×

Brīdinājums

JFolder: :files: Izvēlētais ceļš nav mape. Ceļš: /mnt/hdd2/www/vhosts/santur.com.lv/httpdocs/images/Augustova_Vroclava_Ksjonzas_pils_Krasainie_ezeri_Varsava

×

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Augustova_Vroclava_Ksjonzas_pils_Krasainie_ezeri_Varsava

Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Augustovas kanāls – Vroclava-tiltu un rūķu pilsēta!.. – pasakainā Ksjonžas pils – Krāsainie ezeri – Varšava

Polija Nr 3Ceļojuma ilgums - 4 dienas/ 3 naktis

Grupas ( 40 + 2 ) pasūtīts brauciens

Cena no 000.00 EUR personai

Grupas organizētājiem autobuss, viesnīca un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits cilvēku skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

1.diena – Rīga – Lietuva – Polija: Augustova – Vroclava

5.00 izbraucam no Rīgas

Ceļš pa Latviju un Lietuvu

Apstāšanās uz Lietuvas - Polijas robežas

Ceļš tālāk ved uz Augustovu

Augustova pirmo reizi rakstos minēta 1496.gadā, bet pilsētas tiesības 1557.gadā tai piešķīra Sigismunds II Augusts, no kura arī pilsētas nosaukums. Līdz Ļubļinas ūnijai 1596.gadā pilsēta ietilpa Lietuvas lielkņazistē, bet vēlāk - Polijā. 1970.gadā Augustova tika oficiāli atzīta par kūrortpilsētu. Cilvēki šeit ierodas, lai baudītu Mazūrijas ezeru skaisto dabu un Augustovas kanālu. Augustova lepojas ar 19.gadsimta tehnikas brīnumu – Augustovas kanālu. Kanāla kopējais garums ir 101,2 km. Šajā posmā ir uzceltas 18 slūžas - 14 no tām atrodas Polijas pusē, 1 pierobežā un 3 Baltkrievijā. Ūdens līmeņa starpība atsevišķos baseinos ir no 0,80 līdz 9,80 metriem.

Kruīzs pa Augustovas kanālu. No Augustovas ostas dodamies ceļojumā uz Rospudas ieleju. Maršruts: Augustovas osta - upe Neta - ezers Necko - ezers Rospuda - Augustovas osta.

Turpinām ceļojumu, baudot Polijas ainavas, uz Vroclavu

Vēlu vakarā ierodamies viesnīcā Vroclavas apkārtnē

 

2.diena – Vroclava: vecpilsēta, zoodārzs + Āfrikariums un Japāņu dārzs

Brokastis viesnīcā

Dodamies uz Vroclavu

Vroclava - agrāk Breslava, ir ceturtā lielākā pilsēta Polijā, Lejassilēzijas galvaspilsēta ar 640 tūkstošiem iedzīvotāj. Saskaņā ar leģendu pilsētu dibināja čehu princis Vratislavs 915. – 921. gados. Līdz 990.gadam Vroclavu un visu Silēziju iekaroja Polijas karalis Meško I. Kopš 1335.gada pilsēta atkal ir daļa no Čehijas karalistes. 15.gadsimta beigās Vroclavu, kā arī visu Čehiju, pārņēma Hābsburgi. Austrijas mantojuma kara rezultātā, 1741.gadā Breslavu pievienojās Prūsijai. Un kopš 1871.gada pilsēta ir daļa no Vācijas impērijas. Breslava kļuva par otro svarīgāko pilsētu valstī pēc Berlīnes. Pēc Otrā pasaules kara pilsēta – jau kā Vroclava, apvienojās ar Poliju. Šodienas Vroclava ir viena no senākajām un skaistākajām Polijas pilsētām. Pilsēta atrodas Silēzijas zemienē Oderas upes krastos uz 12 salām. Caur pilsētu plūst piecas upes: Odera un tās četras pietekas. Pilsētas teritorijā upe veido daudzus kanālus, pār kuriem uzbūvēti vairāk nekā 100 tiltu un tiltiņu. Vroclavas tilti kopā ar mājīgajiem parkiem pilsētai piedod īpašu šarmu. Šeit viss izskatās kā pasakā: elegantas mājas, majestātiskas gotiskās baznīcas un senas muižnieku savrupmājas. Bet Vroclavas pazemes valstībā dzīvo apmēram 300 rūķu! Mazie pilsētas iedzīvotāji ir vroclaviešu mīlēti un aizsargāti, katram rūķim ir savs vārds un sava vēsture.

