Lai to izdarītu, no Japānas tika uzaicināti 9 japāņu dārznieki, kuri apņēmās īstenot plānu. Mūsdienu izskatā Japāņu dārzu atvēra 1997.gada maijā. Dārzs ir unikāls, tas ir Japānas kultūras sala Eiropas kontinenta vidū. Dārza aug ap 270 kokaugu veidu.

Pēc tam ekskursija pa pilsētas vecāko daļu - Ostrów Tumski: Sv. Jāņa Kristītāja baznīca, bijusī Vroclavas bīskapu pils, Garīgais seminārs, šķībais tornis, divstāvu baznīca – Sv. Krusta un Sv. Bartolomeja.
Pārejot pār Mīlētāju tiltu, dodamies uz vecpilsētu: krastmala un Vroclavas universitāte, Jaś i Małgosia mājas, Sv. Elizabetes baznīca, Sāls laukums, Tirgus laukums – pilsētas sirds, gotiskais Rātsnams, pats vecākais alus pagrabiņš Eiropā – „Piwnica Šwidnicka”. Un, protams, daudzās rūķu skulptūras.

Atgriežamies viesnīcā

 

3.diena - Vroclava - Adršpahas-Teplicas klintis – krāsainie ezeri – Vroclava

Brokastis viesnīcā

Pēc tam izbraucam uz Čehiju

Adršpahas-Teplicas klintis (Adršpašsko-teplické skály) atrodas Čehijas ziemeļaustrumu daļā aizsargājamā dabas teritorijā. Tas ir īsts Čehijas dabas brīnums. Klinšu pilsētiņa aizņem 17,72 kvadrātkilometrus un veidota no daudzām alām, aizām, labirintiem, ūdenskritumiem un kanjoniem. Klintis ir neparastas formas, katra no tām ir unikāla veidojuma. Īsta alpīnistu paradīze.
Pastaiga pa Adršpahas klintīm sāksies Adršahas ciematā, kur visiem apmeklētājiem tiks izdalītas kartes ar tūrisma maršrutu un galvenajiem objektiem. Parkā pavadīsim 3 stundas. Pēc romantiskās klinšu vietas iepazīšanas gūsiet jaunus iespaidus un vienlaikus būsiet apburti ar tās skaistumu.

Atgriežamies Polijā un apmeklējam Rudavski ainavu parku

Apmeklējam krāsainos ezerus – tie ir Rudavski parka vizītkarte un vieni no Polijas dabas brīnumiem. Katram ezeram ir sava unikālā krāsa: purpura ezers, zilais ezers un zaļais ezers. Šādus toņus ūdenstilpes ieguva pateicoties varam un dzelzij, kuru šeit ieguva 18. un 19.gadsimtā. Ķīmiskie savienojumi arī dod šādu krāsu. Agrāk parkā bija vēl arī Dzeltenais ezers, bet līdz mūsdienām tas nav saglabājies. Šo ezeru krāsa rada neatkārtojamo pasakaino ainu. Krāsainie ezeri savienoti ar speciāli izbūvētu "Zaļo taku uz krāsainajiem ezeriem", pa kuru arī iesim.

Atgriežamies viesnīcā

 

4.diena - Vroclava - Rīga

Brokastis viesnīca

Izbraucam uz Rīgu

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta autobusā
* nakšņošana ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* Varšavas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* Vroclavas vecpilsētas apskates ekskursija gida pavadībā - 5.00 EUR personai
* ieejas biļetes:
 
Zooparks + Āfrikariums - pieaugušajiem 45.00 PLN, studentiem 40.00 PLN, bērniem 35.00 PLN, ģimenes (2+3) biļete 150.00 PLN (ja grupa - pieaugušajiem 35.00 PLN, bērniem 25.00 PLN)
 
Japāņu dārzs - pieaugušajiem 4.00 PLN, bērniem 2.00 PLN
 
Adršpahas-Teplicas klintis - pieaugušajiem 70.00 CZK, bērniem no 6 gadiem, skolēniem, studentiem 35.00 CZK, ģimenes (2+2) biļete 170.00 CZK

 

Valūtas kurss:

1 EUR = ~ 4.25 PLN

1 EUR = ~ 26.95 CZK

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

 

 

Adrspaha