Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Tartu-Igaunijas intelektuālais un kultūras centrs – Zinātnes un izklaides centrs AXXAA

Tartu Ceļojuma ilgums - 1 diena

 Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

 Cena no 25.00 EUR skolēnam

 Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

7.00 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Tartu 

Ekskursija kājām pa pilsētas vēsturisko centru. Tartu ir pilsēta Igaunijas dienvidaustrumos pie Emajegi upes. Pēc iedzīvotāju skaita - aptuveni 97 500, tā ir otra lielākā Igaunijas pilsēta.
Rakstos pirmoreiz minēta 1030. gada notikumu aprakstā Nestora hronikā, kad Novgorodas kņazs Jaroslavs Gudrais ieņēma ugauniešu pilskalnu. Apdzīvoto vietu viņš nosauca par Jurjevu, savā kristītajā vārdā.
1224. gadā Jurjevu iekaroja Zobenbrāļu ordenis. Pēc pilsētas pārdēvēšanu par Tērbatu, bīskaps Hermanis fon Bukshēvdens to padarīja par Tērbatas bīskapijas centru. No 1276. gada līdz 16. gadsimta vidum Tērbata bija Hanzas savienības locekle.
Karu laikā 16. un 17. gadsimtā Tērbata vairākkārt mainīja valstisko piederību - Polijas-Lietuvas ūnijai, Krievijai un Zviedrijai.
1632. gadā tika atvērta Gustava akadēmija (tagad Tartu universitāte), kas bija otrā universitāte Zviedrijas Karalistē pēc Upsalas universitātes.
1704. gada vasarā Ziemeļu kara laikā Tērbatu iekaroja krievu cara Pētera I karaspēks. Saskaņā ar Krievija cara Aleksandra I rīkojumu 1802. gadā universitātes darbība tika atjaunota ar nosaukumu Ķeizariskā universitāte Tērbatā, kas veicināja pilsētu kļūt par reģiona kultūras un zinātnes centru. 1893. gadā, kad Krievijas imperatora Aleksandrs III laikā notika Baltijas reģiona rusifikācija, pilsētai tika atgriezts Jurjevas nosaukums.
1919. gadā Igaunijas Republikā laikā pilsēta tika pārdēvēta par Tartu.
Mūsdienās Tartu ir zaļa un mājīga studentu, intelektuāļu un radošo profesiju cilvēku pilsēta. Pilsēta ir slavena ar saviem muzejiem, daudziem apskates objektiem, restorāniem un naktsklubiem. Vienmēr ir iespēja apmeklēt interesantas teātra izrādes, koncertus un festivālus.
Galvenie pilsētas apskates objekti: Rātslaukums, ko ieskauj klasiskas 18. gadsimta savrupmājas. 1786. gadā celtais Tartu rātsnams un strūklaka "Skūpstošies studenti". Doma kalns - vieta, kas 19. gadsimtā ir pārveidota par parku un 13. gadsimta Doma baznīcas drupas. 14. gadsimtā gotikas stilā uzceltā Sv. Jāņa baznīca - unikāls arhitektūras piemineklis, pateicoties lielajam oriģinālu terakotas skulptūru skaitam. Zviedrijas karaļa Gustava II Ādolfa 17. gadsimtā dibinātā Tartu universitāte. 1808. gadā celtā Tartu universitātes observatorija un 19. gadsimta sākumā būvētais Tartu Vecais anatomikums. 19. gadsimta sākuma celtā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas katedrāle. Sv. Antonija pagalms - 15. gadsimta amatnieku pagalms, kurā ietilpst keramikas darbnīca, amatnieku māja un ģildes ēka. "Vanemuines" teātris, viena no skaistākajām pilsētas jūgendstila ēkām, kas tika uzbūvēta 1906. gadā ar Igaunijas tautas finansiālu atbalstu. 1918. gadā jūgendstilā būvētā Tartu teātra "Vanemuine" mazā ēka. 18. gadsimta beigās uzceltais Šķībais nams. 20. gadsimtā jūgendstilā celtā Sv. Pāvila baznīca. Eņģeļu tilts, būvēts 19. gadsimta beigās, un 1913.gadā celtais Velna tilts. Pilsētu rotā arī skulptūra "Tēvs un dēls" un liels daudzums citu ievērojamu objektu.
(Pēc izvēles - ekskursijas vietā skolēni mūsu gida pavadībā var doties bezmaksas pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru)

Laiks pusdienām pilsētas centrā

Pēc tam apmeklēsim Zinātnes un izklaides centru AXXAA. Zinātnes un izklaides centrs AXXAA savu darbu uzsāka 1997. gada 1. septembrī kā Tartu universitātes projekts. AHHAA misija ir parādīt, ka mācīšanās var būt jautra, ikvienam piedāvājot atklāšanas prieku. AHHAA devīze: "Domāt rotaļīgi!". Šodien AHHAA ir lielākais un modernākais zinātnes un izklaides centrs Baltijas valstīs, tā pasākumus jau apmeklējuši vairāk nekā 1,7 miljoni visu vecumu apmeklētāju.
AHHAA iepazīsieties ar milzīgās dabas zinātņu pasaules noslēpumiem un sasniegumiem un atklāsiet neparastu iespēju vienlaikus izklaidēties un iegūt zināšanas. Zinātnes centrs piedāvā ne tikai klasiskās zināšanas, jautras nodarbības, piedzīvojumus un noderīgas prasmes, bet arī patīkamu laika pavadīšanu. Centrā atklāsiet aizraujošu mācību vidi un iegūsiet jaunas zināšanas. Lielākā daļa izstāžu ir veidotas pēc principa "izmēģini pats". Tas nozīmē, ka paši visu varat izjust un izmēģināt - vai tas būtu planetārijs, vai mācību materiālu skolas laboratorijai veidošana, vai interesantu tehnisko aprīkojumu vai zinātnes teātris.
AHXAA ekspozīcija aizņem vairāk nekā 3000 m². Eksponāti atrodas izstāžu zālēs - tehnoloģiju un dabas, kā arī uz papildu balkoniem un foajē. AHXAA īslaicīgo izstāžu zālē reizi sešos mēnešos atklāj jaunu interaktīvu izstādi.
Vestibilā tiek sniegta informācija par zinātnes teātra izrādēm, semināriem un sesijām planetārijā. No vestibila var nokļūt arī kafejnīcā un zinātnes veikalā.

18.00 izbraucam uz Rīgu

Ceļš pa Igauniju un Latviju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana

* Tartu apskates ekskursija ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai

* Zinātnes un izklaides centrs AHHAA:
apmeklējums - pieaugušajiem 17.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 12.00 EUR
biļete uz planetāriju - apmeklētājam 5.00 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!