Apmeklējam zoodārzu un Āfrikariumu. Āfrikariums - šis ir ne tikai unikāls un vienīgais tāds projekts Polijā, bet arī viens no modernākajiem Eiropā. Āfrikariuma celtniecība izmaksāja 220 miljonus zlotu un ilga divus gadus. Platība ir 1,5 hektāri un visu baseinu ietilpība ir 15 miljoni litru ūdens, kuros mīt 4500 augu veidu un vairāk nekā 200 dzīvnieku sugu. Apmeklētāji var vērot roņus un pingvīnus, kā arī nīlzirgus, krokodilus un citus eksotiskus dzīvniekus to dabiskajā vidē. Ekskursijas maršruts iet pa īpašu stikla tuneli, un apmeklētājiem ir iespaids, ka tie ir zemūdens pasaulē. Vroclavas Āfrikariums atrodas pilsētas zoodārzā, tāpēc tā biļete vienlaikus ir arī biļete uz Āfrikariumu.

Pēc tam apmeklēsim Japāņu dārzuDārzs - dzīva relikvija, kas palika pēc izstādes 1913.gadā Ščitņicku parkā Vroclavā. Dārza izveide sākās 1909.gadā. Pie tā izveides strādāja Japānas kultūras entuziasts grāfs Fricis fon Hohbergs un japāņu dārznieks Mankichi Arai. Diemžēl, pēc izstādes daudzi elementi tika izvesti, bet lielākajai daļai ēku bija pagaidu nozīme. Tomēr bija saglabājušās taciņas, strautiņu gultnes, dārza dienvidu daļa, gleznaini kalniņi, ūdens avotiņi un augu valsts. 1996.gadā pilsēta nolēma atjaunot japāņu dārgakmeni Vroclavā. Lai to izdarītu, no Japānas tika uzaicināti 9 japāņu dārznieki, kuri apņēmās īstenot plānu. Mūsdienu izskatā Japāņu dārzu atvēra 1997.gada maijā. Dārzs ir unikāls, tas ir Japānas kultūras sala Eiropas kontinenta vidū. Dārza aug ap 270 kokaugu veidu.

Vēlāk, ekskursija pa Vroclavas vēsturisko centru. Ekskursijas laikā apmeklēsim Vroclavas senāko daļu - Doma salu (Ostrow Tumski), tādu mini-Vatikānu. Doma sala ir pilsētas garīgās dzīves un Vroclavas senākās daļas centrs, dažas ēkas ir saglabājušās no 9.gadsimta. Apmeklētājus sagaida 1244. – 1341.gados celts dievnams ar diviem 98 metrus augstiem torņiem - Sv. Jāņa Kristītāja katoļu katedrāle. Tāpat redzēsim: 18.gadsimta Arhibīskapa pili, Garīgo semināru, nelielu vecāko baznīcu - Sv. Mārtiņa baznīcu, šķībo torni, neparastu divstāvu baznīcu – Sv. Krusta (augšējā) un Sv. Bartolomeja (apakšējā), kas uzcelta 1350.gadā Silēzijas gotikas stilā. Netālu no baznīcas atrodas 1732.gad baroka skulptūra, kas veltīta Sv. Janam Nepomukam.
Šķērsojot Mīlētāju tiltu, dodamies uz vecpilsētu, garām kņazu Piastu dzimtas kapličai un senajam hospitāliešu bruņinieku ordeņa klosterim. Tālāk - krastmala un 1702.gadā dibinātā Vroclavas universitāte. Universitāte atrodas viduslaiku kņazu pilī, kuras būvniecība sākās 13.gadsimtā. Bet uz Cietuma ielas satiksiet rūķi-gūstekni ...
Pēc tam iziesim pa gleznainu ieliņu, kur agrāk atradās seni miesnieku veikali, bet šodien ir apmetušies Vroclavas mākslinieki. Pēc tam aplūkosim 13.gadsimtā celto Sv. Elizabetes baznīcu, kas ir viens no skaistākajiem gotiskās stila dievnamiem. Par savdabīgiem baznīcas vārtiem kalpo divas nelielas 16.gadsimta mājas - Jasa un Malgosas. Dosimies tālāk ziedošo Sāls laukumu, kur sāls un citu preču pārdošana bija jau 13.gadsimtā. Uz Laukuma redzēsim Senās biržas ēku, 19.gadsimta ēku.
Pēc tam apmeklēsim Tirgus laukumu, vienu no skaistākajiem un lielākajiem pilsētas laukumiem. Šeit redzēsim turīgo pilsētnieku savrupmājas, kas nosauktas dīvainos vārdos. Visinteresantākās – 16.gadsimta māja ar galerijām iekšpagalmā, 17.gadsimta "Septiņu vēlētāju māja" un 18.gadsimta "Zelta Saules māja". Laukuma centrālajā daļā atrodas Vroclavas nozīmīgākais arhitektūras piemineklis – rātsnams. Rātsnama gotiskā ēka 250 gadu laikā, no 13.gadsimta beigām līdz 16.gadsimtam, tika celta vairākos posmos. Rātsnama pagrabā ir vecākais alus krogs Eiropā "Pivnitsa Svidnitskaya", kas darbojas kopš 1273.gada.
Un, protams, iepazīsimies ar daudzām rūķu skulptūrām.

