Autobusu ceļojumi kolektīviem

Autobusu ceļojumi skolēniem

Ledus laikmeta centrs – Tartu-Igaunijas intelektuālais un kultūras centrs – Apgrieztā māja

Tartu aprinka gerbonisCeļojuma ilgums - 1 diena

Grupas ( 40 + 3 ) pasūtīts brauciens

Cena no 26.00 EUR skolēnam

Skolotājiem autobuss un ieejas biļetes – bez maksas!

Ja grupā cits skolēnu skaits, cenu lūdzu jautāt!

 

6.30 izbraucam no skolas

Ceļš pa Latviju un Igauniju

Pa ceļam neliela apstāšanās

Ierodamies Aksi ciemā

Apmeklējam Ledus laikmeta centru. Ledus laikmeta centrs ir tematisks parks visai ģimenei, vieta, kur vienā ēkā izklaidējošā veidā var uzzināt Visuma vēsturi un mūsu nākotni. Centrs ir unikāls Baltijas valstīm - šeit varēsiet iepazīties ar aizvēsturiskā perioda dzīvniekiem, kas izveidoti pilnā augumā, starp kuriem ir mamuti, alu lauvas, polārlāči, zobenzobu tīģeri. Varēsiet arī iegūt plašu pārskatu par to, kā gadu tūkstošos ir veidojusies daba pasaulē un Igaunijā.
Ledus laikmeta centrs ir trīs stāvus augsts. 2200 m² platībā ir dažādas izstādes, neparasti eksponāti, iespaidīgi audiovizuālie materiāli. Var skatīties interaktīvas filmas, spēlēt izglītojošas spēles, kas ļauj uzzināt vairāk par Ledus laikmetu. Pirmajā stāvā ir ekspozīcija "Ledus laikmets un ledus mūsdienās", otrajā - ekspozīcija "Ledus laikmeta pēdas Igaunijā", trešajā - ekspozīcija "Vai nākotne ir atkarīga no mums?"
Ledus laikmeta centra pirmajā stāvā atrodas kafejnīca "Baltais lācis", kas piedāvā maltītes grupām.