Brīvais laiks

Vakarā atgriežamies viesnīcā

 

3.diena – Vroclava – Ksjonžas pils – Krāsainie ezeri – Vroclava

Brokastis viesnīcā

Izbraucam uz Ksjonžas pili

Ksjonžas pils ir lielākā pils Silēzijā un trešā lielākā Polijā. Pils atrodas netālu no nelielās Valbžihas pilsētas meža vidū augstas klints virsotnē. Pili ieskauj aiza, dziļi lejā plūst Pelčnicas upe. Dabiskie apstākļi un cilvēku roku pārsteidzošais veidojums šeit radījis vienotu veselumu – to, kāpēc uz šejieni katru gadu brauc tūkstošiem tūristu. Pils pirmo reizi minēta 13.gadsimtā. Pirmais cietoksnis tika iznīcināts 1263.gadā, pēc tam tajā pašā vietā 1288. - 1292.gadā princis Bolko I Stingrais uzcēla jaunu cietoksni, no kurienes pirmā karaliskā Piastu dinastija pārvaldīja savas zemes līdz par čehu iebrukumam. 1392.gadā pils pārgāja pie Čehijas karalistes. No 1428. līdz 1429.gadam pili bija ieņēma čehu reliģiskie fanātiķi - husīti. No 1509.gada līdz Otrā pasaules kara beigām pils piederēja Silēzijas Hohenbergu dzimtai. Pateicoties Hohenbergu centieniem, no 1548. līdz 1555.gadam pils ieguva jauktu vēlās gotikas un renesanses stila izskatu. Vēlāk, 18.gadsimtā, pils tika pārbūvēta, pārvēršot to par baroka stila paraugu, savukārt 20.gadsimtā esošajai arhitektūrai tika pievienoti secesiona stila (jūgendstila) elementi. Mūsdienu pils kompleksā ir iespējams apmeklēt vairāk nekā 400 istabas un zāles. Apkārt pilij ir izveidotas 12 gleznainas dārza terases, dekorētas ar elegantām strūklakām. Skats paveras brīnišķīgs.

Tālāk ceļš ved uz Rudavas ainavu parku

Apmeklēsim Krāsainos ezerus - Rudavas ainavu parka krāsainās ūdenstilpes. Īpašā zaļā taka aizved līdz vietai, kur ezeri savienojas, pārsteidzot ar krāsu salikumiem. 18.gadsimtā, vietās, kur agrāk atradās vācu raktuves, izveidojās 4 ezeri: zaļais, sarkanais, zilais un mazs zaļš ezers, kas sausā vasarā izžūst. Savu krāsu ezeri ieguva pateicoties raktuvju sienu un dibena ķīmiskajam sastāvam.

Pēc tam izbraucam uz Vroclavu

Brīvais laiks

Vakarā atgriežamies viesīcā

 

4.diena – Vroclava – Varšava – Lietuva – Rīga

Brokastis viesnīca

Ceļojumu turpinām uz Varšavu

Varšava - Polijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta valstī, atrodas uz Vislas upes krastos, ap 1,8 miljonu iedzīvotāju. 9.gadsimtā mūsdienu Varšavas teritorijā parādījās pirmā nocietinātā apmetne - Brodno. Pirmais vēsturiskais dokuments, kas apliecina Varšavas pastāvēšanu datēts ar 1313.gadu. Pateicoties centrālajai atrašanās vietai starp Polijas – Lietuvas ūnijas (Rzeczpospolita) divām galvaspilsētām - Krakovu un Viļņu, Varšava kļuva par ūnijas galvaspilsētu. 1596.gadā karalis Sigismunds III Vāsa pārcēla valsts galvaspilsētu no Krakovas uz Varšavu. 1596. - 1795.gados Varšava bija ne tikai Polijas – Lietuvas ūnijas galvaspilsēta, bet arī Polijas karaļu un Lietuvas lielkņazu rezidence. No 1815. līdz 1915.gadam Polija bija Krievijas impērijas daļa. No 1918. līdz 1939.gadam Varšava bija Polijas Republikas galvaspilsēta un no 1944. līdz 1989. gadam Polijas Tautas Republikas galvaspilsēta. Neskatoties uz to, ka pilsēta Otrā pasaules kara laikā bija gandrīz pilnīgi iznīcināta, tās vēsturiskajos kvartālos tika atjaunots senatnes izskats un atmosfēra. Galvaspilsēta piesaista tūristus ne tikai ar arhitektūru un vēsturi, bet noteikti ar vētraino dzīvi. Varšavas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru - aizraujoša iegremdēšanās pilsētas pagātnē un iepazīšanās ar tās notikumiem bagāto vēsturi.
Ekskursiju sāksim Pils laukumā, kuru var dēvēt par skaistāko un interesantāko vietu Varšavā. Pils laukumā redzēsim krāsainas baroka stila ēkas, kas harmoniski savstarpēji saplūst un nodod vēstures garu. Laukuma centrā atrodas Polijas karaļa un Lietuvas lielkņaza Sigismunda III Vāsa kolonna, kuru 1644.gadā uzcēla viņa dēls Vladislavs IV. Aplūkosim Karaļa pili, kuru 1598. - 1618.gados uzcēla Sigismunda III Vāsas valdīšanas laikā. Pili var dēvēt par vecpilsētas pērli. Šodien Karaļa pils sienās atrodas Mākslas muzejs. Aplūkosim arī skaistos Kungu vārtus ar 16 metrus augsto pulksteņa torni. Tālāk pastaigāsimies pa Svietojanskas ielu. Tur redzēsim pilsētas galveno baznīcu - Sv. Jāņa Kristītāja baznīcu. Baznīca tika uzcelta 1390.gadā ķieģeļu gotikas stilā, kā Mazovijas valdnieku kronēšanas un apbedīšanas vieta. Tuvumā atrodas Jezuītu baznīca, kuru 1609.gadā arī dibināja karalis Sigismunds III Vāsa. Baznīca ir spilgtākais poļu manierisma arhitektūras piemērs. Netālu no baznīcas noteikti "uzskriesim" uz šaurākās mājas Eiropā.
Dodamies uz Tirgus laukumu, kas izveidojās 13.gadsimtā beigās vienlaikus ar pilsētas dibināšanu. Laukums vecpilsētā līdz pat 18.gadsimta beigām tika uzskatīts par Varšavas centrālo vietu un sirdi. Šodien tirgus laukumā dzīve mutuļo: pilna ar ielu muzikantiem un māksliniekiem, daudz suvenīru veikalu, nelielu galeriju, un to visu ieskauj tādi kā rotaļu nami. Katrai no četrām laukuma malām, un pat katrai mājai, ir savs nosaukums. Aplūkosim skaistas un unikālas ēkas: "Zem baziliska", "Zem zelta caurules" un "Zem lauvas". Laukuma vienā "sienā" atrodas Varšavas vēstures muzejs. Laukuma centrā atrodas Nāras (Sirēnas) skulptūra. Varšavas sirēna (Varšavas nāra) ir Varšavas pilsētas simbols, atrodas arī pilsētas ģerbonī. Senākais attēls ir no 1390.gada.
Pēc tam dodamies uz Varšavas barbakānu. Apmeklēsim 16.gadsimtā celto Varšavas barbakānu - pusapaļu stiprinātu priekšposteni (barbakāns – nocietinājums, kas paredzēts cietokšņa ieejas papildu aizsardzībai). Varšavas barbakāns ir viens no nedaudziem pilsētas nocietinājuma elementiem, kas ir saglabājies. Šodien Varšavas barnakānā izvietots vēstures muzejs, kura telpās notiek dažādi pasākumi, izstādes un prezentācijas. Šī vieta piesaista daudzus tūristus.
 
Brīvais laiks

Pēc tam, izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Poliju

Apstāšanās uz Polijas - Lietuvas robežas

Ceļš pa Lietuvu un Latviju

Vēlu vakarā ierodamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* 3 naktis ** vai *** viesnīcā ar brokastīm
* grupas vadītāja pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana
* ekskursija ar vietējo gidu pa Vroclavas vēsturisko centru - 8.00 EUR personai
 
* ekskursija ar vietējo gidu pa Varšavas vēsturisko centru - 8.00 EUR personai
 
* ieejas biļetes:
 
Kruīzs pa Augustovas kanālu - pieaugušajiem 30 PLN, bērniem no 7 līdz 10 gadiem 20 PLN
 
Zoodārzs + Āfrikariums - pieaugušajiem 56 PLN, bērniem 46 PLN. Grupas biļete - pieaugušajiem - 45 PLN, bērniem 35 PLN
 
Japāņu dārzs - pieaugušajiem 8 PLN, bērniem 4 PLN
 
Ksjonžas pils - pieaugušajiem 39 PLN, bērniem 31 PLN (ar pils apmeklēšanu ar audio gidu + palmu oranžērija)
Grupas biļete - pieaugušajiem 52 PLN, bērniem 42 PLN (ar pils un parka apmeklēšanu 140 min. ekskursijā + patstāvīga palmu oranžērijas apmeklēšana)
 
 
Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

Valūtas kurss: 1 EUR = ~ 4.40 PLN

 

{gallery}Augustova_Vroclava_Ksjonzas_pils_Krasainie_ezeri_Varsava{/gallery}

 

Augustova Vroclava Ksjonzas-pils Krasainie-ezeri Varsava