Ceļojumu turpinām uz Tartu

Ekskursija kājām pa pilsētas vēsturisko centru. Tartu ir pilsēta Igaunijas dienvidaustrumos pie Emajegi upes. Pēc iedzīvotāju skaita - aptuveni 97 500, tā ir otra lielākā Igaunijas pilsēta.
Rakstos pirmoreiz minēta 1030. gada notikumu aprakstā Nestora hronikā, kad Novgorodas kņazs Jaroslavs Gudrais ieņēma ugauniešu pilskalnu. Apdzīvoto vietu viņš nosauca par Jurjevu, savā kristītajā vārdā.
1224. gadā Jurjevu iekaroja Zobenbrāļu ordenis. Pēc pilsētas pārdēvēšanu par Tērbatu, bīskaps Hermanis fon Bukshēvdens to padarīja par Tērbatas bīskapijas centru. No 1276. gada līdz 16. gadsimta vidum Tērbata bija Hanzas savienības locekle.
Karu laikā 16. un 17. gadsimtā Tērbata vairākkārt mainīja valstisko piederību - Polijas-Lietuvas ūnijai, Krievijai un Zviedrijai.
1632. gadā tika atvērta Gustava akadēmija (tagad Tartu universitāte), kas bija otrā universitāte Zviedrijas Karalistē pēc Upsalas universitātes.
1704. gada vasarā Ziemeļu kara laikā Tērbatu iekaroja krievu cara Pētera I karaspēks. Saskaņā ar Krievija cara Aleksandra I rīkojumu 1802. gadā universitātes darbība tika atjaunota ar nosaukumu Ķeizariskā universitāte Tērbatā, kas veicināja pilsētu kļūt par reģiona kultūras un zinātnes centru. 1893. gadā, kad Krievijas imperatora Aleksandrs III laikā notika Baltijas reģiona rusifikācija, pilsētai tika atgriezts Jurjevas nosaukums.
1919. gadā Igaunijas Republikā laikā pilsēta tika pārdēvēta par Tartu.
Mūsdienās Tartu ir zaļa un mājīga studentu, intelektuāļu un radošo profesiju cilvēku pilsēta. Pilsēta ir slavena ar saviem muzejiem, daudziem apskates objektiem, restorāniem un naktsklubiem. Vienmēr ir iespēja apmeklēt interesantas teātra izrādes, koncertus un festivālus.
Galvenie pilsētas apskates objekti: Rātslaukums, ko ieskauj klasiskas 18. gadsimta savrupmājas. 1786. gadā celtais Tartu rātsnams un strūklaka "Skūpstošies studenti". Doma kalns - vieta, kas 19. gadsimtā ir pārveidota par parku un 13. gadsimta Doma baznīcas drupas. 14. gadsimtā gotikas stilā uzceltā Sv. Jāņa baznīca - unikāls arhitektūras piemineklis, pateicoties lielajam oriģinālu terakotas skulptūru skaitam. Zviedrijas karaļa Gustava II Ādolfa 17. gadsimtā dibinātā Tartu universitāte. 1808. gadā celtā Tartu universitātes observatorija un 19. gadsimta sākumā būvētais Tartu Vecais anatomikums. 19. gadsimta sākuma celtā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas katedrāle. Sv. Antonija pagalms - 15. gadsimta amatnieku pagalms, kurā ietilpst keramikas darbnīca, amatnieku māja un ģildes ēka. "Vanemuines" teātris, viena no skaistākajām pilsētas jūgendstila ēkām, kas tika uzbūvēta 1906. gadā ar Igaunijas tautas finansiālu atbalstu. 1918. gadā jūgendstilā būvētā Tartu teātra "Vanemuine" mazā ēka. 18. gadsimta beigās uzceltais Šķībais nams. 20. gadsimtā jūgendstilā celtā Sv. Pāvila baznīca. Eņģeļu tilts, būvēts 19. gadsimta beigās, un 1913.gadā celtais Velna tilts. Pilsētu rotā arī skulptūra "Tēvs un dēls" un liels daudzums citu ievērojamu objektu.
(Pēc izvēles - ekskursijas vietā skolēni mūsu gida pavadībā var doties bezmaksas pastaigā pa pilsētas vēsturisko centru)

Laiks pusdienām pilsētas centrā

Pēc tam apmeklēsim Apgriezto māju. Tas ir aizraujošs un galvu reibinošs piedzīvojums gan lieliem, gan maziem. Vārda vistiešākajā nozīmē - šeit māju apgrieza otrādi. Augšējais stāvs ir apakšējais stāvs, bet apakšējais stāvs - augšējais. Dīvāni, virtuves skapīši un viss pārējais, kas parastās mājās atrodas uz grīdas, apgrieztajā mājā atrodas pie griestiem. Vai nu patiesībā tie atrodas uz grīdas, bet grīda ir griesti un griesti ir grīda, bet patiesībā varbūt pats esi kājām gaisā. Māja ir nedaudz slīpa, lai pārbaudītu mūsu līdzsvara sajūtu. Tas viss rada neskaidrības un jautrību!
Laikā, kamēr atradīsieties Apgrieztajā mājā, izbaudīsiet lielisku pieredzi un iegūsiet foršus foto!

18.00 izbraucam uz Rīgu

Pa ceļam neliela apstāšanās

Vakarā atgriežamies Rīgā

 

Ceļojuma cenā iekļauts:
* viena vieta tūrisma klases autobusā
* grupas vadītāja - gida pakalpojumi

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
* ceļojuma apdrošināšana
* ēdināšana

* Ledus laikmeta centrs:
apmeklējums - pieaugušajiem 10.00 EUR, skolēniem, pensionāriem 7.00 EUR
gida pakalpojumi - 100.00 EUR grupai

* Tartu apskates ekskursija ar vietējo gidu - 3.00 EUR personai

* Apgrieztā māja - pieaugušajiem 8.50 EUR, pensionāriem 7.00 EUR, skolēniem 6.50 EUR

 

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!